Yöresel Tarif Hemşerim memleket nire ? Yöresel Yemekler, Yöresel Tatlar Oylama

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz Yöresel Yemek tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    446
  • Anket Kapalı .
Allahım banada o gunlerı nasip etsın inşallah :dua:
Anne olmadan anlıyamazsın derdı annem hep ne haklıymıs .
Karnıma ilk düştüğü günden beri ondan başkasını düşünemıyorum . :KK200:

Kanama yok elhamdullılah her gun gelen 2-3 damla kahverengı leke var . Önlem amaçlı progestone verdı doktor .
Bu iyi birsey sukur. Ilk 3 ayi atlatsan insallah dusuk ihtimalide buyuk oranla dusuyor. Sag salim kucagina alirsin insallah.

Kızlar şimdi gelebildim eve .
Bu doktora kalp atışı duyamadı ama gördü çok şükğr . Sata göre 6+5 ama ultrasonda 6+0 çıktı . Ondan sesi duyamıyoruz moral bozmak yok dedi . Kesen çok güzel bebek bar içinde kalp atışıda var . Haftaya geliyosun sesi dinliyoruz dedi :)
Sağolsun okdr mutlu ettiki üzgün oldugumu gördü . Birde göçmenmiş kanımız ısındı sanırım birbirimize :)
Vajınalde baktı yıne kalp atışı yoktu :)
Demedim mi ben sana canım niye bozuyorsun moralini bak ne güzel konuşmuş bundan sonra bu doktora devam et öyle saçma sapan konuşan moral bozan doktora gitme

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun cano,senin müzminleşti iyice,diyeti bünyen kaldırmadı mı acabao_O
diyet yalan bu ara zaten sülüklerden bağışıklığım düştü gibi hissediyorum ama okuduğum bir kitapta iyileşme süreci diyor

Mıhlamayı "fırınkurusu"yla denediniz mi:confused:Erbabı furunkurusu der:)
Sütlü mısır fırında kızartılarak kurutulur,un yapılır.
Unlu kızartmalar,mıhlama ve bazı yemekler bununla yapılır,bir yiyen bir daha unutamaz,müptelası olur:super::KK36::KK36:
aldım ben o kavrulmuş olandan ama alışık olmadığımdan zaar yanık kokusu geldi muhlamadan bana

Bu ne sevgi aaaaahhh:KK75: bu ne ızdırap:KK75:
:KK74: seni de öperim hepinizi öperim.

Deme ya vallaha mı:rolleyes:
Bu bahar denemek için kiraz,fasulye ve dut yaprağından yaptım,Allaaah kirazla fasulyeye bayıldım:)
Ama kenarları kapanmıyor kirazın,iç koyup yuvarladım sadece:)
Bide diyor ki ben beceremem kör olma Deniz o kiraz yaprağından bana göndersene sarıpta
Kenarını kapatmıyoruz zaten canım:KK66:
İçine ne koydun nasıl pişirdin:)
Deniz bu kesin antin kuntin bişeyler koymuştur :KK70:
Aynen canım biz onu sadece bulgurlu,unlu bir hamur ile yaparız.Haşlarız.Sonra ayrı bir kapta yoğurt,un,nar ekşisi ile yoğurt sosu yaparız.Kaynayınca köfteleri içine atarız.Üzerine bol kavrulmuş soğan enfes olur:)
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/nevrestenin-mutfagi.589191/page-47#post-28538001
bir programda izledim bunu çok merak ediyorum nevoş yaaaaaa:mad:

Aynen canım .
Dediğin dualarıda okudum .
Hergun okumaya gayret gösterıcem inşallah :dua:
Oku için ferahlasın inşallah nasipse bu evlat sana heryerden döner gene gelir kucağına senin yapacağın tek şey dua etmek ve kendine iyi bakmak moralini yüksek tutmak
Arkadaşımın bebeğine engelli olacak dediler kız helak oldu bir kanaması oldu ama göl resmen hastanede yattı bütün doktorlar aldır diye baskı yapıyor en son bir doktora gitti senin bebeğin sapasağlam hiç birşey yok ama amniyo sentez yaptır bak hiçbişey çıkmayacak demiş yaptırdı doğurdu şimdi 2 yaşında sapasağlam bir kızı var moralimizi bozmayalım nasipse olur

Bazen diyorum tek aşamalı bir yemek niye yapmamışlar :KK53: şöyle tencereye koysak kapağını kapatsak o da tıkır tıkır pişse:KK70:
Ege nin çoğu yemeği basit geliyor bana biz şanslıyız içinde zenyinuagi olsun yeter :KK70:

X