HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

İkiz olsun ikiz ikiz.... iyiyim bende . İş güç uğraşıyorum. . Nette takılıyorum alışveriş siteleri vs.. size bakıyorum arada bizim kızlar neler yapıyor die. Bugün muydu diye merak ettim. Seni. Yarın iyi haberler ile bekliyoruz seni.

Yan etkilerinde yazıo genelde içtikten sonra baslıo halsizlikte olunca ilaçtan şüphelendim
o zaman doğrudur canım doktoruna bi sor istersen.. günde kaç tane alıyorsun?
ağzından bal damlıyoo hadi inşallah canım.. bhcg değerlerim ikize göre değil herhalde ama belli olmaz tabi, bi de bana iki embriyo konmuştu ama bi tanesi 2. kaliteydi.. muhtemelen o tutmamıştır, 8 hücreli olan tutmuştur gibime geliyo diğer embriyo için çok tembel demişti göğşen hoca

Hiç belli olmaz canım. Belki 2. Kalite dediği n tutmuştur. Hakkını yeme şimdi embriyocugun. Ehehe. Benim ikisi de 8 hucreliydi. Sonuccccc... elde var 0 hucre. . Bazen o 2. Kalite dediğimiz bebek oluyor. O 1. Kalite nin genetik sıkıntılı oluyo ve kayıp gidiyor Rahimden. .. ikizde olsa tekiz de olsa sağlıklı akıllı olsun. . . Senin olsun

aynen öyle canım hep hayırlı sağlıklı salih evlat olsun diye dualar ediyorum, şu kalp atışlarını duysam biraz daha rahatlıcam ama sabır işte..
internetten bi alışveriş yapmıştım doğal diş macunu filan sipariş etmiştim, şimdi bi açtım kargonun içinden bir sürü anne-bebek kataloğu çıktı bugüne kadar hiç yollamamışlardı, ona bile sevindim

Aaaa bak ta
tam zamanında gelmiş. Daha önce gelse o Kataloglar belki uzulecektin..
Canım bu arda senin 2. Tüp bebek tedavisimiydi. Kaç ay ara vermiştin. 2 tüp bebek tedavisi arasinda

Aaaa bak ta

tam zamanında gelmiş. Daha önce gelse o Kataloglar belki uzulecektin..
Canım bu arda senin 2. Tüp bebek tedavisimiydi. Kaç ay ara vermiştin. 2 tüp bebek tedavisi arasinda
evet canım 2. tüp bebek.. 6 ay ara vermiştim ben ama kendimi hazır hissetmediğim için beklemek istemiştim. ilk başta negatifi almaktansa önce pozitif görüp sonra gelişmeyip kürtaj olması daha zorlu bi süreçti benim için.. kürtajın psikolojisini atlatmam 4-5 ay sürdü.. tedaviye yine başlamazdım da eşim ısrar etti, reglinin 3. günü göğşen hocaya gttik hadi bugün başlayalım dedi, hiç beklemiyordum yine uzun protokol yapar diyordum ama kısa protokol yapalım değişiklik olsun dedi, başladık,, iyi ki başlamışız

işin ilginç yanı ne biliyor musun? bundan 2 yıl önce kendiliğimden hamile kalmıştım, son adet tarihim yine 5 hazirandı.. bebeğin doğum tarihi 12 mart 2016 görünüyordu.. 14. haftada suni sancıyla doğum yaptım, öldü bebeğim..
şimdi de yine son adet tarihim 5 haziran.. bu bebişin doğum tarihi de 12 mart 2018 görünüyor.. Tam 2 yıldan sonra..

inşallah bu bebeğim, bu güne kadar çektiğim tüm sıkıntıların bir armağanıdır bana.. öyle zor zamanlar atlattım ki, hep gözyaşı hep mutsuzluk.. İnşallah bu sınavı geçebilmişizdir artık

Ay canım yaaa... çok zor şeyler atlatmissin... hiç kolay değil. Kürtaj. Ölü doğum. Bunlar insanda psikoloji bırakmaz. Negatif sonuç bile insanı nasıl sarsıyor. Bu senin dediklerin hic kolay değil. Ama bu kez yüzün güleçk bence. İçini ferah tut. Sen zor şeyler yaşamışsin. Sınav olmuş bunlar sana. Eşinin desteği çok önemli. Eminim onun da desteği ile daha iyi ve umutlu oldun. O başlamak istemiş. Ve dokTor da hemen başlamış tedaviye ve yüzün güldü ne güzel maşallah. Allah zor yollardan geçirmiş seni ama bugünün şükür bak şimdi bebis senle .... iyi ki baslamissin tedaviye 6 ay kısa bir süre değil. Ama ancak iyi olmuusundur.... iyi düşün iyi olsun. Esinden destek al canım.

daha anlatmadığım dış gebeliğim de var.. neler neler yaşandı şu 5 yılda.. yazsam kitap olur.. eş desteği tabiki çok önemli, kaç kez boşamaya kalktım adamı benim çocuğum olmuyor git başkasıyla evlen çocuk yap diye.. her defasında sıkı sıkı tuttu bırakmadı.. hayırlısıyla bu defa yüzümüz gülsün inşallah, Allahıma emanetiz yapacak bişey yok..

sen de hiçbir çile çekmeden yavruna kavuş inşallah canım.. bu süreçte yaşananlara sadece yaşayanlar anlayabiliyor.. 25 yıllık arkadaşım var o bile bu kadar anlayamaz beni, yeri gelir ablamız annemiz bile anlayamaz.. her şeyi biz yaşıyoruz. sağlıklı bi evlat için neler neler çekiyoruz.. Sonu güzel olsun inşallah..

Daha tedaviye başlamadım , ama yaşadıklarım duyduklarımı anlamama yetiyo , bizi bizden başkası anlamıyo en yakının bile olsa anlamıyo... senin bu yazdıklarını okuyunca hani derler ya burnumun direği sızladı işte aynen öyle oldu. Rabbim yukarda görüyo , isyan etmiyoruz sabrını versin bizlere o gücü versin ki hayırlı evlatlara kavuşalım

yazdığının her kelimesine katılıyorum.. yaşadığın şeylerin ağırlığı olgunlaştırıyo insanı, sabır sahibi yapıyo.. çünkü bazen ne yaparsan yap bağır çağır ağla suçla isyan et dua et bir insanın yapabileceği ne varsa yap olmuyor işte.. ötesi var mı.. çaresizliğin içinde çare ararken yüreğin dağlanıyo ama yine de bir umut tekrar tekrar deniyorsun anne olmayı.. bu defa olacak umuduyla..

Rabbim isteyen kimseyi evlatsızlıkla ve daha da zoru evlat acısıyla sınamasın..

Amin canım amin... eşimden başka kimse bilmiyor , ama imalar , olaylar üstüme dünyalar ağırlığınca yıkılıyor altında kalıyorum , yutkunuyorum , Allah'ıma sığınıyorum , Rabbim en zor sınavımızı bu etsin , daha kötüsünü yaşamayalım , derdi veren Rabbim dermanını da sabrını da verir. Şu süreçte sadece dua etmek kalıyo geriyi , okuyorum burda yazılanları Dua ediyorum hep , çabalarımız Allah'ın izniyle güzel sonuçlanacak , umutlu olalım ...

Çok zor şeyler yaşamışsin canım. Haklısın. Ne hissettiğimizi neye nasıl uzuldugumuzu annemiz bile anlayamıyor bazen... O sadece benim çocuğum uzulmesin canı yanmasin yüzü gülsün istiyor. O da haklı o bu duyguyu bilmiyor. İğneler ilaçlar operasyonlar. Cocuksuzluk sıkıntısı. Çocuk sorularının insanı ne denli yiprattığını. ... burda yazısmak ... aynı şeyleri en azından benzer duyguları yaşayan arkadaşlar ile konuşmak insanı yalnız hissettirmiyor. Umut oluyor . . . Çok hassas bi konu bu. İnsan doktordan hemşirenin hatta güvenlik görevlisinden bile o hastaneye girerken sana karşı nazik ve anlayisli olmasını bekliyorsn... Ama sınav. Hayat bize de böyle bir yol çizmiş. Yasanacakmis olmus. Bakalım daha neler yaşayacağız. Allah gördüğümuzde geri koymasın. Kötü tatsız şeyler geçmişte kalsın.
Yüzün hep gülsün canım. Bak ne olaylardan sonra bi bebeğin daha seninle ve sen kalacak. İnanıyorum. Bana umut olacaksın demiştim. Pozitif sonuç alacağına inanmistim. Ki öyle de oldu. Ve inanıyorum bu kez yüzün güleçk. O bebis evine sağlıkla gelecek. Seni uyutmayacak. .

Son düzenleme:
Elbet şu yüzler güleçek. Evlat sahibi olma duygusu bize de ugrayacak. Anneeee diye çocuğumuz Peşimizde bağırarak. .. Anne olma hissi bize de nasip olacak inşallah. Beklemek zor. Belirsizlik zor. Sabır zor. Sükunet zor. Hele dışarıya rol yapmak. Ben çok mutluyum bebek de düşünmüyoruz kiiiii daha. Rolleri daha daha zor. Aaaamaa geçecek Allahın izni ile.

Günaydın kızlarr ...Herkesin musmutlu haberler alacağı bi gün olsun inşallah
Merhaba canım bende bugün 5+3 günlük hamileyim bhcg değerim 4087 çıktı.bana çok az geldi.senin de sanırım aynı gün aynı değerlerdeydi.bir daha ölçtürdüm mü.doktorun değerin için normal dedi mi.birde o gün kese göründüğünde yolk sac göründümü

İnşallah canım, kalbimizi bi tek Allah biliyor.. en kısa zamanda yüzümüz gülsün inşallah.. sendeki problem neydi canım? Tedaviye ne zaman başlayacaksın?
O sağlıklıca gelsin de bugüne kadar uyuduklarımıza sayarız artık hayırlısıyla hepimizin yüzü gülsün canım her şey güzel olacakk.. bak ben bugün hamilelik günlüğü bile tutmaya başladım.. tedaviye başladığım iğneleri yapmaya başladığım günden beri ne hissettiysem ne yaptıysam anlattım yavruma.. o deftere inşallah yarın kese fotoğrafını da eklerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…