Yöresel Tarif Hemşerim memleket nire ? Yöresel Yemekler, Yöresel Tatlar Oylama

Yöresel Yemekler

En başarılı bulduğunuz Yöresel Yemek tarifi hangisidir?

• Ankete Katılan
    446
  • Anket Kapalı .
ben de fena değilim yoğunuz bu aralar hem işte hem özel hayatımda, kuzunun sınavları var.. uğraşıyoruz...
Allah kolaylik versin. Herkesin hayat telaşı farklı :) Rabbim zihin açıklığı versin kızına. Sınavlarını başarılı bir şekilde geçer inşallah

Allah korkutmasın,iyi gidiyordu sanki herşey=/
şöyle geçen hafta gitti kalp atışını gördüler ama güçlü değildi, sonra gittiğinde göremediler... böyle olunca bende gittiğini düşündüm, ama şimdi yasmin, bugünden için dr.gideceğini söyledi.. iyi haberle gelsin inşallah.

şöyle geçen hafta gitti kalp atışını gördüler ama güçlü değildi, sonra gittiğinde göremediler... böyle olunca bende gittiğini düşündüm, ama şimdi yasmin, bugünden için dr.gideceğini söyledi.. iyi haberle gelsin inşallah.
Amin inşallah

Kızlar konu açacaktım ama hazır siz becerikli hatunlar burada toplanmışken buraya sorayım dedim; konunuzu dağıtmak gibi olmazsa bana yardım eder misiniz?

İşyerinde yediğim yemeklerden pek hoşlanmaz oldum aşırı kuru ve tatsız tuzsuz geliyor bana bu yüzden yemeğimi evden getirmek istiyorum ama yapacak fazla bir şey bulamıyorum. Her türlü sandviç çeşidini denedim neredeyse, tonbalıklı, tavuklu, hindi fümeli, sebzeli... Ama sandviç yemekten de sıkıldım. Ne önerirsiniz bana şöyle fazla kokulu olmayan, akşamdan hazırlanabilecek tarifleriniz var mı? Sandviç yemekten kurudum :/

Not: Salatayla doymuyorum ehehe. Aklıma gelen kızları etiketleyeyim diğer aklıma gelmeyenler de görürlerse umarım yardımcı olurlar. :)

Nevreste Nevreste
@_CaNanSu_
@-cantanem-
Makyajkolik13 Makyajkolik13
@yasminsay
IcimdekiSonsuzDeniz IcimdekiSonsuzDeniz
Canım merhaba :)
Her zaman sandviç yenmez tabiki bağırsaklarına zarar verirsin Allah korusun. Arada değişiklik olsun diye bazı günler menüne eklersin canım.
Sen kuru yemek istemiyorum deyince direk aklıma zeytinyağlılar geldi, hem uğraştırıcı değil hem de sağlıklı :)
*Biber dolması( çokça yapıp buzluğa doldurup atabilirsin)
*Taze fasulye( domates ve soğanı yağla kavurup üstüne fasulyeyi ekleyip pişirebilirsin)
*Köfte- patates(köfteleri porsiyonlayıp saklama poşetine koyup dondurucuda bekletirsin. Kızartıp götürürsün.
*Türlü( patlıcan, biber, domates, soğan, azıcık salçayla kavurup zeytinyağlı yemeği olur.
*Kızartma( patates, patlıcan, biber üzerine fırçayla yağ sürüp fırınlayıp yoğurtlayabilirsin)hem çok yağlı olmaz.
*Pırasa( havuçlu pirinçli zeytinyağıyla pişirebilirsin.
*Makarna(makarnayı domates sosuyla pişirirsin, işyerinde koyduğun kabı sıcak suyun içinde 5 dakika bekletirsin ısınır, pişirdiğin yumuşaklığa geri döner.
*Kalan günlerde de sandviç, salata ek olarak kuruyemiş, kayısı, erik kurusu falan da götür uzun saatler tok tutar canım :KK66:

X