Hedefim 5 kilo :)

strawberries927

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Eylül 2010
1.253
292
Merhaba bayanlar :)

Ben daha önce binlerce diyet denedim dukan diyetidir protein diyetidir 5günde 5 kilo diyetidir... Hiçbiri işe yaramadığı gibi metabolizmamı da acayip yavaşlattılar... Şuanda 54 kiloyum (boyum çok kısa) ve hedefim 49 kilo olmak. Ama metabolizmam aşırı derecede yavaşladığı için normal bir insan gibi yemek yesem bile kilo alırım o derece düşünün. Bu 5 kiloyu vermek için hiç acelem yok, mümkünse 2 aya yaymak istiyorum çünkü artık sağlıksız diyetlerin vücuda zararlarını tatmış biri olarak metabolizmamı biraz daha yavaşlatmak istemiyorum. Öğrenci olduğum için diyet yemekleri hazırlamam biraz zor oluyor ama pratik şeylerle idare etmeye çalışıyorum. Bugün diyetimin 4.günündeyim, kendime bir günlük oluşturmuştum ama neden buraya yazmayayım dedim :) Yıllardır takip ediyorum burayı ve hep burada güç alıyorum, o yüzden günlüğümü burada oluşturmaya karar verdim. 1 hafta sonra da spor salonuna yazılıyorum böylece sağlıklı bir şekilde vereceğim bu 5 kiloyu :) Beslenme düzenine gelecek olursak, genel olarak karbonhidrattan kısmaya çalıştım. Listemde 1 güne ortalama 80 gr karbonhidrat düşüyor ve karbonhidrattan fakir diyetlerde 100ün altında almak gerekiyormuş. Yağdan pek kısmadım çünkü vücut karbonhidratı az alınca enerjisini yağdan karşılıyormuş. Hem gün içinde aldığı yağdan hem de vücuttaki yağlardan. Günlük menülerim ortalama 1000 kalori ve 6 öğün. Örnek vermek gerekirse:

Sabah:

Süzme peynir 2 kibrit kutusu
1 dilim kepek/çavdar/light ekmek
Domates
(haftasonları 1 haşlanmış yumurta ekliyorum)

Ara:

Yarım paket form bisküvi veya 3 kuru kayısı ile beraber 4 badem

Öğlen:

Bol bol seçenek var. Aşağıdakilerden biri:
Ton balıklı salata
Şnitzel (1 dilim) (dışında az miktarda karbonhidrat var ama yemeğimi okula götürmek zorundayım bu yüzden pratik olduğu için tercih ediyorum)
Nuget (4-5 adet)
Salata+kepek ekmeği
Salata+yoğurt
Yağsız dana eti
Az yağlı menemen
Kepek ekmeğinden peynirli sandviç
Fırında sebze (kabak, patlıcan, mantar, karnabahar, brokoli vb)
Çorba+kepek ekmeği
Çorba+yoğurt

Ara:

İlk ara öğündekilerden biri. İlk ara öğünde hangisini yediysem bunda diğeri.

Akşam:

Öğlen seçeneklerinden biri. Sadece şuna dikkat ediyorum: Öğlen et yediysem akşam yemiyorum, sebze ya da salata ya da çorba yiyorum. Öğlen et yemediysem de şnitzel, nugget, menemen veya ton balıklı salata yiyorum.

Son ara öğün:

Kendi yaptığım şekersiz meyveli yoğurt. (İsteyene tarifini verebilirim.)

Günde 2-2,5 litre su, 3 kupa yeşil çay.

İşte benim programım böyle hanımlar. Destek olursanız çok sevinirim :) Ayrıca öğrenci olduğum için yapabileceğim pratik diyet yemekleri konusunda da bilgisi olan varsa çok mutlu olurum :)

Gelişim:

Başlangıç.............54,2
1.hafta................53
2.hafta................52,2
3.hafta................51,7
4.hafta................51,3
5.hafta................50,9
6.hafta................50,8
7.hafta................50,1
8.hafta................50,0
9.hafta................49,3

Son düzenleme:
Bugün yediklerim (diyetimin 5.günü)

Sabah: 2 kibrit kutusu peynir, 1 tavada yumurta (yarım tatlı kaşığı zeytinyağı ile), 1 Kepek ekmeği, domates salatalık

Ara: Yarım eti form bisküvi

Öğlen: Kepek ekmeğine peynirli sandviç

Ara: 4 kuru kayısı 5 badem

Akşam: Yağsız salata ve fırında sade mantar.

Ara: 10 adet çilek

Bugünü de böylece 900 kalori ile kapattım :))

Son düzenleme:
Diyetimin 6. günü:

Sabah: 1 dilim peynir, az yağda pişmiş yumurta, 1 dilim kepek ekmeği, domates, biber, 1 kupa yeşil çay

Ara: 1 paket eti form mısır ve pirinç patlağı

Öğlen: 5 adet nugget (fırında) domates, marul, mor lahana

Ara: 4 kuru kayısı, 5 badem

Akşam: 1 kase yayla çorba, 1 dilim kepek ekmeği

Bugün de toplam 920 kalori :)

Bugünü 1060 kalori ile kapattım :)

Sabah: 1 dilim peynir, 1 dilim kepek ekmeği, yeşil çay

Ara: yarım paket eti form

Öğlen: Domatesli şehriyeli çorba, 150 gr yağsız dana kıyma

Ara: 4 adet kuru kayısı, 5 badem

Akşam: Fırında sebze (kabak patlıcan mantar), 1 kase yoğurt

Merhaba. Benim de 5 kilo vermem gerekiyor. Benim yaşım 32 boyum 155. 2 hf önce kilom 62,9 dü. 2 hf dır dıyet ve spor yapıyorum. Ikı kilosunu verdım. Suan 60,6 um. Ama benim 56 ya düşmem gerekiyor. Hergüne evde Youtube dan spor yapmaya çalışıyorum. (Ilk başta karar vermek zor oluyor ama başlandı mı hemen bitiyor). Birbirimize destek olalım zayıflayalım

Merhaba. Benim de 5 kilo vermem gerekiyor. Benim yaşım 32 boyum 155. 2 hf önce kilom 62,9 dü. 2 hf dır dıyet ve spor yapıyorum. Ikı kilosunu verdım. Suan 60,6 um. Ama benim 56 ya düşmem gerekiyor. Hergüne evde Youtube dan spor yapmaya çalışıyorum. (Ilk başta karar vermek zor oluyor ama başlandı mı hemen bitiyor). Birbirimize destek olalım zayıflayalım

Merhaba calimero, iki haftada iki kilo vermişsin çok güzel bir sonuç bu :) 56 olmak istiyorsan sanırım 1 ay diyete devam etmen gerekiyor. benim hedefim 5 kilo ama ben yine de 2 ay düzenli beslenmeyi planlıyorum. Senin konun var mı? ben de sana destek olmak isterim :)

Son düzenleme:
Bugün yediklerim (8.gün)

Sabah: 1 dilim peynir 1 dilim kepek ekmeği

Ara: yarım paket eti form

Öğlen: 5 adet nugget (fırında)

Akşam: canım hiçbir şey yapmak istemedi bir kase yoğurt ve 1 dilim kepek ekmeği yedim.

Toplam 965 kalori ile bugünü de sağ salim atlattım :)

Ben fırsat buldukça yapmaya çalışıyorum. Youtube dan bkk (bacak karın kalça) 20 dk veya leslie sansone açıp yapıyorum. Esas sporun faydası var. Yapmıyorsan akşamları fırsat buldukça yapabilirsin. Ben de bu akşam yapıcım ins dün yapamadım:KK9:

Sabah:2dilim Çavdar'ın ekmeği Light peynir ile tost
Ara 2 kuru kayısı 2 ceviz
Öğle:çalıştığım yerde ne varsa (pirinç pilavı tatlı almıyorum ekmek bazen bir ince dilim)
Ara:bir küçük süt (maalesef yağsın bulamıyorum) 3 adet Light bisküvi
Akşam yoğurtlu ıspanak 1,5 dilim Çavdar'ın ekmeği

Bugün kaçırdıklarım: ıkı adet küçük gofret ve bir adet kakaolu bisküvi :KK43:

Sabah:2dilim Çavdar'ın ekmeği Light peynir ile tost
Ara 2 kuru kayısı 2 ceviz
Öğle:çalıştığım yerde ne varsa (pirinç pilavı tatlı almıyorum ekmek bazen bir ince dilim)
Ara:bir küçük süt (maalesef yağsın bulamıyorum) 3 adet Light bisküvi
Akşam yoğurtlu ıspanak 1,5 dilim Çavdar'ın ekmeği

Bugün kaçırdıklarım: ıkı adet küçük gofret ve bir adet kakaolu bisküvi :KK43:

Canım bence senin listende kaçırdıkların dışında iyi :) Bu kaçırmayı haftada bir yapıyorsan tabi sıkıntı değil, ama haftada birden fazla yapmamaya çalış.

Ben dün sabahtan akşama kadar hastanedeydim o yüzden yazamadım. Sabah yemeğimi de yanıma alamadığım için orada yemek zorunda kaldım bu yüzden 1200ü buldu toplam kalori :KK43:

Ara: ara öğün yapmaya fırsatım olmadı.

Öğlen: 1 kase ezogelin çorba 1 küçük lahmacun 1 ayran

Ara: yarım paket mavi yeşil pirinç-mısır patlağı

Akşam: 1 kase ezogelin çorba 3 adet küçük kadınbudu köfte

Ara: 4 kuru kayısı 5 badem.

Hastane yemeklerinde makarna-pilav-tatlı ve patates püresi vardı onları yemedim. Ama yine de biraz aştım gibi hissediyorum... Lahmacun da iyi değil tabi...

Canım bence senin listende kaçırdıkların dışında iyi :) Bu kaçırmayı haftada bir yapıyorsan tabi sıkıntı değil, ama haftada birden fazla yapmamaya çalış.

Ben dün sabahtan akşama kadar hastanedeydim o yüzden yazamadım. Sabah yemeğimi de yanıma alamadığım için orada yemek zorunda kaldım bu yüzden 1200ü buldu toplam kalori :KK43:

Ara: ara öğün yapmaya fırsatım olmadı.

Öğlen: 1 kase ezogelin çorba 1 küçük lahmacun 1 ayran

Ara: yarım paket mavi yeşil pirinç-mısır patlağı

Akşam: 1 kase ezogelin çorba 3 adet küçük kadınbudu köfte

Ara: 4 kuru kayısı 5 badem.

Hastane yemeklerinde makarna-pilav-tatlı ve patates püresi vardı onları yemedim. Ama yine de biraz aştım gibi hissediyorum... Lahmacun da iyi değil tabi...

Seni anlıyorum çalışınca ne buluyorsan onu yemek zorunda kalıyorsun ve kendını menüye göre ayarlıyorsun.:KK9:. Çok kaçmamış yıne de.

Akşam uç köfte 1 dilim Çavdar ekmeği ve bir kase yoğurt
Türk kahvesi yanında bir kare biter çikolata

Bugün akşamüstü plates yaptım

Ben bugün öğle arası sütlaç yedim:KK17: ona ne dersin

Gün boyu yaptığın tek kaçamak sütlaçsa bir şey olmaz. Haftada bir sütlü tatlı yiyebilirsin bence, pasta börek yemenden çok daha iyidir :) Bu arada 2 hafta oldu demişsin, 2 haftada bence 1 kilo en az gitmiştir, ama sen yine de gitmese bile sakın bırakma, çünkü bazen vücut ilk haftalar atmıyor birden atıyor. Bak benim listemi gözlerinle görüyorsun, bende de henüz kilo düşmedi. Ama bir nokta gelecek yağlar kırılacak, ordan sonra birer birer inecek. Hiç kendimizin moralini bozmayalım :)

Benim ne yediğime gelirsek. Dün ve bugün sınavlarım vardı. O yüzden biraz dengesiz oldu. Ara öğün filan kaçırdım. Ama yine de dikkat etmeye çalıştım. Dışardan yemek söylemediğim için kendimle gurur duyuyorum.

Dün: (toplam 975 kalori)

Sabah: 1 dilim peynir, 1 dilim kepek ekmeği

Ara: Bir kinder çikolata (erkek arkadaşım zorla ikram etti geri çeviremedim :KK43: ama 70 kaloriymiş, o yüzden çok da üzülmedim)

Öğlen: 1 kase yoğurt 1 dilim kepek ekmeği

Ara: Kuru kayısı badem(bu kez 1 avuç kaçtı :KK43:

Akşam: Hiçbir şey yapamadım. Yine kuru kayısı badem yedim.

Bugün: (toplam 950 kalori)

Ara: yapamadım.

Öğlen: 1 kase mercimek çorbası

Ara: kuru kayısı badem

Akşam: 1 kase yoğurt 1 dilim kepek ekmeği

Ara: kuru kayısı badem

Yarından itibaren sebzesi bol günlerime geri dönüyorum. Kalorim 1000i aşmasa da pek sağlıklı olmadığının farkındayım :)

Akşam uç köfte 1 dilim Çavdar ekmeği ve bir kase yoğurt
Türk kahvesi yanında bir kare biter çikolata

Bugün akşamüstü plates yaptım

Canım benim bak ne güzel pilates yapmışsın. Kaçamakları da biraz azaltırsan oldu bu iş :) Ki ilk iki haftada 2 kilo vermişsin, yine verdiğini göreceksin tartı günü. Ben de yarın spora başlıyorum spor salonuna :)

Canım benim bak ne güzel pilates yapmışsın. Kaçamakları da biraz azaltırsan oldu bu iş :) Ki ilk iki haftada 2 kilo vermişsin, yine verdiğini göreceksin tartı günü. Ben de yarın spora başlıyorum spor salonuna :)

Valla dün bugün büyük basarı gostermıssın tebrık ederım. Akşamları özellikle gayet ıyı gıtmıssın. Sen ne zaman tartı gunü yapıyorsun senın de bence hedefın yarılanmıştırEn Büyük TÜRKİYE

Valla dün bugün büyük basarı gostermıssın tebrık ederım. Akşamları özellikle gayet ıyı gıtmıssın. Sen ne zaman tartı gunü yapıyorsun senın de bence hedefın yarılanmıştırEn Büyük TÜRKİYE

Ya benim tartı günüm yok aslında. Henüz tartılmadım 11-12 gün oldu. Ama bu pazar tartılacağım. 10 günde bir tartılmayı planlıyorum çünkü hedefim her 10 günde bir kilo vermek :) seninki ne zaman?

Ya benim tartı günüm yok aslında. Henüz tartılmadım 11-12 gün oldu. Ama bu pazar tartılacağım. 10 günde bir tartılmayı planlıyorum çünkü hedefim her 10 günde bir kilo vermek :) seninki ne zaman?

Allah'tan tartım kafayı yedi hep aynı yerinde sayıyor. Ne kadarı verirsen ver. Neden diyorum bir günde uç kez tartılıyordum kafayı yıcek sekilde. Ben diyetisyene gittim. Onbesgun de bır gel dedı. Hf ya cuma tartacak bakalım son.uc ne olacak. Ama ınsan verince gaza geliyo:KK9:

X