Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Çok okuyamadım ama kâr kârdır diye düşünüyorum. Zira kitabım çok ağır ilerliyor. Ama fena inatlaştım bitireceğim. Bir de kütüphaneden almıştım mutlaka bitirmem lazım.

kitapzede kitapzede

İki şehrin hikayesi / 523-135 :KK61:

Kendime hedef belirliyorum bu akşam ne olursa olsun en az 50 sayfa okuyacağım. Buraya da bildirim yapacağım. Yoksa bu kitabın biteceği yok :KK14:

Bazen bende hedef koyuyorum ama ben tutturamıyorum pek :-)

Yıllar önce okumuştum bu kitabı çok da beğenmiştim canım biraz daha ilerleyince saracaktır kitap seni:) ama şimdi sorsan kitap ne anlatıyor diye en ufak bişey hatırlamıyorum :KK43: tek hatırladığım beğendiğim kitabı, sizde de öyle oluyor mu kızlar ya

Evet mesela ben Piraye'yi çok sevmiştim sonra Neva'yı ama yıllar oldu okuyalı hatırlayamıyorum içeriğini. Tek hatırladığım okurken çok güzeldi.

Ayy çok güzel bir çırpıda bitireceksin eminim :KK200:

Ben bunu görmeden yapmıştım yorumumuuu ki sen de dedğim gibi bitirmişsin. Nasıldı :)
Dediğin gibi bir solukta bitti su gibi aktı :) çok güzeldi
Okuduğum e-kitap bitti.
Bir Kız Bara Girer Ve... - Helena S. Paige
224 sayfa.

Tavsiye eder miyim? Etmem. 1/10
Edebi yönü yok, vakit geçirmelik bir kitaptı.
miyaww__ miyaww__ miyoşun kitaptan hallice epey bi seviştiler başka konu göremedim :KK8::-)
:-)

Ne güzel hava atmalar ne miniş miniş rekabetler :KK68:
Çok güzeldiii rekabet:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:adeta havalara uçuyordum ondan önce bitirdim diye:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ta ki eflalin beni nakavt ettiğini fark edene kadar:63::olamaz:

benim de bitti ama kpss derdinden hiç bitmiş gibi hissetmiyorum :KK12:

Kpss :kusmuk:

Çok az kaldı sabret
Ben de az kalsın bu yıl girecektim vazgeçtim
Seneye dersaneye gidip hazırlanıcam :olamaz:düşündükçe bunalıma giriyorum şimdiden:KK14:

@beyazinci caım bende de oluyor. Okuduğum kitapları unutmak : (

İlk zamanlar bu konuya epey takmıştım ve çok üzülmüştüm. Sadece bende oluyor sanıyordum. Hatta kendimi eleştiriyordum. Demek ki gereken önemi vermiyorum, okurken demek ki aklımda başka şeyler var falan diye..

Ama sonra fark ettim ki çoğu kişide böyle.

Beyinlerimiz o kadar dolu ki hayat telaşesinde. Bence çok normal unutmamız.

Bir de sonuçta kitabı hatırlamak için okumuyoruz. O kitaptan bir kelime bile hayatımıza değer katsa bize yeter. Ya da bir düşünce. Okurken o an biz ruhen rahatlıyor muyuz? O bize yeter.

Konuyu hatırlamasak da kelime dağarcığımıza, dünya görüşümüze mutlaka bir şey katıyordur o unuttuğumuz kitap bilinç altımızda.

İşte böyle düşünmeye başlayınca. Artık hiç üzülmüyorum unuttuğumu fark edince:KK37:

Çok güzeldiii rekabet:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:adeta havalara uçuyordum ondan önce bitirdim diye:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ta ki eflalin beni nakavt ettiğini fark edene kadar:63::olamaz:

Kpss :kusmuk:

Çok az kaldı sabret
Ben de az kalsın bu yıl girecektim vazgeçtim
Seneye dersaneye gidip hazırlanıcam :olamaz:düşündükçe bunalıma giriyorum şimdiden:KK14:

Bende gireceğim ama umutsuzum sanırım tekrar hazırlanıcam 2020 ye :KK14:

Bende gireceğim ama umutsuzum sanırım tekrar hazırlanıcam 2020 ye :KK14:
Kpss ömrümüzü tüketti gerçekten :bicak:

Vampircim canım ben yeni kitaba başladım seni etiketlemiştim ama onu bırakacağım

Çünkü uygun zamanda okuyayım diye beklettiğim en kıymetli kitap serisi aklıma geldi :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:çıldırıyorum şuan:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:eve gidince bildiricem hangi kitap ve kaç sayfa olduğunu:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Duyguların rengi kitabını dikkate alma yani emi kuzum:KK37:

Okuduğum e-kitap bitti.
Bir Kız Bara Girer Ve... - Helena S. Paige
224 sayfa.

Tavsiye eder miyim? Etmem. 1/10
Edebi yönü yok, vakit geçirmelik bir kitaptı.
miyaww__ miyaww__ miyoşun kitaptan hallice epey bi seviştiler başka konu göremedim :KK8::-)

Nedir bu çektiğimiz yav. :KK70:
@MiuLego ya yollayacağız... :KK70:

Çabık yollayın

Bana öylesi denk gelmiyor :deli:bekarım diye oluyor hep bunlar :duduk:çöle düşsem karşıma kutup ayısı çıkar uani:işsiz:

Bari kitaplarda bulaydım mutluluğu :KK70:

Gönderin çabık :KK62::KK62::KK62::KK62:

Yitişin gomşulaaaaa miuya kitap yollicezz öpmeli koklamalı yatıp kalkmalı olanlardann :KK70:

Kitap unuturken de güzeliz biz :ıslık::KK36::KK37:

Yine mi güzelizzzzz, yine mi çiçekkkk ❤❤❤❤❤❤❤❤❤

X