Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

İstanbul’da aşk Babil’ de ölüm. Ben de etkisi çok büyük bu kitabın. İskender Pala nın bir çok kitabını okudum ama ilk okuduğum kitabının tadını hiç birisi vermedi.
Sen de mi ilk onu okudunLisede okuduğumda ilk, edebiyat okumaya karar vermiştim Ama dediğim gibi son dönemde aynı tadı bulamıyorum ya da her kitabını okumaya kalktığımdan bir çok şey tekrarlanıyormuş gibi gelmeye başladı: ( oysa Naz’an bekiroğlu ve pala benim canım yazarlarımdı Nazancığım Halen öyledir

Amin maalouf çok iyi bir yazar. Afrikalı Leo yu okuduktan sonra okudum Semerkant ını ve bayıldım. Şimdi sırada diğer kitapları var. Eminim diğerleri de çok güzeller
Yazarın ilk kitabı olacak semerkant, daha önce okumadım hiçTavsiye alırım

Aynen ilk o kitabını okudum yıllar önce. Öyle güzel yazmış ki tadı damağımda kaldı. Ben yine de elime geçince okuyorum diğer kitaplarını ama sırf nasıl yazmış merakımdan. Kütüphaneme almıyorum diyecektim ama hatırladım son kitabını aldım.

Ben alıp okuyorum mümkün olduğunca, altı çizili satırlarım olsun diye.. okumayı bırakınca almayı da bırakmıştım, son kitabı da onun için soru işaretiydi.incelediğimde güzel gibi geldi ama emin olamamıştım
Güzel başlangıç beğeneceğinin garantisini verebilirim. Ve ayrıca anladığım kadarıyla edebiyata bakış açımız aynı. Bu beni çok mutlu etti
ben de aynı şeyi hissettiğim için Nazan’dan bahsettim ama onunla pek aran yok galiba

Geçen sene mücellayı okumuştum çok güzeldi
Başka tabsiyemedeceğin Naz’an bekiroplu kitabı var mu

Yanlış zamanda yanlış bir kitabını okumaya başladım. O dönem ağır geldi. Ama hep aklımın bir köşesinde. Beğeneceğime inanıyorum ama doğru zamanı bekliyorum tanışmak için

Geçen sene mücellayı okumuştum çok güzeldi
Başka tabsiyemedeceğin Naz’an bekiroplu kitabı var mu
Yusuf şle züleyhayı ve “la”tü okumalısın o zamanBen en çok “İsimle ateş arasında” ile “Nun Masalları”nı severim ama “ Yusuf ile Züleyha “nın yeri her daim ayrıdır ben deEvimde olsam altı çizili satırlarımdan atardım
Yanlış zamanda yanlış bir kitabını okumaya başladım. O dönem ağır geldi. Ama hep aklımın bir köşesinde. Beğeneceğime inanıyorum ama doğru zamanı bekliyorum tanışmak için
hangisini okumaya başladın canım? Tahmin edeyim Nar Ağacı mı yoksa Nun Masalları mı

Mor mürekkep canım kitabın adı. Dili ağır geldi biraz ve dediğim gibi yanlış bir zamanda okumaya başladım. Zamanlama kitaplarda bence çok önemli. Ama en uygun zamanda okuyacağım Nazan Bekiroğlu

Mor mürekkep canım kitabın adı. Dili ağır geldi biraz ve dediğim gibi yanlış bir zamanda okumaya başladım. Zamanlama kitaplarda bence çok önemli. Ama en uygun zamanda okuyacağım Nazan Bekiroğlu
Genel olarak Nazan’ın farklı, derin, düşünmeye sevk eden bir dili var ve bu biraz da büyüleyici kılıyor bana göre Cumartesi eve geçince mor mürekkepten altı çizili satır atayım fırsat bulabilirsem

Büyük kızımında önerisiyle bugün şu meşhur Fİ - Pİ - Çİ üçlemesine başlayacağım
Gerçi Çİ henüz yok ama ben bir okumaya başlayayım da alırım bayramdan sonra ilk fırsatta Büyük kızımda Pİyi okuyor bir an önce alalımda ben sen benim elimdekini okuyana kadar son kitabı okurum dedi

ay çok mu sevdiiiiiiiiiin

banu ben de okudum da bitene kadar canım çıktı
en sevmediğim kitaplar listesine girdi bende o

bende mi var bir gariplik yoksa Ne bileyim ben çok beğendim

Çok övdün kitabı merak ettim canım, alıntı YÖK mü minik alıntılar paylaşsan bizimle

Canım bugün bir kaç alıntı yaparım o zaman hem sizlerede fikir olur

Herkesin zevki ve kitap anlayışı başkadır canım. O yüzden sakın kimseyle kıyaslama. Ayrıca aynı kitabı başka başka dönemlerde bile okumak insanın fikrini değiştirebiliyor. Önemli olan okumak ve o güzel alışkanlığı kazanmak. Fi, Pi ve Çi' yi okudum ben de. Sen bitirdikten sonra fikrimi söyleyeyim, seni etkilemeyeyim

Bir de bir kitabım var elimde 3 yıldır sürünüyor. Sanırım 3 kez yeniden başladım. Ama inatlaştım mutlaka bir gün bitireceğim. Yüzyıllık Yalnızlık kitabın ismi. Herkes çok beğeniyor ama bitirebilen az insan var

Kitaplara başlayınca +18 bölümleri çok mu yorumlar mısınız rica etsem. Bu seri elimde duruyor ama hiç sevmiyorum kitaplardaki bu bölümleri. Ondan başlayamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…