Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

uzun zamandır girmiyordum bende arada girip bakıyorum ama .bende burada umutlanıp hamile kalmış yaklaşık 8 haftalıkken düşük yapmıştım.doktorum 3 ay korun dedi ama ben hala korunuyorum .düşük yapmasaydım şimdiye çoktan bebek sahibi olacaktım benimle aynı dönemde hamile kalanlar doğurmuş bebeklerine kavuşmuşlar çok sevindim.düşükten sonra hevesim kırıldı gözüm korktu hamilelikten.eşimin ısrarlarına ve çok ismesine rağmen çok çekimserim.hep erteleyip duruyorum.bahaneler yaratıyorum kendime.sanki tekrar hamile kalırsam özürlü olacak düşük yapıcam akrnımda ölecek ve birsürü seneryo geçiyor kafamdan.eşime tek bahanem ekim kasım aralık gibi çocuk doğduğu zaman o yıl doğan çocuklardan okulda geride kalması.ona ocak ayından sonraki aylardan birinde doğurmak istediğimi söylüyorum.bunun iççinde mayıs ayında çalışmalara başlamaya karar verdik ama zaman yaklaştıkça daha sitrese giriyorum.her gece eşim uyandırıp sayıkladığımı söylüyor.oda düştü gitme düşme ....üfff çok boğuldum

cnm böle kötü şeyler düşünme pozitif ol.bi kere oldu diye bi daha oluck sanma.bi arkadaşımın 3 düşüğü olmuştu daha önceden ama şimdi hamiş.inşallah rabbim sanada en kısa süredee sağlıkla bi melek gönderir ve sağlıkla kucağınıza alırsınız.

aysucm saol yanıtn için. Ben de tüm bacak ve koltuk altına lazerli epi. yaptırmıştım. Bi de bıyığımı da iğneli epi. yaptırmıştm. Fazla da tüylü deildm zate. Özel bölgemi kendm ağdala rahat alabiliorm. Akabinde zayıflatıcı yağ krem gibi bişiler sürüorum. Karınca yumurtası yağı ya da kremi genelde! Kaşımı aldırdıktan sonra bile sürüorum az da olsa bazen kaşımda alınan yerlere nese gebeken bilem aldım özel bölgemi ağdala bi kaç kere! Zate her daim ayna ile oluo. Sanırım son aylrda da böle yapıcm gibi..

Cnm seni görmek güzel burda tekrar. Kendimden örnek vereyim. 2.5 yıllık evliim. Ben de çocuk düşünmeye başlayaldan sonra 4. denememde yani ayımda kalmıştm gebe. Aralıksz 4. denememdi. Benim de ilk haftalarda düşük oldu. Haziran reglimle kalmıış, ağustosta düşüğüm olmuştu. İlk gebeliğim olduğundan şaşkındm biraz tabii. Tabii üzmedm kendimi çok. Neticede gebelik küçüktü ve ilk sekiz haftada düşükler ya da kürtajlar daha büyük gebelikler gibi yıpratmıo insanı sanki! Doktor kanaman bittikten sonra 3 adet geçir sonra tekrar başlayabilirsin dedi. İlk gebelik ve düşük oldundan başka bişi de yapılmadı. Ben de araştırma vs. gürüşmemiştm zate. Öle böle derken kanamam kesildi düşükten sonra. sonra ilk adetimi oldum. Akabinde 2 kere daha oldum. Düzenli olan adetim düzensizleşmişti Sanırım düşük sebebiyle. Ama uzun sürmedi. Düşükten sonraki 3. adetimden sonra düzene girdi tekrar ve 2. dememde tekrar gebe kaldım. Yni düşükten sonraki 5 . adetimle. Şimdi 4 aylık gebeyim. Oğlm olucak inşallah. Bunda bi sorun yok. Düşük tehlikesi vs. Normal hayatıma devam ediorm. Çalışıorm. İnşallah ağustos so ya da eylülün ilk günleri olucak doğumum da kısmets. İlki öle oldu die hep öle olucak anlamına gelmio. İnsan terddüt edio belki ama tedbirli olup kendini yormadan denemelere başlayabilirsiniz tekrar. Nisan adeti ya da dedin gibi mayıs adetile de başlayabilirsin. Folik plusını almanı, soğan kürüne başlamanı tavsiye ederim. Başka şelerde var tabii ama kolayına gelenleri yapabilirsin. Preseedi de tavsiye ederim. İki gebeliğimde de kullandm. İkisinde de ikinci preseedle denememde kaldm. Bide ilişkiden sonra ayakları dikmeninde kalçadan faydalı oldunu düşünüorum. İnşallahen geç bu yaz aylarnda gebelik haberlerini alırız tatlm. Bu arada zamana da çok takılma. Nasip sağlıklı olsun da ekim kasım aralık da olsun. Rabbim gönlüne göre verr inşalh..

Son düzenleme:

slm canım nasılsın.uzun zamandır ugrayamadım.ama hep aklımdasınız merak ediyordum.
cok şükür ben iyiyim tatlım evt doguma az kaldı artık son hafta diyebiliriz.cok zor geciyor günler vakit gecmek bilmiyor.kanama,erken dogum korkusu derken cok şükür bu güne kadar gelebildik.artık olsun istiyorum bazen dayanacak gücüm kalmadı diyorum aglıyorum rabbimin gücüne gitmesin ama elimden de birşey gelmiyor.bacaklarım inanılmaz derecede agrıyor taşımıyor artık.rabbim hayırlısını versin.saglıklıca yavrularımızı kucagımıza alsaydık diyorum başkada birşey istemiyorum.
senin nasıl geciyor tatlım.ne kadar oldu.rabbim gönlüne göre versin inş.ben erkek bebişleri cok severdim hep içimden öyle gecerdi ama benim kızım olacak Allah nasip ederse.eşime diyorumki eger olurda erkek bebek olursa cok üzülürüm diyorum cünkü okadar alıştımki iyikide kızım olacak diyorum şimdide.bunların hepsi boş tabi saglıklı olsunda ne olrsa olsun ama insan ister istemez gönlünden gecirmiyor deil.rabbim hakkımızda hayırlısını versin.darısıda isteyen arkadaşlarımıza olsun inş.

aysu canım sen nasılsın nasıl gidiyor aramızda 1 gün var.bizim minikler cok şükür aceleci davranmadılar.günlerinde olacaklar sanırım.damadıma iyi bak beşik kertmesi yapacaz unutma

Hoş geldinnnnnn.. Ben de senin ve aysunun doğum haberini bekliorum merakla. tAVSİYELERİNİZ OLURSA FALAN bi de. İ i olmana da çooook sevindim. Bayadır sesin çıkmıodu çünküm. Ben de erkek çocuk meraklısdm hep. Benim de oğlum olucak nasipse. Hepsi oğlan olsa da olur diodum hep. Kısmet işte. Sağlıklı hayırlı olsunlar tabii. En önemlisi o. Benim de ağustas eylül gibi doğum! O günlere gelebilirsek inşallah.

Cnm sağlıkla kucana alırsın inşallah bebeğini.

Kanama bir kere olmuştu. Bi daha oldu mu? BEn 4 aylık oldum. Herhangi bi sornum yok. Çalışıorum da. Düşük riski vs. yok. 2 li test ii çıktı. Senin var mıdı düşük tehliken falan başlarda progestan vs. düşük önleyici kullanmış mıdın?

Uğurlu topiğimize güzel haberlerini bekliorz cnm. Kendine ve bebeğine i i bak..

cnm son aylarda kendin yapman gerçekten zor olur ben çok zorlanıyorum alırkenki lazere gittiğim için çok azlar jiletle alıyorum.artık karnım çok büyüdü ondan zor oluyo sende kaföre gidersin son ayında olmazsa cnm.

nenizcim nerelerdesin sen cnm neden uğramıyosun hiç?
biz iyiyiz çok şükür bugün kontroldeydik.3300 olmuş oğluşum.nst de ii çıktı henüz bi gelme eğilimi yok oğlumdan.bekliyoruz.son günlerini doldurucaklar sanırım bizimkiler.doktorum son günü beklerse yatışımı vericek daha fazla bekletemem şekerinden dolayı dedi.haftaya cumayı beklicez bakalım.hayırlısı ile sağlıkla gelsinler cnm.
seninki kaç kilo oldu cnm doktorun 1 nisanmı diyo doğum tarihine?
sende gelinime iyi bak cnm hemde kendine öpüyorum.

kızlar yokmu yeni haberler?
bizde yeni bi gelişme yok.cumayı bekliyoruz son kontrolümüz olucak sanırım.en geç pazartesi kollarımda olucak oğlum hayırlısıyla.

bizde yeni bi gelişme yok.cumayı bekliyoruz son kontrolümüz olucak sanırım.en geç pazartesi kollarımda olucak oğlum hayırlısıyla.

maşallah canım hayırlısıyve kolay doğumlarla rabbim kollarına almayı nasip etsin bebişini.doğumdan sonrası içinde Rabbim daha çok kolaylık versin ne demek istediğimi sonradan anlıycan canım...

kızlar zombi gibi dolaşıyorum evde yalnızlıktan bunaldım..ne kadermiş benimkisi diyorum bazen ne annem var ne kaynanam var yanımda eşim yıllık izninden kullandı 2 hafta daha alamadı izin evde tek başıma duruyorum...lohusalık denen şey yalnız hiç çekilmiyokkya da giremiyorum oğlum uyudukça yatıyorum bende.banyosunu bile küçücük çocuğun ben tek başıma yaptırıyorum.hiç kimseden bişey beklemedimm hamileliğim boyunca ama keşke doğumdan sonra yanımda olsalardı..iki tarafada çok kırgınım.beni dikiş acılarıyla bebek bakmaya zorladılar..karnım ağrırıken kuzumu bağrıma basıp emziremedim rahat rahat ve yeni yeni geliyo sütüm kendimi bu duruma alıştırmaya başlayınca..şimdiye kadar doymuyordu açlıktan ağlıyodu şimdide gaz sıkıntısından dolayı ağlıyo..yahu şu gaz sıkıntısı ne kötü bişeymiş.oğluşum pırt yapsın diye neler neler deniyorum küçücük bir pırttada dünyalar benim oluyo her bebek inşallah kolaylıkla ve kocaman kocaman pırt yaparlar inşallah.hepinizi çok özlüyorum gerçekten....Rabbim isteyen herkese özellikle bu topiktekilere en kısa zamanda bu duyguları yaşamayı nasip etsin..Hepiniz Allah'a emanet olun

maşallah canım hayırlısıyve kolay doğumlarla rabbim kollarına almayı nasip etsin bebişini.doğumdan sonrası içinde Rabbim daha çok kolaylık versin ne demek istediğimi sonradan anlıycan canım...

cnm çok saol inşallah dediğin gibi doğumumda sonrasında kolay olur.

cnm yaa nerde annenle kayınvaliden uzaklarmı?
yanlızlık zor tabi.benimde annem yıllık izninden kullancak birazda anneannem gelicek inşallah.dışarı çıksanız azıcık oğlunla.açılırsın sende biraz.zor tabi küçücük çocukla.gaz içinde rezene çayı öneriyolar am ne kadar faydalıdır bilmiyorum.anne içince sütten bebeğede geçiyomuş.
inşallah en kısa sürede düzene girer oğluşunun sıkıntıları cnm.

aysu pazartesiye kadar kendiliğinden gelmezse bebek suni mi verilcek sezeryan mı cnm. çatı muayenesinde normal olup olamayacağı dav az çok belli oluo sanırsam. Sağlıkla gelir inşallah oğlun. Haberlerini beklliorz cnm müsaitin oldulça!

Cnm rabbim kolaylık versin. Üstesinden geliceksindir inşallah sağlıkla büyüt oğlunu..

Ben de kontrole gidicem. 1 ayı geçicek artık. İnşallah iyiydir oğlum..

Gebeliğim i i gidior. Bebek de ben de iyiyiz. Ama çok az görüorm.

5. aya giricez 3. görüşüm olucak kızlar. Artık büyümüştür di mi yaa..

Sanırsm yeni gelişme yok. Çoğumuz gebe ve yeni doğum yaptı tabii..
Sağlıklan kalın kızlar..

ontrolün bugün sanırım haberlerini bekliyoruz hayırlısıyla sende al oğluşunu kollarına inşallah ve özelminde dediği gibi hem doğumda hem doğum sonrasında Rabbim bol kolaylık versin yardımcın olsun cnm
kıyamam cnm bnm yaa Rabbim yardımcın olsun nezor anlıyorum seni anneciğim hep yanımda olduğu halde o sancılarla oğluşumu kucaklayamamak ne demek biliyorum ve senin kimse kalmamış yanında Allah sana kolaylık versin arkadaşım ne diim.olsun hepsi geçicek biticek rahatlıcaksın ağrılar 15 gün sonra tamamen bitiyo doğumdan senin ne kadar olmuştu tickerına bakamadım yazdım hemen bak beişinide kendin yıkıyosun her işini kendin yapıyosum maşalllah sana öp talhamı yerime annesi

maşallah yasecim kocaman oldunuz sizde oğluşunu ultrasonda görünce inanamıcaksın nasıl büyümüş olcak:)

selam kızlar
bugün kontrolümüzvardı.oğlum 3600 olmuş boyuda 53 cm sanırım.
çatı kontrolü yaptı doktorum çatım iyiymiş ama rahimağzım arkadaymış ve hiç açılmam yokmuş.
kendi sancım olmadan suni sancı reaksiyon göstermeyebilir büyük ihtimalle dedi doktorum ama istiyosan suni sancıyı deneriz dedi.bende bu akşam eşimle konuşup karar vericem pazratesi sabahı kesin yatışımız var.ya sezeryan olucak direk yada suni sancı denicez hala karar verebilmiş değilim.
hayırlısı artık.

canım şimdi hastanedesindir...kolay doğumlar diliyorum..sende benim gibiymişsin tek fark benim suyum gelmiş gitmiştik hastaneye planlı bi doğum değildi..benim de hiç sancım yoktu normal doğum istiyorum diye bana suni sancı verdiler yaklaşık 8 saat ama fayda etmedi sonunda acilen sezaryene girdim...drum açılma olmaz demişşti öylede olmuştu..druna güzen tatlım..hakkında hayırlısı olsun...

Selam Kızlar Aysu 87 arkadaşımızın oğlu Doğan 4000kg 53 cm olarak saat 9:05te aramıza katıldı aysu bilgileri yolladı çok selamı var hepinize

Bu arada özlemcim talha kocaman oldu maşallah:)
Nurberra nasılsın bebiş nasıl?
Yasekase herşeyin yolunda olmasına çok sevindim canım
Toprakceylin nasıl gidiyor gebelik

Bizde sıramızı bekliyoruz

maşallah bebeğimize nazarlardan korusun Rabbim..geçen ay bu vakitler bende sıramı bekliyordum ne garip bir duyguyduşimdi ise elimi bezden çekemiyorum..nisa teyzesi oğluşum geçen gün yüzüme doğru çiş yaptı bu kadar yaramazlaştık yani...bakalım sizin bebişler nasıl olacak..doğum şeklin belli mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…