Yöresel Tarif Hemşerim memleket nire ? Yöresel Yemekler, Yöresel Tatlar Oylama

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz Yöresel Yemek tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    446
  • Anket Kapalı .
deynepnaz deynepnaz hani bu kategoride hep burada olacaktın:sinirli::63::olamaz:
Ben de öyle olur sanıyordum :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Haşlanmış lapa makarna hangi yörenin ise deynebim onu arıyordur :KK53:
Makarna İtalya yöresinin yemeği,onu yapayım ben en iyisi:KK45:

deynepnaz deynepnaz zaten ancak onu yapabilir:KK45:
Bir tarif bildirdim ama başka memleketten :KK53: yukarı etiketlerden bizim yörenin yemeği melul melul bakıyor bana :olamaz:

Şansına onuda yakar ya neyse :KK53: biz onu öyle seviyoruz :KK53:
Oyyy çok çok özledim deynepnaz deynepnaz :KK42::KK74::KK74::KK74::KK74:
Ben de seni balııımmmm :KK74::KK74::KK74::KK200:

O terlemenin her zaman vitaminle ilgisi olmuyo. Sen yinede bsktir. Sac dokulneside stresten bile olabiliyo ve vucut direncini kaybedince once saclardan yermis, cunku yasamak icin saca ihtiyaci yok... ama demir cinko b c d e vitaminleri onemli sac icin diye biliyorum.
Tamam canım bunun için ayrıca cildiyeye gitmek istiyorum çocuk olduğundan beri kendime hiç dikkat etmiyorum bi silkelenmem kendime gelmem lazım :21:

Tamam canım bunun için ayrıca cildiyeye gitmek istiyorum çocuk olduğundan beri kendime hiç dikkat etmiyorum bi silkelenmem kendime gelmem lazım :21:
Oyle oluyo bi donem yaa: ( benim kucuk olan 1 yasinda ancak iste bunlara vakit ayiriyorum malum cocuklardan firsat kalmiyo hic birseye. Oraya buraya gitmektende bikip useniyorum dogrusu. O randevu su randevu icim sisiyo bazen, ama artik araya kendimi skstrmayi ogrendim.

Oyle oluyo bi donem yaa: ( benim kucuk olan 1 yasinda ancak iste bunlara vakit ayiriyorum malum cocuklardan firsat kalmiyo hic birseye. Oraya buraya gitmektende bikip useniyorum dogrusu. O randevu su randevu icim sisiyo bazen, ama artik araya kendimi skstrmayi ogrendim.
Bırakacak kimse yok oğlum hep benimle her an o yüzden kendime vakit bulmak lüx oluyordu hangi anne için değil ki zaten :) canları sağolsun onların büyüyünce inşallah kıymet bilen hayırlı evlatlar olurlar:dua:

Ay nebılım gittiği restorantta vardı heralde :KK53:

Dedim ne bilim yasak yasak diye başımdan savıyorum 1 aydır :KK70: :KK70: Dedim şeytan mı uydu :skandal::skandal:
Gözlerini oyarım :sinirli::sinirli::sinirli::sopa::sopa::sopa:
Şıllık tatlısının Şanlıurfa yöresine ait olduğunu duymuştum bi programda ama tam anlamıyla doğru olduğunu bilmiyorum neden öyle demişler hep merak etmişimdir:)

Şıllık tatlısının Şanlıurfa yöresine ait olduğunu duymuştum bi programda ama tam anlamıyla doğru olduğunu bilmiyorum neden öyle demişler hep merak etmişimdir:)
Şıllık ustalığı yapan Ali Güçtekin tatlının isminin Osmanlı devleti zamanına dayandığını o dönemde tatlı dağınık olduğu için şıllık isminin verildiğini belirterek, "Gerçekten de tabiri caizse tatlı dansöz gibi bir tatlı. Bu nedenle ismi de şıllık tatlısı. Ancak çok hafif ve lezzetli bir tatlı" dedi. :KK53::KK53::KK53:

Şıllık ustalığı yapan Ali Güçtekin tatlının isminin Osmanlı devleti zamanına dayandığını o dönemde tatlı dağınık olduğu için şıllık isminin verildiğini belirterek, "Gerçekten de tabiri caizse tatlı dansöz gibi bir tatlı. Bu nedenle ismi de şıllık tatlısı. Ancak çok hafif ve lezzetli bir tatlı" dedi. :KK53::KK53::KK53:
Tam internetten bakıyordum canım bende asıl İsmi de şileki imiş meğer çok değişik adı var:)

Evdee,okuldaaa :KK53:
Zaman bulamıyorum fazla ,bazen okuyup çıkıyorum :olamaz:
Anladım canım Allah kolaylık versin. :)
Ay nebılım gittiği restorantta vardı heralde :KK53:

Dedim ne bilim yasak yasak diye başımdan savıyorum 1 aydır :KK70: :KK70: Dedim şeytan mı uydu :skandal::skandal:
Gözlerini oyarım :sinirli::sinirli::sinirli::sopa::sopa::sopa:
seni oyuna getirmiş:KK70: urfadayım ben bile daha şıllık yemedim. Künefe varken şıllıgı kim Yicek:KK53: krep gibi hamurun içine ceviz serpiyorlar. Rulo yapıp kesip tepsiye diziyorlar. Üzerine şerbet dokuyorlaro_O

X