Her Telden Ekonomi...

geçen sene akdeniz sahillerinde bir hafta geçirdik...her akşam başka bir yerde kaldık, yol nereye giderse... :) beş yıldızlı otelden tutun da, konaktan, pansiyona kadar.. :) çok planlı tatilleri sevmiyorum... tel elimde gideceğimiz yönde kısa bir araştırma yapıp kaldık...biraz riskli ama zevkli de... :) çocuklar olduğu için her yerde kalamıyoruz..hijyen yemekler vs daha çok önem arz ediyor çocuklu ailelerde...

Merhaba kızlarcım.
Evime döndüm nihayet , insanın evi gibi yok. 25 tl kadar kumbaraya attım.
70 lira market alışverişi yaptık.

İşe başlamama da bir hafta kaldı. Çok mutluyum, şükür.

Güzel bir gün diliyorum hepinize.

senin adına sevindim canım... çalışmak gibisi yok,her anlamda... :)

insanın evi gibisi de yok...

Rabbim yoğun koşuşturma ve meşguliyetlerin ardından eve gelip birbirinin yüzüne bakınca, bütün gam, üzüntü ve yorgunlukları yok olan eşlerden olmamızı nasip etsin...

eşim harcıyor,ben hem harcıyor hem biriktiriyorum...ha şikayetçi miyim,hayır... hele de "bir yudum mutluluk" un tavsiyelerinden sonra... ara bir teşekkür, devam edeyim :KK19:

bahar geldi ve bahsetmiştim küçük bir arsamız var üzerine yazın gidip kalabilecek kadar ev tarzı bir şeyler yaptırmayı düşünüyorum bu ilkbahar inşallah... prefabrik tarzı hatta konteynır bile olabilir :) bir kaç arkadaşız zaten birlikte bir şeyler yapacağız...sadece evle de kalmaz tabi içi dışı derken baya bir masraf olur...

evi satmayıp,borçları rolantiye alıp birikimi sıfıra yakın bitirmişken, tekrar birikime başlamak demek bu da...
evin ihtiyaçlarının büyük bir kısmını eşim görüyor.,. benim evle ve çocuklarla ilgili çok bir masrafım olmuyor... gelirimin büyük çoğunluğu birikime gidiyor...tabi ekstra masraflar da çıkmıyor değil...

Rabbim sağlık versin inşallah... başka da hiç bir şey takmıyorum,takmayacağım da... :) hallolmayacak hiç bir şey yoktur... insan istedikten sonra da yapamayacağı hiç bir şey yoktur....

Merhabalar hepinize.

İçim buruk. Rabbim ülkemizi her türlü kötülükten korusun İnşallah.

Hepinize güzel (olabildiğince) bir gün diliyorum kızlar.

@meyraa cım haklısın sağlığımız olsun en önemlisi o.

aslında galiba benim kızdığım para harcanması değil de, 3 liraya halledilebilecek bir işin 3 milyona halledilmesi... inanın abartmıyorum :) ama olduğu gibi kabul etmeye karar verdim herkesi,öncelikle eşimi tabi... :)

yoksa para harcamasına ben de çok harcıyorum..mesela dün kızıma ufak tefek bir kaç şey,oğlanlara kırtasiye malzemesidir dışarda yemektir,bi kaç yere uğradık onlara ikramlık hediyeler vs. hani siz diyorsunuz ya günü 10 tl. ye 20 tl. ye kapattım...ben hiç bir zaman o kadar az harcamayla kapatamıyorum...ama gereksiz harcama yapmamaya çalışıyorum... :)

bi de kıskanç insanlardan hiç haz etmiyorum,ne reelde ne sanalda... hiç bir zaman kimseyi kıskanmadım,herkes benden iyi olsun,iyinin zararı olmaz,faydası olur düşüncesindeyim...

manevi anlamda bir seviyeye gelmeyi başarabilmiş, her anlamda kendini yetiştirmiş insanlara hayranlık duydum...

etrafımda,hayatımda kendini bilen, bana bir şeyler katabilecek insanlar biriktirmeye gayret ettim...

aslında galiba benim kızdığım para harcanması değil de, 3 liraya halledilebilecek bir işin 3 milyona halledilmesi... inanın abartmıyorum :) ama olduğu gibi kabul etmeye karar verdim herkesi,öncelikle eşimi tabi... :)

yoksa para harcamasına ben de çok harcıyorum..mesela dün kızıma ufak tefek bir kaç şey,oğlanlara kırtasiye malzemesidir dışarda yemektir,bi kaç yere uğradık onlara ikramlık hediyeler vs. hani siz diyorsunuz ya günü 10 tl. ye 20 tl. ye kapattım...ben hiç bir zaman o kadar az harcamayla kapatamıyorum...ama gereksiz harcama yapmamaya çalışıyorum... :)

bi de kıskanç insanlardan hiç haz etmiyorum,ne reelde ne sanalda... hiç bir zaman kimseyi kıskanmadım,herkes benden iyi olsun,iyinin zararı olmaz,faydası olur düşüncesindeyim...

manevi anlamda bir seviyeye gelmeyi başarabilmiş, her anlamda kendini yetiştirmiş insanlara hayranlık duydum...

etrafımda,hayatımda kendini bilen, bana bir şeyler katabilecek insanlar biriktirmeye gayret ettim...
Ne kadar çok benziyoruz ve seni çok seviyorum bilesin...

Merhaba kızlarcım.
Evime döndüm nihayet , insanın evi gibi yok. 25 tl kadar kumbaraya attım.
70 lira market alışverişi yaptık.

İşe başlamama da bir hafta kaldı. Çok mutluyum, şükür.

Güzel bir gün diliyorum hepinize.
işe başlayınca yenıleneceksın ınsallah canım. hayırlı ugurlu olur ısın ınsallah
@meyraa ev konusunda karar vermene sevındım umarım hakkında hayırlısı olur

"Güzel yaşamak isteyen,güzel insanlar biriktirsin..."

Mutlu,huzurlu,bereketli bir gün,bir ömür olsun inşallah... :)

X