Hayırlı eş için 4444 Salatı Tefriciye

Arkadaslar ramazan cıktı bir cok kişi bende dahıl tatıle gıdıcek aralar zaten ıster istemez olucak ben benım duamda (tamamlanamasada) okuyan kişilerin hakkı ıcın dvm edıcem demistım bir aciliyet olmazsada edıcem ancak bunu 3 gunde yapma taraftarıyım artık cok uzatmayalım ılk lıste tamamlanonca ayrılıcak okulu işi vs başlayacak kişiler var uzayınca dahada karısıcak fikrim bu yonde ancak yınede cogunluga uyarım 3 de 7 gunde uygun benım için

canım ben listeden ayrılıyorum. bana sıra gelmemişti zaten.

açıkçası bu liste çok karıştı. sürekli birileri izin alıyor, yetiştirmiyor, haber vermiyor. hevesle dua eden arkadaşların hevesi yarım kalıyor.

böyle söyleyince de kötü oluyoruz. sağlık sorunudur, Allah korusun kazadır, hastası vardır, bunları hepimiz anlayışla karşılaşırız ama çoğu sebep bile göstermiyor. Nara87 arkadaşın duası hala bitmedi bu durumlardan. yazık değil mi?

bakıyorum cidden listeyi sorumluluk olarak gören az arkadaş var. belki yoğunlukları vardır onu da anlayabiliyorum ama bu durumu düşünüp listeye girmeselerdi keşke.

bu şartlarda benim artık hevesim kalmadı, kimsenin hakkına girmek istemediğim için de kendime sıra gelmeden çıkıyım dedim.

Hepinize hayırlı günler dilerim.:KK16:

Çıkmayın ya, sizde okudunuz okadar insana. Sizede okusak keşke..

Çıkmayın ya, sizde okudunuz okadar insana. Sizede okusak keşke..

düşüncen için teşekkür ederim canım ama çıkmaya kesin karar verdim hevesim kırıldı.

ben herkese zamanında düzgün okuyorum ama sıra bana gelince ne olacağı belli değil.:KK50:

nara87 ninki ne zamandır bitmedi. bayram falan ama bayramdan kaç gün önce başlandı zaten bayrama kadar bitmesi gerekirdi.

sıra bana gelince birileri okumayacak ya da geç okuyacak moralim bozulacak.

kimseye zorla okutur gibi olmak da istemiyorum.:KK50:

burada çok düzgün okuyanlar da var zaten kesinlikle onlardan bahsetmiyorum.

düşüncen için teşekkür ederim canım ama çıkmaya kesin karar verdim hevesim kırıldı.

ben herkese zamanında düzgün okuyorum ama sıra bana gelince ne olacağı belli değil.:KK50:

nara87 ninki ne zamandır bitmedi. bayram falan ama bayramdan kaç gün önce başlandı zaten bayrama kadar bitmesi gerekirdi.

sıra bana gelince birileri okumayacak ya da geç okuyacak moralim bozulacak.

kimseye zorla okutur gibi olmak da istemiyorum.:KK50:

burada çok düzgün okuyanlar da var zaten kesinlikle onlardan bahsetmiyorum.

Ben şunu gözlemledim, daha önce de yazmıştım hatta
Sıra kimdeyse listeyi sıkı takip etmeli
Ve hatta ilk önce kendi bitirmeli
Diğer türlü çok sarkıyor, insanlar kendisi bile bitirmemiş okumamış şeklinde düşünebiliyor
Benim sıramda be benden sonra bujuuda herkes tam vaktinde bitirmişti
Öncekileri hatırlamıyorum tam olarak ama
Takip edince, alıntı yapınca sürekli herkesin aklında oluyor ve bitiriliyor

Ben bana okuyanlara okuyup çıkmak istiyorum, yasemne kadar yani, 3 ve ya 7 gün fark etmez bana.

canım bende 1 hafta değilde mesela 5 gün olsun bence . ben katılmak istiyorum yeni listeye başlayınca beni alıntılarsanız başlarım okumaya:KK16:

tek başıma karar almak istemiyorum arkadaşlar... ama kendi adıma söyleyeyim 3 günde bir kişiye okumalar yetişmiyo.... isterseniz bunu 1 haftaya çekelim....

Acelemiz yok sonuçta....

Naradan sonra tekrar sağlam devam edecekler başlığa bildirsin... Katılım yarım yamalak olunca olmuyo :44::KK19:

Diğer türlü çok sarkıyor, insanlar kendisi bile bitirmemiş okumamış şeklinde düşünebiliyor

Ben bana okuyanlara okuyup çıkmak istiyorum, yasemne kadar yani, 3 ve ya 7 gün fark etmez bana.

benim demek istediğim şey şu aslında birkaç kişi okumuş okumamış o önemli değil. önemli olan herkesin sorumluluğunun farkında olması.

bu liste için demiyorum ama kendine okuyan birine okumayı lütuf gibi görenler var. sorumluluğu hatırlatıldığında bile kendini haklı görmeye devam edenler var. tamam dalgınlığıma geldi dese anlıcam. ama böyle cidden insanları zorluyormuş gibi hissediyorum. duanın büyüsü bozuluyor. sebebi sağlık sorunu, kaza falan olsun onun yerine seve seve ben okurum zaten.

okursun okumazsın listeden çıkarsın sorun değil ama gel buraya sebebini anlat hakkınızı helal edin kusura bakmayın sebebim şu şu de. bu listede de hiç açıklama yapmadan çıkan oldu. evet insanın başına ne gelir belli olmaz internete bile giremeyebilirsin ama internete giriyor haber vermiyor.

ne güzel perşembeden pazartesiye pazartesiden perşembeye okunuyordu. bazıları ara verelim süreyi uzatalım demeye başladılar.

illaki alıntılamak gerekir falan diye düşünmüyorum. herkes işin bilincinde olsa gerek olmaz zaten. burada okunduğunu biliyoruz sonuçta. o zaman da zorlama gibi oluyor bence.

isim vermek istemiyorum ama çok rahat rahat istediği zaman çıkan istediğinde okuyanlar var. kendime okunduğunda eksik kalsa kendim de tamamlarım sorun değil ama haksızlığa sinirleniyorum sadece. o yüzden özellikle çıkmaya karar verdim.

Allah hepinizin dualarını kabul etsin inşallah.:KK16:

kızlar cevap yazdığınız için herkese tek tek teşekkürler... genelde çoğunluk 3 gün iyi diyorlar...o zaman bu pazartesi diğer kimdeyse sıra ona başlayalım hayırlısıyla :KK45::KK45::KK45:

Allah razı olsun....Allah herkese umduğundan daha hayırlı eşleri nasip etsin ennn tez vakitte :KK52::KK52::KK52:

benim demek istediğim şey şu aslında birkaç kişi okumuş okumamış o önemli değil. önemli olan herkesin sorumluluğunun farkında olması.

bu liste için demiyorum ama kendine okuyan birine okumayı lütuf gibi görenler var. sorumluluğu hatırlatıldığında bile kendini haklı görmeye devam edenler var. tamam dalgınlığıma geldi dese anlıcam. ama böyle cidden insanları zorluyormuş gibi hissediyorum. duanın büyüsü bozuluyor. sebebi sağlık sorunu, kaza falan olsun onun yerine seve seve ben okurum zaten.

okursun okumazsın listeden çıkarsın sorun değil ama gel buraya sebebini anlat hakkınızı helal edin kusura bakmayın sebebim şu şu de. bu listede de hiç açıklama yapmadan çıkan oldu. evet insanın başına ne gelir belli olmaz internete bile giremeyebilirsin ama internete giriyor haber vermiyor.

ne güzel perşembeden pazartesiye pazartesiden perşembeye okunuyordu. bazıları ara verelim süreyi uzatalım demeye başladılar.

illaki alıntılamak gerekir falan diye düşünmüyorum. herkes işin bilincinde olsa gerek olmaz zaten. burada okunduğunu biliyoruz sonuçta. o zaman da zorlama gibi oluyor bence.

isim vermek istemiyorum ama çok rahat rahat istediği zaman çıkan istediğinde okuyanlar var. kendime okunduğunda eksik kalsa kendim de tamamlarım sorun değil ama haksızlığa sinirleniyorum sadece. o yüzden özellikle çıkmaya karar verdim.

canım boşver sinirlenme ya :KK14::KK14::KK14:

bende aynen geçen hafta birazcık strese girdim bu konuda... Çok karışıklık oluyo diye...Ama artık şu açıdan bakalım sonuçta bir insanın dileği için her hafta 4444 sayı eksik kalsa bile niyetine tefriciye çekiliyo...Allah ( C.C.) geri çevirmez diye düşünüyorum :KK16::KK16::KK16:

Düşünsenize internet ortamında hiç tanımadığınız ama evlenmek isteyen birine tefriciye çekiyoruz.... Hepimizinde mutlu yuva kurmak değilmi amacı....

Eksikleride melekler tamamlar kalbinize vesvese vermeyin... Ama artık bundan sonra herkes düzenli girip bildirimde bulunursa daha iyi olur diye düşünüyorum :KK9:

Sayıya ve günlere çok takılmayın...Olmayacak diye düşünmeyin sakın :KK34: ... Olacak hepimiz için hem de .... :nazar::nazar::nazar:

canım boşver sinirlenme ya :KK14::KK14::KK14:

bende aynen geçen hafta birazcık strese girdim bu konuda... Çok karışıklık oluyo diye...Ama artık şu açıdan bakalım sonuçta bir insanın dileği için her hafta 4444 sayı eksik kalsa bile niyetine tefriciye çekiliyo...Allah ( C.C.) geri çevirmez diye düşünüyorum :KK16::KK16::KK16:

Düşünsenize internet ortamında hiç tanımadığınız ama evlenmek isteyen birine tefriciye çekiyoruz.... Hepimizinde mutlu yuva kurmak değilmi amacı....

Eksikleride melekler tamamlar kalbinize vesvese vermeyin... Ama artık bundan sonra herkes düzenli girip bildirimde bulunursa daha iyi olur diye düşünüyorum :KK9:

Sayıya ve günlere çok takılmayın...Olmayacak diye düşünmeyin sakın :KK34: ... Olacak hepimiz için hem de .... :nazar::nazar::nazar:

Hatunlar size bir haber vereyim , bana görücü çıktı :KK53::KK53:

Gerçi ben duamı eski sıpam için yapmıştım ama böyle bir gelişme oldu :44: Ha bende tık yok orası ayrı tabii :KK9:

canım söylediklerinin çoğuna katılıyorum fakat" illaki alıntılamak gerekir falan diye düşünmüyorum. herkes işin bilincinde olsa gerek olmaz zaten. burada okunduğunu biliyoruz sonuçta. o zaman da zorlama gibi oluyor bence. " buna katılmıyorum. çünkü konuda sadece kime okuyorsak o yazı alıntılanmıyor sohbette ediyoruz ve bazen birsürü sayfa yazı okumak zorunda kalabiliyorum okuduğum kişinin duasını bulmak için yada mesela kimdeyiz aramak için. bence alıntılanmalı bu çok önemli.

Hatunlar size bir haber vereyim , bana görücü çıktı :KK53::KK53:

Gerçi ben duamı eski sıpam için yapmıştım ama böyle bir gelişme oldu :44: Ha bende tık yok orası ayrı tabii :KK9:

ohhh işteeee böyle haberler verin yaw :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK9::KK9::KK9::KK9:

Görüş canım beğensende beğenmesende.... Sonrasında karar ver...Bugünde bir abla bana dedi ki kim çıkarsa çıksın hemen hayır deme...o yüzden kısmetinin hepsi kapanıyo dedi....Ne olursa olsun bi çık görüş dedi....

Aynen kim olursa olsun bir şans vermek lazım....sonrasında olup olmayacağı belli olur zaten...

ohhh işteeee böyle haberler verin yaw :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK9::KK9::KK9::KK9:

Görüş canım beğensende beğenmesende.... Sonrasında karar ver...Bugünde bir abla bana dedi ki kim çıkarsa çıksın hemen hayır deme...o yüzden kısmetinin hepsi kapanıyo dedi....Ne olursa olsun bi çık görüş dedi....

Aynen kim olursa olsun bir şans vermek lazım....sonrasında olup olmayacağı belli olur zaten...

Balım ben bu hatayı daha evvel yaptım. Yine görücü usulü biriyle tanışmıştım hadi dedim tanışayım ne olacak hay tanışmaz olaydım arkadaş yaa adam kısacık sürede aşık oluvermiş ya , meğer görüştüğü ilk kız benmişim garibin. Sonra tabi bende başladı kıvırmalar bahaneler falan. Vallahi o ne yaşadıysa Allah aynısını bana yaşattı hala onun gönül ahını temizlemeye çalışıyorum.

O yüzden korkuyorum artık şans vermekten :KK14:

Balım ben bu hatayı daha evvel yaptım. Yine görücü usulü biriyle tanışmıştım hadi dedim tanışayım ne olacak hay tanışmaz olaydım arkadaş yaa adam kısacık sürede aşık oluvermiş ya , meğer görüştüğü ilk kız benmişim garibin. Sonra tabi bende başladı kıvırmalar bahaneler falan. Vallahi o ne yaşadıysa Allah aynısını bana yaşattı hala onun gönül ahını temizlemeye çalışıyorum.

O yüzden korkuyorum artık şans vermekten :KK14:

yok yok öyle düşünme çıkıp bir kahve iç mutlaka...bir kere görüş o anlaşılır...hiç görüşmeden tipe bakarak karar verme...ben hep öyle yaptım çoğu zaman...ama bu seferde bütün kısmetler kapanıyo...

vallahi bende bu oğlak burcu oğlanı hala rüyalarımda görüyorum...nolcak böyle bilmem... :KK14::KK14::KK14: ....Ama onları beklerkende biz yaşlanıyoz anacımmmm....ömür geçip gidiyo artık yuva kurup anne olmamız lazım...Gerçekten sevilirsek bizde severiz gibime geliyo bazen :KK34::KK34::KK34:

amin canım evin önünde kuyruğa girsin kısmetlerim inş. :KK1:

Amin canım Allah isteyen herkesin karşısına gani gani hayırlı kısmetler çıkarsın inşallah :KK16:

yok yok öyle düşünme çıkıp bir kahve iç mutlaka...bir kere görüş o anlaşılır...hiç görüşmeden tipe bakarak karar verme...ben hep öyle yaptım çoğu zaman...ama bu seferde bütün kısmetler kapanıyo...

vallahi bende bu oğlak burcu oğlanı hala rüyalarımda görüyorum...nolcak böyle bilmem... :KK14::KK14::KK14: ....Ama onları beklerkende biz yaşlanıyoz anacımmmm....ömür geçip gidiyo artık yuva kurup anne olmamız lazım...Gerçekten sevilirsek bizde severiz gibime geliyo bazen :KK34::KK34::KK34:

O çocuk gerçekten sevdi ve bu işin olması için her yolu denedi Allah var benim için bu kadar mücadele eden bir bu çocuk oldu ama gel gör ki benim taş kalbim onu hiç sevemedi işte :KK14: Oğlak burcu değil miyim ne anlarım ben sevgiden :KK53:

Harbi senin oğlaktan ne haber be bacı ? Hala yerinizde mi sayıyonuz ?

Bence çıkma.. Bazen aksaklık olabilior ama düzelir.. Ben her kez için ilk gün bitirirken internete giremediğim için kendi listeme göz atamadım bile.. Ama herkezden allah razı olsun bir şekilde bitmiş.. 5 haftadır tatildeydim zaten giderkende yazmıştım, asla aksatmam derken kader bu ya aksatmam gerekti, nedenini yazıpta kimseninde içini karartmak istemiyorum sadece sıla yolu herkez için hasretin sonu olmuyor maalesef.. İki hafta izin istedim ama şükür toparlanmam iki hafta sürmedi, galiba bir arkadaşa okuyamadım.. Neyse cnm bnm uzun lafın kısası aksilikler çıkabilior ama emin ol gene toparlanacağız ve sende seni tanımayan insanların duasını alacaksın tmm mı :) yok öyle çıkmak falan.. Bayramdı tatildi dağıldık biraz pzts toparlanırız allah nasip ederse :))

X