Hem zayıflar hem de geyik yaparızzz :))

Arkadaşlar bir bayanın ekonomik özgürlüğü olması önemli. Bu hani artık klasikleşmiş, kadının ekonomik özgürlüğü olmalı lafı gibi değil biraz tecrübelerimden söylüyorum.
Yabancı ülkelerde doğum yapan kadına en az 3 yıl maaş bağlıyolar. Bırakın ücretsiz izin hakkını felan. Ülkemizde öyle değil..
Bir de erkeğin karışısnda ezik konumunda olabilirsin çalışmadığnda..
Ben sonuçta 1 sene kullandım ücretsiz izin hakkımı, çocuğumu 1,5 yaşına kadar getirdim o bile bana büyük avantaj.
Ama inanın herşey maddiyat için değil.
İlerde bir sorun çıktığında evliliğinizde başınız dik, güçlü olursunuz. Sürekli sızlanan, ağlayan ben napacam ayrılırsam gibi düşüncelerde olmazsınız. Yoksa çocuğunuza 1 tane ev bırakayım aman şartları iyi olsun diye de çalışılmaz.
Ben çalışmadığımda kabus gibi bir hayat beni bekliyor buna eminim...
Psikolojim de bozuk olursa heralde evde 24 saat olsam da çocuğuma iyi bir anne olamam değil mi ?
Kadınların işi her zaman zor...

Bizim ülkemizde ney kolay ki çalışan anne olmak kolay olsun.Keşke yurtdışında ki gibi 3 yıla kadar maaş bağlansa da anneler 3 yaşına kadar bari kendileri bakabilse çocuğuna.
Eski iş yerimde çocuklu bi ablayla çalışıyoduk o da aynı senin gibiydi.
Her sabah oğlum yine çok ağladı arkamdan diyodu çokta üzülüyodu.
Çok ama çok zor bi durum

canım ben biraz üşengeç insanım ya..
belide bundan önceki ilişkimde yaşadığım sorundan dolayı da olabilir bilmiyorumki

Eski ilişkin anladığım kadarıyla kötü bi ilişkiymiş seni derinden yaralamış umarım en kısa zamanda sana geçmiş unutturucak biri çıkar karşına kuşum

Evet tüm günü ben de istemiyorum, karşıyım. Sadece sosyalleşmesi için göndermek istiyorum. Etrafında hiç çocuk yok, biraz da açılsın. Ama uyum sağlamazsa istemezse onu da göndermem. Biraz da 24 saat annemle beraber. Annem de dinlensin değil mi. Ama ben kreş lafını açarsam eşim kesin tüm gün gönderir. Annemi de gönderir :KK43:
Ben bu konuda çok mücadele ettim, ediyorum...

Sizin ilişki tam oturmuş. Biz evliliğin ilk senesinde bile nişanlı gibiydik, birbirimizi yeni tanıyorduk. Evliliğin ilk senesinde beni kötü halde görmesin diye çaba harcardım..
Zaten sen evlenince de büyük bir süpriz olmayacağını düşünüyorum. Birbirinizi tanıyorsunuz nasıl olsa..

Evet oturdu artık çok şükür :nazar: Hemen hemen her huyumu,her halimizi az çok bilioruz artık.Hele bugnkü halimi görmeniz lazım bitkin bi haldeyim makyaj sıfır saçlar tepeden topuz :KK9:
Beni bırakıp kaçmadığına dua etmem lazım :KK53:

Selam kızlar nasılsınız.
Esencim çok sağol.

Yarın gidiyoruz İstanbul'a inşallah.

Sanırım mikrop kaptım.
Dudağımın kenarında sivilceler çıktı ardı ardına.
Nazar mı değdi nedir :KK37:

Bi türlü geçiremedim.
Berbat bi haldeyim.
Çok kötü görünüyor kırmızılıklar :KK5:

Hayırlı yolculuklar bebişiimmm

Geçmiş olsun hemencecik geçer inşallah sivilcelerin

Bizim ülkemizde ney kolay ki çalışan anne olmak kolay olsun.Keşke yurtdışında ki gibi 3 yıla kadar maaş bağlansa da anneler 3 yaşına kadar bari kendileri bakabilse çocuğuna.
Çok ama çok zor bi durum

Eski ilişkin anladığım kadarıyla kötü bi ilişkiymiş seni derinden yaralamış umarım en kısa zamanda sana geçmiş unutturucak biri çıkar karşına kuşum

Evet oturdu artık çok şükür :nazar: Hemen hemen her huyumu,her halimizi az çok bilioruz artık.Hele bugnkü halimi görmeniz lazım bitkin bi haldeyim makyaj sıfır saçlar tepeden topuz :KK9:

Biz erkekleri her hallerinde kabul etmek zorundayız sanki. Onlar kendilerini bakımlı olmak zorunda hissetmiyolar nedense.
Tabiki bırakıp gitmiycek senin gibi fıstık kızı...
Bir de illaki makyaj gerekmiyor doğal güzellik daha iyi...
Evlenince her halinizi görecek zaten :)

Son düzenleme:
Biz erkekleri her hallerinde kabul etmek zorundayız sanki. Onlar kendilerini bakımlı olmak zorunda hissetmiyolar nedense.
Tabiki bırakıp gitmiycek senin gibi fıstık kızı...
Bir de illaki makyaj gerekmiyor doğal güzellik daha iyi...
Evlenince her halinizi görecek zaten :)

Valla yaa onlar hiç bakımı,kiloyu,vücudu dert etmiyolar ben sevgilimin ağzından ''selülitlerim arttı nasıl azaltabilirim'' dediğini duymadım hiçççç :KK9:

Valla yaa onlar hiç bakımı,kiloyu,vücudu dert etmiyolar ben sevgilimin ağzından ''selülitlerim arttı nasıl azaltabilirim'' dediğini duymadım hiçççç :KK9:

Onlara hayat kolay...
Hala da şikayet ederler, yoruldum iş güç çok vs. diye.
Biz örgü örmeye geliyoruz sanki işe :KK57:

Onlara hayat kolay...

Allahtan senin annen var yemeğini,temizliğini yapıodur.
Düşünsene akşam yorgun gelip bide yemekti,sofraydı,bulaşıktı uğraştığını
Pili biter insanın valla :85:

Allahtan senin annen var yemeğini,temizliğini yapıodur.
Düşünsene akşam yorgun gelip bide yemekti,sofraydı,bulaşıktı uğraştığını
Pili biter insanın valla :85:

Haftalık kadın geliyor ama o kadın da çamaşıra felan elini sürmüyor. Kadınlar da tuhaf. Biz çalışan bayanız , seni çağırıyorsam her hafta , yapacaksın dimi her türlü işi kendine göre planlayıp.
Annem yemekleri felan yapıyor işte kadıncağız. Çocuğa bakıyor zaten o bile yeter. O olmasa naparım bilmiyorum zaten.
Zaten ben akşam geç geldiğim oluyor eşimden bile halim kalmıyor.
Ama daha böyle ne kadar gider bilmiyorum. Epey büyüttük işte...
O yüzden ikinci bir çocuk felan düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Çok ama çok zor bi durum

deli gibi sevdim canım ,1 ay konuştuğum insanı 15 ay bekledim ben..ama yine de yaranamadım o ayrı bir konu:KK43:

umarım canım çok istiyorum gerçeten mutlu olmak,sevmek ,sevilmek istiyorum..

Onlara hayat kolay...

hahahaha çok güldüm son yazdığına canım ya :)

maxicim ii yolculuklar canım geçmiş olsun geçer geçer dert etme canım benim..

Haftalık kadın geliyor ama o kadın da çamaşıra felan elini sürmüyor. Kadınlar da tuhaf. Biz çalışan bayanız , seni çağırıyorsam her hafta , yapacaksın dimi her türlü işi kendine göre planlayıp.
Annem yemekleri felan yapıyor işte kadıncağız. Çocuğa bakıyor zaten o bile yeter. O olmasa naparım bilmiyorum zaten.
Zaten ben akşam geç geldiğim oluyor eşimden bile halim kalmıyor.
Ama daha böyle ne kadar gider bilmiyorum. Epey büyüttük işte...
O yüzden ikinci bir çocuk felan düşünmüyorum.

Benim bildiğim de temizliğe gelen kadın her işi yapar camdan ütüye kadar ama onun ki ilginçmiş...

Aman aman hiç gerek yok 2.çocuğa yaa birinde aklın kalıyo bide 2 olunca ne kadar çok zor olur.Eşin de istemiyosa hiç gerek yok 2.ye

deli gibi sevdim canım ,1 ay konuştuğum insanı 15 ay bekledim ben..ama yine de yaranamadım o ayrı bir konu:KK43:

Emin ol ki çıkar karşına seni hakedicek biri.En azından kötü tecrübelerin sayesin de,ilerde eşin olacak erkeği daha iyi gözlemleyip değerlendiriceksin

Canım ya kıyamam. Eski olanları tamamen unut...
Her kimse yeni bir dünyadır unutma...
Sadece eski yaptığın hataları yapmazsın, insanlara haketmediği değeri vermezsin..

Benim bildiğim de temizliğe gelen kadın her işi yapar camdan ütüye kadar ama onun ki ilginçmiş...

Aman aman hiç gerek yok 2.çocuğa yaa birinde aklın kalıyo bide 2 olunca ne kadar çok zor olur.Eşin de istemiyosa hiç gerek yok 2.ye

Emin ol ki çıkar karşına seni hakedicek biri.En azından kötü tecrübelerin sayesin de,ilerde eşin olacak erkeği daha iyi gözlemleyip değerlendiriceksin

orası öyle tabi..

Canım ya kıyamam. Eski olanları tamamen unut...
Her kimse yeni bir dünyadır unutma...
Sadece eski yaptığın hataları yapmazsın, insanlara haketmediği değeri vermezsin..

insan aşık olunca hiçbir şeyi görmüyor canım ben o kadar çok değer veriyorum ki sevdiğim insanlara .kuzenlerede öyle ama aynı değeri karşı taraftan görmüyorum.

Geliş gidiş saatlerini de kendi ayarlıyor :)
Tuhaf. Benim önceki çocuktan önce gelen bir kadın vardı, inan evden haberim olmazdı. O yapardı herşeyi. Çekmeceme kadar yerleştirirdi. Annem alıştırmış heralde biraz kadını , bir de çok kadın değiştirdik son zamanlarda buna şükrediyoruz :)
Ütü mütü yapıyor da her hafta değil, kendi ayarlıyor kafasına göre.
İstanbul bir tuhaf...

Evleneceğiniz kişiyi de gözlemleyin, ailesini de !
Aile çok önemli. Direk aile yapısına felan bakın. Bize uyar mı bu aileyle yapabilir miyim diye. Başka şehirlerde de olsa bunu yapın.

orası öyle tabi..

insan aşık olunca hiçbir şeyi görmüyor canım ben o kadar çok değer veriyorum ki sevdiğim insanlara .kuzenlerede öyle ama aynı değeri karşı taraftan görmüyorum.

Sen duygusal bir insansın ve iyi niyetlisin canım ondan kaynaklanıyor.
Kendini de tamamen değiştiremezsin ki...
Ama kendini korumanın yolunu, yani duygularını korumayı, seni kimsenin incitmesine izin vermemeyi öğrenebilirsin...

slm kızlar hepinize iyi haftalar bu haftaya şiş başladım çünkü adet oldum dün. bu zayıflamak bende işe yara dı artık 23,günde adet oluyorum çok şükürr :)

Kızlar size bulduğum bir test göndereyim:
"Kiminle evlenmelisiniz" diye..
Çok bilimsel olduğunu sanmıyorum ama maksat eglence olsun..

Kiminle Evlenmelisiniz?

testi çözdüm bana bu çıktı
Evcimen biriyle
Siz, aile kurumunun en sadık üyelerindensiniz. Sizin için, aile çok önemli. Aile, mutluluğun kaynağı, insan türünün doğal yaşam ortamı… Seçeceğiniz eş de, sizin gibi olur. Evine, eşine ve çocuklarına düşkün, düzenli yaşamayı seven biri. Üstelik yardımcı, ilgili ve fedakâr da. Bırakın gözü dışarıda olmayı, evine ve eşine o kadar bağlı ki dışarıdayken dahi aklı hep sizinle.... Onunla evlenmenizin sebebi ise hayat yolunda yanınızda sadık bir dost istemeniz. Tabii çocuklarınız için iyi bir ebeveyn olacağından da eminsiniz. Mutluluklar dileriz…

testi çözdüm bana bu çıktı
Evcimen biriyle
Siz, aile kurumunun en sadık üyelerindensiniz. Sizin için, aile çok önemli. Aile, mutluluğun kaynağı, insan türünün doğal yaşam ortamı… Seçeceğiniz eş de, sizin gibi olur. Evine, eşine ve çocuklarına düşkün, düzenli yaşamayı seven biri. Üstelik yardımcı, ilgili ve fedakâr da. Bırakın gözü dışarıda olmayı, evine ve eşine o kadar bağlı ki dışarıdayken dahi aklı hep sizinle.... Onunla evlenmenizin sebebi ise hayat yolunda yanınızda sadık bir dost istemeniz. Tabii çocuklarınız için iyi bir ebeveyn olacağından da eminsiniz. Mutluluklar dileriz…

Doğru mu peki ?

Geçmiş olsun canım.
Nazara mı geldin naptın gerçekten.
Mikrobu nerden kaptın ki acaba ?
İstanbul çok sıcak haberin olsun. Ama sen avm'lerde gezersin artık :)

Orduevi pis canım ya:KK37:

İnşallah Gülincim ya, çok fena görünüyorum :KK24:

hahahaha çok güldüm son yazdığına canım ya :)

maxicim ii yolculuklar canım geçmiş olsun geçer geçer dert etme canım benim..

Sağol decembercim, bi görseniz, yaralı böcek gibi oldum yaa çok kötüüü:KK5:
Eşim de öyle diyor ama, ben kendim hoşuma gitmiyorum :KK19:

Keyfine düşkün biriyle
Doğruya doğru, siz de hayli neşeli birisiniz. Sıkıntıya fazla gelemeyen, eğlenmeyi seven… Haliyle monoton bir yaşamı olan, hele kendini hiçe sayan biriyle yaşayamazsınız. Size hayattan her an zevk almayı bilen, olumlu, güler yüzlü bir eş lazım. Bununla birlikte sevgi dolu ve sıcakkanlı da olsun. Böyle birinin arada bir tembellik, yeri geldiğinde bencillik yapmasına göz yumabilirsiniz. Keyfi tembelliğe çevirme oranı arttığında hafiften bir ayar yaparsınız, olur biter... Size ve eşinize bol keyifli bir evlilik hayatı dileriz...

Bana da bu çıktı :)

X