Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

kızlar regl olmadım ama kan testi yaptırdım 1.20 negatif yeni tarihi adet olunca vericem ama ağustosta mikro yaptıracağız bugün dr la görüştüm

ne se kızlar hayırlısı bakıcam artık duruma göre.
inanın pek bilgim yok. duyuyorum okuorum bazen ama bi de ilk kez ultrasona girdim.. ondan kusuruma bakmayınçç

yasecigim neden bu kadar stress yapıyorsun canım.pkolu olup bir çok hamile var ben kac aydır ugraşıyorum senin kadar stres olmadım heee.canımcım inan kokulacak birşey deyil ben hatta pkomu seviyorum yaa valla.polikistik over sendrumu olmak bi ayrıcalık bence :dance: rabbim başka hastalıklar vermesin buna şükür diyorum.hiç canını sıkma rabbim ol deyi verince rahimsiz bir insandan insan oluyorsa o şekilde hayli hayliye olur tatlım.inş herşeyin tertemiz cıkar ve en kısa zamanda bebişine kavuşursun canım.

denizcim haklısın çok saol desteğin için inş. dedin gibi olur i i olur her şe.. evet stres merak yaptım çok. dedim ya haberim yoktu. gebekalınabilirse ihtimal varsa ii tabii. sen de pko düzelmio mu yani nası bişi bu kişiden kişiye deişio mu çok. pko lu ken de gebe kalıp sağlıklı bebeklere sahip olunabilio mu.
yapmım mı stres. sonuçlar ne doktor ne dicek nası gellcek bu cuma bilemiom...

mıkroenjeksıyon kızlar tupbebek gıbı bısı yanı.ozlemcım hayırlısı olsun.ınsallah bebegın saglıkla gelır nasıl olursa olsun onemlı olan tez zamanda saglıkla gelmesı.annesını fazla uzmemesı.

slm hazel ya ne hayaller kuruodum sanırım kistim var.
bugün moralim çok bozuldu yarına atlıcam inşallah

yase moralını bozma.pko olanlarda ya gorulur ya gourlmez dıyorlar ko olabılır ne demek yaa.senın aedtınde duzenlı olacagını sanmıyorum ben.faranada dr oyle demıs yaa bak hamıle kaldı.bence sıkma canını adetın duzenlıyse problem cıkacagını sanmıyorum.bak okudugum kadaryla pko polıkıstıkover sendromuymus.yanı polı cok demek cok kıst olusması.buda şoyle oluyor.her ay yumurtluyoruz yaaa bu yumurtalar catlamayınca kıste donusuyor ve her ay bırıkıyor bırkıtıkce polıkıstık oluyor.buna en faydalı sogan kürüymüş.ve polıkıstık olanlar duzenlı regl olmazlarmıs.2-3-4 ayda zor olurlarmıs.kıst gıttımı duzene gırermıs.dedıgım gıbı polıkıste en ıyı ılac sogan kürü varsa da yaparsın gecer.ama sende olmsı ıcın reglının duzensız olması gerek.bence yoktr.oyle belkı ufak bırkac kısttır gecer .sıkma canını.allah buyuk

denizcim haklısın çok saol desteğin için inş. dedin gibi olur i i olur her şe.. evet stres merak yaptım çok. dedim ya haberim yoktu. gebekalınabilirse ihtimal varsa ii tabii. sen de pko düzelmio mu yani nası bişi bu kişiden kişiye deişio mu çok. pko lu ken de gebe kalıp sağlıklı bebeklere sahip olunabilio mu.
yapmım mı stres. sonuçlar ne doktor ne dicek nası gellcek bu cuma bilemiom...

yasecigim dr bana dediki bu doguştan gelen birşey ve ölene kadar bu hastalık gecmeyecek dedi.pko kısırlık deyil canım yumurtaların gelişememesiyle alakalı onunda cok basit ilçlarla tedavisi mümkün.ben arkadaşlarım var pkolu olup normal yolla hamile kalan.pko sadece bebişin olmasını biraz gectire biliyor tabi buda kişiden kişiye degişir.normalde pkolu olanlarda aşırı kilo tüylenme ve adet düzensizligi olur.ben cok zayıfım tüylenmemde yok ama son 6 aydır düzensiz regl oluyorum.ama şu aralar düzeldi çok şükür.hiç korkma tatlım valla ben hiçççç dert etmiyorum.nasipte varsa verecek olan rabbim elbette vaktini zamanını o biliyor.bizde bol bol dua edecez başka yapacak birşey yok.sen üzülmeeeeeee stres yapma sakin ol biraz ne var sanki illa kötü bişeymi cıkması lazım biraz güzel düşünelim güzel sonuçlar alalım.

nurtencım bızdede morfolojı % 2 canım.esınde varıkosel varmı pekı.bızım dr. bırde DFI dıye bır test daha yaptrdı.dna fragmantasyonuymus.en cok 15 olmalıyen bızımkı 42 cıktı.cok yuksek etkılemıs heralde varıkosel spermlerı.kalıtesını bozmus anlıycan.kac testte % 2 cıktı morfolojı.bıkactanseınde mı yoksa 1 tanedemı.morfolojı degıskenlık gosterıyo genelde.bızım gecen salı yatrdıgımızda % 1 cıktı.4 gun sonrasında yaptrdıgımız testte % 2 cıktı.ama normalde krugere gore % 14 olmalı en alt deger ıse % 4 yanı sızınkı dusuk.esınde varıkosel yoksa bıtkısel seyler kullanın.sıyah uzum cekırdegı ıyı gelıyormus.kısın sıyah kuru uzumcekırdegı ile yazında sıyah uzumu cekırdegıyle yesın.bol bol yesın .bal polen arısutu karısımı alın.yada eczanelrede vıtamınler var evıcap falan kullananlar var.dr. a sorun bence dusuk bu da etkılıyor olabılır.bak bızım son testte 1 cc de 18 mılyon sperm ılerı % 26 cıktı yavas % 28 cıktı yabi bunlar ıyı sorun yok.ama morfolojı % 2 kotu.bu bebek olmasına engel degıl.bu sekılde hamıle kalanlar var.ama ya gecıkır bebıs yada hamılelıkte dusuge neden olabılıyor

içimi rahatlatttınız saolun ben adtin 7. günü başlıım o zaman soğan kürüne 15 gün sabah akşa. sonra da adeeten 10 gün önce galiba. yani ben bu problem netleşirse de gebe kalabilirim . bunu bilmek de güzel.. soğan kürünün ilk başladığımızda ve sonra devamında sonuna kadar nasıl yapılacak. nasıl yapılcanı biliorumda şöle. adettin 7. günü 15 gün boyunca sabah akşam, sonrası devamı vardı . araştırım onu da. sizi de bunalttım kızlar ya içimi rahatlattınız
bu arada adetlerim düzenli akıntı koku hiç bişi yok. doktor bile şaşırdı farkettim ama sonrada n bana bakınca sivilcelerimi gördü. 3 aya yakın da sivilcelenme oldu yüzümde. kimisinde de adet düzenli olur aa sivilce gibi şelerde belli edrmiş. öle okudum bi yerde. tüylenme falan fyok ama sivilceler anormaldi. demek bundan diorum. ya polikistik dedi zate doktor. test sonuçlarını görmeden teeşhis konmaz ama öle galibaaa.

ay kızlar bi de adetim yaklaşık 3 olcak hormon testi verdim yarın belli olcak. diğerleri perşembe cuma baktırcam tiroid falan. 4 tane daha test olcak. adetli ultrasona girdm doktor farketmez dedi. alette kanlar için de kaldı düşünün. baktıkta sonra ağrım oldu yeni yeni geçio normal mi?

ben de kür PKO daldan dala atlamışım anlatım o biçim bozuk olmuş.. tatile de girioz rahat rahat gider gelirim artık hastanelere. bi de doktora gitmeyi ertelicektim i i ki de gitmişim .

içimi rahatlatttınız saolun ben adtin 7. günü başlıım o zaman soğan kürüne 15 gün sabah akşa. sonra da adeeten 10 gün önce galiba. yani ben bu problem netleşirse de gebe kalabilirim . bunu bilmek de güzel.. soğan kürünün ilk başladığımızda ve sonra devamında sonuna kadar nasıl yapılacak. nasıl yapılcanı biliorumda şöle. adettin 7. günü 15 gün boyunca sabah akşam, sonrası devamı vardı . araştırım onu da. sizi de bunalttım kızlar ya içimi rahatlattınız
bu arada adetlerim düzenli akıntı koku hiç bişi yok. doktor bile şaşırdı farkettim ama sonrada n bana bakınca sivilcelerimi gördü. 3 aya yakın da sivilcelenme oldu yüzümde. kimisinde de adet düzenli olur aa sivilce gibi şelerde belli edrmiş. öle okudum bi yerde. tüylenme falan fyok ama sivilceler anormaldi. demek bundan diorum. ya polikistik dedi zate doktor. test sonuçlarını görmeden teeşhis konmaz ama öle galibaaa.

hiç canını sıkma bende tam 4 ay ilaçsız regil olamadım sadece 10 gün sogan kürü kullandım öyle akıntılarım oldu ki anlatamam ondan sonra 3 aydır düzenli oluyorum ada çayıda pko için cok faydalı regl olurken içitorum aklıma geldikçe hiçç üzülme ben pko oldugumu bile unutmuştum yani takılacak birşey yok sen kalbini ferah tut.inş hayırlı haberlerini alırız canım

normal yase kımı ultrason aletı acıtıyor kımı acıtmıyor dedım yaa.dr. un elıylede alakalı adet olmanlada olabılır.ben bır taneısnde hıc acı cekmedım ama gecen kadın baktı acıdı.yanı rahım fılmınde oyle acı hıssetmedım.normal.boyle ara ara kasıklarında ıgne gezınır gıbı oluyor degılmı

hazelcim bak sen de bi sorun yok eşin de ameliyat olacak her şe yoluna giricek inşallah.. benim eşim de kontrol yaptırcak sperm ya da başka bişi. onda da varsa bişi hepten durumumuz vahim olur. bari onda bişi çıkmasa. varikosel falan. belli mi olur. yoktur die düşünüoruz varikosel ama belli mi olur..

nurtencım bızdede morfolojı % 2 canım.esınde varıkosel varmı pekı.bızım dr. bırde DFI dıye bır test daha yaptrdı.dna fragmantasyonuymus.en cok 15 olmalıyen bızımkı 42 cıktı.cok yuksek etkılemıs heralde varıkosel spermlerı.kalıtesını bozmus anlıycan.kac testte % 2 cıktı morfolojı.bıkactanseınde mı yoksa 1 tanedemı.morfolojı degıskenlık gosterıyo genelde.bızım gecen salı yatrdıgımızda % 1 cıktı.4 gun sonrasında yaptrdıgımız testte % 2 cıktı.ama normalde krugere gore % 14 olmalı en alt deger ıse % 4 yanı sızınkı dusuk.esınde varıkosel yoksa bıtkısel seyler kullanın.sıyah uzum cekırdegı ıyı gelıyormus.kısın sıyah kuru uzumcekırdegı ile yazında sıyah uzumu cekırdegıyle yesın.bol bol yesın .bal polen arısutu karısımı alın.yada eczanelrede vıtamınler var evıcap falan kullananlar var.dr. a sorun bence dusuk bu da etkılıyor olabılır.bak bızım son testte 1 cc de 18 mılyon sperm ılerı % 26 cıktı yavas % 28 cıktı yabi bunlar ıyı sorun yok.ama morfolojı % 2 kotu.bu bebek olmasına engel degıl.bu sekılde hamıle kalanlar var.ama ya gecıkır bebıs yada hamılelıkte dusuge neden olabılıyor

Ay Hazel deme ya mafoldumben Bizde de morfoloji %2. Doktor önemli değil, aşılamaya %0 la bile giriyoruz dedi. Eşimin doktoru da önemli değil demişti ama benim kafama takılmıştı. Zaten benim yumurtalık rezervinin de azaldığını söyledi. Hatta kemoterapi görmemiştin di mi dedi, ne kadar vahim görünüyorsa artık. Ay allahım sen bak yüzümüze ... Bunca zamandır boşu boşuna ümitlenmişim, her gebelik testinde boşuna heveslenmişim vallahi.

yasecım neden tıroıde bakılmadımı hepsıne kanda bakılıyor aynı anda.fsh-lh-tsh-prolaktın hepsıne bakılmıstı benım aynı gun aldım tabı ozeldeydı.devlette ertesı gun verebılırler ama olsun aynı anda almadılar mı

evet canım ağrı batma yanma gibi şelerde oldu şimdilerde azaldı. herhalde çıkarırken hızlıca çekti.

absynth canım sıkma canını sızın kacıncı denemenız.olmaz degıl normal yolla leylmelek dıye bır arkadas vardı burda esınde 1. derece varıkosel vardı dr.lar amelıyata gerek yok demısler.olmamıs esı.1.5 yıl denemısler.onların sayı ve hareket ıyıymıs.morfolojısı % 3 cıkmıs once sonra % 2 cıkmıs.1.5 yıl sonra yanı bu mayısta hamıle kadı.suan masallah gayette ıyı gıdıyor.yanı hamılelık dogal yollada oluyor ama zamana alabılıyor tabı dr.ların dedıgı dusuge neden olabılıyormus cunku sperm yapısı bozuk olunca saglıksız bebek dusuyormus.ama asılama tupbebek rahat olur zaten o 100 taneden 2 tane kalıtelı sperm demek guzel e bıre 20 mılyon spermden kac tane kalıtelı oluyor hesap edın.dr. bıze % 1 bıle cok cok ıyı en azından kalıtelı sperm var demıstı.ama esınızde duzelebılecek bır problemden dolayıysa bu dusukluk onlemını almalı tedavı olmalı.nedenı yoksada dogal yollarla bıtkılerle arttrmaya calısıcaz.onemlı olan sorun varsa sorunun cozumune yonelık bısıler yapmak.

X