Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

hiç endişe etme..yerine koyabileceğimiz markalar var..sayfalarda yazıyor..bugün yarın bir toplu alıntıyla toparlıcam hepsini..ulaşılması kolay ürünler...

canım

avon hayvanlar üzerinde test yapıyor.. amway yapmıyor
sheisedo " " " " ... nars yapmıyor
l'oreal " " " " ... the body shop yapmıyor

bu liste de uzatılabilir böyle..bu bir çeşit satış taktiği..bünyemizde hayvanlar üzerinde test yapmayan bir marka barındıralım diyorlar..buna prim vermemek gerektiğini düşünüyoruz

onu bende merk ediyorum canm öğrenince yazacağım buraya
sheisedo ve loreal yapıyor benım bıldıgım

ben bu sayfayı yeni gördüm daha önce görmediğim için öyle pişmanımki.bazılarını biliyordum ama bu kadar ayrıntılı değil evimiz bu markalarla dolu bi an önce bütün aile fertlerine anlatıp hepsini değiştirmek istiyorum.Sayfaların bir kısmını okudum sizlerden rica etsem benim gibi yeni görenler için,
Temizlik malzemesi
Makyaj malzemesi
duş jeli
ve diğerlerini hangi markaları kullanmamız lazım,tekrar toplayıp yazarlarsa çok sevinirim

ben bu sayfayı yeni gördüm daha önce görmediğim için öyle pişmanımki.bazılarını biliyordum ama bu kadar ayrıntılı değil evimiz bu markalarla dolu bi an önce bütün aile fertlerine anlatıp hepsini değiştirmek istiyorum.Sayfaların bir kısmını okudum sizlerden rica etsem benim gibi yeni görenler için,
Temizlik malzemesi
Makyaj malzemesi
duş jeli
ve diğerlerini hangi markaları kullanmamız lazım,tekrar toplayıp yazarlarsa çok sevinirim

evyap ürünlerini kullanabilirsiniz..bunun yanında hayat grubu ürünlerini de önermiştim (bingo deterjan) ama arkadaşlar içinde doğada çözülmeyen ve insan vücuduna zararlı kimyasalların olduğunu belirtti..ama şimdilik ne alacağınızı bilemiyor ve acil ihtiyacınız varsa tercihinizi bu yönde kullanabilirsiniz..veya sayfaları okursanız arkadaslarımızın da önerilerini görebilirsiniz

attachment.php

sayfa 31 de bir derlememiz var..orayada bakabilirsiniz

arkadaşlar bu sabah itibariyle memleketime geldim bayram tatilini geçirmek için..sık sık giremezsem kusura bakmayın..

saol mikerinos...bu arada sayende lys adlı üye ile konuştum geçen akşam..konutuklarımızı birazdan yazacağım

lys adllı üyemiz banlandı geçici bir süre için pasif durumda, kendisi finans uzmanı, multinasyonel bir şirkette çalıştığı ve araştırma yaptığı için bu kadar bilgiye sahip...geçen akşam twitter üzerinden sohbet ettik..

@mrknkndnsc diye arattığınızda markanı kendin seç in twitter sayfasına ulaşabilirsiniz..lys' nin twitterı ise @DLoslathe diye aratılınca çıkıyor..
konuşmamızı aktarıyorum

lys

- "evyap" ürünlerini kullanıyor, temiz ürünlerdir..

- "hacışakiri" kullanmayın colgate'e ait bir marka..."hacıakir,palmolive,lady speed stick,protex colgate" e ait kanlı markalardır...

- "flormar" ın gebze teknoloji enstitüsünde deney yaptırdığından şüphelendiğini söyledi...çünkü enstitüler üniversitelere baglıdır ve üni.lerde hayvan deneyleri yapılması serbesttir (bazı etik kuralları vs vardır sadece)

- "spurdrug" ürünleri temiz ürünlerdedir watsonslarda bulabilirsiniz..

- "hunca"yı henüz bilmiyor, araştıracak

- "kryolan" deney yapmıyor diye geçiyor ama komplike kimyasallar kullandığı için "deney yapıyordur" diye düşünüyor

- "alix avien" in tavşanlarından bahsettiğim ve konumuzdaki ilgili sayfayı gösterdiğimde, "çin e ihracat yapmıyor ve arge'si türkiye de ise doğruluk payı yüksektir diyor..

- bunun yanısıra tek güvendiği logonun "BUAV"ın sıçrayan tavşanı olduğunu söylüyor çünkü bu tavşan amblemi akredite ( yetki verilmiş, resmen tanınmış , kabul edilmiş anlamına gelir. belirli bir hizmet standardı ve sistem bütünlüğü oluşturmak için, belli kriterleri sağlayan kurumlara; bağımsız, tarafsız ve bilirkişi niteliğindeki başka bir kurum tarafından akreditasyon verilmesi ile, verilen kurum akredite edilmiş olur ) bir logodur ve bir sivil toplum örgütüne aittir..

- "otacı" firması 2012 yılında ürettiği ürünlere logo ve ibare eklemişş hayvanlar üzerinde test yapmadığına dair ancak güvenilirliğinin tartışşmalı olduğunu söyledi..çünkü bazen yabancı ortaklar gölge olabiliyor ama firma dışarıdan %100 türk sermayeli olarak görünüyor dedi.

- temizlik ürünleri için, youtube da el yapımı temizlik ürünleri içinde videolar olduğunu bunlardan yararlanılabileceğini söyledi..

- mümkün olduğunca türk markalarına yönelinmeli

- kozmetiklerde flormar,golden rose gibi markalara güvenmediğini söylüyor, arge'(*)leri yurtdışında olduğu için..

yabancı markalar hakkında %95 bilgiye sahip olduğunu ancak türk markaları hakkında pek bilgi sahibi olmadığını söyledi ancak forumda özellikle temizlik ürünleri çok soruluyor dediğimde aratıracagını söyledi, kozmetikler için de aynı şekilde..

bu arada üzerinde çeşit çeşit sıçrayan tavşşan gördüğümüz ürünler hakikaten hayvanlar üzerinde test yapmıyor mu bundan nasıl emin olabiliriz?
burada ana kriter ;

o ana firmanın veya iştirakının

- Çinde fabrikası var mı yok mu
- Arge si yurtdışında mı
- Çin e ihracat yapıyor mu ilgili firma (çünkü Çin e ihracat yapan türk firmalarının hepsi, Çin e hayvanlar üzerinde deney yapması için taşeron firmalara para öder bunu unutmayın diyor)

bunlarıda o firmayla iletişime geçip öğrenebileceğimizi söyledi

ARGE NEDİR ?

arge : "araştırma ve geliştirme" bir şirketin bilim adamları ve mühendisler istihdam etmek suretiyle, şirketin çalışma alanı doğrultusunda bilim ve teknolojiyi yeni ürünler, prosesler ya da hizmetler geliştirmede kullanmak üzere yaptığı çalışma ve faaliyetleri anlatmak için kullanılan yaygın bir terimdir arge nin başlıca görevi teknolojik gelişmeleri kullanarak şirketin kar edebilirliğini devamlı olarak yenilemek ve artırmaktır. yenilikçi düşünce, değişim ve gelişim, yeni teknolojiye sahip olmak rekabette üretim verimi, fiyat, reklam ve pazarlama kadar mühimdir.

princess7 teşekkürler verdiğin bilgiler için, topluca bilgi gerekiyordu..:KK9:

bu arada kadınlar kulubü gibi büyük bir forumda böyle bir konunun olması çok sevindirici fakat Cif reklamının yapılması da bir o kadar kötü ve ironik :KK50: :KK47: :KK14:

arkadaslar bu bilinci edinmekle is bitmiyor bunu yaymak daha onemli..o nedenle lutfen face tweet forum vs nerede olursa olsun bu bilgileri paylasin..albumumdeki resimlerden kendi albumunuzede ekleyin..onlari savunmasiz bicare birakmayalim..

arkadaslar bu bilinci edinmekle is bitmiyor bunu yaymak daha onemli..o nedenle lutfen face tweet forum vs nerede olursa olsun bu bilgileri paylasin..albumumdeki resimlerden kendi albumunuzede ekleyin..onlari savunmasiz bicare birakmayalim..

Kızlar geçen sormuştum ama yazılmamış sanırım foruma.ya o tavşan logosunu görmekle iş bitiyor mu?Ya bu konuda hassas olan kitleyi kaybetmemek için bu tavşan resmini kullanıyorlarsa?Yani nasıl güveneceğiz?Belki deney yapmıyorlardır,yapmıyorlardır çünkü içeriklerini deney yapmış olan markalardan ediniyorlardır?Veya belki deney yaptıkları halde o tavşan resmini kullanıyorlardır?Bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, bir anlatın

Son düzenleme:
flormar golden rose benım bildiğim markalardakı bir rujda ojede ne varsa o bileşenleri alıp yapıyor test edilcek bir şey yok diye biliyorum
coco colanın benzerlerini düşünün içindekilerden alıp yapıyorlar
dışarıda test vs yapacak kadar paraları yok bence hele golden rose un

Yaa Princess evet bu çok iyi oldu mesela flormar vs sorlduğunda ben emin olamıyordum çok sağol yazdığın için:KK1:

bu arada üzerinde çeşit çeşit sıçrayan tavşşan gördüğümüz ürünler hakikaten hayvanlar üzerinde test yapmıyor mu bundan nasıl emin olabiliriz?
burada ana kriter ;

o ana firmanın veya iştirakının

- Çinde fabrikası var mı yok mu
- Arge si yurtdışında mı
- Çin e ihracat yapıyor mu ilgili firma (çünkü Çin e ihracat yapan türk firmalarının hepsi, Çin e hayvanlar üzerinde deney yapması için taşeron firmalara para öder bunu unutmayın diyor)

bunlarıda o firmayla iletişime geçip öğrenebileceğimizi söyledi

Kızlar geçen sormuştum ama yazılmamış sanırım foruma.ya o tavşan logosunu görmekle iş bitiyor mu?Ya bu konuda hassas olan kitleyi kaybetmemek için bu tavşan resmini kullanıyorlarsa?Yani nasıl güveneceğiz?Belki deney yapmıyorlardır,yapmıyorlardır çünkü içeriklerini deney yapmış olan markalardan ediniyorlardır?Veya belki deney yaptıkları halde o tavşan resmini kullanıyorlardır?Bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar, bir anlatın

böyle çeşitli ihtimalleri de düşünmek gerekir dediğin gibi..bi önceki sayfada yazmıştım..lys böyle söylüyor..ama yine onunla konuşup emin olayım...

flormar golden rose benım bildiğim markalardakı bir rujda ojede ne varsa o bileşenleri alıp yapıyor test edilcek bir şey yok diye biliyorum
coco colanın benzerlerini düşünün içindekilerden alıp yapıyorlar
dışarıda test vs yapacak kadar paraları yok bence hele golden rose un

lys bunu temizlik ürünleri için söylemişti..temizlik ürünleri için olabildiğinde türk markalarına yönelinmeli çünkü içeriğini taklit ediyorlar kendileri hayvanlar üzerinde test yapmıyorlar demişti..kozmetikleri tekrar sorayım..

Son düzenleme:
Sigara içenlerin dikkatine!
Marlboro yapıyor,diğer markaların da yapmadığının garantisi yok.

Üzülerek resim ekliyorum.
İnsan sağlığı üzerindeki etkilerini hayvanlarda deniyorlar.
Sağlığa olumsuz etkisi bilinmiyormuş gibi!

$311716_491587077519300_1879789884_n.jpg

Son düzenleme:
Sigara içenlerin dikkatine!
Marlboro yapıyor,diğer markaların da yapmadığının garantisi yok.

Üzülerek resim ekliyorum.
İnsan sağlığı üzerindeki etkilerini hayvanlarda deniyorlar.
Sağlığa olumsuz etkisi bilinmiyormuş gibi!

Eki Görüntüle 491747

Hayırlı bir marka olsa sigara olmazdı zaten... Neyse Allahtan öyle bir derdim yok ama kozmetik neyse de sigara içen birine markasını değiştirtmek zor olsa gerek...:KK47:

benim 8aylik rottweilerim var canim..tatildeyiz simdi :) yeni yerine alismasi zor oldu ama yinede yanimdan ayiramadim..

X