Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

Gratis'ten 'ENLIVEN' marka ahududu-kırmızı elma özlü şampuan ve saç kreminin tester boyunu aldım. Bir de hindistan cevizlisi vardı. Bunun dışında duş jeli ve vücut losyonu da mevcut.
Şampuan 100 ml 2 lira, saç kremi de öyle 100 ml 2 lira.

Arkasında tavşan logosu var ve 'against animal testing' yazıyor. BUAV'ın listesinde var mı bilmiyorum. Araştırıp deneyebilirsiniz

Son düzenleme:
inglot ürünleri cruelty free özellikle makyaj fırçası arayanlara duyurulur ve diğer tüm makyaj ürünleri çok güzeldir.
fakat türkiye piyasasından çekileceğine dair bir söylenti duydum ne kadar doğrudur bilmiyorum.
bu aralar 3 ürün ve üzerine %50 indirim kampanyası var inglot'a mail attım bu çekilme olayıyla ilgili ama bir cevap alamadım.
umarım inglot türkiye pazarından çekilmez hem çok kaliteli ürünleri var hemde cruelty free

selamlar...

geçen gün watson's dan birkaç superdrug ürünü aldım. aldığım ürünlerde tavşan logosu var ve no animal testing yazıyor.

Fakat, duş jelinin arkasında yazı olmasına rağmen logo yok.

aynı durum için giovanni markasını elemiştik. Bir şampuanın arkasında yazı var ama logo yok diye.

bu durumda ne yapmalı?

$DSC_0134.jpg $DSC_0136.jpg

.............................................

Cilt bakımı ve temizliğinde(tonik vs) hangi marka alınabilir? Watsons'taki Pure Beauty deneyci mi

pure beauty de bir logo veya ibareye rastlamadim diye hatirliyorum ama yine de arastiralim..

inglot ürünleri cruelty free özellikle makyaj fırçası arayanlara duyurulur ve diğer tüm makyaj ürünleri çok güzeldir.
fakat türkiye piyasasından çekileceğine dair bir söylenti duydum ne kadar doğrudur bilmiyorum.
bu aralar 3 ürün ve üzerine %50 indirim kampanyası var inglot'a mail attım bu çekilme olayıyla ilgili ama bir cevap alamadım.
umarım inglot türkiye pazarından çekilmez hem çok kaliteli ürünleri var hemde cruelty free

INGLOT benim aklimda yoktu soyledigin cok iyi oldu..

selamlar...

geçen gün watson's dan birkaç superdrug ürünü aldım. aldığım ürünlerde tavşan logosu var ve no animal testing yazıyor.

Fakat, duş jelinin arkasında yazı olmasına rağmen logo yok.

aynı durum için giovanni markasını elemiştik. Bir şampuanın arkasında yazı var ama logo yok diye.

bu durumda ne yapmalı?

hayvanlar uzerinde test edilmemistir ibaresi varsa sorun yok gibi geliyor bana..cunku o ibarenin dogrulugu da ilgili bakanlik tarafinndan kontrol ediliyor..buav sertifikasinin olmamasi urunun yeni cikmasiyla alakali olabilir mi ? Bu konuda profesyonel olmadigimiz icin net bisey soyleyemiyoruz..arastirmak lazim

ben kullanmadım ama kullananların çok olumlu yorumları var..

yurtdışında 8 dolar gibi bir fiyattan satılırken, emturkiye.com' da 30 küsüre satılıyor..

şu linkte fırça

şu linkte allık anlatılmış

kullanıcı yorumları kk 'da

http://www.kadinlarkulubu.com/makyaj-urunleri-icin-oneriler/250408-everyday-minerals.html

buna benim de ihtiyacım var ama hala bulamadım..gratis te ,watsons ta çeşitler var ama arkalarında ibare göremedim..lys ye bir sorayım

Everyday minerals nerelerde satılıyor acaba,gg den emin olamadığımdan ordan almak istemiyorum.
Sanırım resmi sitesi de aktif değil çünkü güncellemiyorlar aradığım ürünler uzun süredir stokta yok.

pure beauty de bir logo veya ibareye rastlamadim diye hatirliyorum ama yine de arastiralim..

INGLOT benim aklimda yoktu soyledigin cok iyi oldu..

hayvanlar uzerinde test edilmemistir ibaresi varsa sorun yok gibi geliyor bana..cunku o ibarenin dogrulugu da ilgili bakanlik tarafinndan kontrol ediliyor..buav sertifikasinin olmamasi urunun yeni cikmasiyla alakali olabilir mi ? Bu konuda profesyonel olmadigimiz icin net bisey soyleyemiyoruz..arastirmak lazim

Inglot markasının cruelty-free olduğunu hiç sanmıyorum ben??

Bişeyi merak ediyorum hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünler nasıl test ediliyor?
Sadece kobay insanlarla mı yoksa başka yolu da var mı?

Son düzenleme:
Geçen gün The Body Shop mağazası bölge müdürüyle bir vesileyle görüşme fırsatım oldu,
Hayvanlar deneyleri ve markanın bu konudaki bakışı hakkında konuştuk.
Bölge müdürü bu konuda firmanın çok yoğun denetim altında olduğunu,bu konuda çok fazla çalışma yaptıklarını ve diğer markaların da hayvan deneyleri yapmamaları için çalıştıklarını söyledi.
Fakat çoğu markadan olumlu dönüş alamıyorlarmış,henüz bu durum böyle dedi,zamanla he marka hayvan deneylerinden vazgeçecek/geçmek zorunda kalacakmış.
Umutlu bir konuşma oldu Body Shop'a güvenim arttı diyebilirim fakat Loreal'e bağlı bir marka olduklarını ve dolaylı yoldan hayvan katline ortak olduklarını sorduğumda çoğu marka Lorealin sadece adını kullanır,biz de onlardan biriyiz bu konuda yapılacak bir şey yok dedi.
Tamamen bağlı olmadıklarını sadece isim kullandıkları için bağlantıları olduğunu söyledi.
Yine de büyük miktarda maddi akış sağlanıyordur aralarında,bu da az da olsa hayvan katline destek demek.
Ama Body Shop ürünlerinin yüzde yüz temiz olduğunu bu konuşma sonrası söyleyebilirim,lab.denetimleri çok sıkıymış.

Son düzenleme:
eminim söylenmiştir daha önce ama parfüm arayışında olanlara Marks and Spencer parfümlerini öneririm. BUAV logolu :))

deneme boyu erkek parfümü aldım onun arkasında yoktu ama şişe ve ambalaj küçük olduğundan diye düşünüyorum.

True Red'i aldım ben, kış parfümü, sanırım Hugo Boss Deep Red'in çakması :KK70:

merhaba kızlar :KK3: gecen hafta yves rocher dan bir parfüm aldım..deney yapmadıklarını sanıyordum.aradım buldum yerini zorla..meğer yapıyorlarmış..eve gelince petanın sitesine girince gördüm..çok üzüldüm.:KK50:

sizden ricam şu: bana deney yapmayan
1-çamaşır deterjanı
2-yumuşatıcı
3-bulaşık deterjanı
4-temizlik malzemeleri markalarını yazabilirmisiniz?

bu arada flormar deney yapıyormu?

Bişeyi merak ediyorum hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünler nasıl test ediliyor?
Sadece kobay insanlarla mı yoksa başka yolu da var mı?

bunu ben de merak ediyorum ama neyi nereden araştıracağımı şaşırmış durumdayım..
elbette hayvanlara zulmeden markaya elimi sürmem. peki zulmetmeyen markanın bana zararı olup olmadığını da net olarak bilmem gerekmez mi?..

bunu ben de merak ediyorum ama neyi nereden araştıracağımı şaşırmış durumdayım..
elbette hayvanlara zulmeden markaya elimi sürmem. peki zulmetmeyen markanın bana zararı olup olmadığını da net olarak bilmem gerekmez mi?..

Sanırım bunu bilen de yok:44::44:
Ben baya araştırdım ama bu konuda sorularıma tam cevap bulamadım.
Mecburen dermatolojik testlerden geçmiş ürünler kullanıyorum ama kullanmak
da istemiyorum:KK50: Arada kaldım yanii:18: Şu test yapmayan firmaların
zarar vermeyeceğinden bi emin olsammm:26:

bu konuda çok daha detaylı bilgi verecek kişiler var. fakat madem sağlığınızı düşünüyorsunuz, hem hayvan deneyi yapmayan hem de bitkisel ürünler kullanın. zaten emin olun deney yapılan ürünler de bize yeterince zarar veriyor. eğer hayvan deneyleri güvenilir olsaydı, kullandığımız ürünlerin bize yan etki yapma ihtimali olmazdı.

hayvanlar üzerinde deney yapmak yerine çok daha güvenilir yöntemler olduğu söylendi burada. fakat bu yöntemler daha maliyetli. firmalar bu nedenle tercih etmiyor. aslında "bakın ben hayvanlar üzerinde denedim bişey olmuyo" diye hem işkencenin alasını yapıp hem de insanları salak yerine koyuyorlar diyebiliriz.

merhaba kızlar :KK3: gecen hafta yves rocher dan bir parfüm aldım..deney yapmadıklarını sanıyordum.aradım buldum yerini zorla..meğer yapıyorlarmış..eve gelince petanın sitesine girince gördüm..çok üzüldüm.:KK50:

sizden ricam şu: bana deney yapmayan
1-çamaşır deterjanı
2-yumuşatıcı
3-bulaşık deterjanı
4-temizlik malzemeleri markalarını yazabilirmisiniz?

bu arada flormar deney yapıyormu?

1. Bingo, ersag, has, test matik, bingo soft yumusatici ve temizlik urunleri var suan aklimda

flormar'in yaptigini dusunuyoruz suan icin..chunli beauty nin blogunda bir post unda flormar urun gondermis kendisine onu tanitirken belirtmisler bu urun hayvanlar uzerinde test edilmemistir diye..yani hayvanlar uzerinda teste karsidir flormar gibi bi genel gecer ifade yok..o nedenle guvenemiyorum..senin neye ihtiyacin vardi?

Burada yapıyor denmişti.
Ben de oriflame başlığında paylaştım tabi mini fırtına koptu.ustume geldiler baya.
Kızlar bı söyleyin eger yapmıyorsa gidip kızlardan özür dileyim yok yapıyorsa da biriniz gelip söyleyin.yoksa linç edecekler beni:KK1:

Burada yapıyor denmişti.
Ben de oriflame başlığında paylaştım tabi mini fırtına koptu.ustume geldiler baya.
Kızlar bı söyleyin eger yapmıyorsa gidip kızlardan özür dileyim yok yapıyorsa da biriniz gelip söyleyin.yoksa linç edecekler beni:KK1:

zamanında söyledik o forumda, hem inanmak istemediler hem de site yöneticisi mesajlarımızı sildi zaten. boşver uğraşma, o kadar inanmamak için programlanmışlar ki elinde kanıtla gitsen inanmazlar. bu kadar araştırmadan bi firmayı aklayarak vicdan nasıl eder bilemiyorum.

Çin'de üretilen kozmetik ürünleri için hayvan deneyleri yasal olarak zorunlu, oriflame'in de çin de fabrikası var. NOKTA.

X