Hayırlı dilekler için 4444 salat-ı tefriciye.

canım ceylini bekleseydin keşke..zaten tur bitiyordu yeni turda eklerdik gülcanı
Siradaki kisiye baslayalim sali öglene kadar okuruz

Biz ozaman okuyalım eksik warsa canlar

okudum canlar netimde sorun var ....

Allah kabul etsin canım...

Allah razi olsun gercekten :)

Yok canım ..yanlış bilmiyorsam sıra @retvelvetcake de ..

hayırlı günler kızlar benim bitti adetim bugün okuyabilirim artık sorun değil benim için en son okunsada olur.

1) Asabirella- 34
2) Ceylinimdeceylinim -34
3) Umutsuzcuk - 34
4) Byzrn - 34
5) Berirem -34 okundu.
6) Gulucukgs - 34
7) Gul_cann - 41
8) Ay__060 - 34 okundu.
9) Redvelvetcake -34

Bizim kizlar hizli ya maşallah :)
Yarin 12.30 da bitiririz.. :*

kızlar şimdiden teşekkür ederim, benim dilegim Rabbim rızasıyla bana ve isteyen tüm kardeşlerime hayırlı evlat nasip etsin.Eşime hayırlı bi iş ,yuvama sağlık bereket huzur nasip etsin maddi manevi hastalıklarımıza şifa versin iki cihan saadeti nasip etsin Razı olduğu kullarından etsin,Sizinde dualarınızı hayırlısıyla nasip etsinn.AMİNNNN

Amin canim.
Rabbim ne dileğin varsa versin inşallah.
İmanla ölmeyi nasip etsin hepimize.

aminnn...

Kizlar artik ne yapmaliyim bilmiyorum.
Borçlardan o kadar çok bunaldım ki.
Babamin sorumsuzlugundan o kadar çok sıkıldım ki.
Bol keseden harcıyor.
Bol bol harciyor.
Allaha şükür gelirimiz iyi ama yok ya .
Adam gitmiş yeğenine 2 milyarlik telefon almis.
Bu kadar olur ya.
İnsan az parasinin hesabini bilmez mi.
Gider hiç ihtiyaci yokken saçma sapan şeyler alır.
Ya sen bi kendi evine bak haksiz miyim .

İnanin gelirimiZden çok giderimiz var artik.
Dayi dogumgunum geliyor deri ceket al bana diyor yeğeni.
Bunu diyen 20 yasinda adam çocuk değil.
Babamda durmuş ona da ceket alcam diyor.
Nerden Baksan 500 lira en az bi deri ceket.
Yuh ya.
İnsan hic mi hesabini bilmez.

Benim babam da öyleydi. Daha hatırlıyorum biz ilkokuldayken amcamı yurtdışına üniversiteye gönderdi sırf askerlıkten kaçmak icin. Sonra dondü o bir de askerlik parasını da babam verdi. Askerlik bitti babam ona is kurdu, kurslara gönderdi. Daha bilgisayar yeni bir şeydi biz cok isterken babam gidip ona aldı. Ve bu amcam olacak insan da babamdan sadece 10 yas küçük. Su an kendisi 45 yasında ama hala parasını babam verir. Babaannemle yaşıyor ve babaannem o kadar cimri ki surekli para biriktirirler asla harcamazlar ve bütün her seylerini babam verir. Ha cok şükür babam bize de cok iyi bakar aynen bizim de gelirimiz cok evimiz arabamız her seyimiz var cok şükür ama zamanında onlara o kadar harcadı ki hala onları ödüyor. Amcamın bireysel emekliliğini bile babam ödedi. Sağlık sigortası bilmem ne sigortası. Asla cimri bir insan degil babam ama onlar da babamı cok sömürüyorlar. Cok sinirim bozuluyor. Babaannem her Ramazan acar anneme babama siz oruc tutmuyorsunuz kısı bası su kadar sadaka vermeniz sunu yapmanız bunu yapmanız lazım. Babamın basına o kadar cok insan sardı ki yardım adı altında, hala arıyorlar yok kömür yok yemek. O kadar bunaldım ki. Ben bir sey istemeye çekinirken onlar sonuna kadar kullanıyorlar. Nefret ediyorum bu durumdan .

Aynen aynen.
Evimizin tekini sattik bileziklerini bozdurduk annemin ve babam hala akillanmiyor .
Kredi borcumuz vardi dunya kadar bir zamanlar onu odedik ama nasil odedik sen sor .
İnsan hic mi demez biraz kisayim diye..
Deveye diken insana s.ken yaraniyor.
İyilikten bilmiyor kimse.
Benim babannemde aynisi .
Bizle kalir 5 kuruş harcamaz da kizlarina yedirir tüm parayi.
O günler bir kuruş vermedi bize.
Düşün ilaç parasi istedik bir kere.
Vereceği 100 lira.
Vermedi..
Bildiğin vermedi 100 lirayi.
Hakkim helal değil ona da.
Simdi yine öyle olacagiz diye korkuyorum.
Kredi karti borcum var diyor babam.
Biz hic bilmiyoruz nasil oldu o borç harciyor akillanmiyor.
Rabbim cikis kapisi göstersin bize..

Âmin canım. Allah akıl fikir versin akıllanmıyorlar belkı de onlara gore dogrusu odur ama akıl var mantık var her sey ortadayken bu rahatlık bu savurganlık niye..

Sıkma canını diyeceğim olmayacak.kardesin değil ki haddini bildiresin. Baban!! Ne diyebilirsin ki? Yegenler bu durumu kullanıyor mu bilmiyorum ..canım bol bol dua et.dua etmekten başka caremiz mi var?dua her kapıyı açar.

Öyle canim öyle.
Yeğen olmasa başka birseye harciyor ve neye harcadigini bile bilmiyoruz.
Adam akilli şunu şöyle yaptim şuraya harcadim da demiyor .
Hallederim diyor bitiyor.
Bir anda 15 bin borç cikiyor bu ne diyoruz hallederim ya deyip gecistiriyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…