Hayvan deneyleri ve kozmetik markaları

twitterda @mrknkndnsc diyince cikmiyormu acaba? Bnm blgsyrda sorun var acamadm cepten yaziyorum..mikerinos sensiz olmaz sahte bir hesap acip takip et..bu arada alix avienden 2rujum vardi uzerinde tavsan varmis..birde mecitefendi selulit sabunum vardi onun uzerinde de tavsan var..fotograflarini cektim blgsyr duzelince eklerim..

Arkdslar albumumdeki resmleri sizde albumunuze ekleyin..olabildigince cok kisinin gormesi icin

Şöyle bir protestoya denk geldim :KK53: **********************

Son düzenleyen: Moderatör:
zekice bir protesto olmuş..hayvan testi yapan markaların ürünlerinden kanlar akıyor..yarıçıplak olması da halkın ilgisini çekmek için yapılmış..yalnız şimdi oraya toplanan kişilere hangi markaların ürünleri vardı diye sorsak bilirler mi acaba ? yarısından çoğu bilmez bence..o nedenle bu soyunma işlerinin işe yaradığını düşünmüyorum..evet dikkat çektiği doğru ama amaca hizmet etmekte çok yetersiz bence..amacı teğet geçip çıplak bedene odaklanıyor ilgi..bu da o protestodan alınan verimi azaltıyor...

markalar ürünleri alınsın diye günde 100 kere reklam döndürüyorsa, bizde öyle resimler yapacağız ki günde 100kere insanların aklına can çekişerek ölen masumlara sebep olan markalar gelsin...yani o reklam tam zıttı yönünde etki yapsın..

Nivea`nın reklam yüzü olan ünlü şarkıcı Rihanna, yaşam tarzı uygun olmadığı gerekçesiyle artık Nivea ile çalışamayacak

Nivea`nın reklam yüzü olan Rihanna`dan, hayat tarzının markaya göre fazla `taşkın ve aşırı` olması nedeniyle vazgeçildi. Loud adlı dünya turnesine de sponson olan Nivea için çeşitli reklam kampanyalarında yer olan ünlü şarkıcı, artık markaya uygun görülmediği için işten çıkarıldı. Nivea`nın "güven, aile ve inanç" kavramlarını simgeleyen bir şirket olduğunu söyleyen yöneticiler anlaşılan Rihanna`nın bu değerleri temsil edebileceğini düşünmüyor.

Yaz boyunca arkadaşlarıyla beraber özel yatında bol bol parti veren Rihanna, sabaha kadar parti vermiş, birbirinden seksi bikini ve elbiselerle boy göstermiş, sürekli içki ve sigara içerken paparazzi tarafından görüntülenmişti.

evlenmeden önce o bar senin bu bar benim dolaşan ünlüler, evlendikten sonra anne rolünü üstlendikleri deterjan, yumuşatıcı reklamlarında oynuyorlar..ne derece inandırıcı?

alix avien rujum

$14082012429.jpg

terracottası

Alix+Avien+-+Terracotta+Pudra+i%C3%A7erik+listesi.jpg

maskarasında da varmış

7024183235_9b0a5699e3_b.jpg

nimostylo.blogspot

parlatıcısı

IMG_1247.JPG

sweetpinkbox.blogspot

netten baktığım diğer alix avien resimlerinde ise tavşan göremedim

alix-avien-blush-on-no-140-1.JPG

bakimurunleri.org

3.jpg
2.jpg

kozmotrend.com

100_7617.JPG

makyajseverr.blogspot

sanırım son kullanma tarihi 2012 ve sonrasında üretilen ürünlerinde mutlu tavsan var..
ne düşünmeli ?

Son düzenleme:
mecitefendi selülit sabunu üzerinde mutlu tavsan var

attachment.php

işe yarıyor mu diye sorarsanız düzenli kullanmadım..hatta yarısı duruyor..o nedenle kesin birşey söyleyemicem

Eklentiler

• $08082012396.jpg
    $08082012396.jpg
    105,4 KB · Görüntüleme: 218
Son düzenleme:
Nivea`nın reklam yüzü olan ünlü şarkıcı Rihanna, yaşam tarzı uygun olmadığı gerekçesiyle artık Nivea ile çalışamayacak

Nivea`nın reklam yüzü olan Rihanna`dan, hayat tarzının markaya göre fazla `taşkın ve aşırı` olması nedeniyle vazgeçildi. Loud adlı dünya turnesine de sponson olan Nivea için çeşitli reklam kampanyalarında yer olan ünlü şarkıcı, artık markaya uygun görülmediği için işten çıkarıldı. Nivea`nın "güven, aile ve inanç" kavramlarını simgeleyen bir şirket olduğunu söyleyen yöneticiler anlaşılan Rihanna`nın bu değerleri temsil edebileceğini düşünmüyor.

Yaz boyunca arkadaşlarıyla beraber özel yatında bol bol parti veren Rihanna, sabaha kadar parti vermiş, birbirinden seksi bikini ve elbiselerle boy göstermiş, sürekli içki ve sigara içerken paparazzi tarafından görüntülenmişti.

evlenmeden önce o bar senin bu bar benim dolaşan ünlüler, evlendikten sonra anne rolünü üstlendikleri deterjan, yumuşatıcı reklamlarında oynuyorlar..ne derece inandırıcı?

evet evet kesinlikle haklısın... yalnız şöyle bi şey öğrendim ki türkiye de satışı var mı bilemiyorum ama rihanna nın adıylapiyasaya sürülen parfümler cruelty-free imiş:)) alix avien olayına da sevindim bu arada çok beğenerek kullanmadım ürünlerini ama ara ara tercih sebebim olabilir bu durum:)))

arkadaşlar sanırım bir sayfa oluşturdum..face te markanı kendin seç diye aratırsanız çıkıyor...twitter da da bir hesap açtım o da markanı kendin seç ( @mrknkndnsc )...bir bakın onlara..değişiklik vs yapılması gerekiyorsa halledip öyle duyuralım herkese..inş çok kişiye ulaşırız

Aslı'nın Dolabı'nı duymuşsundur belki. Kendi tanımıyla; Barınaklara bağışın, gönüllüler tarafından ödüllendirildiği, bağımsız ve kar amacı gütmeyen, çılgın sosyal sorumluluk projesi.

Bu projede Aslı'ya bir ara yardımcı olmuştum.

Aynı ada sahip bir sitesi var. Ayrıca, Facebook'da ve Twitter'da da var. Aramalarda çıkar. Bence onu da takip listene ekle.

Aslı'nın Dolabı'nı duymuşsundur belki. Kendi tanımıyla; Barınaklara bağışın, gönüllüler tarafından ödüllendirildiği, bağımsız ve kar amacı gütmeyen, çılgın sosyal sorumluluk projesi.

Bu projede Aslı'ya bir ara yardımcı olmuştum.

Aynı ada sahip bir sitesi var. Ayrıca, Facebook'da ve Twitter'da da var. Aramalarda çıkar. Bence onu da takip listene ekle.

Twitterda çıkmıyor markanı kendin seç bulamadım ben fakat facebookda takipçinizim.Umarım bir çok kitleye ulaşıp bu kanlı eyleme son verebiliriz.

güneş kremi alternatifi istediğim gibi bulamadım, arko yerli sermaye herhalde hayvan deneyi yapmıyodur ya da hammaddeleri yapanlardan tedarik etmiyodur diye düşünüyorum bi de yeni serisi paraben içermiyomuş, arko alıcam yani...

Bugün bir markette denk geldiğim el kremi;

$140820122639.jpg $140820122638.jpg

Sitesine de baktım,ürünleri;

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Kalıp Sabunlar
El Yapımı Doğal Sabunlar
Makineli Sabunlar
Toz Sabunlar
Sıvı Sabunlar

GENEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Sıvı Bulaşık Deterjanları
Cam Temizleyiciler

Üreticisi Dalanmış.

Bu da duş jelim;

$150820122641.jpg $150820122640.jpg

Bugün bir markette denk geldiğim el kremi;

Eki Görüntüle 489448 Eki Görüntüle 489449

Sitesine de baktım,ürünleri;

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Kalıp Sabunlar
El Yapımı Doğal Sabunlar
Makineli Sabunlar
Toz Sabunlar
Sıvı Sabunlar

GENEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

Sıvı Bulaşık Deterjanları
Cam Temizleyiciler

Üreticisi Dalanmış.

Bu da duş jelim;

Eki Görüntüle 489450 Eki Görüntüle 489451

internet üzerinden istenebiliyo mu? bu dalan in dağıtımı zayıf maalesef geçenlerde bi gratiste gormuştum o kadar

GDO kampanyasında son noktaya geldik evet BAŞARDIIIKK.... Meg tamam burası yeri değil biliyorum ama daha önce kampanyayı buradan görüp katılanlar vardı onlara teşekkür etmek istedim o yüzden buraya yazıyorum görsünler diye... Princess sen de kızma dağıtmayacağım konunu bir daha:)

Bana gelen mail:

Evet, başardık! TGDF 29 adet gıda amaçlı GDO için ithalat başvurusunu geri çekti.

Aylardır hep beraber çalıştık. 325 binden fazla kişi kampanyamıza katıldı. Hep beraber konunun kamuoyu gündeminden düşmesine, GDO'ların ülkemize girmesine izin vermedik. On binlerce e-posta gönderdik. Markaların Facebook ve Twitter hesaplarına on binlerce mesaj gönderdik, isteğimizi defalarca dile getirdik.

Ve sonunda senin sayende başardık. Aslında bu başarının yaratıcısı sensin. Sana ne kadar teşekkür etsek az.

TGDF'nin aldığı bu karar, tarihi bir adım. Senin ve başkalarının sesini duyarak GDO konusundaki hassasiyetini TGDF’ye ileten, başta Ülker ve Karaköy Güllüoğlu olmak üzere Sana, Eti, Algida ve Nestle gibi TGDF bünyesinde yer alan firmaları da tebrik ederiz.

Kişisel notum: EVET BAŞARDIK!!!! çikolatadan dondurmaya margarine GDO tehditi sona erdi.... Ben de buradan kampanyaya imza atan ve markaların facebook sayfalarına taleplerini bildiren tüm KK ÜYELERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM... HEPİMİZİN BAŞARISI...

GDO kampanyasında son noktaya geldik evet BAŞARDIIIKK.... Meg tamam burası yeri değil biliyorum ama daha önce kampanyayı buradan görüp katılanlar vardı onlara teşekkür etmek istedim o yüzden buraya yazıyorum görsünler diye... Princess sen de kızma dağıtmayacağım konunu bir daha:)

Bana gelen mail:

Evet, başardık! TGDF 29 adet gıda amaçlı GDO için ithalat başvurusunu geri çekti.

Aylardır hep beraber çalıştık. 325 binden fazla kişi kampanyamıza katıldı. Hep beraber konunun kamuoyu gündeminden düşmesine, GDO'ların ülkemize girmesine izin vermedik. On binlerce e-posta gönderdik. Markaların Facebook ve Twitter hesaplarına on binlerce mesaj gönderdik, isteğimizi defalarca dile getirdik.

Ve sonunda senin sayende başardık. Aslında bu başarının yaratıcısı sensin. Sana ne kadar teşekkür etsek az.

TGDF'nin aldığı bu karar, tarihi bir adım. Senin ve başkalarının sesini duyarak GDO konusundaki hassasiyetini TGDF’ye ileten, başta Ülker ve Karaköy Güllüoğlu olmak üzere Sana, Eti, Algida ve Nestle gibi TGDF bünyesinde yer alan firmaları da tebrik ederiz.

Kişisel notum: EVET BAŞARDIK!!!! çikolatadan dondurmaya margarine GDO tehditi sona erdi.... Ben de buradan kampanyaya imza atan ve markaların facebook sayfalarına taleplerini bildiren tüm KK ÜYELERİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM... HEPİMİZİN BAŞARISI...

Güzel haber.. :KK76:

Bana gelen mail:

vayy süper bi gelişme...:)) çok mutlu oldum ya işin doğrusu ben yine de daha uzun sürede sonuçlanır diye düşünmüştüm, üstün bi başarı bu devirde:KK66:)

Bana gelen mail:

harikasin mikerinos sayende bende haberdar olmustum..bilinclenmek boyle bisey iste..biz istemedikten sonra hizbiseyi bizim hayatimiza sokamazlar..greenpeace e uye olup bundan snraki duyurulari da takip edebilirsiniz arkadaslar

hayvanlar üzerinde test yapmayan markaları tercih ediyorum şampuanımı her şeyi mi değitirdim sadece diş macunuma çare bulamadım inş onada bulursam içim rahat edicek

Yaşam Hakkına Saygı - HEDEF: 5.199.000 İMZA!

Birkaç sn sürüyor ve GERÇEK İMZA NİTELİĞİNDE...
imzamızı attık

LUSH tertemiz bir marka olmakla kalmayıp, hayvan deneylerine karşı da mücadele ediyor...

Fighting Animal Testing | Fighting Animal Testing

Eki Görüntüle 475153
bu ürünü nerede bulabiliriz
birde basta fotoğraf olarak eklenen test yapmayanlarda bourjois yapmıyor gözükürken petanın sitesinde yapmayanlarda adını göremedim
ayrıca pudra ve fondöteninin arkasına baktıgımda mutlu tavşan logosu da yok sanırım pastel ve flor mar a yöneleceğim
ama yüz ve göz kremi için marka önermenizi bekliyorum

temizlik ürünü olarakda türk mali bingo kullanıyoruz yüzey temizleyicisi banto mutfak kremi bulasık deterjanı makıne deterjanı bingo alıyoruz domestosa altarnatif olarakda bimde güldal var çok memnunum ondan alıyoruz
ama hala diş macununa altarnatif bulamadık

bu arada anway ürünlerinden bahsedilmiş fakat petanın hayvan deneylerı yapmayanlar listesinde adını göremedim ben

X