Hep Beraber Her Listede Yeni Bir Dua Ediyoruz

Duamız: 4444Salavatı Tefriciye

Allâhümme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bihil’ükadü, ve tenfericü bihil’kürabü, ve tükdâ bihil’havâicü, ve tünâlü bihir’regâibü, ve hüsnül’havâtimi, ve yüsteskal’ðamâmü bivechihil’ kerimi, ve alâ âlihi ve sahbihî fi külli lemhatin ve nefesin biaded-i külli mâ’lûmin lek.”
Salatı Tefriciye Türkçe Meali:

“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.””

DUA SIRASI: The Calender

1. M Maviiiii000
  2. C ChillOutt
  3. Gulay_u
  4. terliksuu
  5. The Calender
  6. OMRUM79
  7. P Podik
  8. EN AZ 500 SAYI ALMAYA ÇALIŞALIM.
Dualarimiza estagfirullah el azim ile baslayalim.
Arkadaşlar düzenli bildirim yapalım lütfen.
Kendi duamız nasıl ki hemen bitsin istiyoruz okumada da aynı özeni gösterelim.

Üst üste 2 kişinin duasına mazeretsiz bildirim yapmayan listeden çıkartılır.

DÜZENLİ BİLDİRİM YAPAMAYACAK ARKADAŞLAR LÜTFEN KATILMASIN!

KALAN : 4.444

Bişey sormak istiyorum arkadaşlar? Biten tefriciyelerin duasını ilgili kişi nasıl yapıyor? Ayrıca diyelim ki kişi aldı ama gün içinde yetiştiremediyse aldığı sayıyı ? Yani okuduğumuz kişi aynı gün mü yapıyor duasını?

Ben daha öncede söyledim aldığınız sayıyı aynı gün bitirin diye. Zaten ıkuyan herkes o kişiye niyetleniyor kişide kendi duasını yapar brn niyetini bilmiyorumki duasını yapıyım öyle değil mi?

Canim sen daha once hic dua etmedin mi? Sundan dolayi soruyorum bilmiyorsan anlatirim ama bu gun uzun cumleler kuracak halim yok :) okumasi yapilan arkadas duasi bitince nornal olarak duasini yapiyordur bir sure sonra okundugunu dusundugu zamanda. Bu yuzden sayi alinca bitirmek icin ugrasiyoruz.
Sayi alinca da oylesine alip okumuyoruz dua sirasi kimdeyse onun icin niyet edip basliyoruz.

Aldığım sayıları hemen okuyacak durumdayken alıp,kimin için okunuyorsa o kişi niyetine okuyorum zaten orda sıkıntı yok.dua etmeyi elbette biliyorum da tefriciyenin belli okuma usulü var diye duymuştum sanki; başlarken ve bittiğinde yapılan farklı şeyler varsa öğrenmek için sormuştum. Belkide ben kendimi doğru ifade edemedim.yine de tşk.Allah duanızı versin İyi geceler

Var canim evet ama ben her duami ayni usulde okurum. Istigfarla baslarim her duama yani.Tefriciyenin okuma usulunu google amcaya yaz o soyluyor canim. Yine de tesekkurler..

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…