Her doktora güvenip moralinizi bozmayın

tostosi

Guru
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2010
922
577
merhaba cankmcımlar, 1 yıldan fazladır bebek istiyoruz ancak olmuyor..ben ilk çalışmalara başlamadan önce doktora gidip idrar kan tahlili fln verdim ve jinekolojik muayene oldum her sey normaldi . 3 ay denedikten sonra eşim de doktora gitti.. eşim önce devlette daha sonra özelde sperm testi yaptırdı.. eşime 1. Derece varikosel teşhisi kondu ve bu sekilde bebek olabilir belki ama cok zor 5 yıl fln ugrasmanız bile gerekebilir fln dendi tabi bizim moraller çöktü.. sanki dünyamızın ışık seviyesi azalmıs ortam daha karanlık gibiydi eheheh ciddiyimmmm. . biz yine de 1 yıl denedik tabi olmadı bebiş.. daha sonra artık tüp bebek için baya bir arastırıp kafamıza yatan bir hastaneye gittik ve ön görüşme için cem demirel yerine başka bir doktorla görüştük, zaten ön görüşme olduğundan pek sıkıntı etmedik doktorun kim olduğunu.. iyiki de etmemişiz.. ön görüşmede ücret alınmamasına rağmen doktorum beni jinekolojik muayeneye aldı ve eşimin değerlerinin cocuk olması için gayet iyi olduğunu asla tüp bebeğe ihtiyacımız olmadığını söyledi.. düşünün ya biz oraya zaten hrr seyi kabul edip giymişiz bize tüp diyebilirdi maddi kaygısı oldaydı biz de zaten kabul ederdik ne deseydi..biz o kadar mutlu oldukki sanki üzerimizde çok ağır karanlık bir örtü vardı ve üzerimizden kalkmıştııı.. cünkü eşimde sıkıntı olduğunu ve asla normal yoldan bebek sahibi olamayacagımızı düşünüyorduk sonra bana dediki rahminde kücücük de olsa bir yapısıklık varsa tüplerinde fln bunu anlamak için rahim filmi cekilmelisin.. hemen aynı gün rahim filmi cekildim ve sonucunu whatsapptan gönderdim ve hiçbir kötü bir şey olmadığını söylediği an gidip kosa kosa cocuk yapasım geldi sanki o an olacakmıs gibi ehehehhe sonra doktorum geriye sadece yumurtamın çatlamama ihtimalimin kaldığını söyledi.. ve eğer bu ay bebiş yoksa adetimin 2. Günü gideceğim doktoruma ve yumurta takibine baslayacagız ve çatlatma iğnesi yapacak doktrum.. ama Rahim filminden sonra hamile kalan da cok oluyormus ceken doktor da kendi doktorum da aynı seyi söyledi ayy kızlarrr belki bu doktorun söylediklerini önceden duysaydık o moral bozuklugu ve stres olmasaydı hamile kalırdım siz asla bir doktorun dediğine bakıp hareket etmeyin muhakkak farklı doktorlardan fikir alın.. ama neyse her işte bir hayır vardı size sonucları yazarım canıncımlar eğer sonuclarım pozitif olursa doktorumu sizinle paylasırım eheheh

Rahim filmini anestezisiz çektirdim adet ağrısı gibi 20 30 dakikalık bir ağrım oldu ama dayanılmayacak bir şey değil yalnızca ameliyathane ortamı olması makina fln beni korkuttu biraz yani bacaklarım fln titredi yapılırken eheheh

Son durum nedir? Yumurta takibi bana da ilk defa yapılacak. Klomen kullanmayacakmışız. Sadece çatlatma iğnesi kullanacak sanırım.

Rahim filmini ikinci aşama olarak çekeriz dedi. Onda da anestezi uygulayacakmış. Yoksa kasılmaktan yapışık görüntü çıkabiliyomuş. Halbuki dayanırdım ben. :/

Hangi hastaneye gidiyorsun canım? Yumurta takibinden olumlu sonuc alamadım ben. Şimdi tüp bebek tedavisine başladık. Umarım sizinki direkt tutar. Aslında rahim filminde asla anesteziye gerek yok ama yeni teknoloji aletler olmazsa coğ ağrı oluyormus.. yeni aletlerle yapılan hsg 500 tl civarı tutuyor.

Aydın'da iyi bi hekimin özel kliniğine gidiyorum. 1100 liraymış anestezi ve çekim. 15 dk sürecek bayılıp ayılman diyolar. Ama henüz çekmemiz lazım demedi.
Bugün adet oldum. Salı günü tekrar yeni hormon tahlili istediği için hastanede kan vereceğim. Dr.un kliniğine adetin 4. Günü yumurta takibi için gitsem olur di mi? İlla 3. Gün şartı yoktur heralde?

Neden bu kadar pahalı cok sasırdım ıstanbulda anestesızız 200\300 arası degısıyor anestezilide 400/ 500 lira felan

Neden bu kadar pahalı cok sasırdım ıstanbulda anestesızız 200\300 arası degısıyor anestezilide 400/ 500 lira felan

Gerek kalmaz umarım. Önce yumurta takibi deneyecek bikaç ay sonra film çekilecek sanırım. Yumurta takibi için adetin kaçıncı günü gitmek lazım?

Sevgi tecrübeli arkadaşlar. Üçüncü kere soruyorum :) Rahim filmini bırakın. :) Yumurta takibi için ilk kaçıncı gün dr.a gidiliyo? Ne zaman başlanıyo iğneye?

Sevgi tecrübeli arkadaşlar. Üçüncü kere soruyorum :) Rahim filmini bırakın. :) Yumurta takibi için ilk kaçıncı gün dr.a gidiliyo? Ne zaman başlanıyo iğneye?
Artık öğrenmiş olabilirsin yazayım yine de, başka merak edenler için :) Doktor adetin 3. günü çağırdı. Baktı. 5.gün klomene başlattı. 7. gün kontrole gittim. Yumurtanın büyüme durumuna göre 2 gün sonra tekrar çağırıyor, yumurta 18-22 m arası olduğunda çatlatma iğnesi yapıyor.

Öğrendim canım sağol :) 4. Gün gittim günlük 75 ünite Gonal f 450 iğne oluyorum. 5 gün sonunda kontrol olacak. Dr hormon değerlerime bakarak çok umutlu olduğunu, tedavinin iyi yanıt vereceğini söylüyor ama bakalım.

Umarım canım, ihtiyaç olan 1 sperm, 1 yumurta, onlar olduktan sonra şans her zaman vardır.
Benim de hormon değerlerim şöyle :

FSH:6
LH:3.7
PROLAKTİN:7.9
AMH:3.9
AFP:1.14
E2:36.3

Yaşım 41 diye değerlerime bakmadan direk tüp bebek diyorlardı, sonuçlarıma bakınca doğal yoldan da denenebilir demeye başladılar:)

Sonuçların çok güzel bacım maşallah nazar değmesin.
Hele amh ne öyle yahu? Geç mi adet görmeye başladın ya da 6 ayda bir mi oluyosun? rezerv hiç azalmamış? :)

Benim amh 1.71 onun dışındaki hormon değerlerim seninkiyle yakın.

:))) doktor daha amh bakmadan 13 yumurta sayınca sizde doğum genetik galiba maaşallah demişti. amh görünce demiştim sana dedi. Genetik canım, annem kızkardeşimi 44 yaşında doğurdu :)

:))) doktor daha amh bakmadan 13 yumurta sayınca sizde doğum genetik galiba maaşallah demişti. amh görünce demiştim sana dedi. Genetik canım, annem kızkardeşimi 44 yaşında doğurdu :)

Mikemmel. Ben de anne tarafımın menopoz yaşlarına güveniyorum. 55'ten önce menopoza giren yok. İnşallah devamlılığı sağlarım. :))

Yaa ben kendime göre bir dr bulamadım . İzmir de Devlet hastanelerine gidiyorum . Çünkü ssk m yok . Devlettekiler klomen bile vermedi bana . Bende kendim kullandım . Farklı dr a gidip yumurta takibi yaptırmak istiyorum dedim . Adam bana “ne gerek var takibi yapsakta tuttuktan sonra bebek tutar “dedi . Yani takip etmek istemedi .son 4 ayda 4. Farklı dr a gidiyorum . Kan değerim normal diye yolluyorlar beni çok sıkıldım bu durumdan ..

Yıllarca ovülasyon testiyle takip etmesine rağmen hamile kalamayıp ilaçlı yumurta takibiyle hamile kalan bir sürü insan var. Kafayı mı yemiş o doktor? :/

Aydın'daki devlet hastanelerini araştırdın mı?

Yıllarca ovülasyon testiyle takip etmesine rağmen hamile kalamayıp ilaçlı yumurta takibiyle hamile kalan bir sürü insan var. Kafayı mı yemiş o doktor? :/

Aydın'daki devlet hastanelerini araştırdın mı?
Aydına bakmadım hiç . Yani dr un demek istediği klomen içme değilde klomenden sonra takipe gerek yok diyor. 21. Gün kandan yumurtanın çatlayıp çatlamadığına bakıcaz dedi yolladı . Yumurtam kendi kendine çatlamış ama yine bebek tutmadı ikinci ay klomenle..

Özel doktor ya da özel hastane için imkanın varsa Aydın'da iyi doktorlar var. Devleti hiç bilmiyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…