Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Selamlar
Bildirim yapayım hemen
Çocuğunuzla işbirliği yapın kitabında 177. sayfaya geldim. Kitabın bitmesine az kaldı.
Bu arada dayanamayıp ikinci bir kitaba daha başladım. David Burns'un İyi Hissetmek adlı kitabı. Onda da 66 sayfa okumuşum :kahve:
Merhaba canım kitaplardan faydalı kısımları bizimle de paylaşır mıısj merak ettim

Merhaba Kızlar ben de kitap okumayı çok seven biri olarak aranıza katılmak istiyorum.7aylık kuzum var çok vakit bulamıyorum ama her gün okumaya çalışıcam eve gidince yazarım başlayacağım kitabın adını

Merhaba canım kitaplardan faydalı kısımları bizimle de paylaşır mıısj merak ettim
Tabi ki.. Aslında geçenlerde çok beğendiğim bir kısım vardı, hazır sen sormuşken onu paylaşayım:

"Çocuklar fideler gibidir. Bazıları elma ağaçlarına, bazıları portakal ağaçlarına, bazıları ise akça ağaçlara benzer. Bazıları daha çok domates bitkileri ya da gül ağaçları gibi olabilir. Anne ve babalar bahçıvanlardır. Genç bitkilerini sulamalı, ayrık otlarını temizlemeli ve onlarla ilgilenmelidirler. Genç bitkiyi ne zaman bir çubukla destekleyeceklerini, ne zaman bir kavanozla koruyacaklarını bilmelidirler. İyi bir anne-baba, tıpkı bir bahçıvan gibi bir bitkinin sağlıklı, canlı ve meyvelerle dolu olmasına yardımcı olabilir. Ama bir anne-baba, tıpkı yine bir bahçıvan gibi, bir elma ağacını akça ağaca ya da bir domates bitkisini bir gül ağacına dönüştüremez."

Tesadüfen bu konuya rastladım abla bu topik neden canlı değil canlandırılsa bende gelirim mesela toplaşır kitap okuruz:KK200:
Aslında büyük sevinçle açtık topiği ama topiği açan arkadaşımız sağlık sebebiyle ayrılınca ilgilenemedik . Takım topiğimizin ilk sayfasında vardı link kaldırdım. Ekleyeyim yine canlandıralım. :KK19:

Bildirim gelince hatırladım ben de. Hadi canlandıralım burayı :KK73: ben de takımda paylaşayım olmazsa
Buraya bildirdiğim kitabı geçen gün bitirebildim yaa, ne rezilim :olamaz:
3 yeni kitap aldım, onları okumak için cok hevesliyim :kahve:
Dün Zeynep Selvili Carmıklı'nın Pembe Fili Düşünme kitabına başladım. 52. sayfadayım.

Bildirim gelince hatırladım ben de. Hadi canlandıralım burayı :KK73: ben de takımda paylaşayım olmazsa
Buraya bildirdiğim kitabı geçen gün bitirebildim yaa, ne rezilim :olamaz:
3 yeni kitap aldım, onları okumak için cok hevesliyim :kahve:
Dün Zeynep Selvili Carmıklı'nın Pembe Fili Düşünme kitabına başladım. 52. sayfadayım.
ayy sen bitirmişsin bari, benim öylece duruyor.:KK23:
Bir sürü kitap beni bekliyor okunacak:KK75:

Aslında büyük sevinçle açtık topiği ama topiği açan arkadaşımız sağlık sebebiyle ayrılınca ilgilenemedik . Takım topiğimizin ilk sayfasında vardı link kaldırdım. Ekleyeyim yine canlandıralım. :KK19:
Evet abla canlandıralım lütfeen benim bir haftaya okulum son buluyor katılım olursa eğer seve seve ilgilenirim :) mesela şimdi gitme hazırlığı için geri dönüşüme verilecek ve yanıma alınacak kitapları ayırıyorum o kadar çok romanım varmış ki 30 tanesini bi köy kütüphanesine bağışlamıştım ama yine de solu dolu kanepemin altı :)

Dün Stefan Zweig'in Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu kitabını bitirdim bugun de aynı yazarın Satranç kitabına başladım. İlk kez okuyorum Stefan Zweig değişik bir tarzı varmış bir iki kitabını daha okursam yazarı çözecekmişim gibi

Selam kızlar kızım dan haftada 1 kitap bitiren bn şu aralar elime hiç kitap alamıyorum teşvik açısından çok iyi oldu kitap onerilerinize şimdiden açığım :kahve::KK25:
Uzun sürse bile az az okumak da faydalıdır bence :) Bazen benim de elimde sürünüyor kitaplar :KK51:
Ne tür seversin belki ona göre bir şeyler tavsiye edebiliriz :)

Lise zamanlarında stephen king çok okurdum :KK66:)
Yaş ilerledikçe Ahmet Ümitin.kitaplarini okudum akıcı olduktan sonra her kitabı okuyorum; ))
Bence hala stephan king okuyabilirsin akıcı olması açısından :) Ben daha çok fantastik seviyorum ama şu an okuduğum kitap bambaşka bir dünya:-)

Bence hala stephan king okuyabilirsin akıcı olması açısından :) Ben daha çok fantastik seviyorum ama şu an okuduğum kitap bambaşka bir dünya:-)
Çok saçma olucam belki ama hani.insan toy zamanın da okuduğu kitapları okuduğumda bambaşka duygular hissediyormus ya bn onları hiç bozmak istemiyorum o kitaplara dair o heycan hep bnde saklı kalmalı mesela kitabın ismini duyunca aynı şeyleri hissetmeliyim nedense bu bana çok daha samimi bir his uyandırıyor; )))) bu.yuzden bir daha okuyamam gibi; )

Çok saçma olucam belki ama hani.insan toy zamanın da okuduğu kitapları okuduğumda bambaşka duygular hissediyormus ya bn onları hiç bozmak istemiyorum o kitaplara dair o heycan hep bnde saklı kalmalı mesela kitabın ismini duyunca aynı şeyleri hissetmeliyim nedense bu bana çok daha samimi bir his uyandırıyor; ))))
Çok hoş farklı bir bakış açısı :)

X