Hayatımın travması hala peşimi bırakmıyor ne yapmalıyım?

kucukbulutt

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2023
59
-261
28
Merhaba herkese öncelikle herkesten kaba ve kırıcı olmamasını rica ediyorum bu anlatacaklarım benim için çok zor.Olay çok uzun kısaca anlatacağım. Şuan evli ve 9 aylık hamile bir kadınım.Bilirsiniz bizim toplumda kizlik diye bir olay var ne yazık ki kanama olmayınca kız değil yaftası yiyorsunuz.Ben hayatımda eşim hariç kimseyle birliktelik yaşamadım dolayısıyla böyle bir sorun yaşayacağım aklıma gelmezdi.Esimle ilk tanıştığımızda yani samimiyet ilerledikçe bana eski nişanlısı dahil hayatına giren tüm kadınların birileri ile olduğunu ve hep ona yalan söylediklerini söyledi bana sende bunu yapmayacaksın değil mi demişti buda onun travması haline gelmişti. Bende ona kimseyle birlikte olmadığımı söyledim gerçek buydu çünkü aksi imkansızdı. Bu konuşmadan sonra içimi bir korku kapladı ya kanamam olmazsa daha evvel hiç düşünmemiştim bunu bir yandan da kendime ne diye korkuyorsun sen ne yaptın ki diyordum.Neyse konu askıda kaldı ilişkimizi yaşamaya devam ediyoruz sorun yok.Bir akşam buluştuk ve aramızda yakınlaşma oldu bende haliyle korktum uzatmak istemedim ama olay birlikte olmaya geldi ikimizde duramadık derken hayatimin şokunu orda yaşadım bana gidip geliyorum neden kan gelmedi dedi donup kaldım sanki o an onu çok seviyordum ve en önemlisi yalan söylememiştim tabi ki birden geri çekildi sende mi bana yalan söyledin dedi bende ağlamaya başladım yemin etmeye başladım suçum yoktu .Bana itiraf etmemi o zaman sorun etmeyeceğini söyledi bende doğruyu konuştuğumu söyledim bugünü aşmak çok zor oldu.Belki hemen olmuyordur diye konuştuk içten içe bana inanmak istiyordu zaman geçti bir gün yine denedik canım çok yanmıştı yine kan gelmedi üzülüp kalktı gitti bende camasirimda biraz kan gördüm ve çağırıp gösterdim bak bu olmasın dedim bana zorlamadan olmuştur o olsa daha çok olurdu dedi tabi yine ben suçum olmamasına rağmen Derin bir depresyona girdim.Resmen ruh gbi gezmeye başladım tabi oda hem birbirimizi seviyorduk hem kopamiyorduk ayrılmayı denedik ama olmadı. Derken bu konuyu kapadık bana güvenmeyi seçtiğini söyledi ve evlendik ilk gece de dahil konuyu açmadı normal davranıp beni mutlu ediyordu.Taa ki geçen gün doğum ile ilgili konuşana kadar bana dedi ki belki doğum sırasında yırtılır beni yine korku sardı travma yaşıyorum aklımdan çıkmıyor gebelik zaten zor bi olay iken birde bu var hem doktora nasıl anlatacaktim ki ne diyecektim lütfen bana kırıcı olmasan yorum yapın.Sucum olmadığı halde suçlu gibi kaldım bu konu her açıldığında kalbim sıkışıyor kimseye bisey de anlatamıyorum ben ne yapayım sizce?

Hanımefendicim yazdıklarınızı tekrardan okur musunuz rica ediyorum? Bir. Kocanız eğer bu kadar bakireliğe takiliyorsa ne diye her önüne gelenle yatıyor. Eğer aynı hassasiyeti kendi verse anlicam da kendisi her kadınla yatsın sonra karsisindaki kadına niye bakire değil diye leke çalsın. Gerçekten çıldırmamak elde değil. Başta bu adamla evlenmicektiniz. İkinci yırtılma konusuna gelirsek, hamilesiniz ve boyle korku duymanız normal. Çocuğunuzu düşünün ve biraz rahatlamaya çalışın.

Ya kusura bakma da ne hödük ne bilgisiz eğitimsiz kocan var. Kendi yatıp kalkmış. Sana yaptığı sadece manipüle. Ayrıca zar diye birşey de yok orası birbirine yakın dokular haliyle ilişki sonrası zorlama olduğu için kanama olduğunu söyleyen doktorlar var..
Ne meraklı kan fetişti heralde ... bunca derdin arasında buna mı takiliyor?
Bence özgüvensiz diğer kadınlar görmüş geçirmiş olduğu için sen öyle olma istiyor onu anladım kendini ispat etme çabasına girmemek istiyor işte.

Mesele sadece bekarwt değil ki düşünsenize işlendiğiniz bi suç üstünüzde kalıyor onun ağırlığı eziyor
İşte size inanacakti. Leke çalmicakti. Size kendinizi kötü hissettirmicekti. Hanım efendicim siz kötü bir şey yapmadınız. Azcik bilimsellik bilen azıcık araştırma yapan azcik okuyan herkes bilir ki bakirelik bozulurken illa kan gelmez. Kan olması şart değil. Ayrıca ha bakiresiniz ha değilsiniz kime ne eşiniz önce kendine baksın. Yaşadiklariniz normal değilki. Psikolojik şiddettir bu. Kaç aydır yada yıldır siz bu psikolojiyle yaşamak zorunda kalmışsınız. Ben burda üzüldüm ya

Siz de böyle bir aptala hediye olarak çocuk veriyorsunuz. Mükemmel seçim. Aynen devam.

Eşiniz çok iki yüzlü. Hem evlenmeden sizinle birlikte oluyor hem de bekarete önem veriyor. Paşaya bak sen...
Siz de keşke karşısında daha güçlü ve kararlı kalıp, bilimsel açıklamasını yapıp onu bilgisiz olmakla suçlasaydınız. Çünkü eşiniz malesef kör cahil. Daha her zar yırtıldığında kan gelmeme ihtimalinin de olduğundan bi haber.

Kocaniz manyak mi? Bir zara bu kadar takinti yapilir mi, deli mi ne??? Cocugu dogacak hala zar derdinde. Dik durun Allah askina. O zari ameliyatla aldirip cerceveletip eline verin. Sonra da tekmeyi basin demek isterdim ama diyemiyorum.

İnanın bunla alakalı gördüğüm kabuslar yaşadığım korku beni çok değiştirdi. Uzaktan konuşmak kolaydır insanlara onu da anlıyorum bu konuda sorun yaşamış bana açıkça anlattı gizlemedi erkeklerde ilk olma duygusu arzusu var genel itibariyle bana inansa da içten iç üzülüyor biliyorum bende çok üzülüyorum ama nerden bilecektim ki üstelik bu konuyu kapatarak el ele verip evlendik ama şuan yine o girdaba girdim içimde stres korku kimseyle konuşamıyorum

Anlattım her daim kanama olmayacagini netice de ben hergun biri ile yatmadım bilemem araştırmadan

Yargilamadan yaziyorum.

Dogum sirasinda bekaret zarinizin yirtilip yirtilmadigini (yani su kelimeleri yazmak bile zulum ama iste siz kirilmayin diye yaziyorum) anlayamazsiniz. Kimse anlayamaz, doktor da anlayamaz.

Ya sezaryen dogurursaniz o zaman ne olacak?
Normal dogumda zaten bakire olsaniz da olmasaniz da o kadar cok kan geliyor ki, yani bunu anlamanin yolu yok.

Herkesi elden geçirmiş, evlenmeden işi pişirmiş. Ama kan akmayinca üzülmüş beyzade tüm kadınlar kendilerini buna saklamaliydi. Tek siz değil hepimiz
Kadın olmak ne zor is ne yapsanız bir yafta yiyorsunuz

Nezaketini için teşekkür ederim ben o halde doktora bunu mu sorayım utanmadan nasıl yapayimbunu

Esiniz neden sizinle birlikte oldu, gercekten o an dayanamadigi icin mi? Bana test gibi geldi. Evlendikten sonra kan gelmezse kafayi yerdi cunku. Sizi sevdigi icin de size inanasi tutmus evlenmissiniz. Eee? Ne hala belki dogumda gelir bilmem ne?? Yani delirmia gibi kan pesine dusmek de ne biliyim.
Dogumda zaten bolca kan gelir o sirada he gulum geldi kan deyiverin de rahatlasin bari

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…