Hayıt tohumu, düzensiz adet ve hamilelik

tatlikedi

Guru
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2011
3.855
1.110
Selam kizlar

O topik senin bu topik benim dolasiyorum :18: Kafama takilmis sorular var en iyisi sorayim dedim

Evlendigimizde ilk 6 ay dogum kontrol hapi kullandim. Zaten bozuk olan düzenimi iyice yok etti ve hapi Aralik 2012'de biraktiktan sonra kendi kendime adet olmadim. 1 kez destekleyici hapla geldi onun disinda olmadim.

Bu sirada hayıt tohumunu duydum ve saolsun bi arkadasimin tavsiyesiyle 23 mayista hayıt tohumu kullanmaya basladim ve 15 haziranda 1 gün süren adetim oldu. Su an hâlâ devam ediyorum hayıta.

Simdi adetimin gelmesi gereken zaman 13/15 temmuz arasi olmali.

Bu tarihlere göre 29-30 haziran ve 1-2 temmuz riskli dönemdi ve korunmadik

Su an kasıklarimda sanki adet olcakmisim gibi agri var, batma var
Kendime konduramiyorumda sorunlu bi düzenim oldugu için sanmiyorum hamile oldugumu
Tabii Allah bilir yinede bisey diyemiyorum.

Hayıt kullanipta adetini düzene bindirip ardindan hamile kalaniniz var mi aranizda?
Birde nokta atışı yapmış olabilir miyiz tek seferde

Selam umarim bebegin seni fazla bekletmez.ben kullanmadim ama kullanan kisilerden duymustum duzene sokma konusundada sogan ve incir kurunu duymustum arkadasim.benimkinide sogan suyu duzene soktu. Sunu demek istiyorum adet=yumurtlama=gebelik belirtileri adet gecikene kadar ayni cnm.mesela benim her ay goguslerim sisser kasiklarim batar ama 4aydir olmuyor bence sen ilk once adetlerini duzene sok sonrada yumurtlama gunleri takip eden gunlerde dene zamana birak kafana takma birincil sorunun adet duzensizligi gecistir aklindan cikar bak ozaman cok guzel olucak

kullanmadım ama inşallah nokta atışın 12 den dir:)) bi bakmışın bebişşşş :) ne dersin

Selam canim, Rabbim insallah seni daha fazla bekletmeden kucagina yavrunu verir Allah sabir versin canim

Peki sogan kürünü ne kadar kullandin ? Suda kaynatip suyunu içiyorsun degil mi :26:

Bu hayitla geçirdigim ikinci ayim bakalim 15 temmuza kadar olursam ne mutlu bana

Zaten önceligim suan için bebek degil, dedigin gibi önce adetimi düzene sokmak.

Hayirlisi bakalim

kullanmadım ama inşallah nokta atışın 12 den dir:)) bi bakmışın bebişşşş :) ne dersin

simdi degilde 2/3 ay sonra buyursun bebis lütfen

Tatil zamani yaklasiyor zor olur diye hemen istemiyorum canim, öylesine biraktik korunmayi su an biz

simdi degilde 2/3 ay sonra buyursun bebis lütfen

Tatil zamani yaklasiyor zor olur diye hemen istemiyorum canim, öylesine biraktik korunmayi su an biz

ahh canım bende 9 aylık evliyim dedik ki temmuzda hamile kalsam tatili atlatırız vs.sonra da fikir değiştirdik ama 3 aydır bekliyoruz gelmedi . oyüzden bence sakın korunma canım :)) tecrübe olarak söylüyorum .yinede sen bilirsin tatlım :)

nasil yani canim anlamadim sanirim, tatili atlatmak istiyorsan ne güzel su an denk gelmemis iste :26:
eylülden sonra baslayin calismalara yada yolculuk falan yapmicaksan yani hamileligini engelleyecek bisey yapmicaksan tatilde sorun degil calismalara devam

Rabbim cok bekletmesin insallah kimseyide...

Son düzenleme:

yok anlatamadım tatlım :) tatil fikrinden vazgeçip bebk sahibi olmak istedik ama 3 aydan beri olmadı.plan herzaman tutmuyor..bence sende çalışmalara başla olursa olur olmazsa da o kaybettiğin vakit için keşke deme canım.zaten yaz bitcek ne kaldı :)

hmm anladim canim :26::26:

peki adet düzeninde sorun yok degil mi senin ? hiç korundun mu hapla falan? Daha 9 aylik evlisiniz cok yenisiniz ya hayirlisi olsun insallah

tatilden senin gibi vazgeçme durumum yok benim malesef :26: akraba dügünümüz falan var. O yüzden tatilden vazgeçemiyoruz ama hemen tutacaginida sanmiyorum zaten en düzenli insanlar bile bekliyor 2/3 ay

adet düzenim de sorun yok canım 2 gün önce yada sonra en geç bu kadar aksama olur ..hiç hapla korunmadık tatlım eşim korundu.. aynen öyle hemen tutmuyor o yüzden çalışın bol bol :) sağol canım sen ne kadar oldu evleneli :) bana bak kayınvalide gibi hadi çalışın hadi olsun bastırıyorum :)

aslında bizde erteleme yapmadık olursa 3 müz gideriz dedik :) düğün dernek ayda en 2 tane vardı:)

sanki sen biraz hazır değilmisin banamı öyle geldi..

Adetinizin böylesine düzensiz olması ve birkaç ay içinde bebek bekliyor olmanız hatta şu an korunmuyor olmanız... Hepsi ayrı ayrı birer sebep teşkil ediyor doktora gitmek için. Tamam bitkisel şeyleri uygulamayın demiyorum ama bir yandan da doktora gidip rahatsızlığınızın ne olduğunu öğrenseniz olmaz mı?

merhaba,hayıt tohumunu daha önce hiç duymadım dogum kontrol hapları bırakıldıktan sonra bile koruyuculugu bellı bir süre devam eder hemen gebe kalamazsın zaten ,kasıklarındakı agrı ve batmaya gelınce üzgünüm ama psikolojık olabılır gecen ayda bende buna benzer şeyler yaşadım ve sonuc negatifti sana tek tavsiyem bitkisel ürünler dışında güzelce bir doktor muayenesi ve ona göre tedavi planı yapman olacak..

adet düzensizliği olupta hamıle kalan ve benı çok şaşırtan durum annemdir genc kızlıgından berı yılda 3-4 kez regl olurmus o zaman soyleyememıs kımseye sonra evlenmıs ve ertesı ay bana hamıle kalmıs yanı ımkansız degıl hiç birşey biraz sabır gerektırıyor ve kafanın rahat olması gerekıyor

ve ben bunu annemden daha bugun öğrendım :):)

hap kullanmaman çok iyi olmus canim bizdede son 6/7 aydir esim korunuyordu

1 sene + 1 ay oldu evleneli, biraz hazir degilim dedigin gibi
aslinda tatilden gelince birakmis olsaydik kesin hazir olurdum ve heyecanla beklerdim ama su an korkuyla bekliyorum

yinede hayirlisi olsun insallah hayit ise yararda düzene bindiririm bende

Bol bol siz çalisin asil tatilide ekmissiniz yapcak bisey yok

Doktorada gittim arkadasim, inanki 15 yasindan beri düzenli kontrolümü olurum ve su an 25 yasindayim.
Yumurtlamam var ama çatlamiyor.
Doktorun bana verdigi tek sey adet söktürücü :26:

Selam canim

Dogum kontrol hapini birakali 7 ay oldu nerdeyse ondan sonra sadece esim korundu ben ek bisey yapmadim. Yani etkisi coktan gitmistir tahminimce :26:

Pskilojik agri olurmu ya resmen agriyor ama karnim suanda ama sanki adet olcakmis gibi bi agri

Bu arada annen gerçekten harika bi örnek sadece Rabbim biliyor hayirlisini gerçekten, Allah aratmasin canim sanada insallah

hım 7 ay olduysa evet koruyuculugu gitmiştir artık,belkıde her ay yasadıgın şeylerdi ama sen gebe kalmayı dusundugun andan berı daha dıkkatlı davrandıgın için farkında oluyosundur yanı olumsuz biri değilim ama belli olmadan kendını hazırlama dıyorum :) cunku bu ay hepsini yasadım üstelık 4 gun de gecıktım ben tecrubeyle sabıt yanı

anneme gelınce ,bende tabı sordum bebek yapma planınız varmıydı dıye yoo dedı hiç bilmezdim öyle yumurtlama falan kafam rahattı cocuk oldumu olmadımı dusuncesı yoktu dedi ama düzensizlik cok cok sonra basına iş actı ama neyse... beynin hep bununla meşgul olunca hormonların düzeninide degıstırıyoruz ister istemez

evet canım en azından hap ile acabam olmadı.bakalım bu ay beklenen olmazsa dr.giderim.inş gitmek zorunda kalmam :)canım soğan kürüde çok iyi düzenleyici diyorlar sitede araştır bak baya memnun kalan olmuş :)
çalışmaktan yoruldum yahu 3 aydan beri :))))))

her ay yasadigim seyler degildi canim dogum kontrol hapini biraktiktan sonra kendi kendime hic olmadim.
3/4 ay olmayinca doktora tekrar gittim ve bana adet söktürü verdi, bi kez onla olunca bi sonraki ay kendi kendine yine gelmedi bende hayita basladim. hayitla 15 haziranda ilk kez oldum oda bi gün sürdü ondan simdide 14/15 temmuzu bekliyorum hayitin faydasini görmek için.

Annenin dedigi gibi bebek için kendini strese sokmamak gerek onuda ne kadar basaririz bilemiyorum :26:
Senin gecikmen belkide havalardandir geçtigimiz ay herkesin sikayetiydi nerdeyse gecikmek :26:

Insallah gitmek zorunda olmazsin ama dedigin gibi git bi kontrollerini yaptir yinede için rahat eder en azindan
ohooo daha bu neki bunun ikinci üçücü çocugu var simdiden yorulmak yok yola devam

:)))) ayyy çok hoşşun günü kaçırmamak için devamlı çalış çalı bi hal olduk :)) alsında evlendikten sonra genel kontrol olarak gittim birşey yoktu ama bu sefer amaç için gitcem.bakalım şurda 10-12 gün kaldı.ondan sonra belli olacak herşey

aynen benimde bekledigim güne 10-12 gün var ama ben adetimin düzenli geldigini görmek için sabirsizlaniyorum, sana dua edicem ama canim insallah bu ay seninledir bebegin isteyen herkesin gönlüne göre olsun

Bu arada hergün degilde iki güne bir iliskiye girmek sperm kalitesini artirirmis. yani hergün yormayin kendinizi

Haber ver olurmu ögrenince

canım moralini bozmak istemem ama eğer düzenli adet görmüyorsan mutlaka doktora git adetinin 3.günü hormon testlerini yaptır.bende senin gibiydim adet ilaçsız olamıyordum maalesef polikistik over çıktı..yumurtlayamadığımız yumurta olsada çatlamadığı için adet olamıyoruz.belki sende başka bişeyde çıkabilir adetlerin düzensizse hiç durma git derim.. Rabbim gönlüne göre versin..

haaa birde hayıt tohumu prolaktin sorunu olana çok iyi geliyor.prolaktinede adetin 3. günü bakılıyor kendisi süt hormonu olmaktadır. maalesef yüksek olduğunda gebe kalmaya ve adet olmaya engel bi durum teşkil ediyor.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…