Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

kimyasal maddeler evimizin her köşesinde.elimizin altındaki bilgisayar klavyesinden,evimizi aydınlatan ışığa yani her yerde bundan kurtulma şansımız ne yazıkki yok
sınırlıda olsa yapabileceğimiz bu zararlı etkenleri azaindirgeyebilmek. siz acık bir marka adı verebilirmisiniz diş macunlarıyla alakalı

L'angelica marka diş macunu önerebilirim..migros ta çekmiştim bu fotoyu..75 ml..

attachment.php

bim'de satılan powerdent,powersense marka diş macunlarını önceden evyap üretiyormuş ama artık üretmiyor malesef..o nedenle öneremiyorum

attachment.php

attachment.php

Urtekram ' ın da diş macunu var,çeşit çeşit..bunu da alabilirsiniz ama nerde satılıyor bilmiyorum netten başka :44:
Bunlar da 75 ml' lik...Langelica dan daha ekonomik fiyatları

attachment.php

attachment.php

attachment.php

Eklentiler

• $diş macunları.png
    $diş macunları.png
    177,4 KB · Görüntüleme: 440
  • $URTEKRAM1.jpg
    $URTEKRAM1.jpg
    83,9 KB · Görüntüleme: 399
  • $urtekram2.jpg
    $urtekram2.jpg
    93,1 KB · Görüntüleme: 427
Son düzenleme:
bu konuyu özellikle PETA'nın sitesinden çok araştırdım ve markaları peta sayfasından tek tek çıkardım ancak hayvanlar üzerinde test edilmeyen ürünlerin çoğu türkiye'de yok. azami gayret gösteriyorum bildiğim için markaları fakat %100 bunu uygulamanın imkanı yok.

Arkadaslar bileniniz varsa yardımcı olabilir mısınız?
Urtekram internet dısında nerden temin edilebilir?
İstanbuldayim soyle urunleri yakından görüp içindekiler kısmını incelemek istiyorum. Sonuçtan size de bilgi veririm.
Kullanan birileri de bana icerik yazsalar cok memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
princess urtekramın koltuk altı rollonları da doğal mıdır sence?biliyorsun roll-onların içerilerinde alüminyum barındırdığı için çok zararlı oldukları söyleniyor.

bir de langelica hayvan deneyi yapmıyor değil mi?

icindekiler yaziyor zaten o sitelerde..hani marketten alelade bi sampuan alip arkasina baktiginda tonlarca sey yaziyor sen onlari mi soyluyorsun,yani oyle biseymi gormek istiyosun? Icindekiler sadece onlar oldugu icin bikac madde sayilmis bence..daha fazlasi olsa yazardi diye dusunuyorum

buarada google dan " yuzde yuz dogal yalani buraya kadarmis " diye bir yazi aratin..cok guzel bir yazi okumanizi tavsiye ederim..cepten girmesem kopyalar yapistirirdim

Evet o bi ton yazan içindekiler kısmından bahsediyorum.

Arkadaslar bileniniz varsa yardımcı olabilir mısınız?
Urtekram internet dısında nerden temin edilebilir?
İstanbuldayim soyle urunleri yakından görüp içindekiler kısmını incelemek istiyorum. Sonuçtan size de bilgi veririm.
Kullanan birileri de bana icerik yazsalar cok memnun olurum.

Evet o bi ton yazan içindekiler kısmından bahsediyorum.

anladım canım

urtekram.net te şöyle yazıyor

attachment.php

urtekram.com daki hali de şu

attachment.php

türkçelerini ve bileşenlerin ne anlama geldiğini yazmaya çalıştım

urtekramı nerden alabileceğimizi (net haricinde) ben de merak ediyorum

greenjade ve kalporganik bazı ürünlerini kullanmışlardı onlar bilgi verse çok iyi olur

princess urtekramın koltuk altı rollonları da doğal mıdır sence?biliyorsun roll-onların içerilerinde alüminyum barındırdığı için çok zararlı oldukları söyleniyor.

bir de langelica hayvan deneyi yapmıyor değil mi?

evet L'angelica yapmıyor..diş macununu migroslarda ve eczanelerde bulabilirsiniz...

Lime Deodorant roll on Organic 50 ml

bu linkte içindekiler şöyle yazıyor

INGREDIENTS:
Water, vegetable glycerine, crystal, vegetable polysaccharide, coconut and corn sugar soap, lemon oil*, lime oil*, patchouli oil*. Nothing else.

* = Organic Farming

International list of ingredients (INCI): Agua, glycerin*, potassium alum, xanthan gum, coco-glucoside citrus medica limonium oil*, pogostemon cablin oil*, (aroma*), citral", geraniol", limonene", linalool".

şu linkte de kimyasal bileşenlerin zararlı mı zararsız mı oldukları belirtiliyor..burdan kontrol edebilirsin

...::: Salk Vakf Online :::...

saglikvakfi.org ta..liste çok uzun word olarak da bilgisayarınıza indirmeniz mümkün

Eklentiler

• $içindekiler.png
    $içindekiler.png
    54,6 KB · Görüntüleme: 533
  • $ŞMPN İCRG.jpg
    $ŞMPN İCRG.jpg
    138,1 KB · Görüntüleme: 512
Teşekkürler princess.Zaten dün gece urtekramdan bir diş macunu ve bir de aloevralı koltuk altı roll-onu sipariş ettim.Heyecanla bekliyorum.Ailemin de zararlı içerikli dişmacunu kullanmasını artık yasaklayacağım.Pek önem vermeden kullanıyorlar ama annem yavaş yavaş anladı.Dişlerimiz neden bu kadar fırçaladığımız halde çürüdü anne biliyor musun,bu kadar fırçaladığımız için çürüdü dedim:) aslında fırçalamak masum ,kötü olan macunlamak.umarım urtekram gerçekten iyi cıkar.Yıllardır dişlerime çok iyi baktığım halde hepsi dolgulu...Kesinlikle şeytani diş macunlarından ötürü oldu bu...

Son düzenleme:
Teşekkürler princess.Zaten dün gece urtekramdan bir diş macunu ve bir de aloevralı koltuk altı roll-onu sipariş ettim.Heyecanla bekliyorum.Ailemin de zararlı içerikli dişmacunu kullanmasını artık yasaklayacağım.Pek önem vermeden kullanıyorlar ama annem yavaş yavaş anladı.Dişlerimiz neden bu kadar fırçaladığımız halde çürüdü anne biliyor musun,bu kadar fırçaladığımız için çürüdü dedim:) aslında fırçalamak masum ,kötü olan macunlamak.umarım urtekram gerçekten iyi cıkar.Yıllardır dişlerime çok iyi baktığım halde hepsi dolgulu...Kesinlikle şeytani diş macunlarından ötürü oldu bu...

Merhaba.

İyi günlerde kullanın aldıklarınızı ve inşallah dilediğiniz ve umduğunuz ölçüde memnun kalacağınız özelliktedirler.

Söz konusu ürünlere ait hiçbir bilgim yok.

Sadece "aloe vera" kısmı nedeniyle birşeyler yazma gereği hissettim. Adı geçen firma veya ürünleri baz alarak da değil yazma nedenim.

Özellikle aloe vera lı ürünler de dikkat edilmesi gereken bir iki önemli hususu paylaşmak istiyorum.

Aloe vera nın ikiyüzelliden fazla türü mevcut, evlerde saksılarda veya belediyelerin caddelere ektiği gibi kocaman cinsleri de var. Ancak, şifai değeri olan türleri sadece üç tane ve bunların arasında en yüksek değere sahip olan ise barbadensis miller cinsidir. İçeriği oldukça zengindir ve onun da yaprağı değil, sadece içindeki jeli bu özelliği barındırır. Medeniyetlere mal olmuş aloe vera, aslında bu cinsidir. Diğer türleri arasında zehirli olanlarının bile varlığından bahseder kimi araştırmalar.

Yine oldukça önemli bir husus daha var ki, o da sözkonusu jel, yaprak kopartıldıktan itibaren ortalama 4 ila 6 saat gibi bir zaman diliminde oksitlenmeye maruz kalarak özelliklerini neredeyse tamamen yitirir.

İşte bu nedenle ve böylesi özel bir bitki olduğu için, dünya üzerinde sadece bu bitkiye ait uluslararası bir bilim konseyi oluşturulmuştur. Çünkü burada sayamayacağım kadar çok özelliği ve faydaları olan hakikaten son derece özel bir bitkidir.

Adı geçen konsey, üretilen ve insanlara sunulan aloe veralı ürünlerin standartlarını da belirler aynı zamanda. Yani stabilize edilmemiş bir aloe vera nın birşeyin içinde bulunmasının taktir edersiniz ki hiç bir anlamı kalmıyor. İşte bu nedenle, bir ürünün içinde hangi cinsinin kullanıldığı, yeterince ve olması gerektiği miktarlarda kullanılıp kullanılmadığı, ürün içerisinde özelliklerini yitirmeden muhafaza edilip edilmediği gibi tüm mevzular bu bilim konseyi tarafından değerlendirilir ve özelliği korunabilmiş olan ürünler adına tek tek onay veya sertifika verilir. Kaldı ki zaten bu konseyden onay almış ürünler daha pek çok açıdan da oldukça iyi ve güvenilir ürünlerdir aynı zamanda.

Aslında kendi kullandığım, memnun kaldığım veya önerebileceğim ürünler konusunda çok fazla şey yazmıyorum, genellikle okuyucu olarak takip etmeye çalışıyorum bu ve benzer sayfaları. Çünkü ben kendi adıma zaten bir çok üründe tek bir şirket ürünlerinden kullanıyor olduğum için, her bir şeyde kendi kullandığımı yazmak bu açıdan hoş olmayabilir düşüncesiyle minimum düzeyde tutmaya çalışıyorum yazdıklarımı veya yazacaklarımı.

Belki siz yukarıda bahsetmiş olduğunuz ürünleri alırken, aloe vera'lı olması özellikle tercih nedeniniz olmamış olabilir. Ama yine de yeri gelmişken çok çok iyi bildiğim için, bu bilgileri paylaşmam gerektiğini ve bence herkes için önemli olduğunu düşündüm.

Bu başlıkta çokça görsel şeyler de olduğu için ve aloe vera lı ürünlerde güvenle ve hakikaten aloe veranın olması gerektiği biçimde kullanıldığı ürünlere sahip olmak isteyenlerin bilgi sahibi olması için, konseyin sembolünü veya mührünü de diyebiliriz, aşağıya eklemeyi düşünüyorum. (tabi ki başarabilirsem, umarım yapabilirim)

Eğer aloe veralı bir ürün üzerinde bu mühür varsa doğru ürün olarak değerlendirebilirsiniz ve gönül rahatlığıyla alabilirsiniz ve beklenen etkiyi görürsünüz. Üzerinde sözkonusu mühür ve sertifikası olmayan aloe veralı ürünlerin (sadece yukarıdaki bilgiler veya sizlerin isterseniz daha da detaylı olarak edinebileceğiniz bilgiler çerçevesinde bile) gerçekten "acaba ne kadar aloe veralı ürün?" olduğu sorusunun cevabını ise, yine sizlere bırakmayı daha doğru buluyorum.

Bu bilginin; herkes için oldukça önemli, gerekli, faydalı ve gözardı edilmemesi gereken bir husus olduğunu düşünüyorum.

Her zamanki gibi, tüm ürünlerin öncelikle insanlara, hayvanlara ve doğaya saygılı ve onlara yakışır içerikte sağlıklı ve her canlının hakettiği ihtimamda ürünler haline gelmesi ve hepimizin bu bilince ulaşması temennilerimi yineliyorum. Saygılarımla

large-aloe-council.png

Kapatıcılığı ve kalıcılığı nasıl peki candan?

Sayın fataldanger;

Şu anda geriye dönük olarak okurken gördüm sorunuzu.

Afedersiniz ve kusuruma bakmayın. Daha önce yanıtsız bırakmış olma nedenim, ehemmiyet vermediğimden değil, öncelikle bunu belirtmek istedim.

Son derece iyi diyebilirim. Ve dokusu nedeniyle de, ağırlık, fazlalık veya kalınlık hissine kapılmıyor insan.

Candan bu değerli bilgileri bizlerle paylaştığın için çok teşekkür ederim.Bunları bilmek çok çok iyi oldu benim için,artık daha bilinçli olacağım.Ama bir yandan da inanılmaz derecede demoralize oldum.Senin de dediğin gibi urtekramdan aldığım rollonun aloeveralı olması herhangi bir tercih sebebim olmadı,diğerlerinin daha ağır bir kokusu olabileceğini düşünerek bari aloveralı olsun dedim.

Beni demoralize eden evdeki LR firmasının 50-60küsur liraya aldığım aloe vera suncare güneş kremi.Şimdi baktım üstünde resmini koyduğun logodan yok,bu beni çok üzdü:KK43: Üstünde %40 aloe vera yazıyor.Ve çok sinirliyim çünkü bana bunu lazere gittiğim yerde önererek sattılar.Yani resmen enayi gibi almış oldum,kendilerini kurnaz tilki mi sanıyor bunlar..inanılmaz derecede sinirlendim...

Sayın fataldanger;

Şu anda geriye dönük olarak okurken gördüm sorunuzu.

Afedersiniz ve kusuruma bakmayın. Daha önce yanıtsız bırakmış olma nedenim, ehemmiyet vermediğimden değil, öncelikle bunu belirtmek istedim.

Son derece iyi diyebilirim. Ve dokusu nedeniyle de, ağırlık, fazlalık veya kalınlık hissine kapılmıyor insan.

Bu arada o kapatıcıya baktım ben candan,inanılmaz pahalı.Asla alamayacağım bir marka şimdilik.Şimdilik hesaplı birşeylere bakacağım artık...

Bu arada o kapatıcıya baktım ben candan,inanılmaz pahalı.Asla alamayacağım bir marka şimdilik.Şimdilik hesaplı birşeylere bakacağım artık...

Tabi ki bütçeniz ve alışverişinizin tutarları hususunu mutlaka ki kendi adınıza en iyi değerlendireblecek olan sizsiniz.

Bu ürün üzerine yoğunlaşmanız amacıyla değil şimdi yazacaklarım ama sadece şunu söylemek istiyorum ki, o ürün aslında gerçekten hiç ama hiç pahalı değil inanın özellikleri dikkate alındığında. Ki kullanımı da diğer kapatıcılar gibi öyle parmak parmak kullanmak zorunda kalmazsınız onu ve neye göre pahalı sorusunu du iyi sormamız lazım diye düşünüyorum alışverişlerimizi yaparken hakikaten bu soru çok önemli olabiliyor ve pek çok zaman aslında ucuz pahalı, pahalı ise ucuza dönüşebiliyor.

Hani bazı ürünler için belki fedakarlık yapmak mutlaka gerekli sağlığımız ve kalite açısından aynı zamanda yine o zavallı hayvancıklara yapılan zulümler açısından. Ama kapatıcı kullanım alanı ve miktarı düşünülürse, aynı işi görebilecek bütçenize daha uygun olabilecek birşey tercih etmek belki de daha mantıklı olabilir.

Tabi ki bütçeniz ve alışverişinizin tutarları hususunu mutlaka ki kendi adınıza en iyi değerlendireblecek olan sizsiniz.

Bu ürün üzerine yoğunlaşmanız amacıyla değil şimdi yazacaklarım ama sadece şunu söylemek istiyorum ki, o ürün aslında gerçekten hiç ama hiç pahalı değil inanın özellikleri dikkate alındığında. Ki kullanımı da diğer kapatıcılar gibi öyle parmak parmak kullanmak zorunda kalmazsınız onu ve neye göre pahalı sorusunu du iyi sormamız lazım diye düşünüyorum alışverişlerimizi yaparken hakikaten bu soru çok önemli olabiliyor ve pek çok zaman aslında ucuz pahalı, pahalı ise ucuza dönüşebiliyor.

Hani bazı ürünler için belki fedakarlık yapmak mutlaka gerekli sağlığımız ve kalite açısından aynı zamanda yine o zavallı hayvancıklara yapılan zulümler açısından. Ama kapatıcı kullanım alanı ve miktarı düşünülürse, aynı işi görebilecek bütçenize daha uygun olabilecek birşey tercih etmek belki de daha mantıklı olabilir.

Acaba ben yanlış yere mi baktım?Zaten yerli bir internet sitesinde satışı yok sanırım o ürünün.Aslında bana nereden aldığını söylersen çok müteşekkir olacağım.Bir de bu orijinal aloe vera ürünleri yapan,bu sertfikayı barındıran bildiğin bir marka var mı acaba,güvenebileceğimiz bir aloe vera markası?

Son düzenleme:
Acaba ben yanlış yere mi baktım?Zaten yerli bir internet sitesinde satışı yok sanırım o ürünün.Aslında bana nereden aldığını söylersen çok müteşekkir olacağım.Bir de bu orijinal aloe vera ürünleri yapan,bu sertfikayı barındıran bildiğin bir marka var mı acaba,güvenebileceğimiz bir aloe vera markası?

Merhaba.

Bir önceki yazınızda bahsettiğiniz bir marka vardı.

Aldığınız ürünle ilgili olarak bence demoralize olmanıza ve kendinizi kötü hissetmenize gerek yok. Çünkü bildiğim kadarıyla bu firma özellikle aloe vera bazlı ürün gamlarıyla ön planda olan ve yine aynı şekilde oldukça hatırı sayılır bir marka. Muhtemelen daha başka bir çok firmaya göre ürünlerinin daha kaliteli olduğunu düşünüyorum. Bilgi sahibi değilim bakın, sadece kendimce yürüttüğüm bir fikri paylaşmak adına yazdım bu düşüncemi. En azından ürünlerinde bir takım diğer raf ürünlerine göre, kalite kontrol anlamında mutlaka iyi sayılabilecek belgeleri vardır diye tahmin ediyorum.

Benim çevremde de, tanıdıklarım veya tanımadığım bir dolu insan özellikle aloe vera bazlı olduğu için ve iyi firma olduğunu düşündükleri için, bu firmanın ürünlerine yoğunlaşmış durumda.

Açıkçası ben, aynı zamanda kesinlikle "aloe bilim konseyi sertifikalıdır" diye tahmin ediyordum bu firmanın ürünlerini. Bu nedenle, sonuç beni gerçekten hem çok şaşırttı ve hem bir o kadar da çok üzdü diyebilirim.

Sevgili fadaldanger;

Gerek bu başlıkta, gerekse zaman zaman farklı konularda sık sık ifade etmeye çalıştığım hususlar vardır benim, genellikle bunları kısmen de olsa yazmadan edemiyorum bazen.

Evet, biz tüketicilerin işi zor görünüyor. Çünkü çok fazla seçenek var her sektörde.

Lakin, buna rağmen doğru soruları sormayı başarabilirsek ve eğer gerçekten istersek hepimizin olabildiğince en doğru ürün veya firma seçeklerine ulaşabileceğimiz kanaatindeyim.

Daha doğrusu bunu başarmak zorundayız. Çünkü aksi taktirde, sadece bizim görmemiz istenilen ve hassasiyetimiz olan konularda bizi tatmin eden şeylerin ön plana çıkarıldığı ve bizlerin de sadece bu hususlara yoğunlaşarak bunun dışındaki unsurları gözardı ettiğimiz durumlar ortaya çıkıyor ister istemez.

Hal böyle olunca, işte bir dönem hayvanlar üzerinde yapılan testlere endeksleniyoruz, bir başka dönem örneğin bir parabene endeksleniyoruz gibi gibi.

Üstelik, bunlara hakikaten dikkat eden ve gereğini yerine getiren tüketici sayısının azlığını da gözönüne alırsak, üreticilerin işlerinin ne kadar kolaylaştığını rahatlıkla görebiliriz.

Yani, ürünlerin içeriğinde olması gerekenlerden uzaklaşmış durumda ve sadece dikkat edilebilecek konularda bir iki iyileştirmeyi ön plana çıkartmaları fazlasıyla yeterli oluyor üreticiler için ve ne yazık ki ticari kaygılarla hissi ve etiksiz şeyler zaten malumunuz. Arzın kalitesi taleple ve bu talepteki bilinç düzeyiyle paralel aslında, kabul etsek de etmesek de sonuç maalesef böyle.

Aloe vera söz konusu olduğunda ise, herşeyiyle emin olduğum ve bildiğim, bu konuda tek geçeceğim bir şirket dışında, yukarıda da yazdığım gibi bence kesinlikle bilim konseyi onaylıdır diye düşündüğüm ikinci firmayla ilgili olarak sizin tespitinize hem çok üzüldüm hem de gerçekten çok şaşırdım. Ve o firmanın bendeki sadece tahmini olan kesin güvenirliği de şu an tamamen sarsıldı açıkçası.

Bir de şu var ki, standartlara bağlı ürün oldukça maliyetli ve zor bir iştir, ürün fiyatlarını da büyük ölçüde arttırır. Her sektörde bu böyledir. Ancak söz konusu olan aloe vera olunca durum çok daha zorlaşır. Bu nedenle gerçekten alanında rakipsiz olabilmek ve ticari kaygılarını yenebilmiş olabilmek, aynı şekilde fiyat politikasında gerçekten kaliteye göre minumum satış fiyatı belirleyebilmek lazımdır. Taktir edersiniz ki tüm bunları birarada bulabilmek de neredeyse imkansıza yakındır.

İşte böyle olan firmalar dışındaki bir çok firma, piyasa koşullarında fiyat avantajı sağlamak bakımından belli standartları veya sertifikaları var olduğu beyanında bulunabiliyorlar.

Daha doğrusu evet belki de sınırlı veya sadece bir kaç ürün için bu standartları belirleyerek, o belli başlı bir kaç ürün gamı için bu tür yeterlilik belgelerini alabiliyorlar. Öte yandan sanki tüm ürünlerinde bu sertifika veya belgelere sahip bir firma imajıyla hareket edebiliyorlar ve biz tüketiciler de farkındaysanız zaten genellikle bu şekilde olduğunda, direk olarak bu firmaları kendi kriterlerimiz ölçüsünde yeterli olduğunu düşünerek her bir ürününe sanki aynı şekilde olduğu kanaatiyle yaklaşıyoruz öyle değil mi?

Gerek karşılıklı yazışmamıza neden olan aloe vera lı ürünlerle veya sizin de bir şekilde ürününü kullandığınız ve adı geçen firmayla ilgili olarak, gerekse diğer her tür konuda belirlenen standartları var olarak bildiğimiz tüm firmalarla ilgili olarak, bizlerin asıl dikkat etmemiz ve araştırmasını o şekilde yapmamız gereken en önemli nokta işte burada ortaya çıkıyor.

Bazen yüzlerce ürün gamı olan bir şirketin, referansı olan sertifika veya standartlara uygunluk belgeleri, sadece bir kaç ürünleri için alınmış olabiliyor. Sonuçta da ne yazık ki yine olan tüketiciye oluyor. İnsanlar, gerek kalite ve sağlık için gerçekten fedakarlık ederek belli anlamda fazladan bütçe ayırmak suretiyle bilinçli bir davranış sergileyebilmek adına, gerekse hayvanları ve doğayı korumak adına birşeyler yapmak isterken, farkında olmadan aslında birileri için sadece kasalarını daha da fazla doldurma mekanizması olarak görülmeye devam ediyorlar.

Üzücü olan yanı da bu zaten. Bu kelimeyi sevmiyorum ve ne kendim ne de hiç bir tüketici için kullanılmasını da uygun bulmuyorum lakin, hele de önem verip dikkat ettiğini düşündüğü halde düştüğü durumlardan ötürü, insan bazen kendini hakikaten enayi gibi hissedebiliyor.

Galiba, birşeyi sorgularken sadece firma veya marka olarak değil de, hem bu şekilde hem de gerekirse firmanın her bir ürününün içeriği üzerinden giderek sorgulamaya veya araştırmaya çalışmak, yapacağımız en doğru ve en bilinçli şey gibi görünüyor diye düşündüm ve bir kez daha böyle bir sonuca ulaştım kendi kendime.

Konu dışı olacak belki ama, neden benim mesajlarımda alıntılar böyle iki defa çıkıyor acaba? Birden dikkatimi çekince yazmadan edemedim ve göz yorgunluğu yaratmasından ötürü kusura bakmayın demek için, farkında olmadan ortaya çıkan bir durum olduğunu paylaşmak istedim.

candan forum konularını tararsan sitede yaşadığınız sorunlar diye bir başlık olması lazım,oraya bu sorunu yazarsan çözülür galiba.Sanırım mesaj sisteminde sorun var,veya alıntı yap derken iki kez mi tıklıyorsun acaba?Bu arada göz yorgunluğu falan yapmıyorsun,olur öyle şeyler:KK34:

candan forum konularını tararsan sitede yaşadığınız sorunlar diye bir başlık olması lazım,oraya bu sorunu yazarsan çözülür galiba.Sanırım mesaj sisteminde sorun var,veya alıntı yap derken iki kez mi tıklıyorsun acaba?Bu arada göz yorgunluğu falan yapmıyorsun,olur öyle şeyler:KK34:

Teşekkürler.

Evet, büyük bir olasılıkla ikinci seçenektir, galiba ben site hani bazen uzun süre sayfa donuyor gibi olduğu için iki kez tıklıyor olabilirim. :KK9:

Öncelikle bundan kaynaklı olup olmadığını tespit edeyim de ona göre gerekirse yazayım o başlığa.

Ayrıca şimdi yazıp gönderdiğimde aynı zamanda bu durumu da test etmiş olacağım. :nazar:

Bu arada candan senin bana önerdiğin sonya concealer wheel forever living ürünü mü?bir de sonya diye mi yazılıyor sonia mı?

anladım canım

urtekram.net te şöyle yazıyor

attachment.php

urtekram.com daki hali de şu

attachment.php

türkçelerini ve bileşenlerin ne anlama geldiğini yazmaya çalıştım

urtekramı nerden alabileceğimizi (net haricinde) ben de merak ediyorum

greenjade ve kalporganik bazı ürünlerini kullanmışlardı onlar bilgi verse çok iyi olur

evet L'angelica yapmıyor..diş macununu migroslarda ve eczanelerde bulabilirsiniz...

Lime Deodorant roll on Organic 50 ml

bu linkte içindekiler şöyle yazıyor

INGREDIENTS:
Water, vegetable glycerine, crystal, vegetable polysaccharide, coconut and corn sugar soap, lemon oil*, lime oil*, patchouli oil*. Nothing else.

* = Organic Farming

International list of ingredients (INCI): Agua, glycerin*, potassium alum, xanthan gum, coco-glucoside citrus medica limonium oil*, pogostemon cablin oil*, (aroma*), citral", geraniol", limonene", linalool".

şu linkte de kimyasal bileşenlerin zararlı mı zararsız mı oldukları belirtiliyor..burdan kontrol edebilirsin

...::: Salk Vakf Online :::...

saglikvakfi.org ta..liste çok uzun word olarak da bilgisayarınıza indirmeniz mümkün
Cok teşekkür ederim o kadar ugrasmissiniz.
Ama nihayet aradığım bilgileri bunlar yani INCI ya gore içindekiler. Zaten bakmamız gereken de bunlar kızlar diğer yazılanlar bana boş geliyor.
Ve sonuc....
Gereksiz yere nerden alinir diye ugrasiyormusum cunku benim kullandığım marka cok daha masum aynı zamanda Türk mali ve de cok daha ucuz.
Herneyse tekrar tekrar teşekkür ediyorum cevabınız icin.

Gratis'teki hayvan dostu ürünlerden bazilari

- Enliven'in dus jelleri, seyehat boy sampuanlari

- Bee beauty'nin vucut losyon dus jelleri, dikkat et hepsi degil

- Andre marka foot spa ayak bakimi (tek kullanimlik maskeler gibi ambalaji var)

- Dalan marka zeytinyagli vucut yagi

- Bebak marka aci badem sutleri

- Valentina by kejal goz farlari palet seklinde

- treffina far ruj kucuk ambalajli palet

- du'it marka ayak bakim urunleri

- giovanni vitapro fusion protective moisture nemlendiri bakim kuru sac icin sprey seklinde

X