Hayatım alt üst olmuş durumda

kkszkllk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2024
76
-9
Herkese merhaba. Daha önce eşimin sürekli ailesiyle vakit geçirmek istemesiyle ilgili açtığım konudan sonra maalesef sorunlarımız katlanarak devam ettiği için boşanma kararı aldım. Her ne kadar sınır çizmeye çalışsam da eşimin bencilliği ve asla birlikte kurduğumuz aileyi benimsemesi yüzünden daha 1 sene bile dolmayan yuvamız dağılıyor. Gerçekten ona karşı çok öfkeliyim ve hayal kırıklığı içerisindeyim. Beni her zaman çok sevdiğini söylese de asla beni benimsediğini düşünmüyorum. Önceki konumda da bahsettiğim gibi eşimin annesi hasta bu nedenle onu hep alttan alıyordum ama benim babamın da en az onun annesinin olduğu kadar büyük sağlık problemleri var. Ben de sürekli babamı kaybetme korkusu içindeyim ama o bana asla bu hassasiyetle davranmadı. Beni sürekli görmezden gelmesine,hiçbir zaman anlamamasına, benim derdime sıkıntıma hiçbir zaman kulak asmamasına artık tahammül edemiyorum edemez durumdayım ve çözümü için hiçbir şey yapmıyor. Evlilik terapistine gitmeyi ben teklif ettim daha öncesinde fakat o kabul etmemişti. Şimdi o gidelim diyor ama problemlerimizin evlilik terapistiyle çözüleceğine inancım yok. Annesi ailesi onun her şeyi, benle paylaştığı hiçbir şey yok. İçim çok dolu yazacak çok şey var. 1 aydır annesinde kalıyor. Ben boşanmayı düşündüğüm sırada annemle babam da boşanma kararı aldı. Kendi derdimi unutup bu sefer onları düşünüyorum ama artık boğulmaya başlıyorum gücümün tükendiğini hissediyorum. Kararım kesin sadece boşanmak için 1 senenin dolmasını bekliyoruz 2 ay sonrasında. Beni tanımayan biriyle konuşmaya çok ihtiyacım var evliliğimin böyle olacağını hiç hayal etmemiştim

1 senenin dolmasını neden bekliyorsunuz ki boşanmak için. Çocuğunuz vs olmadan boşanma kararı almanız iyi olmuş. Üzücü bir durum ama zararın neresinden dönseniz kârdır.

Bu arada evli değilim ama aile bağımlısı erkek, evliliğe yatkın erkek gibi önemli kriterlerin evlilik öncesinde değerlendirilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çevremdeki arkadaşlarımdan görüyorum nişan yerine,eve alınan koltuklara bile müdahalede bulunan eş annesi,ablası tarzında değişik durumlar. Ve o noktada ailesini durdurmayan erkekler. Bunlar aslında basit gibi görünen ama önemli işaretler

evliliğimin böyle olacağını hiç hayal etmemiştim

Inanin sizi uzmeyi hic istemem cunku yeterince uzgunsunuz ama ben su yukarida yazdiginiza hic inanmiyorum. Bu adamlarla tanistiginiz gun evlenmiyorsaniz illa ki belli etmistir. Muhtemelen siz degisir diye dusunmussunuzdur. Boyle ana kuzularinin degistigini ben burada hic okumadim.

C Cerez87 bak ayni seninkinin versiyonu. O yuzden hic uzulme.

Annesine bağımlı erkek çocuğu ve erkek evlatperest kadınlar bu coğrafyanın kaderi. Anne ile erkek çocuklar arasında sağlıksız bir ilişki kuruluyor ve erkek çocuklar büyümüyor.

Çok üzgünüm ama eşiniz sizi sevmiyor. Yani belki kendince sevmeye çalışmış olabilir ama seven koca eşini benimser.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Annenizle bir hayat kurarsınız belki kendinize.

Emin olun en zorunu şu an yaşıyorsunuz bundan daha zoru yok boşanma sürecinde.
Gittikçe kolaylaşacak.

Allah yardımcınız olsun

Ailesine bağımlı erkekler düzelmiyor ya da karısı güçlü dimdik durursa biraz korkudan düzelmiş gibi yapıyorlar ama kesin , net düzeleneni görmedim, umarım daha güzel günleriniz olur bundan sonra...
Yok canım dimdik durunca da adını deliye çıkartıyorlar

Sizin için çok üzüldüm. Anne babanızın da aynı zamanda ayrılma kararı tuz biber olmuş. Çok zor kesinlikle ama zamanla hafifleyecek sıkıntılarınız . Umarım çabucak ve kolayca iyileşirsiniz

Anlaşmalı boşanmak için bir senenin dolmasını beklemek gerekiyor. Diğer bir yolu çekişmeli boşanmak ama artık hem kendi evliliğim hem ailemin sorunları yüzünden o kadar çok yıprandım ki öyle bir süreci kaldırabileceğimi düşünmüyorum o yüzden dava için sürenin dolmasını bekliyorum.
Yaşadığımız sorunlar nişan zamanından beri olan sorunlardı zaten ama ben hep kendi içimde onu akladım. Annesi hasta diye yaşadığım her haksızlığı görmezden geldim. Yapmamam gerekiyormuş çünkü annesinin hastalığına onunla birlikte o kadar hassasiyet gösterdim ki benim babamın hastalığını umursamamaya başladı. Annesine bağımlı değil sadece kaybetme korkusu var diye düşünürdüm hep ama artık annesiyle arasında olanın sağlıksız bir ilişki olduğunu kabullendim. En basit örneği daha sevgiliyken konuştuğumuz bir konuydu nikah yerimiz, bizim için özel bir yeri olan bir nikah salonu vardı ve hep nikahımız orda olur diye konuşuyorduk. Daha sonra sıra alma zamanı geldi ve ben direkt orda olur zaten diye düşünüyordum ama annesi orası uzak diye istemedi ve farklı bir yer söyledi. Ama benim eşim olacak kişi annesine biz burayı istiyoruz diyemediği için senin istediğin yerde o tarihte boşluk yokmuş anne diye yalan söyledi. İnsanın gerçekten böyle durumlarda sağlıklı düşünmesi çok zor oluyormuş normalde asla kabullenmeyeceğim şeyleri yaptığımı fark ettim zaten beni bu kadar yaralayan da o beni bu hale getirdiği için.

Tabi ki belli etti hem de en başından beri ama dediğim gibi ben hata yaptım görmezden geldim annesi hasta o yüzden böyle diye her şeyine göz yumdum. Evliliğimi böyle hayal etmemiştim dememin sebebi bu değildi. Gerçekten sevileceğimi değer göreceğimi mutlu olacağımı düşünmüştüm

Annesi bu bağımlılık durumundan o kadar memnun ki. Aile olmamıza asla izin vermediler bunda eşimin hatası çok büyük ama ailesi de asla geri çekilmedi. Yaptıkları her plana bizi çağırmaları yüzünden eşimin bir tarafı hala aile evinde kaldı. Birlikte yaşadığımız evde iki yabancı gibi yaşadık paylaştığımız hiçbir şey yoktu bu konuda defalarca rahatsız olduğumu söylememe rağmen. Annesi evliyken bir gün ziyaretine gittiğimizde bana ben seni sevmesem oğlum seninle evlenmezdi ben kabullendiğim için o kabullendi diye zaten sinyal verdi bana adına iyi niyet mi denir salaklık mı ben bunu da görmezden geldim çözebileceğimizi düşündüm

Ben onceki konunuzu bilmiyorum. Esiniz neden 1 aydir annesinde kaliyor? Annesi hasta diye mi? Cok ozel degilse hastaligi nedir? Tamam kaybetme korkusu olabilir ama sizi bu duruma nasil getirdi? Madem o kadar annesi ile ilgilenmesi gerekiyorsa evlenmeseymis o zaman.

Yok artik. Boyle bir aile ve boyle bir esle hicbirsey cozemezsiniz.

Belki hayatınızın altı üstünden daha iyi olur? Boşanmak üzücü ama aydınlatıcı bir duruma dönüşebiliyor sonuçta her yaşadığımız bir tecrübe. Bakarsınız babanız iyileşir. Her şey zamanla düzelir. Maalesef çok anneci erkekler evliliği yürütemiyor, olmuyor. Her zorlukta bir kolaylık vardır. Ve her şey geçicidir. Bu da geçecek

Annesi kanser hastası. Bir önceki konum da aslında boşanmamızın en büyük sebeplerinden biri eşimin sürekli ailesiyle vakit geçirmek istemesi hatta bazen orda kalmak istemesi başbaşa hiç vakit geçirememizdi. 1 aydır ailesinde kalma sebebi şuan boşanma aşamasında olmamız. Annesinin kanser olduğunu üniversite okurken öğrenmiş bu yüzden 2 yıllık üniversitesini 4 seneye tamamlamadan bırakıp gelmiş. Askerliğini de bizim evlilik sürecimize kadar annesinden ayrı kalmamak için erteledi. Ben de aynı şeyi söylüyorum okulunu askerliğini annenden ayrı kalmak istemediğin için ertelediğin gibi bunu da ertelemen gerekirdi diye ama o işi böyle götürebileceğini düşündü sanırım

Emin olun hayatınız altüst olmadı, zararın çok başından dönüyorsunuz. Böyle devam etmesindense başında ayrılmak, çocuksuz olmak çok büyük avantaj.

Evlilik öncesinde varmiydi annesinin hastalığı? Böyle erkekler az çok belli ediyor kendini çünkü o yüzden sordum. Bir arkadaşım vardı annesi kanser olan bir çocukla tanıştırıldı, ama çocuğun ağzından anneden başka birsey çıkmıyordu. Neyseki ayrıldı arkadaşımdan. Böyle erkekler evlenmesin, Annedir candır ama bak burada da yuvan var ailen yıkılıyor.
Umarım bu süreci kolayca atlatırsınız.

Emin olun hayatınız altüst olmadı, zararın çok başından dönüyorsunuz. Böyle devam etmesindense başında ayrılmak, çocuksuz olmak çok büyük avantaj.
En büyük tesellim bu zaten ama bunları yaşamayı hak etmedim. Ben onla kendi derdimi paylaşmak bile istemezdim bir de bana üzülmesin annesi bu durumdayken diye asla yapmamak gerekiyormuş çünkü bu sefer benim hiç derdim yokmuş gibi davranmaya başladı. Boşandığımız için üzülmüyorum bana yaşattığı hayal kırıklığı beni tek üzen şey

Evet vardı. Onun annesinin hastalığının adı kanser ama benim babam da çok büyük ve tedavisi zor olan bir hastalıkla uğraşıyor ben de her gün kaybetme korkusuyla yaşıyorum. Ama ben artık ayrı bir aile kurduğumuzun bilincindeyken o hiçbir zaman olmadı. Her gün annesini ziyaret etmek istiyor diye şikayet ettiğimde sen de babanı gör ben seni engellemiyorum ki sen babanı ziyaret etmiyorsan o senin evlatlığınla ilgili diye beni suçladı üstüne :) ben annesini ziyaret etmesin demiyordum ama işten kalan bütün boşluklarda orda olmak istiyordu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…