Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

doktor ultraonla ramime baktı. rahmin güzel dedi sonra brden gördü mü ne polikistik gördm ibi bişi dedi. anlamadım.

Yasekase, canım peki sen birşey sormadın mı? Ne demek istediği ile ilgili birşey. Daha sonra ne söyledi dr.

doktora da ilk gidişim adetlerim i düzeli olduğunu söledim. da sordu zate. akıntın falan var m dedi. yo dedim. güzel falan dedi. hormon testine bile rahimden sonra gerek olursa bakarız falan dedi. rahme batı yumrtaların var. rahmin güzel dedi. sornra da polikistik bişi ler dedi. hormn. troid 4 tane test adı verdi. yaptırp gel sonucuna bakalım dedi. böle işte. ne çıabilir ki. mera ediorum. çok. ultrasndan sonra biraz ağrım oldu. öle mi oluo bilmiorum. kist var galiba sizce?

böle işte kızlar. cuma günü netleşir gibime gelio. hormn esti yarın çıkıcak. diğer testlerde gidip yaptırmama gerek. sizce ne vrdır. gösterdiği polikistik ded şe yumurtaların alt tarafında dı. gösterdiğinne göre ne görünüo ne oabilr bu belki bilio sölemio. test sonuçlarından sonra mı sölicek.
kızlar bana ihtimallei söler miiniz?

Canım hemen panikleme," Yumurtalık kistlerine üreme (doğurganlık) çağındaki kadınlarda sık rastlanır ve bu kistlerin çoğu selim tabiatlı, herhangi bir tedavi gerektirmeden kendiliğinden kaybolan oluşumlardır. " ve genellikle bir sonraki adet döneminde kendiliğinden kayboluyorlarmış.

Kaldıkı geçen ay yaptırdığım jinekolojik muayenede bendede küçük çaplı kist olduğu söylenmişti. Ancak dün yaptığımız muayenede birşey çıkmadı. Yani içini ferah tut.

PKO olduğun taha kesin değil. öncelikle yapılması gereken test ve tahllilerini yaptır. Kaldı ki , adetlerin de düzenliymiş.

yasecigim ben pkoluyum.benim ilk gittigim doktorumda pko falan diye konuşuyordu sonra adetimin 21.kan testi yaptı.orda anladım yumurtalıklarımın büyümüyerek kist şeklinde kaldıgını söyledi.2. drm da hemen bildi ulturasonda zaten gözükür.bence korkma olsaydı söyledir canım.inş degilsindir canım.

bilmiyorum acaba PKO mu var. ama doktor polikistik gördüm dedi. bir sürü test verdi. yaptır dedi. çok merak ediorum. ne çıkıcak acaba. kist varsa nasıl bir tedavi olur ne kadar sürer. kist varken de gebe kalınabilir mi. of offfffff.

Canım, Folic Plus içinde 174mcg Folik asid bulunuyormuş. Prospektüsünde öyle yazıyor. ve kullanım şekli olarakda günde 3 tablet diyor. Yan etkisi olarakda içeriğinde bulunan kalsiyum sebebiyle midede şişkinlik hissi verebiliyormuş.

ha haaa çok güldüm kendime ekin:KK1:
iki aydır kullanıyorum, kutusuna filan bakmak senin mesajından sonra aklıma geldi. Kara cahil gibi, vallahi güldüm.kaydirigubbakcemile3

haybeye aldım yani, boşu boşuna aman unutmayım da alayım vb. yapmışım :) Ne etkisi olduysa artık.

Neyse allah razı olsun, zararın neresinden dönsek kardır, arttırayım bari bilmiyorumkismile

bilmiyorum acaba PKO mu var. ama doktor polikistik gördüm dedi. bir sürü test verdi. yaptır dedi. çok merak ediorum. ne çıkıcak acaba. kist varsa nasıl bir tedavi olur ne kadar sürer. kist varken de gebe kalınabilir mi. of offfffff.

Canım kist küçükse önemsemeyen doktorlar var, kimisi gebelik için sorun teşkil etmeyeceği görüşünde. Sanırım yerine, büyüklüğüne göre filan değişiyor. Benimde sene başında US de 3cm kist göründü, doktorum iplemedi bile. Boşver şimdiye kadar gitmiştir bile dedi, son kontrolde de gitmişti hakikaten.

Testleri hormonal bozukluk varmı yokmu diye istiyorlar. Ama test sonuçlarını alınca hemen doktorunla konuş, erteleme. İnşallah sonuçlar da iyi çıkar.

off ya ne gördü doktor inş. basit kendiliğinden ya da kolayca düzelebilen kitledir. kötü ihtimal de var ya .
bi de ilk gidişim ondan böle kalakalıdım. belki normaldir bunlar bilemem de. kızlar bi de gitm,icektim. ii ki de gitmişim..

ha haaa çok güldüm kendime ekin:KK1:
iki aydır kullanıyorum, kutusuna filan bakmak senin mesajından sonra aklıma geldi. Kara cahil gibi, vallahi güldüm.kaydirigubbakcemile3

haybeye aldım yani, boşu boşuna aman unutmayım da alayım vb. yapmışım :) Ne etkisi olduysa artık.

Neyse allah razı olsun, zararın neresinden dönsek kardır, arttırayım bari bilmiyorumkismile

Bilmeden de olsa benimde bir faydam dokunduysa ne mutlu bana hihoyyyt

Yasekase inş. herşey iyi olur canım moralini yüksek tut şimdi okudum ya geçmişi diğer topiklerde okudum ben kistler hamile kalmaya engel değil diye istersen bulur linkide atarım canım

eeet ben dier topiklere pek giremiorum. sıkılıorum. incelerim sonra ama şimdi sabırsızlık gösteriorum. link olursa zahmet gelmezse sevinirim tabii. şimdi yorgunum . ii ce inceleyip okurum sonra..

dua edin nolur uzun süreli kötü bişi çıkmasın. ben çıkıorum şimdi kızlar fırsat buldukça girmeye çalışacğım. of offffff..

selam ya çıkamadım ne se ben de durum pek i i görünmüo nerden çıktı ya.. polikistik büyük ihtimal..

yasecigim neden bu kadar stress yapıyorsun canım.pkolu olup bir çok hamile var ben kac aydır ugraşıyorum senin kadar stres olmadım heee.canımcım inan kokulacak birşey deyil ben hatta pkomu seviyorum yaa valla.polikistik over sendrumu olmak bi ayrıcalık bence :dance: rabbim başka hastalıklar vermesin buna şükür diyorum.hiç canını sıkma rabbim ol deyi verince rahimsiz bir kadından insan oluyorsa o şekilde hayli hayliye olur tatlım.inş herşeyin tertemiz cıkar ve en kısa zamanda bebişine kavuşursun canım.

Son düzenleme:
X