Yöresel Tarif Hemşerim memleket nire ? Yöresel Yemekler, Yöresel Tatlar Oylama

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz Yöresel Yemek tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    446
  • Anket Kapalı .
Hayır cidden merak ediyorum:)
Favorilerine girdim mi:KK45:
Evet tabii ki.. kuru dolma bayilirimm.. bizim burda mardinli ablamiz var onlarin sumagiyla yapiyor eksili harika oluyorrr..:kk77:
Aslinda ben demistim guzel yaptiysa oyum onun diye ki guzel yapmis ama 3 4 tarif aklimi karistiriyor.. bakalim napcaz:halay::halay:

Evet tabii ki.. kuru dolma bayilirimm.. bizim burda mardinli ablamiz var onlarin sumagiyla yapiyor eksili harika oluyorrr..:kk77:
Aslinda ben demistim guzel yaptiysa oyum onun diye ki guzel yapmis ama 3 4 tarif aklimi karistiriyor.. bakalim napcaz:halay::halay:
Hayırlısı olsun canım:KK19:

❤️
maşallah her zamanki gibi formundasın :KK8:

Kızlar haklı, hemen tarifi not alsaydın :KK70: bizde faydalanmış olurduk :KK30:

yasminsay yasminsay senin süper bir kurabiye tarifin vardı, nasıl yapıyorsun? :KK37:

Vereyim canım❤️

Malzemeler

• 1 tatlı kaşığı granül kahve (suda çözülen kahvelerden nescafe gibi)
  • 2 tatlı kaşığı sıcak su
  • 125 g tereyağı
  • 1 yumurta sarısı
  • Yarım çay bardağı şeker
  • 1,5 su bardağı un
  • 1 su bardağı çekilmiş ceviz
Dışı için;

• Şeker
Önce kahveyi 2 tatlı kaşığı sıcak su ile aç.
Ardından tereyağı, yumurta sarısı, şeker ile yoğurmaya başla, özleşince açmış olduğun kahveyi ekle ve yoğurmaya devam et. Unu ekle yoğur, hamur özleşince cevizi ekle canım.

Bir kaseye şeker dök ve hamurdan ceviz büyüklüğünde parça alıp yuvarla, ardından şekere bula ve yağlı kağıt serilmiş tepsiye diz.

180 derece ısıtılmış fırında pişir.
Bu kadar :KK53:

Vereyim canım❤️

Malzemeler

• 1 tatlı kaşığı granül kahve (suda çözülen kahvelerden nescafe gibi)
  • 2 tatlı kaşığı sıcak su
  • 125 g tereyağı
  • 1 yumurta sarısı
  • Yarım çay bardağı şeker
  • 1,5 su bardağı un
  • 1 su bardağı çekilmiş ceviz
Dışı için;

• Şeker
Önce kahveyi 2 tatlı kaşığı sıcak su ile aç.
Ardından tereyağı, yumurta sarısı, şeker ile yoğurmaya başla, özleşince açmış olduğun kahveyi ekle ve yoğurmaya devam et. Unu ekle yoğur, hamur özleşince cevizi ekle canım.

Bir kaseye şeker dök ve hamurdan ceviz büyüklüğünde parça alıp yuvarla, ardından şekere bula ve yağlı kağıt serilmiş tepsiye diz.

180 derece ısıtılmış fırında pişir.
Bu kadar :KK53:
Sagol canım, teşekkür ederim. Ekran görüntüsü aldım. Yapacağım. Kahve katmasam olur mu?

X