Hem Zayıflıyoruz Hem Okuyoruz

Harry Potter ve Ateş Kadehi bitti
Asla Yapma - Koethi Zan -322 sayfa _____ 86. sayfadayım
Dersimiz Güzel Ahlak - Özkan Öze - 206 sayfa _______ 74. sayfadayım

David Burns'un İyi Hissetmek kitabına devam ediyorum, aylar önce başlayıp 70. sayfada mı ne bırakmıştım. Şimdilik 102. sayfadayım.

Ankara'da kitap fuarı var, bugün çok kalabalık olur diye tahmin ediyorum ama hafta içi uğrayıp bakınacağım. Almak istediğim kitapların fiyatı uygunsa almayı düsünüyorum.

Selma FINDIKLI İmbatta Karanfil Kokusu 154 sayfa kitabım bitti. @moni daha önce bitebilirdi kızımın fotoğraflarını arşivliyordum vakit ayıramadım

Yeni kitabımı aldım çok akıcı olduğuyla ilgili yorumlar okumuştum
Kütüphanede de varmış hemen aldım

Kitabın Adı: Sahilde Kafka
Yazarı:Haruki Murakami
Sayfası: 651 sayfa

Yeni başladım 11.sayfadayım moni moni

Albert Camus - Yabancı bitti

Kitabın ilk kısmında çok sıkıldım. Ne anlatıyor bu böyle dedim ama ikinci kısımda her şey aydınlandı ve beğendim kitabı. Ilk bölümde sıkılmam ve o dönemde çok yoğun olmam sebebiyle de 100 sayfalık kitabı anca bitirebildim :olamaz:

Sıradaki kitabım ne olacak bilmiyorum

Aa güzel kitap ben okudugumda cok begenmistim. Zeki demirkubuz un "yazgi" bundan esinlenme.

Benim emzirme donemim cok sancili oldu, hep sut kanallarim tikandi, bebegim 11 aylik oldu hala da tikaniyor :KK57: o yuzden zaten emzirerek uyutmayi cok yapamadim, bu aralar bazen uyuyor ama genelde kucakta sallayarak bizim de.. :rolleyes: Baslarda gun icinde ben, aksam uykusuna da babasi yatiriyordu ama bu aralar ise dondum diye sanirim hep beni istiyor uyumak icin yoksa cok agliyor.. Suanki taktigimiz de biraz kucakta sallayip sakinlesince gogsumuze yatirip sarilarak uykuya dalmasini beklemek :KK70:
Tracy Hogg duymamistim hic, hangi kitabini onerirsin, bakiyim ben de
Tracy hogg çok iyi onun bahsettiği şeylerle yataginda uyumayı öğrettim oğluma. Iki haftadır her akşam yatağına koyup bekliyorum ihtiyaci olursa biraz oksama biraz ninni ile uyutuyorum ama kendi dalmış oluyor ve sonra uyanmıyor sık sık. Dün gece 1 kez besleme oldu (dream feed diyor buna tracy hogg) başka uyanmadı. 7e çeyrek kala banyo, sonra emzirme sonra yatağına koyuyorum hergün 8den önce uyumuş oluyor (önceden de aynı saatte uyuyordu ama memede).

Tracy ağlayabilir ama ağalarsa hep sakinlestiein yanında olun diyor, biz atlatmadan yapmayı başardık ama tabi arada itiraz sesleri oluyordu.
Yalnız ben onun structured routine dediği günlük düzeni de uyguluyorum her gün en az 2 bazen 3 kez uyuyor toplam 3ila 4.5 saat arası gündüz uykusu var evde dışarıda uyutursam daha uzun.
Soruna gelince bende 2 kitabi var : secrets of the baby whisperer ana kitap, bir de the baby whisperer solves all your problems var bunu da çok kullandım.

İyi Hissetmek 144. sayfadayım

Dün kitap fuarına gittim. Sözde kitap fiyatlarının fiyatta uygun olması gerekir değil mi? Neerde... İnternet fiyatlarından daha pahalıydı kitaplar. Okumak istediğim kitapların fiyatlarını kaydetmiştim gitmeden. 3 tanesini anca internet fiyatına bulabildim, nasıl olsa internetten de alsam aynı fiyata olacak diye onları aldım.

Aldığım kitaplar:
Daniel Siegel - Dramsız Disiplin
Isabelle Filliozat - Cocugun Duygusal Dunyası
Bruce Perry - Köpek Gibi Büyütülmüş Çocuk

Elimdeki kitap bitince sırasıyla bunları okurum herhalde.

Son düzenleme:
Tracy hogg çok iyi onun bahsettiği şeylerle yataginda uyumayı öğrettim oğluma. Iki haftadır her akşam yatağına koyup bekliyorum ihtiyaci olursa biraz oksama biraz ninni ile uyutuyorum ama kendi dalmış oluyor ve sonra uyanmıyor sık sık. Dün gece 1 kez besleme oldu (dream feed diyor buna tracy hogg) başka uyanmadı. 7e çeyrek kala banyo, sonra emzirme sonra yatağına koyuyorum hergün 8den önce uyumuş oluyor (önceden de aynı saatte uyuyordu ama memede).

Tracy ağlayabilir ama ağalarsa hep sakinlestiein yanında olun diyor, biz atlatmadan yapmayı başardık ama tabi arada itiraz sesleri oluyordu.
Yalnız ben onun structured routine dediği günlük düzeni de uyguluyorum her gün en az 2 bazen 3 kez uyuyor toplam 3ila 4.5 saat arası gündüz uykusu var evde dışarıda uyutursam daha uzun.
Soruna gelince bende 2 kitabi var : secrets of the baby whisperer ana kitap, bir de the baby whisperer solves all your problems var bunu da çok kullandım.
Ben de aldım bir kitabini, okuyacagim, uykusu kendiliginden duzeldi bu aralar ama ilk uyutma hep kucakta, belim cikiyor :KK43:

Ben de aldım bir kitabini, okuyacagim, uykusu kendiliginden duzeldi bu aralar ama ilk uyutma hep kucakta, belim cikiyor :KK43:
Yavaş yavaş kucaginda baslayip tam uykuya dalmadan yatağına bırakmayı denemelisin. Başlarda uyumaz ama bir süre sonra alışır, uyumaya başlar. Sonra yataga koyma zamanini one cekersin.

Orhan KEMAL 352 sayfa bitti moni moni istersen subat ayından sayalim bugun sadece 45 sayfa okudum yeni ay yeni başlangıç olsun. Bahar geliyor icim kipir kipir kitap alışverişi yapasım var.
Yılmaz özdil m.kemal e başlayacağım ama kaç sayfa bilmiyorum.evde kitabım.

Şubat ayı boyunca okuduğum kitaplar

1. İslami Çalışmada Eğitimin Önemi - Muhammed Kutub - 144 sayfa
  2. Harry Potter ve Azkaban Tutsağı -J.K. Rowling - 396 sayfa
  3. İslami Çalışmalarda Eğitim, Organizasyon, Verimlilik -Abdullah Yusufoğlu- 234 sayfa
  4. Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu -Stefan Zweig- 62 sayfa
  5. Harry Potter ve Ateş Kadehi -J.K. Rowling- 660 sayfa
  6. Asla Yapma -Koethi Zan- 322 sayfa
  7. Dersimiz Güzel Ahlak - Özkan Öze- 206 sayfa
  8. Çocuğun Dini Eğitimi - Üsan Gül - 171 sayfa
  9. Allah Bir - Hasan Ali Yücel - 63 sayfa
  10. Mürebbiye - Stefan Zweig - 83 sayfa
  11. Bir Çöküşün Öyküsü - Stefan Zweig - 48 sayfa
  12. Amok Koşucusu - Stefan Zweig - 63 sayfa

Bu kadar kitap sayısını ilk kez bir ayda okuyorum ama sayfa sayılarına bakmayın kısalar hepsi

Şuan İlber Ortaylı'nin son kitabını okuyorum. Bir Ömür Nasıl Yaşanır?'ı 50. sayfadayım.

Valla çocuklar hastalıkları derken kitap yalan oldu
Kütüphane zamanı da doluyor :KK43:

X