her şey elime yüzüme bulaştı bir garip aile meselemiz

yosunlukek

Ejderhaların Annesi
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2019
2.728
8.453
Merhabalar herkese,

Uzun bir süredir hesabımı kapatmıştım, ama burada farklı bakış açılarıyla çeşitli görüşleri görebildiğim için geri dönmeye karar verdim. Uzun zamandır aile gündeminden düşmeyen bir olay var; annem ve yengem arasında, karşılıklı yanlış anlamalarla başlayan bir süreç. Bu kısmı geçiyorum çünkü klasik konular ve sizi uzatıp sıkmak istemiyorum.

Birkaç haftaya evleniyorum ama bu konu yüzünden hiçbir şeye odaklanamıyorum. Genel olarak pasif ve silik bir karakterim var. Yengem ve annemin huzursuzluğu yüzünden yengemle konuşmaya karar verdim. Yengem sürekli "Siz bana bunu almadınız, şunu almadınız" diye kavga çıkarıyor. Kendi memur, istediğini kendine alabilecek gücü var. Kendi evlenirken ailesi hiçbir şey almadı ama benim ailem tüm evini aldı ve sorun, eşyaların eski sezon olmasıymış. Bu konuyu onunla konuşmaya karar verdim çünkü annem her gün ağlayıp "Böyle aramızın olmasına ne gerek vardı?" diyor. Yengeme konuyu açınca, kardeşimle arasının kötü olduğunu ve bu konu yüzünden boşanma aşamasına geldiklerini duydum.

Bu yüzden araları düzelsin diye bir şey dememeye karar verdim. Biraz sakinleşsin diye kendisi haklıymış gibi davrandım. Ama düşündüğüm gibi olmadı; kardeşimle kavgası zaten kardeşimin ona hak vermemesinden çıkıyormuş. Şimdi de yengem, benim hak verdiğimi duyunca kardeşim, "O zaman doğru" diyerek anneme cephe almış durumda. Annemin yüzüne bakarken gözlerim doluyor, onu savunmadığım için çok üzgünüm. Evlenmeye karar veren iki kişiye kimse yardım etmek zorunda değildi. Ailem, borçsuz evlensinler diye yardım etti. Ama nereden bilebilirdik sürekli "İstediklerim onlar değildi" diye kavga çıkacağını. Anneme, kardeşim her kötü davrandığında içim parçalanıyor ve kendimi kötü hissediyorum çünkü şu an kardeşim de sanki eşi bu konuda haklıymış gibi konuşmaya başladı. Anlayacağınız meseleyi elime yüzüme bulaştırdım. İyice tepemize çıktı bu konu. Ne yapacağımı bilmiyorum. Annem duysa ki onu savunmadım, kadıncağız ne kadar üzülür tahmin bile edemiyorum. Ne yapmam gerek bilmiyorum. Tek istediğim onların yuvasının huzur bulmasıydı ama şimdi de annemden uzaklaştırdım kardeşimi. Ne yapacağımı bilmiyorum, lütfen bana bir akıl verin...

Kıskançlıktan kudurmuş diye özetleyebiliriz konuyu. Ne istiyorsa ağzını açıp evlenirken isteyecekti, senin tam evlilik sürecini gölgelemeye hakkı yok, bu saf kötülük.

Annenlerin almadığını kardeşin de almamış oluyor. Anasından istemediyde sevgilisinden isteseymiş, sevgilisi alsaymış.

Hayır siz niye yengeniz haklıymış gibi davrandınız hala anlamadım ben ne gerek vardı böyle bir şeye. Koskoca insanlar boşanır Boşanmaz onların kararıydı. Şimdi ayıkla pirincin taşını.

Dürüst ol, boşanma aşamasında üzülmemen için ılımlı yaklaşmak adına böyle konuştum ama senin orta yolu bulmaya niyetin yokmuş diyeceksin. Evlenirken kimse kimseye yardım etmek zorunda değil arkadaş zorla mı evlendirmişler. Evlenmese imiş eski sezon eşya ile. Yeni sezon alanla evlense imiş. Kardeşinize de durumu izah edin annenize de .. siz olaylara yalan söyleyerek müdahale etmeyin. Boşanmak isteyen de boşansın

Son düzenleme:
Abiniz ve yengenizle birlikte konusun alinirlarsa alinsin kuserlerse kussunler yengenize nankör oldugunu onunla ugrasmamak icin hakliymis gubi davrandiginizi soyleyin abinizede objektif olup hakliyi haksizi ayiramayacak kadar aklin yokmu abi diyin :)

Abinle özel olarak konuş asıl niyetinin orta yolu bulmak olduğunu söyle ama baya dikkatli olmalısın terste tepebilir anlayadabilir

Hayır siz niye yengeniz haklıymış gibi davrandınız hala anlamadım ben ne gerek vardı böyle bir şeye. Koskoca insanlar boşanır Boşanmaz onların kararıydı. Şimdi ayıkla pirincin taşını.
Çok büyük bir pişmanlık duyuyorum, gerçekten. Neden suskun kaldığımı bilemiyorum. kavgalarını anlatınca sadece bu konu yüzünden çok büyük tartışmalar yaşamışlar. Ben de "tamam sen de haklısın" diyerek belki sakinleşir diye düşündüm. Çok üzgünüm. Ama yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış anladım

İkiyüzlü davranmamak lazım ilişkilerde.Acaba size yapılanları görünce mi böyle düşündü? Kızlarına herşeyin guzelini aldılar bana yakistiramadilar gibi?Ya da çok pinti mi davranildi geline. Benim de uç noktada böyle hikayem var aklıma geldikçe sinirleniyorum kayınvalideme.

Annenizi bir daha yaptıklarında savunun.Siz sustukça üste cikmasinlar

Son düzenleme:
Bencede duyun. Şimdi abine gidip hiç bir şey yokken ben şundan dolayı vs dedim diye açıklama yapma. Bu defa anne sana bunları söyletiyor zannederler. Gelin bir daha anneni üzerse o zaman ara ağzına geleni söyle. Ben siz ayrılayın diye sırf ortalık sakinleşsin diye he deyip geçtim sana ama artık haddini bil vs tarzında konuş en azından öyle azda olsa toparlarsın durumu

Valla yaptığınızı temizleyeceksiniz. Açık açık doğruları niyetinizi izah ederek hepsi ile konuşun. Yenge bir yere kadar etki eder, abinizde de kabahat var, siz de düğün arefesi hiç kaos yokmuş gibi bir bomba daha patlatmışsınız. En sonunda ihale size kalır böyle giderse. Sizin zeytin dalı harekatı yalan olmuş. Annemi de ezdirmem yani haksız bir mesele yüzünden. Anneniz de kessin gelinle görüşmeyi. O görüşmemek için bahane arıyormuş siz altın tepsi ile sunmuşsunuz

Abinize ,yengenize ve annenize topluca durumu izah edin. Yenge sen bosanacagiz diyince ben de öyle dedim diyin, abinize de annemin elinden gelen buydu diyin çok istiyorsanız. Normal şartlarda kendileri halletmeliydi de ortalık karışmış madem herkes yuzlessin.

Yosunlu kek annene üzüldüm bu arada hoşgeldin. Keşke daha güzel bir konuyla gelmiş olsaydın. Evliliğin hayırlı olsun. Abini ara ve yengene neden hak vermiş gibi yaptığını anlat. Ay çok terbiyesiz. Boşanırsa da boşansınlar. Dünyanın sonu değil.

Abinizin de hiç mi kendi aklı düşüncesi yok da biri karısına haklı dedi diye 180 derece dönüverdi.
Boşanırlarsa boşansaydılar niye inanmadığınız bir şeyi söylüyorsunuz. Abinizi çekin kenera onla konuşun

Bişey dememeye karar verip yengeniz haklıymış gibi davranmışsınız... Bu bişey dememek değil. Ayrıca kardeşinizin aklı yok mu? Hemen birilerinin karısına aaa evet sen haklsıın demesiyle aydınlanma yaşayıp aslında hatalı annemmiş mi dedi? Kendileri çalışıp en iyisini istediklerini alsaymış madem. KAdın kendinden kısıp almış gene hatalı olmuş

Gidin evlerine kardeşiniz varken de açık açık konuşun boşanmayın diye öyle yaptım saçma bi sebep ellerinden bu kadar gelmiş yapmışlar senin derdin ne diyin . Hayat pısırık olmak için çok acımasız tatlım üzgünüm . Kardeşine ve eşine durumun saçmalığını anlat nankörlük ediyorsunuz de. Gelin hala ağlar zırlarsa o zaman biz eşyaları geri alalım sizde keyfinize parasını ödeyin kendiniz döşeyin de bakalım, bu zamanda evi sıfırdan son moda döşesin gelin hanım. Boşanırım diye tehdit ederse de işimize gelir dersin annemi böyle saçma bi sebeple nankörlük eden bi kız bizim gelinimiz olmaya layık değil de , hatta tüm bunları önce kardeşinle konuş sonra onu alıp git ikisiyle konuş .

Cidden gidin bi kamyon tutun alın eşyaları , gelin hanım da adliyenin yolunu tutsun . Hırsız yavuzda siz daha yavuz olacaksınız yoksa bu şımarıklıklar bitmez .

Hatta sen bu konuşmayı önce ailenle sonra teke tek kardeşinle yap. Kardeşini getir ailen de konuşsun sonra kızı çağırın tüm aile anlatın ki neşelenin ciddi olduğunu boşanmalarından korkmadığını görsün. O kim ki boşanacak diye ödünüz kopuyor ? Siz de bi acayipsiniz. Bakın yapın dediğimi bi günde çözülür bu iş. Ha daha beter olursa alın eşyaları boşansınlar böyle bi insandan kardeşinizi kurtarmış olursunuz.

Aile meselelerinde aman tadımız kaçmasın şeklinde davranırsanız hep kaybedersiniz kimse size saygı duymaz.

Ben hiç bir şey görmedim eş ailesinden,eşim yeni memur olmuştu o dönem,10 yıl öncesi.
Hazır memur olmuşkende üzerine 120 bin borç bindirip kendi evlerinide yenilerip öyle evlendirmişlerdi.
Biz zaten kendimiz yapacaktık,ailem kendi üzerine düşenleri fazlasıyla yaptı.
Koluma taktıkları bileziği bile eşime aldırmışlar.
Sorsan dünyanın en iyi ailesi onlar.
Neyse işte..
Yıllarca borç ödedik.
Sonra ben atandım rahatladık.
Hala daha eş ailesine yaranamadık.
Görümcem evlenirken ki yaptıkları zerre umrunda olmadı.
Yanı yengenizin hiç haklı tarafı yok.
Boş yere huzur bozuyor.
Neler var neler.
Biraz bunları düşünüp mutlu olsun

Kusura bakmayın da böyle yengeyi parçalarım ben. Siz o haklıymış gibi davranmışsınız. İnanamadım yani. Yazık günah o anneye içim parçalandı. Çocukları bile kadına sırt çevirmişler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…