Hayatımdaki toksik koca ve ailesinden kurtuldum

Karamellikahvemveben

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2023
135
117
28
Evett kızlarrr uzun zamandır siteye girmemiştim şimdi girince eskiden açtığım konuları gördüğüm o anki hislerimi hatırladım ve kendime tekrardan üzüldüm ama artık bu dönemlerin bitti toksik koca ve psikopat ailesinden kurtuldum kafamda sürekli onları aklamaya çalışmaktan hak vermeye çalışmaktan onlar ile sürekli iyi olmaya çalışmaktan o kadar yoruluyormuşum ki ancak bu girdaptan çıkınca anladım boşanalı neredeyse 2 buçuk ay olacak tek pişmanlığım daha önce boşanmamış olmam inanın başka hiç bir pişmanlığım yok kendime 6 yıl bu eziyeti çektirdiğim için çok kızıyorum evet kızlar dövmesi sövmesi içkisi kumarı yoktu ama emin olun psikolojik baskı o kadar kötü bir şey ki bunlar ile yarışır değer vermez verdiğini iddia eder bir şeye üzüldüğünü görse bunda üzülecek/kırılacak/kızacak der sürekli derdini küçümser kendisini över anlatır aslında zor olan hayat onun hayatıymış bana ne varmış yiyip içip azıyormuşum lafa bakın yaa daha neler neler boşanma aşaması bir o kadar iğrençti sonuna kadar gitti daha ne kadar pislik olablir dediğim her anda daha da acıttı ama artık bitti yeni bir ben yeni bir hayat kızım ile berarz ailem her zaman yanımda da bin şükür neyle işte biraz kendime neyse herşry hallolur

Ben de 6 aylık bir bebekle mutsuz bir evlilik içerisindeyim. Boşanmayı denedim olmadı onu bile beceremedim, kızımı vermeyeceğini iddia etti. İte kaka devam ediyoruz. Benim de aldatma, içki, kumar vs yok ama ah o sözler. O kalp kıran, acı verici davranışlar, dil yarası. Psikolojik şiddet. Kendimi artık bir böcek gibi hissediyorum. Benim hayalimi yaşıyorsunuz şuan. En azından sizin adınıza sevindim. Siz çok güçlü bir kadınsınız. yeni hayatınızda hep umutlu hep mutlu olun inşallah

Aynı şeyi bana da yaptı kızımı vermemekle tehdit etti ama inanın o işler öyle değil anne istemiyorum çocuğu dese bile mahkeme kaç defa soruyor yani Allah'ın izni ile bir evlat ile anne arasına kimse girmiyor heleki Sizinki daha bebek süt çocuğu yani bebeğinizi sizden alamaz boş tehdit bunlar Ama boşanmadan önce mutlaka kendinizi toparlayıp güçlenip ona haddini bildirmeyi deneyin Belki sizi güçlü gördüğü zaman geri çekilecektir Ben bunu deneyip de çözüm bulamadıktan sonra boşandım yarın öbür gün ileride şunu da yapsaydım acaba iyi olur muydu düşüncesi kalmasın aklınızda boşansanız bile vicdanınız rahat boşanmış olursunuz duanız için çok teşekkür ederim

Hayırlı olsun, yeni hayatınızda önünüze güzel anı biriktirme sebebi olacak bir dünya tebessüm yaratacak fırsat çıksın kızınızla
Geçmişe yeterince mesai harcanmış hayat devam ediyor güzel anılar biriktirme zamanı şimdi

Çook teşekkür ederiimmm amiin kesinlikle kızıma ve kendime yeni bir hayat zamanı şimdi

Diğer girdap içindeki kadınlara örnek olsun konunuz. Halihazırda mutsuz bir evliliğin içindeyken boşanınca daha da kötüsü gelmez insanın başına. En fazla yine mutsuz olunur, ama böyle mutlu olma ihtimali de var işin ucunda.
Eski konuları bilmiyorum ama böyle huzurluysanız belli ki çok doğru bir karar vermişsiniz, yeni hayatınızda kızınızla çok mutlu olmanızı dilerim

Ben de öyle düşünüyorum Bir başkası sebebiyle mutsuz yaşamaktansa En azından kendi kendine mutsuz yaşamayı tercih edebilirim ama Allah'a şükür ki çok mutluyum yeniden kendimi tanıyorum bu sene ki doğum günü hediyem de bu

Sizin adınıza çok sevindim..Mutlu huzurlu ömür diliyorum kizinizla birlikte..Darısı başıma inşallah..Dışarıdan bakınca el iyisi ama elindekinin kıymetini bilmeyen birisi ile yıllarım gitti..Insan beyni ne garip,bir yandan nefret ediyorum yüzünü goresim yok bir yandan da salak niye kıymet bilemedi kimseyle sorunumuz yok neden sevmedi değer vermedi düzenimizi bozdu diye düşünüp sinir oluyorum.Hayatimda olmamasi yaşantımı olumsuz etkilemiyor daha cok üstümden patates çuvalı kaldırılmış gibi hissediyordum..Ama evimi, duzenimi kaybetmenin verdiği üzüntü gitmiyor bir türlü..

Aynı üzüntüyü ben de yaşadım evimden düzenimden bin bir özenle seçtiğim eşyalarımdan ayrılmayı ama emin olun içinde mutsuz olduğunuz bir evin pek de değeri kalmıyor bitiyor bir süre sonra işte malesef biz yanlış insan ile karşılaşan kesimdeki insanlardanız kıymet bilmeyen mutlu olmayı istemeyen sevmeyen sevilmenin değerini bilmeyen insanlar ama bu bizim ile alakalı değil kendi eksiklikleri boşverelim hayat zaten onlara sevginin ne olduğunu bilmeden geçirecekleri kötü bir hayat vermiş biz kendi hayatımıza odaklanalım mutlu olalım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…