Hazırlayıcı Kasılmalar

Gamze_

Guru
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2008
626
9
Kızlar dogum oncesi kasılmalar baslıyomus bizim haftalarda.Hic yasayan oldu mu nasıl bişey bilmiyorum da..Duzensiz olurmus kısa surermiş ve dogum oncesi antreman niteligindeymiş oyle okudum.Birbirimizi bilgilendirelim.

Son düzenleme:
bazı kisiler hissetmezmis
ama elini gobegine koydugunda avucunda toplanır gibi olrmus
ayy ben yasamak istemem
nasılsa sezeryan olacak ya
kasılmasa da olur :))))

Ben de nasıl bişi merak ediyorum.Sezeryanı bu arada nasıl olucan epidural mi anestezi mi karar verdin mi?

ben bugün hissettim yalancı kasılmaları rahmimde bir agrı bir sancı geliyor sandım vallahi kısa sürdü o yüzden anladım yalancı kasılma oldugunu ama arasıra saplanıyor sancılar vallahi :1no2:

anlarsınız canım ben başka bişi düşünmedim zaten bu haftalardada olabilecegini biliyordum

karnimin araara sertlesmesi disinda bisii olmuo.. ama oglum bu son haftada cok kuvvetlendi..kaburgalarimi yerinden ziplatio :))

Kizlar benim de karnim cok sertlesiyor resmen beynim dönüyor.Sanci olmuyor ama cok sikistiriyor burnumdan nefes alip agzimdan verince rahatliyorum korkuyorum erken felan olacak diye.Bir kac hafta daha siksa disini yavrum daha cok kücük:KK43:(Dün cok sikistirdi cok korktum,birde bu köye yeni tasindik en yakin hastahane yarim saat uzaklikta yetisemem diye korkuyorum,diger cocuklarimda Berlinde idim 5_10 dakikada hastahanedeydim Allah yardimcimiz olsun cok korkuyorum farkina varmamda evde falan dogururum diye Hayirlisi üst komsum evde dogurmus ambulans geldigi halde...bakalim.....

Kizlar benim de karnim cok sertlesiyor resmen beynim dönüyor.Sanci olmuyor ama cok sikistiriyor burnumdan nefes alip agzimdan verince rahatliyorum korkuyorum erken felan olacak diye.Bir kac hafta daha siksa disini yavrum daha cok kücük:KK43:(Dün cok sikistirdi cok korktum,birde bu köye yeni tasindik en yakin hastahane yarim saat uzaklikta yetisemem diye korkuyorum,diger cocuklarimda Berlinde idim 5_10 dakikada hastahanedeydim Allah yardimcimiz olsun cok korkuyorum farkina varmamda evde falan dogururum diye Hayirlisi üst komsum evde dogurmus ambulans geldigi halde...bakalim.....

hic korkma canim suyun gelince hemen hastaneye gidersin insallah kolay olur,bende cok korkuyorum,gecen gun esimle yemege gittik,tam dort yol agzinda bi yere disarisi gorunuyordu,hollandadada evde dogumu oneriyorlar israrla ama ben kabul etmeyecegimi soylemistim,bana korkmana gerek yok sorun olursa ambulans iki dkk kapida oluyor demislerdi,neyse yemek yiyorduk bi baktim disarisi polisler yolu kapatti dort yoluda ambulansta tam yolun ortasinda durmus arkadan bi tane daha ambulans geldi,kapi acik tabi icerde bi kosusturmaca,ana bide ne duyalim kadin evde dogum yapamamis hastaneye kaldirirken yolda dogurdu kadin ya,acayip tirstim,ne yapicam bilemiyorum allah yardimcimiz olsun:emir_bebek:

bende hiç hissetmedim kasılma falan ama bu ara sürekli poposu sanırım göbek deliğimin oraya bi dayıyoo nasıl sertleşio göbeğim anlatamam bide acayip tekmelemeye başladıı leğen kemiklerimi birbirinden ayırcak zannediyorum bazen canımı acıtıo öle yapınca:)) acayip güçlendiler artıkk 1 aya kadar nasıl olacak bakalım:)))

benim ki malesef sert tekmeleri hareketleri yok hatta eskisi ne oranla hareketleri cok az bugün bendede karnımda sertleşme oldu hayırlısı olsun daha erken ama şimdi gelmeye kalkmasın keretalar a.s.

benim bacak aralarımda rahmime doğru ağrılarım oluyor.son zamanlarda karnım sürekli sert :bbo: bebekte oynayınca ağrılarım oluyor.

arkadaşım da surekli karnında sertleşmeler oluyormuş doktora sormuş nst ye bağlamış sancıları oluyormuş kesinlikle yürüyüşü yasaklamış evde yatarak geçirmeye çalışıyor.erken doğum riski varmış.ihmal etmmek lazım aslında.

benimde kasıklarımda rahmimde ağrılar oluyor.hemen hemen hergün oluyor bir kaç kez.ama uzun sürmüyor.
ay Allah korusun kızlar erkenden gelmesin bizim kuzucuklar...

benim bacak aralarımda rahmime doğru ağrılarım oluyor.son zamanlarda karnım sürekli sert :bbo: bebekte oynayınca ağrılarım oluyor.

arkadaşım da surekli karnında sertleşmeler oluyormuş doktora sormuş nst ye bağlamış sancıları oluyormuş kesinlikle yürüyüşü yasaklamış evde yatarak geçirmeye çalışıyor.erken doğum riski varmış.ihmal etmmek lazım aslında.

canım doktor benide uyardı erken dogum riskim yok ama artık yürüyüşler yok dedi bundan sonra sürekli yatıp dinleniyorsun dedi :1no2:

hic korkma canim suyun gelince hemen hastaneye gidersin insallah kolay olur,bende cok korkuyorum,gecen gun esimle yemege gittik,tam dort yol agzinda bi yere disarisi gorunuyordu,hollandadada evde dogumu oneriyorlar israrla ama ben kabul etmeyecegimi soylemistim,bana korkmana gerek yok sorun olursa ambulans iki dkk kapida oluyor demislerdi,neyse yemek yiyorduk bi baktim disarisi polisler yolu kapatti dort yoluda ambulansta tam yolun ortasinda durmus arkadan bi tane daha ambulans geldi,kapi acik tabi icerde bi kosusturmaca,ana bide ne duyalim kadin evde dogum yapamamis hastaneye kaldirirken yolda dogurdu kadin ya,acayip tirstim,ne yapicam bilemiyorum allah yardimcimiz olsun:emir_bebek:

yok canim burada evde dogumyapin falan demiyorlar ama köy oldugu icin ambulans7 dakikada geliyormus bazen gec kalinmis oluyor ve evde dogum yaptirip ambulansla hastahaneye götürüyorlarmis.Ben hastahanedebile korkarken evde ne yaparim bilmiyorum ALLAH yardimcimiz olsun canim insallah korktugum basima gelmez Hayirlisi saglikli olsunda elbet biryerde dogacak(yinede hastahaneyi tercih ederim)tatlicadiarzua.s.

canım doktor benide uyardı erken dogum riskim yok ama artık yürüyüşler yok dedi bundan sonra sürekli yatıp dinleniyorsun dedi :1no2:

canım benim doktorum da aksine günde 2 saat yürüyüş verdi kendimi yormadan nasıl olcaksa sırnaşık şey doğumun ne kadar hareketli olursan o kadar kolay olur dedi eskilerde annelerimiz de öölemişya millet son güne kadar ayakta olurlarmış
ben çok hareketliyim valla kimse 8. ayda olduğuma inanamıyor ama özellikle yürüyüş yaptığımı söyleyemem...

ben oturamıyorum bana oyle bişey soylerse evdede kalamam hiç dinlenemem :1no2: yürürken çok zorlanıyorum ama yapmak zoruundayımm :çok üzgünüm:

yaa bende evde sürekli yatamıyorum zaten sıkıntı stres basıyor piskolojikmen yatarken birden kalkıp kendimi bir iş yaparken buluyorum dinlenemiyorum malesef ama dışarıda cıkamıyorum yürüyüşe falan kızlar havalarda iyice ısındı zaten bu sıcakta iyice bunaltmaya niyetim yok kendimi evim serin oturuyorum valla napıyım

bu kasilmalar bende cokdan var da agrimaya bile basladi sanci falan ama cok sukur
bugun pek bi sey olmadi ama genede az vardi

X