Hayatımın hatası mı ???

Ablacım güzel ve yapıcı yorumların için cok teşekkür ederim. Aslında bu ikinci balayı olayını denemeye çalıştık birçok kez. Ama her ötele gidişimizde kavgayla döndüğümüzden, ( siz neden kavgayla dönüyorsunuz demeden ben açıklayayım, balayında 1 gün bile kalamadık eşim içkiden çok etkilendi, sonraki gittiğimiz hamilelik dönemindeki tatillerde sen benimle birlikte olmuyorsun diye kavga ederek ayrıldık ki nerdeyse 7 aylık hamileydim, son gidişimizde gene viskiyi cok kaçırdı (çocukla gitmiştik) ve benimle ilgilenmiyorsun kavgası gene ) ondan sonra tövbe ettik zaten kendi de açıkça diyor bunu ötele gidince cok içip kendimi kaybediyorum diye )

Hayatta hiçbir şey için geç değil. Neden umutsuzluğa kapılıyorsun ki silkelen ve kendine gel bence al bebeğini o evi terk et sonra kendine biraz zaman ver ve iş hayatına atıl belki kolay olmayacak ama şuan da bence çok kolay değil en azından öyle gözüküyor bence ayağa kalk hayatta hiçbir zaman geç kalınmaz bir şeylere biz insanlar kendimize güç veremiyoruz aslında 29 olsun 39 ister 49 ne fark eder ki bir şeylerin farkına yıllar önce varıp kestirip atmadığında geç kalırsın şuan geç değil yaşında genç yalnızca bir adıma bakar evet belki başta zor olur ama hangimizin hayatı kolay ki unutma başarmak istersen başarırsın. Ben yapmam geç kaldım gücüm yok dersen baştan kaybedersin zaten bunu kendine yapma derim ben

Bu arada uyandı ama hiçbir şey hatırlamıyormuş arabasını getirmediğini bile.. gene soğuk gene suratı asık ben mi suçluyum o mu artık karar veremiyorum. Kaçmak hiç birşeyin sonu değil ama bunu biliyorum

Desteğiniz için teşekkür ederim. Bunları biliyorum ama düşününce mideme kramplar giriyor bunun nedeni korkum mıdır sssimin yanlış olduğunu düşünmesi midir tembellik midir

Eşiniz alkol için destek almalı.
Beraber eş terapisine gitmelisiniz.

Birgün sarhoştum diye size ve bebeğe zarar verebilir, aldatabilir. Her haltı yer ama sarhoştum hatırlamıyorum diyebilir. Ve her şey için yine sizi suçlar eminim.

Alkole çare bulmalısınız.

Kesinlikle katılıyorum ama onun içme nedeni de yine benim bildiğiniz kördüğüm olmuş durumdayız . Gerçi o ne kadar senin yüzünden de se de evlenmeden önce sordurduğumuzda da onun alkole olan düşkünlüğünü söylemişlerdi ama ben içmez değişir iyi olur diye kendimi avutmuştum. Aslında bile bile lades dedim ve umut ettim. Hala da umut ediyorum bilmiyorum neden.
Hatalı olduğumu görmek mi istemiyorum sizce

Hayatınızın hatası evlenmek, sonra da sorunları görmezden gelip bir de çocuk yapmak olmuş. Bu hatalara bir tane daha eklemek istemiyorsanız, iki seçeneğiniz var bana göre. Ya eşinize tedavi göreceksin diye şart koşun, o tedaviye başlayıp, değişim gösterene kadar biraz ara verin, ya da buna hiç yanaşmıyorsa çocuğunuzla kendinize yeni bir hayat kurun. Pes etmeyeyim, zamanla geçer düşüncesi kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. Umut etmekle düzelmek hiçbir şey. Değişim çaba gerektirir, bu da iki tarafın birlikte çaba göstermesi demektir.

Alkolsüz oteller de var onlardan birini tercih edip başbaşayız gidin ve dediğim gibi çocuğu arama bile... Tatil boyunca ilgilen...

Eşinin en büyük derdi onunla birlikte olmaman, Aslı da sende birlikteliğin ne kadar zevkli olduğunu görsen, eşine eşlik edeceksin ama kadınlığını tanıyamamıştı bebek olunca hemen. O sebeple diyorum başbaşa kalın diye, inan bu sana da iyi gelecek...

Hem o şekilde otellerde insanlarda daha mutaassıp oluyor, eşin sana daha çok bakar...

Dilerim yuvanı kurtarırsın. Çok zor... ama eğer bu şansı da ikinize tanıdıktan sonra baktın düzelmiyor, terapiye de yanaşmıyor, o zaman ömrünü heba etme bu adamın peşinde... boşan... iş bulunur, para kazanılır ama ömür kazanılmaz...
Ben 2,5 sene çektim, şimdiki aklım olsa 2 saat durmazdım o hayvanla...

Desteğiniz için teşekkür ederim. Bunları biliyorum ama düşününce mideme kramplar giriyor bunun nedeni korkum mıdır sssimin yanlış olduğunu düşünmesi midir tembellik midir
Lütfen bir harekete geç o halde sorular sorma içinde korkuyorum tembelim vs olmaz eğer bir şeyden şikayet ediyorsa insan ve mutsuzsa o durumdan o kişiden o olaydan uzaklaşmalı :)

tatlım bence gec bile kalmışsınnn huylu huyundan vazgecermiii ..boşverrr inceldiği yerden kopsun..

Ailenizle sorununuz yoksa, bence tek neden maddiyat.

Alkol alan insan evlenince neden değişsin ki?
Siz bunu bilerek evlenmişsiniz zaten.

Ablacım nişanlılıkta kedi köpek gibiymişsiniz madem neden evlendiniz? Yani bumca probleme neden göz yumdunuz üstüne neden çocuk yaptınız? Bana öyle geliyor ki sebep maddiyat. Şiddet, hakaret var demişsin aç mıydın açıkta mıydın değer mi?

Ablacım nişanlılıkta kedi köpek gibiymişsiniz madem neden evlendiniz? Yani bumca probleme neden göz yumdunuz üstüne neden çocuk yaptınız? Bana öyle geliyor ki sebep maddiyat. Şiddet, hakaret var demişsin aç mıydın açıkta mıydın değer mi?

haklısınız ama ayrı kaldığımız zamanda lohusalığın stresi yada başka bir nedenle cok acı cektim. Tekrar gidip tekrar çekmekten korkuyorum
O yüzden önceliğiniz kendi mutluluğunuz olsun. Eğer bir anne ne kadar güçlü ve mutlu olursa evladını da o kadar mutlu eder düşüncesindeyim.
Sonu kötü bitmiş kitabı tekrar okumak sonunu değiştirmiyor ne yazık ki .
O yüzden bence dönmemelisiniz.
Yuva yıkmaktan korkarım sebep olmak istemem asla . Düşünce olarakta son ana çabalamak kanaatindeyim . Ama sizin bitmiş bebeğinizle sizi arkasına bakmadan bırakmış bi insan için diyecek bişey bulamıyorum. Sizin için doğru neyse Allah o yolu göstersin amin.

Hayatinin geri kalan tamamını zehir zemberek gecirecegine aynen kaç kurtar...

Bu tedavi konusunu açacağım bu akşam

Verilen yorumlardan en mantıklı öneriyi burda buldum. Teşekkür ederim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…