Hayattan zevk almiyorum

dandiktavsan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
16 Temmuz 2018
161
296
34
Cok sıkıldım artik. Hayatimdaki sorunlara cozum bulamamaktan.

Ailemin onayi olmadan kacarak evlendim 4 sene once. 8 ayda bosandim. Daha dogrusu baska bir kiz icin terkedildim. Bu uzuntuler esnasinda dusuk belirtileri ortaya cikti. Sonra doktor dedi ki cok fazla psikiyatrik hap kullanmissin. Bebegim saglikli dogmayacakti, zaten kanamam bitmiyordu. Bebegimi aldirdim. Eski esimin umrunda olmadim. Hastaneye bile gelmedi. Hamile oldugumu ogrendigimde lanet olsun demisti.

Eve 5 dk gec kalsam bu kiz basimiza bela olacak diyen bir babam var.
Annem zaten kacarak evlendigim icin surekli basima kakar.
Kendi maasimdan bir kurus kendime birsey alsam, niye para harciyorsun diye kukrerler.

Goz doktoruna gitmem lazim, babanin da gitmesi gerek ama ne yapalim kemerleri sıkıyoruz dedi annem ve bu sabah kavga ettik.

Yok yani baska eve tasinma sansim. Maddi manevi.

Aradan 4 sene gecti. Biri girdi hayatima. Cok kostu pesimden. Cok sevdim onu, sevildigimi de sandim. Nikaha 20 gun kala gelinlik provasi olurken mesaj atti. Eski esiyle barismis, hakkimi helal edecekmisim.

2 ay gecti. Zor is buldum hic memnun degilim. Ama ben is arayamam da cikamam da. Evde kiyamet kopar.

Bir adam var. Benden 15 yas buyuk. Aksamlari ayni metroya inip binerdik. O da bosanmis biriydi. Kizi varmis onun. Isini batirmis. Esi de yabanci uyrukluymus terketmis onu. Ustelik ailemin tanidigi biri ve annem nefret ediyor onlardan. Evimizin tam karsisinda oturuyorlar. Annem de yemek yerken israrla niye perdeyi aciyor anlamiyorum. Acayip icerisi gozukuyor. Bazen yariciplak oluyorum utaniyorum. Hava sicak yemek kokusu da gitmiyor diyor kiyameti kopariyor.

Bu sure zarfinda benim icim bu adama isiniverdi. Cok uzun boylu, bembeyaz sacli, dindar sevimli pamuk gibi bir adam. Her gun onu goruyorum. O benim şefim cunku.

Sonea konusurken gecen gun , bizim apartmanda yeliz isimli bir ablamiz vardi, bilmiyordum onunla nisanliymis 15 sene once. Ve dedi ki eski esimi bile onun kadar sevmedim. Kimseyi onun kadar sevemem.

Dedim ki gelinlikle senin karsina cikmis, isini kaybettiginde nisani atmis seni terketmis. Nasil sevebilirsin onu ?

Hayir dedi yine de mutlu olsun.

Icim acidi.

Eski esim, eski sevgilisini unutamamisti. Ona geri dondu.
Eski nisanlim, Allah var eski esim cok guzel kadindi bir gorsen dedi, ona geri dondu.
Hoslandigim adam da eski nisanlisini...

Kimi sevmeye kalksam hep unutamadiklari oluyor.

Arkadasim araciligi ile biriyle tanistirildim bugun.

Adam benden 11 yas buyuktu. Dedi ki bastan kartlarimizi acik oynayalim ben evlilik dusunmuyorum. Ama belki birlikte vakit gecirip birbirimizi seversek birseyler dusunebilirim. Bu arada maasi 4000 altinda olan bayanla anlasamam.

Hicbir sey demeden masanin ustune 50 tl birakip kalktim.
Kactim.

Beni yargilamayin bu gece. Elestirmeyin. Kalbim cok aciyor.

Ben sevilmeyi de gectim sadece anne olmak istiyorum. Yasama amacim olmali. Gunlerim bosa geciyor.

Benim yasama amacim yok. Bazen balkondan bakarken asagiya, hadi yap bir kez canin yanacak ama kurtulacaksin diyor bir ses arkadan bana.

Psikolojik tedavi gor demeyin bana. Cevre degismedigi surece yararsiz.

Bir adam istiyorum. Hemen simdi bu gece. Ona cok sarilip aglamak. Telli duvakli hayaller kurmak, bebek yatagi bakmak istiyorum.

Artik gelecegine inancim kalmadi. Zaten sosyal cevrem sifir. Kimsem yok , dusmanim cok

Cok yalnizim yapayalniz

Ilk önce ne bu karamsarlık. Yok ölmek istiyormuş da atlayacakmış. Eğer dine Islam'a inanıyorsanız bunu yaptıktan sonra öteki tarafta kat ve kat daha fazla acı çekeceğinizi biliyor olmanız gerekli. Özellikle aileniz nasıl yıpranır kahrolur .

Ayrıca çalışın efendim darlandım deyip çıkmayın. Aileniz maaşınızda el koyuyor sizde buna itiraz edemiyorsanız maasinizi az söyleyin. 2.000 alıyorsanız askeri ücret deyin birikim yapın.

Ailenize karşı çıkıp kaçıp evlenmişsiniz. Aile duası önemli maalesef olmamış ama bunda da bir hayır vardır demelisiniz bence. Belki ileride şiddet de işin içine girecekti nereden bilebiliriz.

Evlenmek için acele etmeyin. Nasibinizde olan zaten karşınıza çıkacaktır. Aceleyle her gelene gel demek size böyle acı verir. Dua edin kendinizi toparlayın. Ailenizle aranizda ki soğukluğu sorunu halledin .Zamanla evlenecek kişi karşınıza çıkar ama o geldiğinde hem psikolojik hemde maddi olarak hazır olun.

Sevgiyle kalın.

Senin başına da gelmeyen kalmamış arkadaş. Ayrı eve çıkmaya çalış, hayatını yaşa, acele etme evlilik için, elbet doğru kişi çıkar karşına.
Ölümü falan da düşünme, genceciksin daha, deyer mi Allah aşkına yapma. Sanki evlenip çoluk çocuğa karışınca hayat güllük gülüstanlık mı?

Kaç yaşındasınız? Ben bu mutsuzluğu bilirim. Günlerin boşa geçmesini her tuttuğunuzun elinizde kalmasını yalnızlığı. Hepimiz biri çıksın bu mutsuz hayattan bizi söküp alsın diye mucizevi birilerini bekliyoruz. Ama herkes bu hayatta bu kadar nasipli olmayabiliyor. Klişe gelicek ama siz kendinizle mutlu olmadan kendi başınıza ayağa kalkmadan kimse sizi ayağa kaldırmayacak, o beklediğiniz kişi belkide siz hazır olmadan çıkıp gelmeyecek. İşin özü sizde bitiyor inanın bana. Kalkın birşeyler yapın. Hayatı, kendinizi sevmeye bi sebep bulun. Ayrıca sevilmeye de. Kendini sevmeyen birini kim neden sevsin, kendiyle uğraşmayan biri için kim neddn uğraşsın? O mucizevi birini beklerken hep bunları sordum kendime, kendi gücümle doğruldum ayağa kalktım. O zaman hayat bambaşka oldu, her güzellik kendi ayaklarıyla geldi bana

Profilinizdeki yaşınız doğru ise (28), daha çok gençsiniz. İnsanlar bu yaşta eğitimlerini pekiştiriyorlar. Evlilik için de acele etmeyin bence. Biraz kendinize ve iç dünyanıza yönelin. Hobi edinin, bir kursa gidin, gelişim kitapları okuyun, sosyal topluluklara katılın... Bu sayede çevreniz de genişler, psikolojiniz de düzelir.

Hayatınızın en güzel yaşlarındasınız. Kendinize zehir etmeyin :)

Biriyle evlenme amacınız onu yara bandı olarak kullanmak, çocuk yapmak olacak. Bence zihniyet olarak çok yanlış yerdesiniz. Çıkar amaçlı ilişkiler yürütüyorsunuz, karşıdaki de öyle. Bir yerde patlıyor. Belki de olmadığı daha iyi oluyor bu sebeple. Mantık, duygular birbirine girmiş.

Aileniz konusunda çözüm arayın. Sizin kesinlikle onlardan uzaklaşmanız şart. Maddi olarak belinizi doğrultmaya bakın. O evden çıkın.

Valla biri olsun, anne oluyum, sarılıyım mantigiyla lütfen seçim yapmayın daha fazla canınız yanmasin çalışın ..

Elbet bir yerlerde sizi bekleyen biri vardır .

Evlenip ayrılmışsın
Biraz kendine zaman tanı
Önce bu psikolojiden kurtulmanın yollarına bak
Ailenin yanından ayrılman lazım ama bunun için önce iş bul çalış biraz kendi paranı kazanmanın güzelliğini yaşa
Bir arkadaşın dediği gibi maaşını az söyle birikim yap ondan sonra ayrı eve çık
Evdeyken de kitap okuyabilirsin sevdiğin bir şeyle uğraşabilirsin benim bir arkadaşım çok güzel dantel yapardı, eli yatkındı. Can sıkıntısını o şekilde geçiriyordu sonra iş buldu gayet mutlu :)
Erkeklere potansiyel eş olarak bakma, abi/arkadaş olarak bakmaya çalış
Çünkü iş hayatında bunlara da ihtiyaç var yani erkeklerle doğru iletişim kurabilmen için sınırını iyi çizmelisin
O çok istediğin omzuna yaslanacağın adam illa ki karşına çıkacaktır, bugüne kadar yaşadıkların için de şükretmelisin
İkinci kez evlenip yine boşanabilirdin, adam evlendikten sonra dönebilirdi eski eşine olan sana olurdu
Çocuk için de üzülme 45e kadar yolu var
Tanışmalar hep olur, önemli olan anlaşmak

Çok arayış icindesin.bir dur dinlen herşey erkek değil.çalış kazan bir ayaklarının üstünde dur.erkek olsun nefes alsın yeter mantığıyla hareket ediyorsun .amacın kendin için olsun paranı kazanmak olsun.yalnızlık başına vurmuş.tekrar yanlış bir ilişki içine dusebilirsin .enerji ni bulunduğum ortamdan nasıl kurtulabilirme harca

Benim canım iş gitmek istemiyor. Yataktan çıkmak istemiyorum. Evde de buhran geçiriyorum, annem ile anlaşmak imkansız.

Hiçbir şey yapmak istemiyorum. Içimden saçımı taramak dahi gelmiyor. 1 saat uyudum. işyerinde ruh gibiyim.

Ben hayatımda hiçbir şeyi değiştirebilme şansına ve kapasitesine sahip değilim. Karakteri bana tamamen zıt erkeklerin ahlaksızca tekliflerinden sıkıldım . Bana teklif eden 11 adet erkeğin 11 i de evlilik düşünmediklerini söyleyip 1 ay sonra nisanlanip evlendiler.
Ben biriyle oturup kahve dahi icemiyorum o aşamaya gelmeden kestirip atıyorum. Dejavu yaşıyorum çünkü daha teklif ederken evlilik düşünmediklerini belirtiyorlar nasıl gururum inciniyor anlatamam.

Bu hayatta bazı kadınlar "instamom" olur bazılarıysa başını gömüp ağlayacağı bir omuz ve bembeyaz gelinliğin hayalini kurar. Hayal olarak da kalır. Sanırsam ikinci grupta olduğumuzu kabullenmekten başka seçeneğimiz yok. (Her ne kadar zor olsa da.) Yoksa daha çok acı çekeceğiz.

hayatta mutlu olmak, sadece koca bulmaktan ibaret değildir...Sürekli aileden kaçma isteğin var, önüne kim çıkarsa ona akıyorsun...tek derdin o evden kurtulmak, böyle devam edersen, evlilik için kriterlerin olmassa, daha çok dönersin baba kapısına...evlilik yerine okumayı, meslek sahibi olmayı tercih etmelisin...

iktisat mezunuyum. çalışıyorum mesleğim var.

yorumunuz çok rahatsız edici.

tabii siz annesiniz o duyguyu tattiniz. Benim isteklerin çok mutevazi. ben bir holding te üst düzey yönetici olan bir erkek v.s istemiyorum. siradan bit adam sadece...

28 yasindan sonra kendi mutfağımda kendi evimde , kendi duzenimde olmak istiyorum.

Daha çok donersiniz baba evine dediniz ya !!! çok haklisiniz
Kul olmaktansa dul olmak daha iyidir

Kimi sevsem açıldı kısmeti diye bir şarkı var ya hani, onun gibi oluyor bazen ard arda yaşananlar... Aileniz sizi bunaltıyor bence ve pek tartıp biçmeden, o ortamdan kurtulmak adına aceleci davranıyorsunuz. Ayrı yaşamanın evlilikten başka bir yolunu bulsanız daha güzel olacak herşey aslında yani bu konu üzerinde düşünün, evlilik üzerinde değil.

Işine sıkıca sarıl .mutluluğun huzurun nerden geleceği hiç belli olmaz.Sevmesende gidebileceğin bir işinin olması çok güzel bence.Tamamen karanlıkta değilsin.Kazandigin parayı nasıl ailene değil de kendine artırırsın onun yolunu bulmaya çalış .Her aile boşanmış kızlarının ayrı eve çıkmasına müsaade etmiyor cevremde de.Eger yeteri kadar birikimin olursa,en azından stüdyo dairelere çıkabilirsin .Hem özgüvenin artar,hem kendi dünyanı kurmuş olursun.Boylesi içini rahatlatır bencede.Yuva kurmak istemen elbet normal ama yaş farkının çok olduğu,çocuklu erkeklerden bence uzak durmalısın .
Inşallah sıkıntıların son bulur.Cok üzüldüm

Mutluluğu kimse vermez bize. Biz mutlu insan olursak mutlu bir hayatımız, evliliğimiz, işimiz olur. Önce kendiniz mutlu olmaya bakın. Örneğin spora gidin. (Anne babanıza da doktor tavsiyesi deyin!) Kendinize yatırım yapın. Örneğin diksiyon kursu, dil kursu, mesleğinizde ilerlemenizi sağlayacak kurslar vb.
Ayrıca, ailenizin tüm kazancınıza çökmesine izin vermeyin. İlk başta bu durumu yadırgayabilirler, sizinle kavga edebilirler. Ama kararınızdan dönmeyin ve kabul ettirin onlara bu durumu.

Öncelikle şuraya biraz sevgi bırakayım
Hepimizin sevilmeye ihtiyacı var, çok iyi anlıyorum sizi. Çalışıyorsunuz maaşınız var, bence 1-2 kursa yazılın. Farklı ortamlara girin. Hiç belli olmaz nereden ne geleceği. Hep iyi insanlarla karşılaşırsınız umarım.

Surekliolumsuz dusunmeniz hayatinizdaki herşeyi olumsuza çeviriyor bence biraz pozitif olmayi deneyin ve akisina bırakın hayati.yasiniz kac bu arada

Yasini almis erkeklerin gecmisinde unutamadiklari birileri yuksek ihtimal olabilir.

Birazda belli edebilirler gozlemleyin kor sagir iliskiye atilmayin kendinize degil karsidaki adamin da duygularina hareketlerine de bakin iyiliginiz icin soyluyorum.

Insan umut etmek istiyor kiriliyor insallah hayirli guzel seyler yasar iyi olursunuz.

inan bana yazı tarzın klasik ev kızı gibi geldi bana...ayrıca sorunda burda zaten, kendini üst düzey bir yöneticiye neden layık görmüyorsun...kul tarzı bir bir evlilik istiyorsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…