Hepa Filtreli Süpürge!!!

redlight71

*AŞKIM ve ÇOCUKLARIM*
Kayıtlı Üye
29 Mart 2008
2.267
21
53
Arkadaşlar hepa filtreli Bosch marka elektrikli süpürge almayı düşünüyorum ama orjinalinde bez torbayla kullanmam gerekiyor ben de acaba kağıt torbayla kullanılır mı diye düşünüyordum bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum,yardımcı olursanız sevinirim....

Canım işine yarar mı bilmiyorum ama Arçelik 'in hepafiltreli süpürgesi çok güzel...
Eşim işi gereği kullanıyor. Onunla aynı işi yapan kişiler bile aldı. Kullanımıda çok rahat. Torba falan yok. Suyunu değiştiriyor ve hazneyi yıkıyor o kadar...

canım cevabın için öncelikle teşekkür ederim ben de şu aralar çeşitli markaların süpürgelerine bakıyorum ama torbasız olanını pek düşünmüyorum torbalı ve hepa filtreli modelleri alerjik bünyeliler için de tavsiye ediyorlar ama dediğim gibi astarı yüzünden pahalı çıkarmı diye de kafam takıldı yani devamlı bez torba almak bilmiyorum bakalım başka arkadaşlar da fikirlerini yazarlar umarım...

canım cevabın için öncelikle teşekkür ederim ben de şu aralar çeşitli markaların süpürgelerine bakıyorum ama torbasız olanını pek düşünmüyorum torbalı ve hepa filtreli modelleri alerjik bünyeliler için de tavsiye ediyorlar ama dediğim gibi astarı yüzünden pahalı çıkarmı diye de kafam takıldı yani devamlı bez torba almak bilmiyorum bakalım başka arkadaşlar da fikirlerini yazarlar umarım...

bez torba diyince, ben çok küçükken bez torbalı bir süpürge vardı evimizde, onu hatırladım. ama bez torba boşaltılıp, arada yıkanıp tekrar kullanılıyordu. sonra tabii kağıt torbalılara geçtik, sorun kalmadı.

biz de uygun bir model bulunca değiştirmek istiyoruz süpürgemizi, ancak alerji sorunu bende de, annemde de var. bu yüzden mutlaka torbalı bir model düşünüyoruz. tozları suya çeken modellerle ilgili geçenlerde açılan bir başlıkta şikayetler okumuştum, mutlaka suyu boşaltılmalı, yıkanmalıymış, yoksa koku yapıyormuş. her seferinde onu boşalt-yıka kafamçokkarıştı bana göre değil. :1no2:

bez torba diyince, ben çok küçükken bez torbalı bir süpürge vardı evimizde, onu hatırladım. ama bez torba boşaltılıp, arada yıkanıp tekrar kullanılıyordu. sonra tabii kağıt torbalılara geçtik, sorun kalmadı.

biz de uygun bir model bulunca değiştirmek istiyoruz süpürgemizi, ancak alerji sorunu bende de, annemde de var. bu yüzden mutlaka torbalı bir model düşünüyoruz. tozları suya çeken modellerle ilgili geçenlerde açılan bir başlıkta şikayetler okumuştum, mutlaka suyu boşaltılmalı, yıkanmalıymış, yoksa koku yapıyormuş. her seferinde onu boşalt-yıka kafamçokkarıştı bana göre değil. :1no2:

canım sana da teşekkür ederim,bu bez torba yıkanmıyor kullan at tarzında yani ,ama işte bez torba yerine kağıt torba kullanılabiliyor mu bilmiyorum ki onun için açtım konuyu

Bende bosch kullanıyorum ama benimki filtreli değil benimki küçük olan modellerinden .
Hatta bez torbalıydı ama kağıt torbada kullanıyorum sıkıntı olmadı hiç.

Çok yakın zaman da ben de su filtreli süpürge aldım.

Arnica marka öncelikle iyi yönlerini sayayım çok sıkı temiz lik yaptım, diyebilceğiniz emiş gücü var.
Çok hafif 1 litre su yeterli haznesine,aksamında herşey var .

Eksi yönleri kirli suyu 1 gün bile bekletilmiyo çok fena kokuyo.

Malum cam ,porselen kırıklarını felan ,onları bu süpürge ile temizleyemiyorsunuz.

Kablosu kısa çok pratik değil.

Saplı olan küçük şarjlısüpürge kullanan varsa ,bilgi verirse memnun olurum.

Kullan at kağıt torbalı süpürge çok uzun süre çalıştırılamıyor tecrübemden biliyorum motoru çabuk ısınıyor ve sonuç yanıyor .aralıklı soğutarak çalıştırmalıymışız.
Nacizane fikrim kağıt torba lı süpürge alın derim.
saç vb. malzemelerin suyun içindeki görüntüleri hiç çekilmiyor:eek:

Kullan at kağıt torbalı süpürge çok uzun süre çalıştırılamıyor tecrübemden biliyorum motoru çabuk ısınıyor ve sonuç yanıyor .aralıklı soğutarak çalıştırmalıymışız.
Nacizane fikrim kağıt torba lı süpürge alın derim.
saç vb. malzemelerin suyun içindeki görüntüleri hiç çekilmiyor:eek:

canım ben zaten sulu olanlarını hiç düşünmüyorum benim söylediğim model hepa filtreli ve bez torbalı, 10 yıl motor garantisi varmış arçeliğin modelleriyle karşılaştırdığımda bunun kablosu daha uzun,emiş gücü daha yüksek

Gerçekten bu konu hakkında yorumlarınızı istiyorum arkadaşlar,ben de hava atıyorum KK de arkadaşlara sorup bi fikir alırım diyeeee

merhaba bende philips marka hepa filitreli bi süpürge kullanıyorum çeyizime almıştım yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum çok tavsiye ederim yalnız hepa filitrelilerinde arkasında toza mani olan bölümü 6 ayda bir değiştirmeliymişiz ben değiştirmedim çıkarıp yıkadım kuruttum :))) eski randumanda olduğunu sanmıyorum ama kirli kalmasından iyidir eğer değişmezse hiçbi espirisi kalmıyormuş bilginiz olsun...
yani sadece torba değil filitreside arada değişmeli + masraf oluyor...
banada alırken satış elemanı arkadaş torbasını arada bir temizleyip mümkün olduğu kadar orjinalle idare edrsin demişti bi süre yaptım sonra kağıt torba aldım...
fakat herşeye rağmen çekiş gücü çok iyi...

X