HAYDİ HEP BERABER NAMAZ GÜNLÜĞÜ OLUŞTURALIM

ayyyy inşallahhh ya bir kızım olsa inşallah hayırlısıyla ben erkek hissettim sanki
ah canım bende oğluma dha hamle kalmadan erkekhissedyodum ve hiç değişmedi ne hissedersen o olurmuş. kız yda erkek istemek günah deil tabikide herkes önce sağlıklı olmasını ister ama herkesin kalbınden geçen bi cinsyet vardır Allah kalbıne göre verir inş. :))))

aynen 7 aylık bebeğim tatlım işte tek korumasız ilişkide oldu yavrucuk:) sağolasın
olsun canım olsun onunda dünyaya gelesi varmış =)

tabi canım hayırlı evlat olsunda önemli deil ben ilkindede erkek hissetmiştim bakalım belli olur ilerde

kızlar iki ikindi birde yatsı namazım kazaya kaldı yetiştirebilirim inşallah yoksa cezayı alcammm

benimde, salı günü başlamıştım salı gününden 2 kazam var ama diger günlerim kazasız şükür darısı bütün günlere :) onlarında kazasını yapıp tamamlarım inşallah

benimde, salı günü başlamıştım salı gününden 2 kazam var ama diger günlerim kazasız şükür darısı bütün günlere :) onlarında kazasını yapıp tamamlarım inşallah
ayy maşallah cnm cok güzel Allahım daim etsin inşallah cezaya ben kalcam galiba

Miraç Sayılacak Bir Namaz İçin 7 Tavsiye

1- Namazda kalbi meşgul edecek engellerden arınmak gerekir. Camide namaz kılarken gözü zorlayacak, kulağı taciz edecek yerlerden uzak olmak tercih edilmelidir.

2- Namaz ciddiyeti, abdestte ve setri avrette başlamalıdır. Mükemmel bir abdest, huşu için daha evladır.

3- Namaz için özel bir kıyafet şartı olmamakla beraber, namazda en güzel kıyafetleri giymek Allah Teâlâ'nın emridir.

4- 'Namaz' kelimesi kullanıldığında 'farz namazlar' kastedilmektedir.
Muhasebesi yapılacak olanlar da onlardır. Ancak nafileler, bilhassa farzların öncesindeki Sünnet namazlar namaz kıvamına girmek için oldukça önemlidir. O namazlar, namaz olarak değerli oldukları gibi farz namazlara ısındırma vazifesi yaptıkları için ayrıca önemlidirler.

5- Mümkün olduğu kadar namazdaki tekbirlerin, tesbihatın, okunan ayet ve duaların anlamlarını bilmek namazdaki huşuya etki edecektir.

6- Namaz esnasında el hareketleri, kaşınma ve diğer fuzuli işler bir noktadan sonra namazı ifsat eder.
Namazı ifsat etmeden önce ise huzuru ve huşuyu ifsat eder. Mümkün olduğu kadar namazda üstün bir edep izlemek gerekir.

7- Namazda nebevi tavsiye, her namazı 'son namaz' gibi kılmaktır.
Bir mü’min, kıldığı namazın son namazı olacağını bilerek namaz kılması hâlinde hangi hassasiyeti gösterecekse
namazda o hassasiyeti göstermek gerekir. Böyle kılınan bir namaz, gerçekten son namaz olursa kurtuluşa vesile olur. Eğer son namaz değilse zaten öyle bir namaz kılmış olmak bize şahsiyet kazandıracaktır.

18 Adımda Namazda Huşuyu Sağlamak
1. Yiyip içtiklerinizin helal ve tayyib olduğundan emin olun.

2. Haramlardan uzak durun.

3. Eğer yemek hazırsa, önce yemeği yiyin.

4. Tuvalet ihtiyacınız var ise tutmaya çalışmayın.

5. Temiz ve düzgün giyinin.

6. Misvak kullanın.

7. Düzgün bir abdest alın.

8. Namaz için güvenli ve sessiz bir yer seçin.

9. Secde mahalinin temiz ve dikkati dağıtmayacak olmasına özen gösterin.

10. Namazları vaktinde cemaat ile kılın.

11. Allah'ın bizleri sürekli gördüğünün şuurunda olun.
12. Ölümü ve Allah'a döneceğinizi hatırlayın.
13. Namazda söylediğiniz her şeyi anlamları ile beraber düşünmeye çalışın.
14. Allah'ın yüceliğini ve sizin ne kadar küçük olduğunuzu düşünün.

15. Bakışlarınızı odaklayın.

16. Tadil-i erkana uyun.

17. Huşunuzun artması için dua edin.

18. 1-17. maddeleri ısrarla uygulayın ve son nefesinize kadar namazda huşuyu elde etmeye çalışın.

amiin Rabbim nasip etsin böyle huşu dolu namaz kılabilmeyi inşallah

kizlaarrrrrr kusura bakmayin bugun cok yogunum giremiyorum pek herkes bildirimleri yazarsa yarin listeyi duzenler aciklariz olur mu Allaha emanet olun namazlari kilmaya devam bu arada cok sukur ben tam kildim bikac gecen oldu onlarida kaza yaptim

Hayrli olsun inan ki öyle sevindim ki canm sanki evveldir bu haberi bekliyomusum :) masallah allah skntı vermesin insallah güzel günler gecirirsin ben gibi olmassn. Yav bide kimi görsem hamile
Allah razi olsun tatlim insallah kolay olur dogumdan korkuyorum ilk hamileligim dogumuz biraz zor olduinsallah sen pirt diye dogurirsun kuzum oglum cabuk abi oldu ama nasip

canım ben salı günü başlamıştım bi kaç kazam vardı onlarıda çok şükür dün kıldım şu an itibariyle tam Allah hepimizinkini kabul etsin inşallah :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…