Hayatımın hatası mı ???

Evet sorunlar en başta başladı görücü usulü bir evlilikti evlenmeye 3 ayda karar verdik ve hemen harekete geçtik, sindi dönüp baktığımda hayatımı getirdiğim nokta o kadar kötü ki :/ daha kötüsü olur diye endişeleniyorum sonuçta baba evine dönmek işimden ayrıldığım için tekrar iş arama sürecine girmek.. bu arada mühendisim ama hiç özel tecrübem Yok ve yaşım 29. Dolayısıyla bu koşullarda doğru karar vermek zor oluyor

Yazık olmuş gerçekten hayatınızı getirdiğiniz nokta çok üzücü. Daha nişanlılıktan sinyaller varmış, evlendiğiniz gibi çocuk işine hiç girmeseydiniz keşke. Şimdi kendinizle beraber onu da düşünmek zorundasınız
Keza babası pek düşünmüyor gibi. Mutsuz bir anne, içen ve sinirli bir baba.. evde huzur yok ki bebek mutlu büyüsün...
Eşiniz size ve çocuğuna maddi durumu iyiyse yeterli nafaka verebilirse boşanın bence

Dün gece gene birbirimize girdik. Aslında herşey iyiydi gündüZ gene içmiş azıcık. Kayınpederim geldi sorunlarımızı konuşmak için. Güzelce konuştuk onunla. Bu arada ayrı ayrı konuşmak için eşimi göndermişti. Herseyi halletmiş gibiydik, hatalarımı benim ve onun beklentilerini konuştuk uzun uzun ( ki bu kaçıncı konuşmamızdır kendisiyle, sorunumuz olduğunda hep gelip dinler çözüm arar. Torununun yalnız olması korkutuyor sanırım. ) Eşim zil zurna sarhoş geldi aslında hata bende oldu arabası bozulmuş ben gelip alayım dediyim gecenin 3ünde. Bu seferde sen çocukla bu saatte neden çıkıyorsun diye kavga ettik. Tabi onun yanında daha çok hakaret vs. Cok kırığım bütün gece uyumadım, o sızdı kaldı uyuyor. Bebeğim uyuyor. Ben ise ne yapacağımı bilmiyorum. Bir yanım cek git diyor bir yanım kalksın otur konuş.

Evet artık o da Benimle. Nafaka konusunda sadece beni cezalandırmak için elinden geleni yapacağını görebiliyorum onda. Hayatını mahvettiğimi düşünüyor, bende kendi hayatımın mahvolduğunu.. dediğim gibi bu kızgınlıkla olabildiğince beni cezalandırmak için elinden geleni yapacaktır. Aslında anlatmak istediğimde buydu, eğer gidersem çocuğumu maddi anlamda da dahA kısıtlı imkanlarla yalnızca benim ve ailemin desteğiyle büyütmek zorunda kalacağım. Bu da ona müfakat vermek gibi geliyor bana

Ama ona mükafat olmasın diye işkence çekmene değiyor mu?
Peki son bi deneyin o da istekli ise, mutlu bir aile olmaya çalışın. Bir süre kavga etmemeye çalış vs vs. Yani kurtarmayı deneyin madem

Ama ona mükafat olmasın diye işkence çekmene değiyor mu?
Peki son bi deneyin o da istekli ise, mutlu bir aile olmaya çalışın. Bir süre kavga etmemeye çalış vs vs. Yani kurtarmayı deneyin madem
Evet uyanmasını bekliyorum, bakalım uyandığında pişmanlık duyup özür dileyecek mi yoksa gene üzerime mi gelecek. Eğer öyle olursa yapacak birşeyim kalmadı artık cok yüz göz olduk. Ailelerde özellikle onun ailesi geceden beri bizimle rahatsız. Tabiki onlara göre suçlu yüzde yüz benim, yuvayı dişi kuş yapar. Huzur olmayan evde adam durmaz vs.. hatalarım olduğunu biliyorum ama onunda hataları olduğuna eminim. Herşeyin benim üzerime atılması da haksızlık değil mi

Tabiki iki taraflıdır her şey
Ama karşı taraf seni 10 günlük bebekle bırakabilecek potansiyelde biri. Sen şimdi tavır surat yapsan da kavga etsen de bi işe yarar mı sence?
Bir de tersini dene, ilgisizliğinden şikayet ediyormuş. Fazla fazla ilgilensen üstüne düşsen ne yapar hiç denedin mi?

Denemedim açıkcası ama bu kadar olayın üstüne denemek içimden de gelmiyor. Aslında yemekti bulaşıktı çamaşırdı temizlikti herşeyi yetiştirmeye. Onu memnun etmeye çalışıyorum. Ama onun dediği istediği hep farklı seyler. Bebek gibi onunla da ilgileneyim istiyor sanki. Bilmiyorum çocuğunuz olduğunda sizde eşinizde bunu yaşadınız mı
Su anda ondan nefret ediyorum, ama alacağım fevri kararların hayatımı daha da berbat etmesinden endişeliyim.

Parayla saadet olacağına inanıyorsunuz madem devam edin.

Anne babanın sürekli gergin, kavga ettiği bir evde maddi olarak her isteği gerçekleşen çocuğun mutlu olacağına inanıyorsanız devam edin.

Görüyoruz ki, paranız var ama mutlu değilsiniz. Çocuğunuzun mutlu huzurlu bir çocuk olacağına nasıl inanıyorsunuz?

Düşünüyorum da döndüğümden beri haftada bir gün bu içki olayından kavga kesin ediyoruz bende onun ki içmesine yönelik bir antipati gelişti sanırım artık. Ama dün gece yaşadığımız 10 günlükken çekip gittiğindeki gibi kötüydü.
Hayatım benim değilde sanki hepsi birer kötü bir kabus gibi geliyor, kafayı mı yemeye başlıyorum acaba

Parayla saadet olmaz evet doğrudur. Nitekim dediğinizde haklısınız bizde de var ama 1,5 senedir huzuru bulamadık.
Beni yanlış anlamayın ilk bir yılda tüm evliliklerde sorunlar olduğunu okuyoruz bu forumlarda. Eğer ya geçici bir sorunsa diye düşünüyorum.
Diğer taraftan çocuğum iki durumda da mutsuz olabilir bunun farkındayım. Yani kalsam da gitsem de ikisi de sıkıntılı.
Anlıyorum ki kendini kurtar mantıcıyla diyorsunuz bunu ama diğer taraftan tek. Aşına ebeveyn olmakta kolay iş değil. Kafam karma karışık

15 yildir icip icip para savuran var .Daysk hakaret yok ama onlarda iflas iglas bittiler sadece ickiden ve bosaniyorlar .Seninki daha betermis .

15 yildir icip icip para savuran var .Daysk hakaret yok ama onlarda iflas iglas bittiler sadece ickiden ve bosaniyorlar .Seninki daha betermis .
Bizimde sonumuzun ne olacağını bilmiyoruz ne yazık ki şimdi şartları iyi diye katlanıp sonra rezil olmakta var vezir olmakta

Yalnız sizin sorunlar nişanlılıkta başlamış.
Eğer evlilikte başlasaydı alışma süreci diyebilirdik.

Muhtemelen her kadın gibi evlenince düzelir, değişir diye umdunuz ama olmadı.
Eşiniz belki her zaman rahat büyüyen bir insansa, sorumluluk almayı istemiyordur.
Eş, baba olmak zor gelmiştir, bekarlığı özlüyordur vs

Eşinizin de mutlaka hataları vardır. Çare bulmak yerine sürekli sizi suçlaması, sarhoş olması keyfini bozmak istememesinden.

Eğer ikna edebiliyorsanız aile danışmanına gidin.

Ayrıca üniversite mezunu insansınız.
Neden bu kadar zayıfmış gibi davranıyorsunuz?
Eşiniz hayatınızda yokken aç mıydınız, sokakta mı kalıyordunuz?

Yine de tercih sizin tabi.
Ya umursamaz olup evli kalacaksınız. Ya da katlanamayıp er geç ayrılacaksınız.

Benim bebeğim henüz doğmadı ama evde bulaşık çamaşır benim için son sıralarda falandır. Onların mükemmel olması için uğraşmam. Önemli olan eşimle kaliteli vakit geçirmektir.
Siz hiç evlilik yaşamadan direkt odak noktası hamilelik ve bebek olmuş. Çok zor gerçekten. Her şey çok hızlı gelişmiş. Zaten sorunlar varmış evlilik öncesinde, bebek bence zaten evlilikleri zorlayan bir durum. Eşin de biraz fedakarlık yapmıyor anladığım kadarıyla. Ekonomik özgürlüğün olsa, ya da çalışmadan rahat edebilecek olsan boşanmak mantıklı olan şu durumda. Ama ortada çocuk var, elinizden geleni yapın belki karşılık bulursunuz, belli mi olur her şey iyiye gidebilir...

Bak canım, sana anormal geliyor olabilir ama evet erkekler bebek givi nazlanmak ister... Sizin kopuş noktanız daha birbirinize alışmadan evliliğe alışmadan çocuk sahibi olmanız olmuş ve anladığım kadarıyla senin tüm ilgin çocuğun üzerinde...
Bebek küçük olduğu için haklı olarak eşinden destek ve anlayış bekliyorsun ancak anladığım kadarıyla eşin bebeğin ve evliliğin sorumluluğunu alacak olgunlukta olmadığından şu an sana hem kırgın hem kızgın...
Sen nasıl ona kabahat buluyorsan, ki bence ikinizin de hatası çok, o da aana kabahat buluyor.
İçimden gelmiyor demişsin ama yıva böyle ayakta durur.
Benim sana tavsiyem, bence bebeği bir süreliğine aile büyüklerine bırakıp başbaşa bir tatile çıkın... 2. Balayı gibi...
Hem birbirinizi bebek olmadan değerlendirebilirsiniz hem de sen kocana biraz ilgi gösterebilirsin.
Kırılma bana, hem meslektaşız, hem de 2 evlilik geçirmiş bir ablanım, yuvada huzurun olmamasının ne olduğunu çok iyi bilirim.
Benim Öner'imi bi teklif et bakalım, bu tatil şırasında ama adamı bayma sürekli bebek konusu açıp onu merak edip endişelenip arayıp durma, sonuçta aileler en az siin kadar iyi bakar.

Kendimi bu kadar çaresiz görmem komik geliyor size de ama hamilelik hormonları ya da özgüvensizlik nedeniyle çaresiz hissediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…