HAYDİ HEP BERABER NAMAZ GÜNLÜĞÜ OLUŞTURALIM

Merhaba kızlar önce kendimi tanıtayım 25 yaşında evli bir çocuklu,hamile ve çalışan bir bayanım defalarca namaza basladım bazen cok iyi gitti ,bazen regl sonrası ara verildi şu an birçok kaza borcum vardır eminim .

Benim gibi içten kılmak isteyip te bir türlü başaramayanlar ,vicdanen rahat olmayanlar ,yada hangi sebepten olursa olursa olsun aramıza katılıp namaza dahil olmak isteyenler buyrun hep beraber birbirimizi motive ederek destek olarak tekrar Ya Allah diyerek başlayalım .

İnşallah boynumuzun borcu dinizimin direği olan namazlarımız bu şekilde düzene girer ,ömür boyu sürekli ve huşu içinde namaz kılmak nasip olur.
118.gif

Peygamber Efendimizden (s.a.v.) namaz hakkındaki bazı Hadis-i Şerifler

- “Namazın dindeki yeri, başın vücuttaki yeri gibidir.”

- “Kıyamet günü kul, ilk önce namazdan hesaba çekilecektir. Namaz düzgün ise diğer ameller de düzgün olacaktır. Eğer namaz bozuk ise diğer ameller de bozuk olacaktır.”

- “Allahu Teâlâ’nın bir kula iki rek’at namaz kılması için tevfik vermesinden daha üstün bir şey yoktur. Kul namazla meşgul olduğu sürece başı üzerine iyilikler ve hayırlar saçılır.”

- “Kişiyle küfür arasında namazın terki vardır.”

-“Müslüman kul ile kâfirlik ve iman arasında sadece namaz vardır, Müslüman bir kişi namazı terk ettiği zaman kesinlikle Allaha şirk koşmuş olur.”

-“Cennetin anahtarı namazdır, namazın anahtarı da abdesttir.”

-“Namaz dinin direğidir.”

- “Kim namazı terkederse, Allah kendisine gazab etmiş olduğu halde O’na kavuşur.”

- “Müslüman bir kul, Allah’ı razı etmek için namaz kılarsa, onun günahları şu yaprakların, bu ağaçtan döküldüğü gibi dökülür.”

-“Ey Ebû Fâtıma! Sen eğer (ahirette) benimle buluşmak istiyorsan secdeleri çoğalt (yani bol bol namaz kıl.)”

Ey namazını kılmayan kişi peygamberin kızına yaptığı bu nasihate kulak ver. Peygamberin kızı bile ahirette onunla beraber olmak için secdeleri çoğaltmak yani çok namaz kılmak zorunda iken, namazı terk etmekle nasıl bir akıbetin bizleri beklediğini bilelim ve ayılalım İnşallah.

Sayfa kurallarımız

1*Herkes her pazartesi bir önceki haftanın tüm vakitlerinin kılınıp kılınmadığı yönünde beni etiket yaparak bildirimde bulunacak

2*Kılınmayan vakitler için +1 kaza namazı ceza verilecek(en cok hangi vakit borcu varsa üye kendi seçecek)

3*Liste pazartesi baslayacak bir hafta sürecek bir dahaki pazartesi yeni liste oluşturulacak.

4*Liste sonuçlarına göre 1. 2. ve 3. belirlenecek ve herkes bu üyelere bir fatiha bir ayetül kürsi bir felak bir nas bir ihlas okuyacak hatta eğer 1. miz isterse onun için kalbinden geçen gecen bir duada edebiliriz.Böylece kazanmak için daha çok çabalayacağız :KK54:

5*Regl olanlar izne ayrılacak ve izin tarihi bittikten sonra tekrar kaldıkları yerden devam edecekler.

6*Bildirimler haftalık olduğu için şu şekilde yapılacak bir günde 5 vakit bir haftada 35 vakit kılınması gereken namaz sayımız örneğin,bir haftada 24 vakit kıldı ise 24 kıldım vakitleri tastamam kıldığını varsayalım : 35 vakit kıldım yada 3 gün regldim kalan 4 gün tastamam kıldım yani 20 vakit kaza olarakta ceza namazım yok ya da hala 2 kaza olarak ceza namazım var gibi.Yeni başlayan üyeler başlanan tarihten vakitleri sayıp tam yada eksik kıldığının bildiriminde bulunmalı.

7*Kılınmayan vakitlerin hafta içerisinde kazası yapıldıysa sayıya vaktinde kılınmış gibi dahil edelim.

Listemiz 11 kişi oldu maşallah:KK36::KK36:

İSİMTOPLAM VAKİTKALAN KAZA SAYISICEZAÖDÜLNOT
@melegim66 35 -- 1
pregn-smiley.gif
@kakule71 bildirim yapmadı- -- -
pregn-smiley.gif
E ekke 30 -- 1-
@tembel_karinca - -1 --
denizzeynep denizzeynep bildirim yapılmadı- -- --
@COLIN bildirim yapılmadı- -- -regl izninde
@yarimkalbim bildirim yapılmadı- -- --
@chiLL -bildirim yapılmadı -- --
@mavibulut93 bildirim yapılmadı- -- -
pregn-smiley.gif
@Zelifme -bildirim yapılmadı -- --
@1234emremelek bildirim yapılmadı- -- -
pregn-smiley.gif
Maşallah en hayırlı faydalı topigi sen açmışsın.sana maddi birsey yapamam ama dua ederim.gönlünden geçenin hayırlısını
Allahü Teâlâ tez vakitte nasip etsin inşallah. :KK200::KK200::KK200:

Maşallah en hayırlı faydalı topigi sen açmışsın.gönlünden geçenin hayırlısını
Allahü Teâlâ tez vakitte nasip etsin inşallah. :KK200::KK200::KK200:
ayyy Allah razı olsun nasıl içten dua etmişsin cok teşekkür ederim seninde gönlünden geçenler kabul olur inşallah cnm

Allahim hepimize yardımcı olsun canlarim.aman deyim bırakmayın namazları.
Kabirde ilk sorgumuz namazdan olacak.eğer namazlarimz tam sa gerisi kolay .tam değilse o zaman bittik.
Allahim namaza tam başlayıp bir daha ölene kadar bırakmamayı bizlere nasip etsin inşallah

3 gün içinde nasipse bende katılıyorum aranıza Allahın izniyle çok üzüldüğün fakat yapmadıgım için bir devam edip bir bırakıyorum Allah razı olsun inş birbirimize destek olarak devam ederiz..

Allahim hepimize yardımcı olsun canlarim.aman deyim bırakmayın namazları.
Kabirde ilk sorgumuz namazdan olacak.eğer namazlarimz tam sa gerisi kolay .tam değilse o zaman bittik.
Allahim namaza tam başlayıp bir daha ölene kadar bırakmamayı bizlere nasip etsin inşallah
sagol canim Allah razi olsun destegin icin insallah dedigin gibi olur yarina sag cikacagimiz belli deil dun komsumun oglu vefat etti daha gencecik bekar cocuk aile perisan cok etkiledi beni

3 gün içinde nasipse bende katılıyorum aranıza Allahın izniyle çok üzüldüğün fakat yapmadıgım için bir devam edip bir bırakıyorum Allah razı olsun inş birbirimize destek olarak devam ederiz..
hosgeldin cnm tabiki gel aramiza elimizden geldiginkadar birbirimize destek oluriz calisiyor musun peki tatlim

hu huuu kizlarrr nasilsiniz namazlariniz nasil hepiniz tamdir insallahhh benim eksiklerim var cok uzginum insallah bu hafta telafi ederim

Can
hu huuu kizlarrr nasilsiniz namazlariniz nasil hepiniz tamdir insallahhh benim eksiklerim var cok uzginum insallah bu hafta telafi ederim
canim ben sana çok kaynaştı m gerçekten yakın bi arkadaşım gibi hissettim.canım namazlarını hiç bırakma canım.Su an yaşıyoruz ki Allahin bize davetini duyuyoruz ezanlarimizi.
Allahim in davetini reddetmek olur mu haşa. İnsallah hep beraber namazlarimisi kılalım omur boyu

Can
canim ben sana çok kaynaştı m gerçekten yakın bi arkadaşım gibi hissettim.canım namazlarını hiç bırakma canım.Su an yaşıyoruz ki Allahin bize davetini duyuyoruz ezanlarimizi.
Allahim in davetini reddetmek olur mu haşa. İnsallah hep beraber namazlarimisi kılalım omur boyu
amiiinnn canim cok tatlisin bende aynen tanisiyormusim gibi konusuyorum seninle ne vizel burada dostluklar kurabilmek

@melegim66 canım evde yoktum siteyede giremedim kaçgündür evde olmayınca bikaç namazımda kazaya kaldı malesef ama buhafta telafi etcem inşallah. 29 vakit kıldım ve 6 vakit kazam var malesef :KK43:

@melegim66 canım evde yoktum siteyede giremedim kaçgündür evde olmayınca bikaç namazımda kazaya kaldı malesef ama buhafta telafi etcem inşallah. 29 vakit kıldım ve 6 vakit kazam var malesef :KK43:
insallah canim ya bu hafta bende boyle oldum uzerimde cok yorgunluk var bazen gece aniden uyuyorum gunduz cok yoruldugumdan heralde

X