Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Ben ilk kez okuyorum desem cahilliğimi çok mu belli etmiş olurum :olamaz:

Henüz çok başındayım ama konu çok ilgimi çekti. Lohusa depresyonunu anlatıyor :) Ben de kendimi hala lohusa saydığım için :KK53::KK53:
Bunu okuyunca diğerlerini de okumak isteyeceksin bence :)
Geçen eşime kızım iki yaşına girene kadar lohusayım dedim, yok artık dedi :KK70:

Bunu okuyunca diğerlerini de okumak isteyeceksin bence :)
Geçen eşime kızım iki yaşına girene kadar lohusayım dedim, yok artık dedi :KK70:
Kütüphaneden aldım kitabı, bir de Aşk kitabını aldım, çok meşhur diye ama bundan başlayayım dedim :)

Bence eşine çok mantıklı bir şey demişsin ki aynısını ben de diyorum :KK53: Süt verdiğimiz sürece lohusayız, yaşasın lohusaların gücü :KK31: Emojinin salladığı da emzirme sutyeni olsun :KK53::KK53:

Kütüphaneden aldım kitabı, bir de Aşk kitabını aldım, çok meşhur diye ama bundan başlayayım dedim :)

Bence eşine çok mantıklı bir şey demişsin ki aynısını ben de diyorum :KK53: Süt verdiğimiz sürece lohusayız, yaşasın lohusaların gücü :KK31: Emojinin salladığı da emzirme sutyeni olsun :KK53::KK53:
:KK70::KK70::KK70:

Aşk da çok güzel bi kitap canım. Kadın öyle akıcı ve duru bi dil kullanıyorki kitap nasıl bitiyo anlamıyorsun. Seviyorum E. Şafak kitaplarını. En beğendiklerim aşk, ustam ve ben, baba ve piç. Med cezir adlı kitabını pek beğenemedim. Havva'nın üç kızı idare eder.

Aşk da çok güzel bi kitap canım. Kadın öyle akıcı ve duru bi dil kullanıyorki kitap nasıl bitiyo anlamıyorsun. Seviyorum E. Şafak kitaplarını. En beğendiklerim aşk, ustam ve ben, baba ve piç. Med cezir adlı kitabını pek beğenemedim. Havva'nın üç kızı idare eder.
Beğenirsem o dediğin kitapları da okuyayım o halde :)

Beyoğlu'nun en güzel abisi bitti.
Franz Kafka, Milena'ya mektuplar adlı kitaba başladım
Beyoğlu'nun En Güzel Abisi'ni beğendin mi kardelencim? Ben o kitabı birkaç yıl önce okumuştum ama o da detayını hatırlamadıklarımdan :olamaz: Sonunda biraz katili öğrenince, onu hatırlıyorum sadece :)

Beyoğlu'nun En Güzel Abisi'ni beğendin mi kardelencim? Ben o kitabı birkaç yıl önce okumuştum ama o da detayını hatırlamadıklarımdan :olamaz: Sonunda biraz katili öğrenince, onu hatırlıyorum sadece :)
Beğendim ama dediğin gibi bu tarz polisiye kitaplar çabuk unutuluyor. O kadar Ahmet Ümit kitabı okudum içlerinde tek hatırladığım patasana diye bi kitabı var o. Arkeolojik kazılar sırasında değerli bi yazıt bulunuyordu alakalı cinayetler...
Güzel bi kitaptı. Ahmet Ümit ara ara sıkılmadan okuduğum bi yazar canım.

Beğendim ama dediğin gibi bu tarz polisiye kitaplar çabuk unutuluyor. O kadar Ahmet Ümit kitabı okudum içlerinde tek hatırladığım patasana diye bi kitabı var o. Arkeolojik kazılar sırasında değerli bi yazıt bulunuyordu alakalı cinayetler...
Güzel bi kitaptı. Ahmet Ümit ara ara sıkılmadan okuduğum bi yazar canım.
Ben de ara ara okuyorum ama hep unutuyorum işte :)
Elveda Güzel Vatanım'ı okumustum onun en son. Baya oldu okumayalı.

Ben de ara ara okuyorum ama hep unutuyorum işte :)
Elveda Güzel Vatanım'ı okumustum onun en son. Baya oldu okumayalı.
Elveda güzel vatanım bende de var okumadım daha. Nasıldı. Gerçi tarzı genelde aynı. Nevzat başkomiser, Ali ve Zeynep yardımcıları sokak köpeği Bahtiyar , cinayetler hiç değişmiyor

Elveda güzel vatanım bende de var okumadım daha. Nasıldı. Gerçi tarzı genelde aynı. Nevzat başkomiser, Ali ve Zeynep yardımcıları sokak köpeği Bahtiyar , cinayetler hiç değişmiyor
Elveda Güzel Vatanım 1920'li yıllarda geçtiği için Nevzat başkomiser yok :) Karakterin adını unuttum ama eskiden İttihat ve Terakki mensubu olan birinin hikayesini anlatıyor. O açıdan diğer romanlarından biraz farklıydı :)

Çok önemli bir kitap değil bence canım. Ben okudum bir nevi zaman kaybı sayılabilir ama elinde okuyacak hiç bir kitabın yoksa oku ama dediğim gibi içsel bir konuşma, daha çok da bir günlük gibi. Edebi anlamda çok iyi sayılmaz bence.

Selam kızlar :KK200:

Bir süredir size yazamıyorum, hatta çok okuyamıyorum da :KK43::KK43:

Elimde hala İlber ORTAYLI'nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk kitabı var. Yavaş yavaş sindirerek okuyorum. İnşallah bitirebilirim kısa sürede çünkü hiç zaman ayıramıyorum okumaya :işsiz::işsiz:

Ben ilk kez okuyorum desem cahilliğimi çok mu belli etmiş olurum :olamaz:

Henüz çok başındayım ama konu çok ilgimi çekti. Lohusa depresyonunu anlatıyor :) Ben de kendimi hala lohusa saydığım için :KK53::KK53:
Ben de okumalıyım o zaman☺️

hatta eşlere de mi okutsak ne☺️Gerçi okumadan bilemem ama☺️☺️

Ben de en son hangi kitabı yazmıştım bilmiyorum ama pek giremedim bu aralar.geriye dönük yazayım:
Şu an elimde Osho ‘nun aşk, Özgürlük, Tek Başınalık kitabı var.
Bundan önce Nurattin Yıldız’ın Hanımlar İçin İnciler’i okudum.
Onun öncesinde Fatih Duman’ın Ene kitabını okudum. Onun öncesinde de Koku’yu okumuştum sanırım yazmıştım onu da☺️

Hiç Canan tan okumadım☺️Bilerek☺️ Netten sipariş vermek yerine kitapçıda bi incelemeliyim öyleyse, sağ olasın☺️
1984 daha çok içine çeken bir kitaptı benim için de☺️CYDünya kurgusal olarak(olay zinciri babında söylüyorum) Türk filmi gibi olmuş, çocuğu bulması falan.lakin distopya olduklarını göz önünde bulundurursak gününüzün eğlence, mutluluk merkezli yaşamı CYD Daha çok uyuyor: özgürlük algısı ya da ne bileyim john’un kırbaç sahnelerinin izleyici kitlesi bulması falan

Canan Tan okuma zaten vakit kaybı gibi bişey ama edebi anlamda. Yoksa kitap okumayı sevdirme konusunda değerli buluyorum çünkü onun sayesinde okuyan insanlar var Saraj jio tarzı dersem belki anlarsın. Ben satın almıyorum ama elime geçerse sırf değerlendirme olsun diye okuyorum. Bir de kendini geliştiriyor yavaş yavaş.

Uzun bir süredir yazamıyordum buraya elimdeki kitap süründüğü için.
Dün Elif Şafak - Siyah Süt kitabına başladım.

Elif Şafak üni yıllarında favorimdi:) anlatımını çok beğeniyorum

Eskiden ben de severdim ama sonra soğudum:KK43: siyah sütü merak etmiyor değilim aslında morordek morordek

Elif Şafak 'ı ben de severim

Elif Şafak son zamanlar Türk edebiyatının en önemli isimlerinden bence. Anlatımı kurgusu her şeyi güzel bir yazar. @yolcukardelen neden soğudun? Siyah süt güzel bir kitap, farklı tarzda güzel bir yaklaşımı var. Seviyorum ben de Elif ŞAFAK' ı.

İskender benim en favorilerimden. Okudun mu?

X