Hayırlı bir yuva kurmak için Fetih Suresi'ne başlayalım mı?

pazartesı karar verıcekler sanırım tek sure okuyoruz bır kısı ıcın zaten uzun olması cok onemlımı kızlar

hep bırlıkte karar verıcez fıstık.hepımızin gorusu degerlı.benım ıcın uzun olmasının sakıncası yok.anlatmak ıstedıgım su kı ısmı azam gıbı cok kısa bır duada dahı cok aksaklık yasandı.uzun bı surede daha cok cayan olabılır dıye tereddutteyım

hep bırlıkte karar verıcez fıstık.hepımızin gorusu degerlı.benım ıcın uzun olmasının sakıncası yok.anlatmak ıstedıgım su kı ısmı azam gıbı cok kısa bır duada dahı cok aksaklık yasandı.uzun bı surede daha cok cayan olabılır dıye tereddutteyım

Taha sureside cok guzel olur:) evet uzun ama ayetleri kisa okumaya deger.Bana uyar canim

Taha sureside cok guzel olur:) evet uzun ama ayetleri kisa okumaya deger.Bana uyar canim

bana da uyar her türü canlar,yeni listemizi yayınlamadan önce şu önceki listeyi de tamamlamak için çağrıda bulunmak istiyorum.arcLizzie muayyen günlerinde olduğu için okuyamıycak ancak eminim bitince kalanlara da raporluchatlaq,buujuu ve
cadoloz_x için de okıycaktır,zaten allah razı olsun blistedeki diğer bütün isimlere de 1 günde okumuştu :KK23: raporluchatlaq da kendisinden sonraki 2 isme okursa bu listeyi alnımızın akıyla tamamlamış olucaz canlarım
:KK16:
OKUNAN---------TARİH---------OKUYAN
sevgilim06-------01.03.2013----MASLOW,arcLizzie,raporluchatlaq,cadoloz,buujuu
MASLOW--------02.03.2013----arcLizzie,raporluchatlaq,sevgilim06,cadoloz,buujuu
azrazehra--------03.03.2013----arcLizzie,MASLOW,raporluchatlaq,sevgilim06,cadoloz ,buujuu
arcLizzie---------04.03.2013---- MASLOW,raporluchatlaq,sevgilim06,cadoloz,buujuu
agresifkiz--------05.03.2013-----MASLOW,raporluchatlaq,sevgilim06,cadoloz,buujuu
raporluchatlaq---06.03.2013----- cadoloz,sevgilim06,buujuu,MASLOW
buujuu-----------07.03.2013---- sevgilim06,cadoloz,MASLOW
cadoloz----------08.03.2013---- sevgilim06,buujuu,MASLOW

banada uyar maslow ama kızlar hepımız bırbırımıze okuyalım okuduklarımız bıze okumayanlara benım hakkım helal olsun onemlı deıl o duadan ıllakı bızde nasıbımızı alıyoruz tabıkı ama maslowun dedıgı gıbı lısteyı tamamlayarak gıdersek daha ıyı oluyor

banada uyar maslow ama kızlar hepımız bırbırımıze okuyalım okuduklarımız bıze okumayanlara benım hakkım helal olsun onemlı deıl o duadan ıllakı bızde nasıbımızı alıyoruz tabıkı ama maslowun dedıgı gıbı lısteyı tamamlayarak gıdersek daha ıyı oluyor

aynen canım,ıslam ahlakında erdemlı ınsanın ozellıklerınden bırıdır kendı ıcın ıstedıgı ıyılıgı musluman kardesı ıcın de dılemek.o yuzden okumayanlara da okuyarak yıne bız kardayız ;-) yıne de ozellıkle ben cok uzuluyorum organıze eden ben oldugum ıcın.bu yuzden sayıdan onemlısı aksatmadan okıycak kısılerın bıraraya gelmesı

Dua No 55
Her Hangi Bir Istegi Olanin Okuyacagi (HACET) Dualari (1.Dua)

Okunuşu:
"La ilahe illallahu'l-halimu'l-kerim. Sübhanallahi rabbi'l- 'arsi'l-azim. Elhamdülillahi rabbi'l-'âlemin. Es'eluke mücibati rahmetike ve azaime magfiratike ve'l-'ismete min külli zenbin ve'l-ganimetü min külli birrin ve's-selamete min külli ismin la teda'li zenben illa gafertehü ve la hemmen illa ferrectehü ve la haceten hiye leke ridan illa kadeyteha ya erhame'r-rahimin."

Anlamı:
"Halim, Kerim olan Allah'tan baska ilah yoktur ulu Ars'in Rabbi, noksan sifatlardan münezzehtir. Hamd âlemlerin Rabbine aittir. Rahmetine vesile olacak amelleri, magfiretini celbedecek esbabi (hakkimda yaratmani) talep ediyor, her çesit günahtan koruman için yalvariyor, her çesit iyilikten zenginlik, her çesit günahtan selamet diliyorum. Rabbim! Affetmedigin hiçbir günahimi, kaldirmadigin hiçbir sikintimi birakma! Hangi amelden razi isen onu ver, ey Rahim olan, bana en ziyade rahmet gösteren Rabbim!" (Tirmizi, Salat: 348; Ibn Mace, Ikamet, 189)

nıhat hatıpoglunun sıtesınde boyle bır dua var kızlar hemde kısada lıstedıkı herkez ıcın bıle hergun okunabılır

Dua No 55
Her Hangi Bir Istegi Olanin Okuyacagi (HACET) Dualari (1.Dua)

Okunuşu:
"La ilahe illallahu'l-halimu'l-kerim. Sübhanallahi rabbi'l- 'arsi'l-azim. Elhamdülillahi rabbi'l-'âlemin. Es'eluke mücibati rahmetike ve azaime magfiratike ve'l-'ismete min külli zenbin ve'l-ganimetü min külli birrin ve's-selamete min külli ismin la teda'li zenben illa gafertehü ve la hemmen illa ferrectehü ve la haceten hiye leke ridan illa kadeyteha ya erhame'r-rahimin."

Anlamı:
"Halim, Kerim olan Allah'tan baska ilah yoktur ulu Ars'in Rabbi, noksan sifatlardan münezzehtir. Hamd âlemlerin Rabbine aittir. Rahmetine vesile olacak amelleri, magfiretini celbedecek esbabi (hakkimda yaratmani) talep ediyor, her çesit günahtan koruman için yalvariyor, her çesit iyilikten zenginlik, her çesit günahtan selamet diliyorum. Rabbim! Affetmedigin hiçbir günahimi, kaldirmadigin hiçbir sikintimi birakma! Hangi amelden razi isen onu ver, ey Rahim olan, bana en ziyade rahmet gösteren Rabbim!" (Tirmizi, Salat: 348; Ibn Mace, Ikamet, 189)

nıhat hatıpoglunun sıtesınde boyle bır dua var kızlar hemde kısada lıstedıkı herkez ıcın bıle hergun okunabılır

nıhat hatıpoglunun sıtesınden akıntıysa güvenilirdir,bana uyar,dilediğinizi okuyalım

O zaman Allahın izniyle yarın Cuma suresine başlayalım.:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Son düzenleme:
Ben uyarım kızlar. Cuma suresini okuyabiliriz. Bu akşam listeyi yapalım yarın itibari ile başlayabiliriz.

Kizlar kac kez okuyalim ben her arkadasa 2 kez okuyalim diyorum hem uzun bir surede degil:). :) ne dersiniz

Merhaba kızlar,yeni listemiz hazır.arcLizzie özel günlerinde olduğundan okumaya sonradan katılıcaktır.O Nedenle biz lk ona okuyalım ki zaman kazanmış olalım.Cuma Suresi'ne bugün itibariyle başlıyoruz.ALlah kabul etsin.Rabbim gönülden dileyerek istediğimiz bu dileğimizi hayırlısıyla tez vakitte kabul etsin.:nazar:

OKUNAN-------------TARİH------OKUYAN
arcLizzie-----------11.3.13------
buujuu------------12.3.13-------
sevgilim06--------13.3.13-------
MASLOW----------14.3.13-------
cadoloz------------15.3.13------
melancol----------16.3.13------
melidia------------17.3.13------

Merhaba kızlar,yeni listemiz hazır.arcLizzie özel günlerinde olduğundan okumaya sonradan katılıcaktır.O Nedenle biz lk ona okuyalım ki zaman kazanmış olalım.Cuma Suresi'ne bugün itibariyle başlıyoruz.ALlah kabul etsin.Rabbim gönülden dileyerek istediğimiz bu dileğimizi hayırlısıyla tez vakitte kabul etsin.:nazar:

OKUNAN-------------TARİH------OKUYAN
arcLizzie-----------11.3.13------
buujuu------------12.3.13-------
sevgilim06--------13.3.13-------
MASLOW----------14.3.13-------
cadoloz------------15.3.13------
melancol----------16.3.13------
melidia------------17.3.13------

ben arcLizzie için 2 tane cuma suresi okudum, ezan okunuyo şimdi , Allah kabul etsin hayırlısı olsun inşallah

Kizlar kac kez okuyalim ben her arkadasa 2 kez okuyalim diyorum hem uzun bir surede degil:). :) ne dersiniz

aslında sayılara takılmayın,önemli olan niyet,gönülden istemek diyolar ama malum listenin özellikle de sonlarına doğru 1 tane okumada bile sıkıntı yaşandığından dolayı bilemedim olur mu :44: gerçi melidia da 2 kere okumuş ama

X