HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

Arkadaşlar bugün moralim bozuldu biraz.3 gün gonal f 300 ve 2 gün 375 sonrası kontrole gittim ve sadece 4-5 folikül oluşmuş.Bu sayı tüp bebek için çok az değil mi?Bugün tedavime merional ve orgalutran da eklendi 3 e çıktı iğneler...bu saatten sonra daha fazla folikül gelişir mi ki?Bu kadar az folikülle şansım çok düşük gibi geliyor bana
Canim benimde 4 folikülümmvardiii,, ve suan kizim karsimda yemek yiyoo :-)
Sayiya takilma.. önemli olan kaliteli olmasi.. döllenmesi ve devam bölünmesi... sonucta sende bende sadece 1 folikülden olduk.. :-) moralini yüksek tut.. yeterki saglikli bebisler gelsin. .. takilma sayiya.. kimi 10folikülü olupta hic hamile kalamayan var...

Çok teşekkür ederim moral oldunuz..forumlarda filan okuyorum hep 8-10 folikül toplandı vs yazıyor herkes evet over rezervim düşük de bu kadar ilaç da mı faydasız diye üzüldüm..Dediğiniz gibi inşallah kalitelidir ve döllenir yumurtalar...az olsun temiz olsun ☺️

Hepinize merhaba kızlar,ben de Haziran ayında ilk tüp bebek macerama başladım,iğnelerde 6. Günüm,bu arada herkesin tedavisi hayırlı olsun,hepimizin kucagı dolsun inşallah..

Çok teşekkür ederim moral oldunuz..forumlarda filan okuyorum hep 8-10 folikül toplandı vs yazıyor herkes evet over rezervim düşük de bu kadar ilaç da mı faydasız diye üzüldüm..Dediğiniz gibi inşallah kalitelidir ve döllenir yumurtalar...az olsun temiz olsun ☺️

Canim 8-10 olabilir ama tutmayabilirde.. nasip isi bu.. 4 olur ama 4 ü döllenir 2 si transfer olur.. 2 si dondurulur.. ikizlerin olur :-) kaptin hadi benden duayi :-) moralini yüksek tut daimaaaa... 4 bile güzel.. yeterki saglikli olsun.. :KK200:

Hepinize merhaba kızlar,ben de Haziran ayında ilk tüp bebek macerama başladım,iğnelerde 6. Günüm,bu arada herkesin tedavisi hayırlı olsun,hepimizin kucagı dolsun inşallah..
Canim hosgeldin aramiza.. ilk sayfamizda listemizi görmüssündür.. istersen senide ekleyebiliriz? :-) yas kacinci deneme sorun neydi sizde?

Arkadaşlar bugün moralim bozuldu biraz.3 gün gonal f 300 ve 2 gün 375 sonrası kontrole gittim ve sadece 4-5 folikül oluşmuş.Bu sayı tüp bebek için çok az değil mi?Bugün tedavime merional ve orgalutran da eklendi 3 e çıktı iğneler...bu saatten sonra daha fazla folikül gelişir mi ki?Bu kadar az folikülle şansım çok düşük gibi geliyor bana
canim sonradan arkadan gelen yumurtalar da oluyor. benim de ultrasonda doktor hep 5-6 tane sayar birakirdi ama opu da 11 tane yum toplandi. senin de öyle olur insallah

!!!RABBİMİN İZNİYLE HEPİMİZ ANNE OLACAĞIZ!!!
Kûn feyekûn:KK200::anneadayı::KK200:

(Kün, “Ol” demektir. “Emr-i kün feyekün”, “Allah’ın yaratmayı dilediği şeye, “ol” diye emretmesi ve böylece onun varlık sahasına çıkması” demektir)​

:KK200::KK200::KK200:HAZiRAN 2017 AYINDA TÜP BEBEK MACERASINA BAŞLAYANLAR:KK200::KK200::KK200:

PembeHelvam PembeHelvam
Yas: 31
Deneme: 2. Deneme (1 kizi var tüp bebek)
Sebep: AMH düsük
Merkez-Doktor: Yurtdisi
Tedavi Özellikleri:

ShinSeGi ShinSeGi
Yas:28
Kacinci deneme: 3. deneme
Sebep:cikolata kisti
Merkez-Doktor: izmir medicalpark
Tedavi Özellikleri:

@yagmurcuk80
Yas: 37
Deneme: 3. Deneme (1 kizi var tüp bebek)
Sebep: cikolata kisti
Merkez-Doktor:
Tedavi Özellikleri:

H Hope01
Yas:29 yaş
Sebep:AMH düsük
Deneme: 1.ivf denemesi
Merkez-Doktor:
Tedavi Özellikleri:

@guneskaya0101
Yas: 33
Denem:2. Deneme
Merkez-Doktor:
Tedavi Özellikleri:

TRANSFERDEN SONRA DIKKATE ALINMASI GEREKENLER:

- BOL SU
- Ilk 3 gün istirahat (özellikle agir kaldirmamak, temizlik ilaclarindan uzak durmak)
- Bol protein
- Kabak cekirdegi yemek
- Stresten uzak durma
- Güzel düsünmek :-) ("ben insallah hamileyim" demek :) )
canim cok güzel olmus ellerine saglik... benim tedavi uzun protokol ama taze mi olcak dondurulmus mu henüz belli değil

Canim hosgeldin aramiza.. ilk sayfamizda listemizi görmüssündür.. istersen senide ekleyebiliriz? :-) yas kacinci deneme sorun neydi sizde?

Hoşbuldum,teşekkür ederim.Ben tedavi gördüğümü 2 arkadaşım hariç kimseye söylemediğim için yazılanları okumak bile moral oluyor açıkçası..listeye eklenmek isterim tabi ki;33 yaşındayım,2 negatif aşılama sonrası ilk tüp bebek denemem,bende pko var eşimde de ileri hareketlilik ve morfoloji hep "0" maalesef ama umudumu kaybetmiyorum zamanı geldiğinde hepimiz mucizelerimize kavuşacağız inşallah..

Hoşbuldum,teşekkür ederim.Ben tedavi gördüğümü 2 arkadaşım hariç kimseye söylemediğim için yazılanları okumak bile moral oluyor açıkçası..listeye eklenmek isterim tabi ki;33 yaşındayım,2 negatif aşılama sonrası ilk tüp bebek denemem,bende pko var eşimde de ileri hareketlilik ve morfoloji hep "0" maalesef ama umudumu kaybetmiyorum zamanı geldiğinde hepimiz mucizelerimize kavuşacağız inşallah..

Asla kaybetme... rabbim nelere kadir.. ne mucizeler görüyoruz.. nerde olucaksin tedavini canim?kontrole gittin mi hic canim? Yumoslar ne durumda :-)

Asla kaybetme... rabbim nelere kadir.. ne mucizeler görüyoruz.. nerde olucaksin tedavini canim?kontrole gittin mi hic canim? Yumoslar ne durumda :-)

Aynen sadece şu forumda bile ne hikayeler var o yüzden moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.İzmir 9 Eylül Ünv Hast gidiyorum,yarın 2. Kontrolüm var,bende pko olduğu için çok yumurtam büyüyor şu anda bile karnım şiş ama önemli olan kalitesiymiş,nasip bakalım

Aynen sadece şu forumda bile ne hikayeler var o yüzden moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum.İzmir 9 Eylül Ünv Hast gidiyorum,yarın 2. Kontrolüm var,bende pko olduğu için çok yumurtam büyüyor şu anda bile karnım şiş ama önemli olan kalitesiymiş,nasip bakalım

OHSS olmamaya dikkat et canim... bunun icin bol protein ve su tüket.. gelismelerden haberdar et bizide olurmu:-)

OHSS olmamaya dikkat et canim... bunun icin bol protein ve su tüket.. gelismelerden haberdar et bizide olurmu:-)

Daha önce bir aşılamam OHSS yüzünden iptal olmuştu,bir hafta ağrıdan yerimde duramamıştım bu sefer daha dikkatliyim ama pek su içmiyorum önerini dinleyeceğim,gelişmeleri teker teker yazarım zaten,herkesin olumlu haberlerini bekliyorumm

!!!RABBİMİN İZNİYLE HEPİMİZ ANNE OLACAĞIZ!!!
Kûn feyekûn:KK200::anneadayı::KK200:

(Kün, “Ol” demektir. “Emr-i kün feyekün”, “Allah’ın yaratmayı dilediği şeye, “ol” diye emretmesi ve böylece onun varlık sahasına çıkması” demektir)​

:KK200::KK200::KK200:HAZiRAN 2017 AYINDA TÜP BEBEK MACERASINA BAŞLAYANLAR:KK200::KK200::KK200:

PembeHelvam PembeHelvam
Yas: 31
Deneme: 2. Deneme (1 kizi var tüp bebek)
Sebep: AMH düsük
Merkez-Doktor: Yurtdisi
Tedavi Özellikleri:

ShinSeGi ShinSeGi
Yas:28
Kacinci deneme: 3. deneme
Sebep:cikolata kisti
Merkez-Doktor: izmir medicalpark
Tedavi Özellikleri:

@yagmurcuk80
Yas: 37
Deneme: 3. Deneme (1 kizi var tüp bebek)
Sebep: cikolata kisti
Merkez-Doktor:
Tedavi Özellikleri:

H Hope01
Yas:29 yaş
Deneme: 1.ivf denemesi
Merkez-Doktor:
Tedavi Özellikleri:

@guneskaya0101
Denem:2. Deneme
Merkez-Doktor:
Tedavi Özellikleri:

F Fellicita
Deneme: 1. Deneme
Sebep: PKO/morfoloji
Merkez-Doktor: Izmir - 9 Eylül Uni.
Tedavi Özellikleri:

TRANSFERDEN SONRA DIKKATE ALINMASI GEREKENLER:

- BOL SU
- Ilk 3 gün istirahat (özellikle agir kaldirmamak, temizlik ilaclarindan uzak durmak)
- Bol protein
- Kabak cekirdegi yemek
- Stresten uzak durma
- Güzel düsünmek :-) ("ben insallah hamileyim" demek :) )
beni de ekleyin listeye:)
ikinci deneme olacak -ilk deneme ve 2 aşılama kimyasal gebelikle sonuçlandı :KK43:
sebep pko
izmir kent hastanesi
ilk denememi mayıs ayında yaptım. 11 yumurta toplandı. 5i döllendi. 3.gün 1. kalite transfer edildi. 1 tane de 3.gün 1 .kalite donduruldu. Kalanlar 5.güne gitmedi. Dondurulmuşumla ara vermeden bir sonraki adetimle 2.denemeye başlıyoruz.
Doktorum bana internet şuan bilgi çöplüğü, hergün şunu bunu yiyelim iyi gelir diyenlere inanma. dengeli ve sağlıklı beslen demişti. bir tanıdığım da tepecik hastanesinde yaptırmıştı ilk denemesini. Ona süreç boyunca kesinlikle paketlenmiş birşey yemeyeceksin demişlerdi. Hazır yiyeceklerden uzak durmak lazım. ben de transferden sonra da sebze ağırlıklı beslenmeye çalışmıştım, kabız olmamak için. 10 gün de izin aldım dinlendim. Bu sefer daha sakin ve normal hayata adapte olmayı planlıyorum. Kafaya takmadan ilerleyebilirim umarım:)
son olarak ben bebek istediğimiz 1 yıl içinde 8 kilo verdim. PKO'da kilo vermenin çok olumlu etkisi olduğunu öğrendim. Şimdi kar kardır diyerek 1-2 kilo daha vermek niyetindeyim. Ramazan'ın da yardımı oldu tabi, biraz daha hafif hissediyorum kendimi. İnşallah uğraşlarımız karşılık bulur. Allah isteyen herkese tez zamanda annelik duygusunu yaşatsın.

X