Hazmedemiyorum..

Maddi durumum yok diyen kadın çocuğuma bırakacak ev alamıyorum anlamında demiyordur bence onu
İyi besleyecek, iyi okutacak, iyi bakacak maddi durumum yok diyene niye çocuk yaptın o zaman denir
Parayı kazanan da anne baba olduğu için adaletli veya adaletsiz de olsa parayı nasıl harcayacakları onların tasarrufunda
Kendinizi de parçalasanız, tüm haklarınızı haram da etseniz istemedikleri sürece parayı alamıyorsunuz işte
En fazla ne size ne onlara hayrı olur
Ama yine size gelmez

Sizin bahsettiğiniz aldatılan anneli konuda(burada ne alakaysa şimdi) da zaten iyi eğitim verilmemiş bahsedilen çocuğa
Meslek sahibi olması teşvik edilmemiş
Zaten benim dediğim şeyle alakası yok o yüzden

Altın istemeniz gereken yer eşiniz ama eşinizin ailesi değil

Paragöz falan değilsiniz. Ailenizin durumu iyiyse ve başka kardeşleriniz için birşeyler yapılıyorsa tabiki de size de yapılmalı, hem de eşit şekilde yapılmalı, bunun aksi evlat ayrımı demektir. Yerinizde olsam ailemle ilişkime ciddi bir mesafe koyarım. bİr de kızkardeşiniz bu olayların neresinde kalıyor ve tepkisi nasıl onu da merak ettim açıkçası?

Benim kapıma gelirken onlar söz verdi

Benim kapıma gelindiginde anne baba söz verdi ( söz ) sizin yanınizda nekadar onemli bilmem ama benim yanımda çok önemli.eger ben bir söz verdiysem onu tutarım karşıdaki insan zaten sözünü tutmuyorsa onlara diyilecek söz yok zaten.

Bakın ortada olmasa anlarım yok derim sorun çıkarmam asla öyle bir insan olmadım ben. Ama varken birine yapıyosa oglunada yapicak.yarin birgün kapıma biz elden ayaktan düştük bize bakarmisiniz dediginde yüzü olacak.

Sizin dediğinizde bana göre alakasız zaten beslicek okutacak parası varsa (ki bunlar da dünya para demek) gerisi kendiliğinden geliyor.ikisi aynı kapıya çıkıyor....

Madem diğerleri okutuldu babası için okuldan çıkarılan bir çocuk var ozaman devreye adalet giricek. Halada kızların her dediğini yapıp oğlana sırt donmuyecek.tabi herkes anne baba olamaz o ayrı mesele.

Benim ailem de konu sahibinin anlattigi bir aileden. Oğlana dünyaları derse gözüne gelmez. Ama pişirdiği bı tabak yemeği yersek minnet eder ben size bunu yaptım sunu yaptım diye.

Keşke herkes anne baba olmasa.kardesler arasındaki kavganın gürültünün kıskançlığın bütün nedeni %99 Ebeveynleri

Sizin derdinizi açarsanız ayrı bir konu orada dinleriz
Anne baba çocuğa temel hazırlamalı dediğiniz için cevap yazmıştım
Siz direkt kişisel olayınızı anlatıyorsunuz

Sizin derdinizi açarsanız ayrı bir konu orada dinleriz
Anne baba çocuğa temel hazırlamalı dediğiniz için cevap yazmıştım
Siz direkt kişisel olayınızı anlatıyorsunuz
Giggles hanım inanın konu sahibiyle aramızda hiçbir fark yok oyuzden konu açmama gerek yok.temel kalmalı dediğim varsa gereken yapılmalı çocuklar için.zaten %1mal için ailesinin canına kiyiyordur.bizde öyle insanlar olsak burada kendimizi açıklama gereği duymayiz

Yarın elden ayaktan düşerler, bize kızımız baksın derler.'' Kaymağını kim yiyorsa dibini de o sıyırsın. '' de o vakit işte. Bişey isterlerse yok çek. Gelinleri kocasına yağdırılırken, kollarına sıra sıra bilezikler sıralanırken sus pus, iş bakmaya gelince '' Aman kızı baksın. '' demesin.

Abinle yengen kendileri yerken içerken iyi, senin ihtiyacın olduğunda yırtık çoraptan fırlar gibi meydana çıkıyorlarsa, sana paragöz demeye hakları yok. Paragöz oluver ya, nolcak? Az da sen paragöz oluver. '' Paragözüm ben, kötüyüm, pisim, sevmeyin beni. '' de, zaten her türlü sana koklatmayacaklar, artık kendini açıklama şu uyanıklara.

Daha önce de yazdım aileniz 5 para etmez, size değer vermiyorlar varsa yoksa abiniz

Abiniz de gelin de ayrıca 5 para etmez varsa yoksa para para para aileyi hortumlama peşine düşmüşler. Bir kez de bu parada kardeşimin paraya ihtiyacı var dememiş abiniz de 5 para etmez

Daha önceki konunuzda yazmıştınız ben dara düştüğümde ölü taklidi yaptılar, sonra abime çıkarıp 100.000lik araba parası verdiler diye... Ben de görüşmeyin demiştim. Görüşmeyin olsun bitsin.

Peki abinizin ailenize tutumu nasil?

Benim annem babam ayri. Annem 4 cocugundan en cok beni sever, mali mulku yok, yurtdisindan emekli maasi var aldigi gibi bana verir ama bir sebebi var. (ihtiyacim da yok ama kendi harcamiyor benim hakettigimi dusunuyor)

Babamsa diger 3 cocuguna bayilir hepsine ev araba falan aldi. Ablama is kursun diye para verdi abime klinik acti... Ben evlendim esimle tanismayi bile gereksiz buldu. Sevemiyor beni. Artik ben de arayip sormuyorum.

Şaka herhalde bu. Nasıl yapabilir bunu? Parayı herşeyi geçtim bir baba nasıl kızının onun hakkında sevmiyor herhalde beni diye düşünmesine sebep olabilir. Ondan sonra annelik kutsal, babalık kutsal bla bla bla..

Üvey misiniz nedir değilse babanız normal değil

Ayar olacak ne var? Anne- baba çocuğuna yardım etmek zorunda değil, para varsa da değil yoksa da değil.
Çocuk yapmak isteyene "sen ileride çocuğuna hiç bir şey bırakmayacaksan çocuk yapma" deme şansımız var mı yok o zaman tartışmanın da bir manası yok.
Ha herkes anne baba olmalı mı olmamalı mı o konuya hiç girmiyorum orası ayrı dünya.

Benim kayınvalidem de çok ayrım yapar. Kaynıma ev almışlar zamanında eşyalarına bile yardımcı oldular.
Sıkıştı mı para da gönderdiler
Şimdi biz tüp bebek tedavisi göreceğiz elinde olmasına rağmen çıt çıkarmıyor.
Halbuki dışarıda çalışıp varını yoğunu onlara yıllarca gönderen eşim
Allaha havale ediyorum böylelerini.

Hanfendicigim üstlere doğru giderseniz benim tekrar yazmama gerek kalmaz.tesekkurler

Masallah baban nerden aliyo bu kadar parayi biz yanlis yapiyoruz gibi geliyor bunlari okudukca.. Allah kimseyi yoklukla terbiye etmesinde yani ben olsam yururdum araba istemezdm babamdan mesela..yani istesemde borc olurdu sanirim..bu anne baba neden omur boyu sizlere para vermek zorunda? Bi rahat biraksaniz

Bendede var kuzum bunlardan vicdan olmayınca böyle oluyor

Çok haklisiniz ben olsam kiyameti kopartirdim Eger birsey yapiliyorsa evlatlara esit yapilir.Ailene resti cekmenin zamani gelmis hic paragöz olurum diye düsünme.Sesini cikarmazsan ailenin neyi varsa abinin olacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…