Her akşam arayan arkadaş ve artık erkeklerden korkmak

yerinevaramamisbirselam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
96
39
Şu son olay beni o kadar etkiledi ki anlatamam. Erkeklerden korkmaya başladım ciddi anlamda çocukken de tacize uğramış biri olarak. Önceki açtığım konularda da hoşlandığım kişiye açıldım demiştim. Kendisi bu redpill, feminizim düşmanı vs hesapları takibe alan biriymiş pişman oldum neyse ki iletişime geçmedi. Bu konuyu da daha fazla ilerlemeden sizden fikir almak için açtım. Benim eskiden sanaldan muhabbet ettiğim biri vardı. Ama hiç reel görüşmedik tamamen dalgasına konuşuyorduk sonra iletişim koptu. 1 sene sonra adımdan soyadımdan hesabımı bulmuş merak etmiş 1 senedir iletişim yoktu istek attı konuştuk falan kötü biri değildi bu arada tabii reelden hiç görüşmedim ama son tavırları tuhaf geldi. Normal geri konuşmaya başladık neler yaptın neler oldu nasıl gidiyor tarzında. Eski samimiyet fazla yok bende artık ama yazıyor her gün. Askerde kendisi ve numaramı biliyordu normal arkadaşça konuşuyorduk şimdi bu her akşam beni arıyor abartısız. Son günler bu yüzden görüldü atmaya başladım ve çok kısa soğuk konuşuyorum. Askerde olduğundan sanırım bilmiyorum bunalıyor ama artık sıkıldım dün aradı açmadım telefonu. Sordu niye açmadın nerdesin falan dışarıdayım falan dedim. Kiminlesin vs diyor Öpücük emojisi atıyor vs iyice yakın davranmaya, her gün aramaya başladı ve bağlansın daha da ilerlesin istemiyorum ama uygun bir dille nasıl açıklayacağım bilmiyorum. 7 yaş var arada da zaten ilerlesin istemiyorum o yüzden umut vermek gibi

Engelleyin geçin ya. Kimseye güven olmaz. Adam askerde aranıyor açık şekilde yani. Açıklama yapmak zorunda mısınız ? İlla yapacaksanız görüşmek istemiyorum , hayatımda biri olsun istemiyorum şeklinde net cevaplar verin ama buna da gerek yok. Kişisel bilgilerinizi paylaşmayın tanımadığınız insanlar ile. Ülkedeki her birey potansiyel tehlikeli görünüyor artık gözümüze o derece güvensiz bir ortam var malesef

Engellemek aklıma geldi bu sefer ulaşır neden yaptın vs der diye engellemedim direkt

Şahsi fikrimi söyleyeyim. Sevgili muhabbeti boş muhabbet. İnsanın boşuna vaktini alan ve hedefleri varsa hedeflerinden alıkoyan, ailesi ile ilgili daha resmiyet olmadan sorunlar yaşayan, kişisel özgürlüklerinize ket vuran bir durum. Her şey zamanı gelince güzel. Yaşınız kaç bilmiyorum. Böyle sosyal medyadan ilişki yürüterek iş olmaz. Devir çok kötü. Kimseye güvenilmez. Aileniz nasıl bilmiyorum. Ama zamanı gelince bir vesile ile bu iş , arkadaş,aile dostu olsun birileri ile tanışacaksınız. Duygusal boşluğunuzu kendinize yatırım yaparak giderin. Allah korusun peşinize takıldı mı kurtaramazsınız. Son olay da gördüğümüz gibi. Sevgili olmak vs bunlar gereksiz. İnsanın gerçek sevgilisi evlendikten sonraki olan kişidir. Diğerleri yabancıdır.

Engellemek aklıma geldi bu sefer ulaşır neden yaptın vs der diye engellemedim direkt
O zaman mesajlarına net şekilde görüşmek istemediğinizi yazın. Üsteler ise , kendisiyle görüşmek istemediğinizi belirtin eğer buna tepki verir gibi bir korkunuz varsa da mesajlarına ve aramalarına cevap vermeyin. İstediği kadar arasın dursun sessize alın her şekilde. Bi süre sonra bırakır. Sosyal medyanızdan takip vs çıkarın hiç gerek yok sizin ne yaptığınızı görmesin

Engelleyin, gerekirse numaranızı değiştirin. İletişimde kalmaya devam etmeyin.

Cevap vermek görüşmek istemiyorum demek nerde olduğunuzu açıklamak zorunda değilsiniz.Bazı insanlara nazik olmak değil net olmak gerekir Su an benim sezdigim satırlardan taşan bu korkuyu karşı tarafa geçirmeyin bu kişiyi tanımam ben bilemem nedir değildir herkes potansiyel sapık yada tacizci değildir.Olna ihtimali varmıdır vardır.Siz kimse ile iletişimi sürdürmek zorunda değilsiniz kesin atın bundanda anlamazsa rahatsız oluyorum şikayet edecegim deyin.Ben cok kaba biriyim mesela karşımdaki anlamiyorsa korkmam o korkar gerekiyorsa.Tavsiye ederim.İletisimi sürdürmeyin açıklama yapmayın cevap vermeyin omurboyu bunu yapın tek ses tek emoji çıkmasın sizden kapı duvar sağır dilsiz olun ve mesajları okumadan silin.Ha askerlik biter rahatsız etmeye devam ederse gidin şikayet edin

Mesajlarına cevap verip açıklama yapmayın. Ararsa da açmayın. Ha çok rahatsız olursanız görüşmek istemediğinizi açıkça belirtin. Karşı taraf belki de duygusal boşlukta ve naz yaptığınızı düşünüyor. Devam ederse şikayet edeceğinizi söyleyin. Umarım sorunsuz kurtulursunuz.

Numara değiştirip engellemeye karşıyım karşımıza cikan her rahatsız eden için habire numara değiştirip kaçmak zorunda olan kişi değildir ben değilim mesela engellemeye de değmez savcıya polise aileye anlatılabilir yada ona en kötü biri çıkar anlatır anlayacağı dil var her insanın benim fikrim bu burası orman değil baştan sıkı tutun ki üzücü şeyler olmadan yürüsün girtsin yoluna engellemeye de gerek yok bu Ülkenin Savcısı var yeterki iletişim bitti dediğiniz an bittiğini siz bilin Sakın açıklama yapmayın sakin yazmayın sakın okumayın nokta bile onu bile görmeyin.

İlerlesin istemediğiniz biri için neden konu açıyorsunuz ki?
Reelde adammı yok ya engelleyin geçin işte.

engellemek de onu kızdırıp kışkırtabilir haklısınız
soğuk davranın olmazsa net bir şekilde konuşun

şu hale bak korkudan ne yazacağımı şaşırdım

engellemek de onu kızdırıp kışkırtabilir haklısınız
soğuk davranın olmazsa net bir şekilde konuşun

şu hale bak korkudan ne yazacağımı şaşırdım
Neyini kışkırtacak ki.
Engellesin geçsin.
Artık gerçekten toplum olarak aklımızı basımıza almamız gerek

Kıyamam sana tamam korku içerisindeyiz ama bu konu basit bir konu görüşmüşlük yok sadece sanal da olan bir şey bence engellemelisin ama bu içine sinmiyorsa bir ilişki istemediğini söyleyebilirsin

Konuşmak istemiyorum demek zor olmamalı, ısrar ederse de engellersiniz

Sanaldan bir ilişki yaşamayı düşünmediğinizi söyleyin. Sonuçta birbirinizi hiç görmemişsiniz ve tanımıyorsunuz. Konuşmak istememek sizin en doğal hakkınız. Eğer diretirse de engelleyin geçin.

Yani Yaşınız kaç bilmiyorum ama bunu da sorun etmeyin, hayat yeterince zor zaten. Kimseye karşı herhangi bir iletişim vesaire borcunuz yok, rahatsız oluyorsaniz iletisimi bitirin. Böyle bir zamanda niye elin tanımadığınız belki de rahatsız belkide sorunlu insanlığıyla uğraşıyorsunuz. Bu ihtimal, supheniz var mı var rahatsiz oldunuzmu oldunuz, iletisimi kesin engelleyin. Yada konuşamıyorum ailem rahatsız oluyor deyin veya başka bir şey uydurun. Kimseye de çok bir açıklama yapmak zorunda değilsiniz.
Bu arada zaten sosyal medyada tanıştığınız erkekler genelde hayatta belkide işi gücü olmayan tabiri caizse boş ve belirli niyetleri olan yani takilmalik kari kiz pesinde olan insanlar.
Yani hayat bakışları çokta sağlıklı olmayan insanlar. O tarz insanlarla zaten pek bir iletişimde kalmayın, hiç görüşmeseniz ve onların kötü enerjisi de etkiler sizi.

askerdeyse yokluktan o, engelle gıtsın yanı madem korkuyorsun hem korkup hem engellememen de saçma yanı çok tezat

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…