''hayatımda ne değişti zayıfladıktan sonra'' (fotoğraflı)

puccakanka

Canlarım iyiki varsınız
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2009
7.083
385
$78.JPG $57.JPG
$78kiloyumm.JPG $ben...JPG
$heyoo.JPG

''HAYATIMDA NE DEĞİŞTİ ZAYIFLADIKTAN SONRA''

bu soruyu hiç hayatta kendime sormamıştım,hiçte düşünmemiştim ama eskiden bu sitede bi bayan bana bu soruyu sorduğunda verdiğim yanıt bunlardı,pc'me kaydetmiştim aklıma geldi paylaşıyım dedim,okurken yine duygulandım,, :KK5:

20 mart 2012 80 kilodan 57 kilo'ya düştüğümde yazdığım yazım;

Şöyle söyliyim,bikere özgüvenim tam anlamıyla yerine geldi,artık eşimle dışarı çıkınca zayıf insanları görüpte iç geçirmiyorum,eşime çok kızardım eskiden birilerine bakınca falan zoruma giderdi ister istemez üzülürdüm,ama göze yasakmı var engelleyemezsin,mecbur insanlar yanından geçiyo ben bile bakıyorum,neyse artık öylebir güven problemim kalmadı,
heleki kiloluyken ablamla kot almaya bi mağazaya girmiştik,ablam çok zayıftır benim 27-28 beden kot istediğini söyledi bende bilmiyorumki kaç beden giydiğimi,27
0 beden oluyomuş sanırsam,neyse birsürü model çıkardı önüne,bana sordu size kaç lazım diye,valla 44beden sanırsam dedim bana 2-3 model gösterebildi ancak büyük bedende modellerimiz bukadar dedi aldım denedim çok sıkı geldi 46 denedim oldu,ama 2-3model hiçbiride güzel değilki çok moralim bozulmuştu,baktım ablam seç seç beğene beğene bihal oldu modelleri,ben öylece onu izledim çok zoruma gitmişti,heleki ya insan ablasını kıskanırmı,ben kıskanıyodum,bi ablamın bacaklarına bakardım çırpı gibi,bide bana iğrençtim dombili bihaldeki insanın piskolojisi nasıldır öyle :KK43:

ama artık öylemi aldığım her kıyafetten birsürü model var,dilediğimi giyebiliyorum,aynaya yakıştımı diye bakarken kusursuz bihalde kendimi görmek varya ne mutluluk verici bişeymiş bi bilseniz,,eskidende zayıftım ama bu duygular bambaşkaydı,çünkü kilolu olmanın zorluğunu yaşamış içinden çıkmıştım bide en güzel şeylerden biride artık,eskiden bayramlarda vs.gittiğim heryerde bana aaa kilo almışsın ne olmuşun çok değiştirmiş kilo seni,yakışmamış,eskiden zayıf pek güzeldin falan filan laflarını duyardım artık bunların yerini şaşı olmuş gözlerle nasıl başardın nasıl zayıfladın bukadar sırrını bizede anlatsana bizde zayıflayalım işte buu :)

heleki yolda iki çocuğumla giderken görenler bunlar seninmi,kız sen daha çocuksun ne çocuğu bunlar demeleri beni çok şımartıyo, hiçte 2çocuk annesine benzemiyosun diyolar,,çok güzel bu lafları duymak,,daha ne diyim bilemedimkii böyle işte :)

kilo vermeme vesile olanlar aslında yakınlarımın sözleri oldu sağolsunlar nasıl bir iyilik yaptıklarının farkında değiller oysaki,,

ilk kötü anım,ablamla gittiğimdeki mağazada yaşadıklarım,

sonraki anım,, kayınbiraderim askerden döndüğü gün(o giderken ben hamileydim yeni ve zayıftım yinede) beni ilk kez okadar kilolu gördüğündeki ilk şaşkınlıkla söylediği o söz,yenge herşey aynı bıraktığım gibi duruyo ama sen çok acarlaşmışsın yaa...

ve son darbe kendi erkek kardeşimden;
bigün evime gelmişti bişey getirmişti kapıdan uğramış ,ben aldım elindekini ve ona ne sordum hatırlamıyorum ama ,bana dediği şey şu,, kızım yaa kollarına bak öküz gibi olmuş valla,,,(espirilidir kardeşim ama o laf çok koydu bana sonradan)

ve ben o andan itibaren okadar hırslandım okadar motive oldumki aslında,başladım ogün ve başardım

sonunda,darısı benim yaşadıklarımı yaşayanların başına,okuduğunuz için teşekkürler :)
:KK16:

21.ocak.2014
$IMG0854A.jpg
$adsýz1.JPG $adsýz2.jpg $adsýz3.jpg $adsýz4.jpg

bunlarda şimdiki halim,ogün bugündür hep geçmişi düşünüp eski halime dönmemeye çalışıyorum:KK17:

sayfalarda yazdığım bikaç şeyi burayada kopyaladım kızlar

teşekkürler arkadaşlar,,
ben hayatımdan tuzu şekeri hamurişini abur cuburu çıkarmadım oyüzden sanırım öyle 3ayda 4 ayda vermedim kiloları,dikkat etseydim onlara belki hızlı verirdim ama zamana yaydım ve geride almadım şükür,,

yediklerime dikkat ettim sadece,neyi ne zaman nekadar yiycemi öğrendim,hep cıssları gündüzleri yedim,akşam erken ve hafif şeyler yiyip bitki çayı içtim,3 litre aksatmadan suyumu hergün içtim,,haftada 1 veya 2 gün hamur işi yedim öyle hergün zararlı şeyler yemedim,ilk aylarda çok verdim ama sonra kilo azaldıkça benim kilo vermem yavaşladı az vermeye başladım,hatta durdu bile,ama şok bişeyler yapıp tekrar başlattım kilo vermemi,

bazen detox yaptım bazen nesfitle devam ettim, cidden kilo durunca böyle şeylere ihtiyaç oluyo,bi ara lahanaya başladım ondada güzel sonuç aldım,ama insan naparsa yapsın hayatından hiçbirşeyi ebediyen çıkartmaması lazım ben öyle düşünüyorum,sonradan acısı fena çıkıyo,ozaman kilolar geri geliyo,size tavsiyem hergün değil haftanın bikaç günü kaçamak yapın hamurişi olsun tatlı olsun abur cubur olsun,,ben oşekilde verdim ve kalıcı oldu,ne kadar abatsamda şimdi hemen toparlıyorum çabucak gidiyo bikaç kilom:KK16:

herkez şaştı zaten sarkma olmadı hiç vücudumda,ama spor namına hiçbişey yapmadım,tek hedefim kilo vermekti,eğer idealime gelirde sarkma olursa spor yaparım diye düşünüyodum ama gerek kalmadı kilo vermem yeterli oldu,,göbeğimde hamilelik çatlaklarım elbette oldu,ama öyle ahım şahım bi çatlak değildi normal çatlaklar,hani bazılarında çok çok fazla çatlamalar olurya göbek deliği üstüne kadar bende sadece göbek deliğinin altında sağdan sola kadar çatlaklar var,,selülitlerim acayip çoktu zayıflayınca hiçbişey kalmadı:KK16:

yok canım 3 4 ay demedim,toplamda 23 kilo verdim buda 12 13 ay sürdü oyüzden zamana yayarak dedim kalıcı oldu dedim,,ilk aylarda hızlı vermeye başladım ama 60lı kilolara gelince yavaşladı yavaş yavaş gitti oyüzden aylar sürdü,,şu şekilde yazmıştım yazımdada zaten;

yukardada yazdım,spor yapmadım,,ama son bikaç kilom kalıpta duraksama olduğunda sopa hareketi mekik sağa sola eğilme hareketleri yapmıştım birkaç hafta aksatmadan,kilo vermem yine başlamıştı bıraktım,zaten bel fıtığım olduğu için pek zorlu hareketler yapmam imkansız:KK50:

tekrar teşekkür ederim kızlar:KK54:motive ettiyse sizleri ne mutlu bana:KK16:

Son düzenleme:
vallahi bravo cok sevindim hikayenizi okurken oyle bir gururla okudum ki anlatamam:KK17::KK9::KK9::KK9: ben de su an 94 kilo civarindayim, 102den dustum, 21 yasindayim, hayatim boyunca da kilolu oldum hep dalga gecilen sakalar asagilamalar filan.. bir kac kere denedim zayifladim 90 civarina inebildim anca ama geri almistim. bu sefer kararliyim insallah boyle sizin gibi insanlari gorunce de cok motive oluyorum.. vallahi cocuklariniz buyudukten sonra kardes sanicaklar sizi :KK1::nazar::nazar: benim bu ise yeniden baslamam erkek arkadasimin gaz vermesi sonucunda oldu, cok karisik bir iliskimiz oldugundan ben hic takmiyordum.. sonra dusundum ayni sizin gibi ben bile bakiyosam zayif fit insanlara o neden bakmasin, neden yaninda oyle birini istemesin diye. ama hep kendim icin yapicam bunu dedim. o da hep destek oluyor sagolsun.. resimlerinizi tekrar tekrar cevirip bakiyorum inanin masallaaah :nazar: :KK70: cok tesekkur ederim paylastiginiz icin:KK31::KK66:

vallahi bravo cok sevindim hikayenizi okurken oyle bir gururla okudum ki anlatamam:KK17::KK9::KK9::KK9: ben de su an 94 kilo civarindayim, 102den dustum, 21 yasindayim, hayatim boyunca da kilolu oldum hep dalga gecilen sakalar asagilamalar filan.. bir kac kere denedim zayifladim 90 civarina inebildim anca ama geri almistim. bu sefer kararliyim insallah boyle sizin gibi insanlari gorunce de cok motive oluyorum.. vallahi cocuklariniz buyudukten sonra kardes sanicaklar sizi :KK1::nazar::nazar: benim bu ise yeniden baslamam erkek arkadasimin gaz vermesi sonucunda oldu, cok karisik bir iliskimiz oldugundan ben hic takmiyordum.. sonra dusundum ayni sizin gibi ben bile bakiyosam zayif fit insanlara o neden bakmasin, neden yaninda oyle birini istemesin diye. ama hep kendim icin yapicam bunu dedim. o da hep destek oluyor sagolsun.. resimlerinizi tekrar tekrar cevirip bakiyorum inanin masallaaah :nazar: :KK70: cok tesekkur ederim paylastiginiz icin:KK31::KK66:

çok güzel bunları duymak teşekkürler,,inan bana napıyorsan önce kendin için yap canım,,bende önceden hep başkaları yüzünden laf yediğim için,en çokta eşimden utandığım için onun için zayıflamayı istedim,zayıfladımda,ama şimdi hiçte öyle düşünmüyorum bi ara salmıştım kendimi,göbeğim çıkmıştı yan simitler falan tekrar başladım ve yine gitti göbek falaneski kiloma geldim,ama şimdi bikaç kilo vermeye çalışıyorum,aslında herkez eşimde dahil zaten zayıfsın niye üzüyosun daha zayıflıcam diye kendini diyolar,ama ben aynada bakınca eskisi gibi kusursuz görmek istiyorum kendimi,yani kendim için istiyorum bu sefer ,sen ve herkez önce kendi için zayıflasın boşverin milletii,biz mutlu olucaz önce başkaları değil:KK34:

çok güzel bunları duymak teşekkürler,,inan bana napıyorsan önce kendin için yap canım,,bende önceden hep başkaları yüzünden laf yediğim için,en çokta eşimden utandığım için onun için zayıflamayı istedim,zayıfladımda,ama şimdi hiçte öyle düşünmüyorum bi ara salmıştım kendimi,göbeğim çıkmıştı yan simitler falan tekrar başladım ve yine gitti göbek falaneski kiloma geldim,ama şimdi bikaç kilo vermeye çalışıyorum,aslında herkez eşimde dahil zaten zayıfsın niye üzüyosun daha zayıflıcam diye kendini diyolar,ama ben aynada bakınca eskisi gibi kusursuz görmek istiyorum kendimi,yani kendim için istiyorum bu sefer ,sen ve herkez önce kendi için zayıflasın boşverin milletii,biz mutlu olucaz önce başkaları değil:KK34:

aynen canim, zaten sadece kendin icin yapinca, o mantikla sonuna kadar direniyosun, yoksa soyledigim gibi baskasi icin yaptiginda, aramiz bozulunca ben saldiriyodum, uzuluyordum ben neler yapiyorum o takmiyor diye. ah hepsiii bos :KK24: en cokta ozguvenimin geri gelmesi icin calisiyorum, saklanarak yasamaktan, sacma sapan giymekten biktim artik :KK14:

gözlerime inanamadım şu an kilo vermeyi hayatımda hiç bu kadar istemedim var gücümle uğraşıyorum
sadece buna konsantre oldum seni görmek acayip motive etti beni
tebrik ederim:))) azmini hırsını iradeni:)

Canı gönülden tebrik ederim büyük bir başarı olmus.bende su an 77 kiloyum.su an senin bulunduğun kiloda hayal ettim kendimi.ama yolum uzun.tavsiyelerin varsa dinleyebilirim kilo verirken hangi yollari izledin merak ediyorum.gercekten çok hoş görünüyossun

gözlerime inanamadım şu an kilo vermeyi hayatımda hiç bu kadar istemedim var gücümle uğraşıyorum
sadece buna konsantre oldum seni görmek acayip motive etti beni
tebrik ederim:))) azmini hırsını iradeni:)
sağol canım,motive amaçlı koyuyorum zaten,yeterki mutsuz olan başkalarıda benim yaşadığım mutluluğu yaşasın istiyorum,ben başardıysam herkez başarır,,çok pis boğazımdır,:KK37:
Canı gönülden tebrik ederim büyük bir başarı olmus.bende su an 77 kiloyum.su an senin bulunduğun kiloda hayal ettim kendimi.ama yolum uzun.tavsiyelerin varsa dinleyebilirim kilo verirken hangi yollari izledin merak ediyorum.gercekten çok hoş görünüyossun

çok güzel olmuş fiziğin, nasıl zayıfladığını da yazarsan mutlu olurum.

teşekkürler arkadaşlar,,
ben hayatımdan tuzu şekeri hamurişini abur cuburu çıkarmadım oyüzden sanırım öyle 3ayda 4 ayda vermedim kiloları,dikkat etseydim onlara belki hızlı verirdim ama zamana yaydım ve geride almadım şükür,,

yediklerime dikkat ettim sadece,neyi ne zaman nekadar yiycemi öğrendim,hep cıssları gündüzleri yedim,akşam erken ve hafif şeyler yiyip bitki çayı içtim,3 litre aksatmadan suyumu hergün içtim,,haftada 1 veya 2 gün hamur işi yedim öyle hergün zararlı şeyler yemedim,ilk aylarda çok verdim ama sonra kilo azaldıkça benim kilo vermem yavaşladı az vermeye başladım,hatta durdu bile,ama şok bişeyler yapıp tekrar başlattım kilo vermemi,

bazen detox yaptım bazen nesfitle devam ettim, cidden kilo durunca böyle şeylere ihtiyaç oluyo,bi ara lahanaya başladım ondada güzel sonuç aldım,ama insan naparsa yapsın hayatından hiçbirşeyi ebediyen çıkartmaması lazım ben öyle düşünüyorum,sonradan acısı fena çıkıyo,ozaman kilolar geri geliyo,size tavsiyem hergün değil haftanın bikaç günü kaçamak yapın hamurişi olsun tatlı olsun abur cubur olsun,,ben oşekilde verdim ve kalıcı oldu,ne kadar abatsamda şimdi hemen toparlıyorum çabucak gidiyo bikaç kilom:KK16:

Canım ya cok güzel görünüyorsun bayildim sana bi sorum olcak hic spor yaptinmi vicudunda sarkma oldumu gobeginde hamilelik catlaklari varmi bide onceden selulitin varmiydi cevaplarsan sevinirim

Canım yani tek kelimeyle Harikasın. .. bende 75 kiloyum hedefim 59 .. kac ayda verdin diye sorcam ama 3 4 ay yazmissin sanırım. Gercekten fotolarin cok motive etti..inşallah darısı bizim başımıza

harika görünüyosun çok çok tebrik ediyorum seni:nazar: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::nazar:mükemmelsin ayrıca ne sporlar yaptığını çok merak ediyorum vücudun çok sıkı görünüyo sarkma olmamış galiba:nazar:

alkışlar takım arkadaşıma gelsin.:KK9::KK9::KK9::KK9:
hepimizi motive ettiğin için tekrar teşekkürler canım.:KK19:

Canım ya cok güzel görünüyorsun bayildim sana bi sorum olcak hic spor yaptinmi vicudunda sarkma oldumu gobeginde hamilelik catlaklari varmi bide onceden selulitin varmiydi cevaplarsan sevinirim
herkez şaştı zaten canım sarkma olmadı hiç vücudumda,ama spor namına hiçbişey yapmadım,tek hedefim kilo vermekti,eğer idealime gelirde sarkma olursa spor yaparım diye düşünüyodum ama gerek kalmadı kilo vermem yeterli oldu,,göbeğimde hamilelik çatlaklarım elbette oldu,ama öyle ahım şahım bi çatlak değildi normal çatlaklar,hani bazılarında çok çok fazla çatlamalar olurya göbek deliği üstüne kadar bende sadece göbek deliğinin altında sağdan sola kadar çatlaklar var,,selülitlerim acayip çoktu zayıflayınca hiçbişey kalmadı:KK16:
Canım yani tek kelimeyle Harikasın. .. bende 75 kiloyum hedefim 59 .. kac ayda verdin diye sorcam ama 3 4 ay yazmissin sanırım. Gercekten fotolarin cok motive etti..inşallah darısı bizim başımıza
yok canım 3 4 ay demedim,toplamda 23 kilo verdim buda 12 13 ay sürdü oyüzden zamana yayarak dedim kalıcı oldu dedim,,ilk aylarda hızlı vermeye başladım ama 6alı kilolara gelince yavaşladı yavaş yavaş gitti oyüzden aylar sürdü,,şu şekilde yazmıştım yazımdada zaten;

ben hayatımdan tuzu şekeri hamur işini abur cuburu çıkarmadım oyüzden sanırım öyle 3 ayda 4 ayda vermedim kiloları,dikkat etseydim onlara belki hızlı verirdim ama zamana yaydım ve geride almadım şükür,,:KK34:
harika görünüyosun çok çok tebrik ediyorum seni:nazar: :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::nazar:mükemmelsin ayrıca ne sporlar yaptığını çok merak ediyorum vücudun çok sıkı görünüyo sarkma olmamış galiba:nazar:
yukarda arkadaşa yazdım canım,spor yapmadım,,ama son bikaç kilom kalıpta duraksama olduğunda sopa hareketi mekik sağa sola eğilme hareketleri yapmıştım birkaç hafta aksatmadan,kilo vermem yine başlamıştı bıraktım,zaten bel fıtığım olduğu için pek zorlu hareketler yapmam imkansız:KK50:
alkışlar takım arkadaşıma gelsin.:KK9::KK9::KK9::KK9:
hepimizi motive ettiğin için tekrar teşekkürler canım.:KK19:

tekrar ben teşekkür ederim canım:KK54:motive ettiyse sizleri ne mutlu bana:KK16:

triendy21 tebrik ederim, ve senin adına sevindim.
tahmin edebiliyorum zayıfladıktan sonra kazandığın özgüveni, ben de doğumdan çıktığımda 70 küsür kilolardaydım, 40 ım çıkar çıkmaz sağlıklı beslenmeye (diyet diyemem) ve spora başladım, emzirmenin de etkisiyle 6 ay sonra 57 kiloydum, sonra zamanla daha da zayıfladım 53 e kadar indim, bu ara biraz aldım ama dönemsel birşey.
gerçekten çocuğunla gerzerken 'nası yani bu senin mi' demeleri insanın koltuklarını kabartıyor, genç ve sağlıklı ve bakımlı olmak ve de bunu anneyken yapabilmek benim için çok değerli.

dileyen herkese de nasip olur umarım.

tabi emeksiz de olmuyor..

Harika seni zaten daha önce de takip etmiştim bravo maşallah canım darısı isteyenlere olsun.

Iyi aksamlar canim oncelikle seni tebrik ediyorum gercektende mukemmel gorunuyorsun
ayrica sana birsey icin tesekkur ederim bu fotolari paylasmakla ben ve benim gibi nice arkadaslarini
tabiri caizse gaza getirdin. icimden bir ses bak iste imkansiz degilmis dedi.
cok cok mutlu oldum ve motive oldum. galiba canim yemek yemeyi her
istediginde senin basari hikayeni okuyacagim. ayrica seninle ayni takimi paylastigim icin cok mutluyum:KK66:
Sana hep boyle saglikli ve guzel bir yasam diliyorum :KK66:

Harika seni zaten daha önce de takip etmiştim bravo maşallah canım darısı isteyenlere olsun.

Iyi aksamlar canim oncelikle seni tebrik ediyorum gercektende mukemmel gorunuyorsun
ayrica sana birsey icin tesekkur ederim bu fotolari paylasmakla ben ve benim gibi nice arkadaslarini
tabiri caizse gaza getirdin. icimden bir ses bak iste imkansiz degilmis dedi.
cok cok mutlu oldum ve motive oldum. galiba canim yemek yemeyi her
istediginde senin basari hikayeni okuyacagim. ayrica seninle ayni takimi paylastigim icin cok mutluyum:KK66:
Sana hep boyle saglikli ve guzel bir yasam diliyorum :KK66:

çok teşekkür ederim kızlar,inanın bunları duymak için bile zayıflanır ne diyim,herkez barır ben başardıysam,boğazımdan hiç birşeyi kısamıyorum lanet olsun,ama yinede başardım,şimdide aynı gazla devam ediyorum yeniden 56lara inmek için,çokta güzel gidiyo bakalım hedefime ulaşırım inşallah :KK16:

süper süper süpersin. resmen gaza geldim. ne kadar güzel olmuşssun. kıyafetler falan ne kadar güzel oturmuş yakışmış. o kadar güzel bi fiziğin olmuş ki ne giysen yakışır artık. maşallah diyelimde nazar deymesin :) açıp açıp bakıcam bu konuya gerçekten de bi çok kişiye örnek oldun tebrik ederim seni :KK16:

ay maşallah gerçekten benim azıcık fazlalığımı vermedeki iradesizliğimi bi kırsam keşke çok güzel olacak :KK70::KK9::KK9::KK9::KK9:

X