Haziran-Temmuz -Ağustos ayında çift çizgiyi görmeyi umut edenler

hayırlısı canım ya. hiç ümitlenmiyorum biliyor musun. yaşadığım 6 hayal kırıklığı iyi ders olmuş bana. bazen kendi kendime konuşurken buluyorum. bak sakın ümitlenme nasılsa yine hüsran olacak sonuç diye. zaten bu ay hiç ümidim yok, doktor 3 aylık ilaç tedavisi vermişti, nasılsa olmayacak diye düşündüm hep. ama belki de Allahım ilaçlardan medet ummaktan kurtarmıştır beni.
bilemiyorum ki..

hazelcim iyi haberler almışsın doktordan sevindim çok senin adına daha da iyi olacak inşallah...
güzel ve faran dan da umutluyum çok hadi kızlar inşallah...

firstheaven sende üzülme nolur düzelecektir mutlaka zaman tanıyın kendinize biraz inşallah düzelecekte bebişler gelcek sıkma kendini en güzelini yapıyosun eşine de destek ol bence de sonuçta bu ameliyat yani elbette sıkıntıları olacak ama hepsi geçicek teselli edin birbirinizi beraber atlatılamayacak sıkıntı yok bence evlilik te bunun için kutsal zaten.. zemuszemus

günaydı arkadaşlar nasılsınız.halen kimselerde haber yokmu.
hazelcigim senin eşinde sperm sorunumu vardı.benim eşimde de var ne ameliyatı olacak merak ettim

merhaba denizcim,
hazel adına ben söyleyeyim istersen. varikosel var canım. inş ameliyat olup en kısa zamanda boy boy sağlıklı çocuklara sahip olacaklar :)
sende nasıl durumlar?

merhaba denizcim,
hazel adına ben söyleyeyim istersen. varikosel var canım. inş ameliyat olup en kısa zamanda boy boy sağlıklı çocuklara sahip olacaklar :)
sende nasıl durumlar?

mrb farancıgım cevap için tşk.varikosel nedemek oluyor nsıl anlaşıyor yada neden oluyor cahilligime ver kusura bakma merak ettim.
ben daha adet olmadım bekliyorum öyle anlamadım canım hiç olmaya da niyeti yok valla sende durum nasıl ne zaman test yapacaksın.

Son düzenleme:
bilmiyorum ki canım ya. adet tarihim olarak neyi baz alacağımı bilsem ona göre karar vericem ama bilmiyorum ki.

dr test sonuclrına baktı arada nıye bu kadar fark varkı dedı.tamam heryerın testlerıne guvenmıyorum ama burdada cok fark var.bız tumlabda bır test daha yapalım ona gre bakarız dedı.haftaya cumaya gun aldım yıne ne olur ne olmaz dıye.cts bır testdaha yaptrcaz ve maı atcaz ona gore karar vercek.ama % 90 amelıyat olcak cunku kurtulmamız sart dedı amelıyattan.

cnm senin adına çok sevindim inş herşey yolunda gider hayırlısıyla hamiş olursun sende

hazelcim okudum geçmişi her şey olacağına varır biraz stresli dönemler atlatıyorsun da sperm testleri neden farklı çıktı onu anlamadım neden fark var.
bizimde öyle olmuştu ama burdaki doktorlar yanlış yorunlamış, ankaradaki doktorlar farklı öyle nbişey mi olmuştu

ayrıca sana çok önemli bişey söylicem özel mesaj atacaktım ama herkes de okusun istiyorum herkesin başına gelebilir sonuçta. ameliyattan sonra eşimde isteksizlik başladı ereksiyon yok, internette araştırdım bazı insanlarda oluyormuş hatta 1 sene bile o işi yapamayanlar olmuş
ayyy nasıl üzgünüm anlatamam ama eşime bişey demiyorum normal aşkım diyorum düzelir diyorum ameliyatın etkisinden dolayı olabiliyormuş çünkü internetten araştırdım.sen de okudun mu buna benzer şeyler eşim için üzülüyorum şimdide üzülüyo çünkü

canım dedıgın seyın ıkı nedenı olabılır.
1.amelıyat ıyı yapılmamıs ,atardamarlar baglanmıs yada herhangı bısı kotu gıtmıs ıse olurkı sanmam
2. esın 20 gun falan korunmalıydı ya .yani ilşki yasaktı yaa onun verdıgı psıkolojık bır seyden dolayı konsantre olamıyor olabılır.yanı hala bısı olur dıye dusunup psıkolojık olarak etkılenıyor olabılır.bu ıkıncısı daha olası gıbı.cunku canım benım varıkosel amelıyatıyla o problemın bıle ortadan kalktıgını okumustum ınternette.
ama mutlaka dr.unuza gorunun .ona danısın yınede

ayyy farannnnn heyecanlandım canım yaa.ama umıtlenmek ve disappointed olmak ıstemıyorum.ama senın belırtıler ılk defa boyleyse olabılırsın gıbı gelıyor.hamıle olan arkadaslarda kasıkta batmalar ve goguslerın acıması vardı.akıntın oldumu cok.o da belırtıymıs.ama herkset olmayabılır tabı.hadı bırısı acılısı yapsın da cözülelim yaaa

denızcım varıkosel erkeklerın testıslerınd damarlar var .bacaklardakı gıbı.o damarların genıslemesıyle varıkosel olusur.aynı bacaklardakı varıs gıbı.o varıkosel spermlerın uretımını bozar.kalıtesını hızını sayısını falan etkılermıs cunku genısleyen damarlar ısı artısı yaparmıs.oysakı spermler fazla ısıyla ölürlermiş.yada yapıları bozulurmus.oyuzden erkeklere cok sıcak duş banyo ve kaplıca onermezler.spermlerı olumsuz etkıler dıye.kızlar varıkosel olsun olmasın eşleriniz cok sıcak suyla banyo yapmasınlar hele ılıskı oncesı banyo onerılmıyor erkeklere.bunu ınternetten okumustum.
yani denızcım dr. esının testıslerıne bakarak damarları gorebılıyorsa varıs var demek oluyormus.bunu sen bıle anlayabılırsın.ama dr. a mutlaka gıtsın.sperm degerlerının dusme nedenının en buyuk etkenı varıkoselmıs.helede esının hormonların da sorun yoksa.benım esım fsh testı yaptrdı.fsh-testesteron-lh tahlılı yaptrdı normal cıktı.dr. bıze sımdılık tesk neden varıkosel gıbı gorunuyor dedı.cunku hormonlar normal demıs.bakalım kısmet gorıcez neler olcak.

hazel canım evet iki-üç gündür akıntım yoğun. açık renkli. sol kasığımda ara ara hala batmalar oluyor.
sen adet tarihinin hesaplanması için neyi önerirsin canım?
normal döngü mü yoksa yumurtlama tarihi + 14 mü?

canım yumurtlamanın uzerınden 10 gun gectyse her halükarda testte cıkar ama sendede benım gıbı tekcızgıfobi olustu degılmı.ben artık yumurtlama gunu artı 12 hesaplıyorum.benım oyle anlaslıyor ama sen yınede hayal kırıklıgına ugramamak ıcın normal döngünü bekle.

Selam kızlar ben de gebelik testi die ovulasyon testi yapmışım tabii ikinci silik di. Ama çizgiyi görür görmez anladım. yanlışını aldımı. e dedim gebelik de yapim kopkoyu bi tek çizgi vardı. adet olcamı biliom ama en azından testler güvenilirmiş!!!!

X