Her doktora güvenip moralinizi bozmayın

Özel doktor ya da özel hastane için imkanın varsa Aydın'da iyi doktorlar var. Devleti hiç bilmiyorum.
İzmir de var özel olarak gitmek istediğim iki dr . Birinin özel muayne ücreti 250 diğeri hastanede 130 ama tabi her tahlil artı para.. ama bu ay gidicem mecbur

İzmir de var özel olarak gitmek istediğim iki dr . Birinin özel muayne ücreti 250 diğeri hastanede 130 ama tabi her tahlil artı para.. ama bu ay gidicem mecbur

Aydın da aynı. 15 günde bir 250 lira gömüyoruz ama içim rahat. Önemsendiğini hissetmek, istediğinde doktoruna ulaşabilmek, mesaj atabilmek güzel. :)

Sizde gebelik var mı tedavi mi oluyorsunuz?

6 aydır gebelik olmayınca Kasım ayı başında başladım destek almaya. Yumurta takibi yapılıyor. Her şey yolunda görünüyormuş. Yarın adet tarihim ve şu an kasık ağrım var. Sanırım tutmadı. :)

Hayırlısı inş en erken zamanda gelir . Benimde 5..6 ay olmadı . Ve sperm testi ve rahim filmi istedi şimdilik bunları bekletiyoruz.eşim erken diyor

Hayırlısı inş en erken zamanda gelir . Benimde 5..6 ay olmadı . Ve sperm testi ve rahim filmi istedi şimdilik bunları bekletiyoruz.eşim erken diyor

Yaşınız çok gençse 1 yıl beklenebilir. Değilse 6 aydan sonra başlamak lazım tedavilere. Rahim filmini erken istemişler sanki. Ama sizin kan, yumurtalık rezervi ve hormon değerleriniz ile eşinizin sperm değerleri çok önemli. Baktırmanızda fayda var. 20'lerinde düşük değerlere sahip kişi sayısı ne yazık ki giderek artıyor. Eşine uyma sen. En azından kendin için tüm testleri yaptır.

Adetin 3. Günü için randevu al. 1 yıldır hamile kalamıyorum de. Sabah aç karna kan ver.
-Demir eksikliğin var mı vs diye tam kan sayımına baktır.
- Şekerine baktır.
-Gebeliğe hazırlık kapsamındaki hormon değerlerine baktır. 5-6 önemli hormon bunlar.
-Bi de yumurtalık rezervine baktır. Adı Amh testi.

Aç olman sadece şekerine baktıracağın için önemli. Yoksa fark etmiyo. Tek seferde vereceğin kanla bunların hepsini öğrenebilirsin. İlerde taksit taksit uğraşmana gerek kalmaz.

Teşekkür ederim bunların bazılarına bakıldı bazılarına bakılmadı. Tek seferde baksalarmış keşke.kalanlar içinde ben isteyim bu tahlilleri . Yapcakları yok..yaşım 30 .kilom normal , hormanlar normal ..ama planlarımda daha iki çocuk daha var çok geçmeden üstüste olsun istediğimden acele ediyorum

Beklete beklete istiyorlar ben de ona ayar oldum hep. Şimdilik gerek yok, şu test beklesin diyolar, iki ay sonra hoop şunu da yaptır diyolar. Baştan söyleyin işte, hepsini gör ona göre değerlendir, planı söyle. O yüzden doktor değiştirdim.
Yeni doktorum iki ay iğneli yumurta takibi sonuç vermezse üçüncü ay rahim filmi çekeriz dördüncü aydan itibaren bir ay dinlenme arasıyla takibe devam ederiz dedi. Mayısa kadar planı yaptık. Mayıs tüp bebek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…