HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

bahçeci umut cem hoca, ya da bahçeci fulya mustafa hoca. bu insanlar işinde oldukça iyi.
ben de ilk görüştüğümde cem bey genel konuştu muayene bile etmedi. ama tedavi başladıktan sonra en iyisini san sunuyorlar ilgililer.
istanbula gidersen sadece 1 kete gidebilirim heralde yani istanbulda tek tedavi şansım var gibi o yuzden doktor secimini cok iyi yapmam gerek. mustafa bey cok yogun ya kontrolleri filan yardımcısı yapiyormus ama cem beye gidersem hep o ilgilenecek ondan daha mantikli geliyor ama mustafa bahcecinin basarilarida malum

Senbilirsin canım sonuc inş iyi olur ama be olursa olsun üzlmeyceksen yapmalısın benim cesaretim yok :KK75:yapmaya ama olmaycak diyor içimdeki his ya hayırlısı olsun ne deyim vernde o alanda:dua:benim 7 günüm bugun daha var teste 7 temmuzda o gün kan verip unuttup almamayı istiyorum sonucu biliyorum sanki hiç olmadı bu kez:eek:kednimi hevslendirmek yerine olumsuzluğa hazırlıyorum:işsiz:
Umutsuzluğa kapılma canım benim hiç belli olmaz:dua:

istanbula gidersen sadece 1 kete gidebilirim heralde yani istanbulda tek tedavi şansım var gibi o yuzden doktor secimini cok iyi yapmam gerek. mustafa bey cok yogun ya kontrolleri filan yardımcısı yapiyormus ama cem beye gidersem hep o ilgilenecek ondan daha mantikli geliyor ama mustafa bahcecinin basarilarida malum

ben negatif sonuç alırsam ne yaparım bilmiyorum.
bekara karı boşamak kolay derler ya işte aynı öyle bu durumda. sanırım tavsiye edebileceğim tek şey, o hormon yüklü iğne ve ilaçların etkisinden bedenini, ne olacak diye düşünmekten uyuşan ruhunu bir güzel herşeyden arındırman.
diyorum ya ben ne yapardım bilmiyorum, çok canım yanardı o kesin.
ama biraz eşinle gerçekten istediğin için birlikte ol, özgürce uyu uyan. sağlıklı beslen ve kendini toparla.
sonra yeni savaşlara daha güçlü olarak gir.
allah bizlerin kucağını boş bırakmasın inşallah.

ben negatif sonuç alırsam ne yaparım bilmiyorum.
bekara karı boşamak kolay derler ya işte aynı öyle bu durumda. sanırım tavsiye edebileceğim tek şey, o hormon yüklü iğne ve ilaçların etkisinden bedenini, ne olacak diye düşünmekten uyuşan ruhunu bir güzel herşeyden arındırman.
diyorum ya ben ne yapardım bilmiyorum, çok canım yanardı o kesin.
ama biraz eşinle gerçekten istediğin için birlikte ol, özgürce uyu uyan. sağlıklı beslen ve kendini toparla.
sonra yeni savaşlara daha güçlü olarak gir.
allah bizlerin kucağını boş bırakmasın inşallah.
aynen cnm yok zaten uzuuun bi zaman cocuk icin özel bi uğraş düşünmüyorum tekrar spora yazildim bile zaten benim dogal yolla hamile kalmam cikolata kisti ile cok zor o yuzden onun icinde cabalamayacagim artik.

Umutsuzluğa kapılma canım benim hiç belli olmaz:dua:
:dua:Amin inş canım ama okadar şey yaşayınca insan olumlu olamıyor sadce dua ediyorum ona emanet ettim olderse olur:dua:inş allahım herkesin yüzünü güldürsün hayırlısıyla ben 2013 ten beri bu sitye giriyorum eski topiğimdeki bir çok arkadaşım doğurdu sonra kendiliğinden kalanlar oldu hiç olmayanlar bile hamile kaldı:dua:ne güzel eskiden neler yaşıyorduk vaybe şimdi herkes başka işlerdeler egunal diye bi editör var burda duydunmu hiç o bizim başımzdı o bile doğrudu kızz:KK45:umut dolu hikayeler çok ama dedim gbi zamanı gelince herşey güzel olcak:dua:

genetik ve pihtilasma testlerini yaptirmistim cnm temiz cikmisti. esimin önceden sperm degerleri hep cok iyi olduğu icin dna hasar testi hic aklimiza gelmemisti. suan bebek icin hic bisey yapasim yok bi kac ay gecsin esime baska bi yerde daha spermiyogram yaptiricam eger o da kötü çıkarsa dna hasar testi yaptirirm eşime. siz yaptırdınız mi? bi de bu işler icin iyi bir ürolog bulmak lazim. eşim suan işinden ötürü dogru düzgün izin alamiyor opu da bile zor izin aldi. önümüzdeki 1 yıl icinde işinden ayrilip kendi işini kurma ihtimali var belki o zaman istanbula gideriz hem bende artik o zamana kadar kafami dinlemek istiyorum.

istanbulla ilgilide kafam karışık. raporm oldugu icin bahceci umutta cem beyle görüşmüştüm ama bana ekstra bisey demedi kisa protokol, dondurulmus transfer, embriyolara cgh... acaba diyorum bahceci mustafa beye veya memorial da semra hanimami gitsem ama onlarda cok yoğun oldugu icin hasta takibini kendileri yapmiyormus diyorlar
cnm bizde yaptırmadık dna hasarını ilk tüp bebekte çok ayrıntıya girmeyeyım diyorum herşeyi akışına bırakayım eğer kısmet olmazsa o zaman en ince ayrıntısına kadar bütün testlerimi yaptırırım. Bahçeciyi bilmiyorum , ama memorial ekip olarak çalısıyor ilk muanene ekip doktoru ve en son semra hanım giriyor seni muayene ediyor, teşhisini koyuyor, sana yapılacakları söylüyor ve ilac dozunu ayarlıyor eğer amelıyatlık bir durumun varsa semra hanım ilgilenıyor . Ama semra hanım yumurta takibi , opu ve transferde ilgilenmıyor .sadece zor vakalarda sanırım transfer aşamasında ilgilenıyor. Memorilın labaratuvarı çok iyi bir arkadaşıma tavsiye ettim iki defa tüp bebek yaptırdı, embriyo bile oluşmadı transfer iptal oldu. Memorilde başladı 3 embriyo 5. güne ulaştı ve şu an donduruldu .Ameliyatla tüpleri alınacak ( tüplerde sıvı birikimi varmış , tüplerin alınmazsa tutsa bile düşük yapma riskın var demiş ameliyattan sonra transfer olacak) . Ameliyatla birebir kendim ilgilenecegım, transferide bizzat kendim yapacagım demiş semra hanım . Yane anlıyacagın memorialde tamemen kişiye göre tedavi uyguluyor ve gereklı durumlarda semra hanım müdahale ediyor. Sen biraz dinlen cnm , kafanı dağıt sonra bir kezde olsa semra hanıma git ve kararını sonra ver. İnş Rabbim nasip eder de tekrar tedaviye ihtiyaç duymazsın

normalde pazar günü dediler canım.. ama ilk tüp bebeğimde de doktorum 10. gün git kan ver demişti, o da cumaya geliyor.. yine aradım sordum cuma günü verebilirsin eğer varsa çıkar zaten dedi..

canım bizim başkentte yapıyorlar genetik testi, göğşen hocaya danış bi istersen.. ben yaptırmıştım ilk tüp bebekte.. benden 6 tüp kan aldılar, eşimden de 1 tüp kan aldılar.. tüm sonuçların çıkması yaklaşık 2 ayı bulmuştu.
Anladım canım. . Doktora haber verdim negatif diye. Yarın başka bir yere bi daha yaptı bana haber ver dedi muhtemelen muayeneye de çağırır kontrol için. Öyle tahmin ediyorum . Danışınırim. Maliyeti ne kadardı canım ?

canim bulundugun sehirde devlet egitim arastirma hastanesi varsa genetik bölümüne randevu alip esinle gidip yaptirabilirsin ama 2 düşük yapmis olma sarti varmış ben tedbiren 2 düşüğüm var demiştim bunla iligli belge filan istenmiyor. pihtilasma sonuclari 2 hafta genetik sonuclari 1 ayda çıktı bu sekilde ücretsiz yaptirdim ben
Ücretsiz olmasi güzelmiş . Ankaradayin. Dediğin olabilir. Düşük yok benim. Ama var dicez o zamans

Anladım canım. . Doktora haber verdim negatif diye. Yarın başka bir yere bi daha yaptı bana haber ver dedi muhtemelen muayeneye de çağırır kontrol için. Öyle tahmin ediyorum . Danışınırim. Maliyeti ne kadardı canım ?

canım maliyeti konusunda minimum 500-600 civarında olur diye tahmin ediyorum.. yarın tekrar kan ver bize de yaz sonucunu..

canım maliyeti konusunda minimum 500-600 civarında olur diye tahmin ediyorum.. yarın tekrar kan ver bize de yaz sonucunu..
Yarın öğle arasi vereceğim canım farki bi yerde ama. Sonucun değişeceğini tabiki düşünmüyorum. Sırf doktor dedi diye verecegim. Bakalım. Veririm haber.
Bu arada is guc olmasa evde daha çok bunaliyorum ben. İşe gelmek iyi geldi. Tabi amirler ne yaptın ne yaptın sordu . Ama dediler çok üstüne gidiyorsun. Daha çok yaşın yok. Çok heyecanlısin.... ama elimde değil. Daha sakin olmaya karar verdim. Yapabilirsem. Ve beni mutlu hissettirecek aktivite bulmaya calisiyorum ... yasin okumaya calisacagim. Günlük. . Ve spora gidEbilirim. Bilmiyorum aklıma pek bi se gelmiyor ama bakacaz. Sende pozitif haber bekliyorum. Bana ümit olacaksin. İnşallah. Ben ile ayni gün transfer olan biri ile de görüşüyordum . O da negatif sonucu aldi dün. Ona da çok üzüldüm. Senden haber bekliyorum. Umut ve heves olacaksın bana

Yarın öğle arasi vereceğim canım farki bi yerde ama. Sonucun değişeceğini tabiki düşünmüyorum. Sırf doktor dedi diye verecegim. Bakalım. Veririm haber.
Bu arada is guc olmasa evde daha çok bunaliyorum ben. İşe gelmek iyi geldi. Tabi amirler ne yaptın ne yaptın sordu . Ama dediler çok üstüne gidiyorsun. Daha çok yaşın yok. Çok heyecanlısin.... ama elimde değil. Daha sakin olmaya karar verdim. Yapabilirsem. Ve beni mutlu hissettirecek aktivite bulmaya calisiyorum ... yasin okumaya calisacagim. Günlük. . Ve spora gidEbilirim. Bilmiyorum aklıma pek bi se gelmiyor ama bakacaz. Sende pozitif haber bekliyorum. Bana ümit olacaksin. İnşallah. Ben ile ayni gün transfer olan biri ile de görüşüyordum . O da negatif sonucu aldi dün. Ona da çok üzüldüm. Senden haber bekliyorum. Umut ve heves olacaksın bana
inşallah canım ben de çok heyecanlıyım, hem bir an önce kan vereyim hem vermeyim istiyorum değişik bi ruh halindeyim :)
biz de transfer günü aynı odaya yatırdıkları kızla telefonlarımızı aldık haberleşeceğiz.. umarım güzel haberler verebilirim canım. çok dua ediyorum çok uğraşıyorum hepimizin yüzü gülsün tez vakitte inşallah..
kendini oyalayacak bişeyler bulman harika olmuş, kafa dağıtmaya ihtiyacımız var..

Kızlar bişey soracağım. İlk denemem olduğu için bilgisizim de. Bugün iğnemin 5.sini vuruldum. Şeffaf şeffaf akıntı geliyor bayağı. Normal mi? Doktora öğleden sonra kontrole gideceğim ama endişelendim bayağı.

Genetik tarama tüp bebek yapmak gbi sadce hemen transfer olmuyorsun bunu yapmaları için 2/3 düşük yada ölümle sonuçlanan gebelik ve hamilelik oluşmayanlarda yapılıyor kaçtane embriyon 5 yada 6 güne giderse onları yurt dışına yollayıp genetiğine ve kromozonlarına bakılıyor ve en sağlıklısını ve gebe kalmaya en uygun olanlarını seçip yolluyolar ve donduruluyor istenildiği zamnda tarmasfer yapılıyor bu yöntem sağlıklı gebe kalmayı ve sağlıklı embriyo elde etmeye çok iyi oluyor benim doktorum mustfa bahçeci 4 üncü denemem de yapıldı bu hayırlısı rabbim nasip edeckse ister 2 gün olsun ister 6 gün embriyosu olsun fark etmiyor bence zamanı geldiğinde olucak dua sabırlar bekleycezz:dua:
Merhaba bisey soracam her embriyo basina fiyat aliniyor diye biliyorum yanlismi biliyorum

evet saat 3 te orgalutran gece 1.30 da da ovitrelle var.
ama her şeyden öncesi heyecan var. taze transfer olmayacak, dondurulacakmış rafadan yumurtalarım, adet görecekmişim ondan sonra transfer olacakmış. sanırım böylesi hormonlarım açısından daha sağlıklı olacaktır. doktoruma güveniyorum.
Bu guzel heyecan guzel gecsin saglikli embriyolarin olsun vakalim banada az kaldi geri sayim sil bastan ...

X