Hayit tohumu kullananlar ve adeti düzene girenlerin paylaşım alanı

merhaba arkadaşlar benimde pro yüksek 36 çıktı geçen ay hayıt içmiştim ondan yukselmiş olabilir mi.önceden hiç test yaptırmamıştım.hayıt içsem mi içmesem mi karar veremedim.yukseltir mi düşürür mü kesin bilgisi olan var mı acaba çok sevinirim:KK16:
ya ben de yeni başladım ama hayıt prolaktini yükseltyo dyenler var:26:kimileri de hayıtla hamile kaldğnı söylyo:26:
sen kaç aydır kullanyosn ve kaçıncı ay prolaktinin yükseldi?ben de kullanmayı bırakym napsam şaşrdm kaldm:18:

ben kendimi bildim bileli pko hastasıyım ve ilk kez bu ay günde üç kez kullanarak kendiliğinden adet oldum.ins. düzene de sokar da horman ilacına bağlı kalmaktan kurtulurum:)

ben kendimi bildim bileli pko hastasıyım ve ilk kez bu ay günde üç kez kullanarak kendiliğinden adet oldum.ins. düzene de sokar da horman ilacına bağlı kalmaktan kurtulurum:)
ne kadardır içiyosnz?ve ne kadar sürede etki etti?ya ben de 2 hafta falan olck başlayalı ama çooook acı:KK43:siz nasıl demlyp ne kadr koyup yapyosnz????ve aç karna mı tok mu?

ya ben de yeni başladım ama hayıt prolaktini yükseltyo dyenler var:26:kimileri de hayıtla hamile kaldğnı söylyo:26:
sen kaç aydır kullanyosn ve kaçıncı ay prolaktinin yükseldi?ben de kullanmayı bırakym napsam şaşrdm kaldm:18:

merhaba.ben çok az kullandım ve bir kere pro testi yaptırdım ondan dolayı yükselmediğini bende bilmiyorum.doktoruma sordum onun bir zararı olmaz dedi.faydasını bilmemem ama zarar vrmez kullan dedi.pro stresten yükselebiliyor dedi doktorum.

HAYIT OHUMUNU nasıl kullanıcam arkadaşlar lütfen bana cevap yazın ben sabah aç karnına kaynar suya koyup içtim.doğrumu acaba günde kaç defe içmem lazım hep aç karnına mı olacak.toz halinemi getirecem tohumu çok sert dövülmüyorda bilen varsa lütfen yazsın adet olamıyorum bende ilaç almadan napıcağımı şaşırdım çok şansızım ben anladım artık bnu

Hayıt tohumuıhayıt tohumu kullananlar hayıt tohumunun zararları tohumu zararları
hayıt tohumu, faydaları, nasıl kullanılır, zararları, kullananlar, nasıl içilir, çayı, kapsülü

Piyasada kapsülüde olan hayıt tohumunu kullananların yorumları oldukça olumlu olunca, biz de bu yazımızda hayıt tohumu hakkında detaylı bilgiler sunmak istedik Melek'ler.

Özellikle kadınsal hastalıklara çok çok iyi gelen hayıt tohumu hakkında ki bilgiler aşağıda yer almaktadır Melek'ler

Hayıt tohumu, her yaştaki kadınlar için, çok faydalıdır. Hayıt tohumu, yüksek ateş, baş ağrısı, gaz sorunu, idrar yolu rahatsızlıklarına iyi gelmekle beraber, daha çok kadınların hormonal rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Regl öncesi stres, adet gecikmesi, ağrılar, göğüslerdeki hassasiyet, adet krampları ve depresyon gibi rahatsızlaklar için hayıt tohumu bire birdir.

Hayıt Tohumunun Kadınlar Üzerindeki Etkileri :

* Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeler. Kadınlık hormonlarını doğal yöntemlerle dengelediği için,yan etkisi yoktur. Sentetik hormon tedavisi gören kadınlarda ise yan etkiler görülebiliyor.
* Hayıt tohumu, adet stresi ve adet gerginliğine iyi geliyor. Hayıt tohumu , bu tür sorunu olan kadınlarda 2 hafta içinde etkisini gösteriyor. Daha iyi sonuç alabilmek için 3 ay kullanmak gerekiyor.
* Hayıt tohumu adet düzensizliklerini giderir. Kanamanın az veya çok olması, kanamanın ağır veya sancılı geçmesini düzelterek , düzene koyar.
* Hayıt tohumu, aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı, hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. Yani, cinselliğiniz çok fazla ise azaltır, az ise isteği çoğaltır.
* Hayıt tohumu, yumurtlama periyodunu düzenler, hamile kalma şansının artırır.
* Hayıt tohumu, doğum kontrol hapı kullanımına son verildikten sonra vücudun tekrar doğal dengesine kavuşmasına yardımcı olur.
* Hayıt tohumu, hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliğe sahiptir.
* Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde, hayıt meyvesi alındığında, anne sütü belirgin derece de artar.

Hayıt Tohumunun Erkekler Üzerindeki Etkileri :

* Hayıt Tohumu, erkeklerde, cinsel isteğin azalmasına sebep olmaktadır.
* Hayıt Tohumu, erkeklerde, depresyona bağlı iktidarsızlık durumlarında kullanılır.

Hayıt Tohumu Nasıl kullanılır? Nasıl Yapılır?

Yarım çay kaşığı olacak şekilde, Hayıt tohumu ezilir. Bir su bardağı suyun içine, yarım çay kaşığı ezilmiş, hayıt tohumu, atılır ve kaynatılır. 10-15 dakika demlendirilir. Süzülür ve ılık ılık içilir.
Hazır hayıt çayı ise, 1 Fincan sıcak suyun içine, 1 sallama çay atılır, 5 dakika demlendirten sonra içilir.
Sağlık Sorularınızı Uzmana Sorun !

Kızlar ben de dün hayıt tohumuna başladım.
Acaba günde iki kez kullanmak yerine sadece akşamları kullansak olur mu?
Yani aynı etkiyi gösterir mi?

Bende yaklaşık 4 gündür kullanıyorum hayıt tohumunu. Aktar bunu kadınlar süt için alıyorlar dedi bana, bir aralar prolaktin im biraz fazla çıkıyodu şimdi bu tekrar çoğaltır diye korkmuyorda değilim. Birde hayıtı alınca çok sert bişey bunası demlencek diye eve gelince robotta çektim iyice toz haline getirdim aranızda böyle kullanan varmı acaba? yoksa direkt tohum halinimi demliyorsunuz merak ediyorum. 1tatlı kaşığını 1 subardağı suyla demleyip içiyorum günde 1 defa tadi acayip acı vede migdemde ekşime yapıyor.

ya arkadaşlar hepsini anladım da zaman yokmu bunda 3 ay kullanılacak ama ay arasında hiç ara verilmeyecek mi adetin olduğunda da içilebiliyormu ?
veya adetin kaçıncı günü başlamak lazım ve adetine en az kaç gün kala başlanması lazım bu konularda bilgisi olan varmı
Lütfen bana da yardımcı olun bende adet düzensizliği sorunu ve tüylenme var.

Kızlar bendede pcos var ilaçsız adet olamıyom tüylenme var sükür sivilceden ilaçla kurtuldum . Hayıtı yapmaya karar verdim.nasıl yapıyorsunuz adacayıdamı katıyosunuz cuma alıcamda.yardım?

kızlar merhaba

hayıt çayını nasıl demliyorsunuz? kaynatma şart mı? bazsayfalara baktım ama hepsini okuyamadım açıkçası

bir de adaçayı eklesem mi acaba? ya da taze nane? hormonları dengeliyormuş ama etkiyi azaltır mı ya da yan etki olur mu bu bitkilerle?

bende pko luydum hemde kendimi bildim bileli:.hayıt ve soğan suyu kullanarak hamile kalabildim hemde iki ay bile kullanmadan:) şimdi çooook şükür üç buçuk aylık oldu oğlum:)))) nasıl kullandığıma gelince önce soğan suyu içtim onbeş gün bu arada hayıt tohumu alıp aktardan sabah akşam olmak üzere bir su bardağı kaynamış suya bir tatlı kaşığı hayıt tohumu koyup biraz beklettikten sonra süzüp içtim...hayıta iki ay aralıksız devam ettim ama soğanı ikinci ayda 7 gün kullandım..aklınıza takılan bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım ...ama adaçayı falan katmadım ben..

bende pko luydum hemde kendimi bildim bileli:.hayıt ve soğan suyu kullanarak hamile kalabildim hemde iki ay bile kullanmadan:) şimdi çooook şükür üç buçuk aylık oldu oğlum:)))) nasıl kullandığıma gelince önce soğan suyu içtim onbeş gün bu arada hayıt tohumu alıp aktardan sabah akşam olmak üzere bir su bardağı kaynamış suya bir tatlı kaşığı hayıt tohumu koyup biraz beklettikten sonra süzüp içtim...hayıta iki ay aralıksız devam ettim ama soğanı ikinci ayda 7 gün kullandım..aklınıza takılan bişey olursa yardımcı olmaya çalışırım ...ama adaçayı falan katmadım ben..

canım hayıtı ac karnınamı içtin bizze ezdinmi hayıtı içecegin zaman.allah bagıslasın canım allah analı babalı büyütsün darısı bize

Kızlar şubatta başlamıştım ben hayıtı içmeye yaklaşık 1 ay içtim sabah aç karnına günde 1 bardak içtim ve yaklaşık tepeleme 1 çay kaşığı koydum suya demledim ılınınca biraz diktim kafaya içtim.Tadı pek güzel değil ama alışıyorsunuz.Bu 1 ayın sonunda içmeyi bıraktım.Ve maşallah o günden beri adetlerim çok düzenli + - 2 oynuyo günler arasında sadece.:nazar:
geçen haftada gittim hormon testi yaptırdım.geçen sene yaptırdım hormon testinde lh 14 lerde fsh 5 civarıydı.Yani normal değildi.Çok uzatmıyım ama hayıttanmıdır bilmiyorum ben ona yoruyorum şu anda herşey normal.Çok sevindim kızlar.
Eğer varsa bi probleminiz deneyin derim hayıt otunu hem çok ucuza satılıyor hemde kesinlikle adetlerinizi düzene sokuyor.Allahtan ümit kesilmez ben sadece 1 ay kullandım bıraktım.:nazar::nazar:
İnşallah soran arkadaşlara yardımcı olmuşumdur.Allah hepinizin gönlüne göre versin arkadaşlar.:KK16:

benimde adet sürelerim gittikçe yaklaşmaya başlıyor, bir kenara not ediyorum 1.5 yıldır felan, adeti erkenden gören biri olarak hayit tohumu kullansam şuan olduğumdan bikaç gün öne atar mı, ilk 2 gün yoğun, 3.-4.-5.gün orta, ve son 2 gün sızıntı gibi geliyor. bu arada adet tarihlerim;
16nisan2012, 12mayıs, 12haz, 11tem, 11ağustos, 6eylül, 3ekim, 30ekım, 25kasımakşamı, 27aralık, 28ocakakşamı2013, 25şubatöğlen, 25martsabahı, 21nisanöğlen, 22mayıssabahonbirde, 19haziransabah9gibi, 15temmuz ikindi

ve bir doktora görünmeliyim yoksa takıntı mı yapıyorum ?

Allah bağışlasın bebeğini.bende 2.bebeği istiyorum 1 senedir olmuyor geçen ay klomende işe yaramadı.adetlerim düzensiz bende soğan suyu içtim 15 gün kadar.6 gündürde hayıt tohumunu içiyorum senin yaptığın gibi dünden beride içine aynı şekilde civanperçemi koyuyorum..3 gün önce lekelenme şeklinde geldi kan.ama devamı yok...niye böyle oldu anlamadım ilk defa oluyo sence bana yan etkisi olmuşmudur.

merhaba ben iki aydır soğan suyunu uyguluyorum.bu hayıt tohumu kullanayım dedim de nasıl kullanacam nasıl başlayacam bilemedim yardımcı olur musunuz adetim 2 gündür geçiyor gebelikde yok başlasam mı hemen etkisi olur mu ki :KK43:((

canım hayıtı ac karnınamı içtin bizze ezdinmi hayıtı içecegin zaman.allah bagıslasın canım allah analı babalı büyütsün darısı bize
canım aç tok farketmez sabah akşam içtim ben ama ezmeden öyle tohum olarak attım beş dakika falan dinlendirip içtim..güzel dileklerin için teşekkür ederim canım inşallah en kısa zamanda sizde tadarsınız bu duyguyu:)

Allah bağışlasın bebeğini.bende 2.bebeği istiyorum 1 senedir olmuyor geçen ay klomende işe yaramadı.adetlerim düzensiz bende soğan suyu içtim 15 gün kadar.6 gündürde hayıt tohumunu içiyorum senin yaptığın gibi dünden beride içine aynı şekilde civanperçemi koyuyorum..3 gün önce lekelenme şeklinde geldi kan.ama devamı yok...niye böyle oldu anlamadım ilk defa oluyo sence bana yan etkisi olmuşmudur.
canım hiç bi fikrim yok bende soğan suyunu içtiğim ilk onbeş gün koyu siyaha yakın akıntı olmuştu..ama sonra hiç olmadı..ve ben civanperçemi falan koymadım hiç sadece hayıt tohumunu demleyip içtim..çook geçmiş olsun inşallah tez zamanda ikinci bebeişide alırsın kucağına

Mutlu1988 siz nekadar süre kullandınız da tüyleriniz de artış belirlendi.Tam emin değilim ama bence çok uzun kullanımlarda artışa sebep oluyor tüylerde.Kendimden deneyimledim benim adetlerimi hiçbişey düzeltmiyordu ilaç kullandığım zaman olabiliyordum sadece ve ama şuan çok iyi hatta süper hiç bukadar düzenli adet görmemiştim diyebilirim ki bozulacağını da sanmıyorum artık.Dediğim gibi kendimden deneyimledim sanki bende de biraz artma oldu tüylerimde.Ama ben bunu çok uzun süre kullanımına bağladım 3 ay kullandım tüylerim normal,5 ay da kullandım normal,5.aydan sonra bilmiyorum ama normal mi değilmi diye ben 11 yada 12 ay kullandım,işte 11. aydan sonra ben de farkettim ki artış yapıyor daha önce karşılaşmadığım tüylere merhaba dedim bu beni çok şaşırttı ayrıca 11. aydan itibaren saç dökülmem oldu ki benim bu zamana kadar asla ve asla saçlarım dökülmezdi hatta ben çok üzülürdüm çünkü sadece duşta 2,3 tel saçım dökülürdü bu da iyi değil saçların sağlıklı olmasını engellermiş sizlerde biliyorsunuz ama benim saçlarım hiç dökülmemesine rağmen aksine gayet havalı ve canlıydı o da ayrı tabi.Ama hayıttan sonra başlayan dökülmem durmuyor ve bu beni rahatsız ediyor ayrıca saçlarımda da matlaşma ve cansızlaşma oldu hayıttan sonra.Aslında tüylenmeye sebep olan arkadaşlar yazarlarsa kaç ay kullandıklarını daha bilgilendirici olur bizler için.Ayrıca benim yaptığım bir hata daha var acaba ondan mı kaynaklı diye şüphelerim de var.11. ayda yaptığım bir hata oldu.Buradan okumuştum doğum kontrol hapını şampuana katıp saçını yıkıyorsun.Ne cahillikmiş yaptığım ve aç gözlülük,saçlarım çok iyi durumda olmasına rağmen biraz daha uzasın ve gür olsun diye bu yöntemi kullandım.Ama bence hayıt kullanırken böyle bir uygulamayı yapmak delilik düşünsenize sentetik ve doğal olan hormon ilaçlarını karıştırıyorsunuz.Zaten hayıt sentetik hormonun verdiği zararları ortadan kaldırmak için kullanılıyor bir de beraber kullanıyorsunuz...3 hafta kullandım doğum kontrol hapı karıştırılmış şampuanı hani kanserli hastalar kemoterapi gördüklerinde saçları ellerine gelir ya yumuşak yumuşak normal bir dökülme değildir aynen öyle oldu.Şampuanı bıraktıktan sonra 1 ay içinde böyle bir durum ortadan kalktı şuan da dökülmem var ama normal diyolar fakat benim hayıttan önce dökülmeyen saçlarım için normal değil.Tamam saç dökülmeme saçlarıma yaptığım uygulama sebep oldu diyelim acaba merhaba dediğim yeni tüylerime de hayıt kullandığım zamanlarda yine saçlarıma yaptığım bu uygulamamı sebep oldu hani hormonları bozmuştur diye onu anlayamadım.Şimdi tam olarak yanıtını bulamadım 6 aydan uzun süre hayıt kullanmam mı yoksa hayıt kullandığım zamanlarda saçıma uyguladığım şampuan mı bu yan etkilere sebep oldu.O yüzden tüylenmeye ve saç dökülmesine sebep olan arkadaşlar kaç ay kullandıkları hakkında da bilgi versinler lütfen bulmaya çalışalım sebebini.Çünkü düşünüyorum ki hayıt hep böyle bir etki yapsaydı erken dönemlerde böyle ters bir etki yapardı ama 6 ay kullandığım süre içinde hiç bir şikayetim olmadı.

canım aç tok farketmez sabah akşam içtim ben ama ezmeden öyle tohum olarak attım beş dakika falan dinlendirip içtim..güzel dileklerin için teşekkür ederim canım inşallah en kısa zamanda sizde tadarsınız bu duyguyu:)

TAMAM CANIM BİŞİ DİCEM BEN İLAÇSIZ ADET OLAMIYOM HAYITI İÇİNCE ADETLERİN DÜZELDİMİ NAPACAGIMI SASIRDIM HAYITI İÇERKEN ADET SÖKTÜRÜCÜYÜ İÇMESEMMİ YADA İÇSEMMİ.İNSALLAH CANIM AMİNNNN

Son düzenleme:
X