Hayat hikayemi okuyun ve bana akıl verin

Tektaşları unutmuşsun:)
Karşımızda bir çocuk var hanımefendi.
Çocuğu olan annesini kaybetmiş bir çocuk.
Konuya bende inanmamıştım,yukarıda yazdım okuyun. Annesinin ölüm belgesini attı yalan değil.
Ve psikolojisi hic normal değil,bunları göz önünde bulundurun öyle yorum yapın.

Merhaba ismimi vermek istemiyorum,zaten yaşadıklarım o kadar ani oldu ki en yakınlarıma bile olanları yalan yanlış anlatıp sıyrılmaya çalışıyorum.18 yaşındayım ve 3.5 ay önce annemi kaybettim. Nasıl mı? Kendisinin psikolojik sorunları vardı ve kendimi bildim bileli sürekli intihar eylemine teşebbüs eden bir kadındı.Güzeldi,çok güzeldi ve yaşını hiç göstermeyen bir fiziğe sahipti,masmavi gözleri vardı,istediği herkesi çabucak etkileyebilirdi.Son günlerde onda bir durgunluk vardı,daha önce hiç böyle hissetmediğim bir durgunluk.Hatta bir gün onu izlerken içimden 'Kadının yüzüne nur inmiş,herhalde sayılı zamanı mı kaldı ne?' Diyip gülmüştüm. 8Mayısı Cumartesiye bağlayan gece o gün erken yatmış,ve sabah sınavımın acelesiyle erken kalkmıştım.Saat 7:12.Evimiz 2katlıydı ve lüks bir hayatımız vardı. Salonda uyumuştum o gün.. Kalktığımda yanımdaki yatağın hiç ellenmemiş olduğunu gördüm.Paniklemiştim,çünkü havada garip bir sessizlik vardı ve daha hiç bir şey görmeden kötü birşeyler olduğunu hemen anlamıştım.Kalktım ve salonun ortasına geldim,dünden açık bırakılmış televizyonumuz artık mavi ekran olmuş korku filmlerini aratmayacak bir şekilde karşımdaydı. Aniden kafamı giriş kapısına yönelttim ve kapının girişinde olan evin merdiveninde annemi asılı vasiyette,üstünde geceliğiyle gördüm.Ölmüştü.Çığlık atmamla üst kattaki ablamla eşinin aşağı inmesi bir oldu.Tabi inerken annemi merdivenin Korkuluklarına kendisini köpeğimizin tasmasının ipiyle astığını görünce onlarda yerle bir oldu.Aslında böyle bir durumda ilk önce yaşayıp,yaşamadığını kontrol ederiz değil mi,ama ben ona 2 saniye odaklanınca işin çoktan bittiğini,birşeyin yapılamayacağını anlamıştım.112yi aradım,geldiler..Onlar gelmeden eniştemle annemi ipten alıp,koltuğun üstüne yatar vaziyette yerleştirmiştik.En son ne olur birşey yapın hayata döndürün dediğimi hatırlıyorum,bir görevli annemin bu işi en az 4-5 saat öncesinde yaptığını söyledi.Haklıydı,cunku o beyaz teni mosmor olmuş,parmağındaki tektaşlar şişmesiyle boğulmuş vaziyetteydi.Ve sol eli havada boğazına yakın asılı kalmıştı.Sanırım son anda vazgeçmek istemişti,ama hiçbirimiz o gece adeta ölüm sessizliğine dalmıştık,köpeğimiz dahi havlamamıştı..Herneyse,2 yıllık bir beraberliğim olan sevgilim vardı ve annemin vefatından 1 ay sonra meğer 7 aylık hamile olduğumu öğrendim. Şok mu oldunuz? Bende olmuştum.Ben adet olmayışımı fazla kilolarımdan ve evdeki huzursuzluktan kaynaklanan regl gecikmesine bağlamıştım. Ve karnım asla bir hamileninki gibi gözükmüyordu meğerse karın içi sıvım çok azmış ve zaten çocuğum 36haftalık dünyaya geldi.18 yaşında evli bir anneydim artık,daha 3.5ay önce kendi annemin ölümüne ağlayan bir çocuk iken..Eşimin ailesiyle inanılmaz olaylar yaşadık,kavgalarımız oldu. ben daha annemin travmasını atlatamamışken kendimi kayınvalide evine kapanmış çocuk bakar vaziyette buldum.Evden kaçıp,eski evimize gittim.Kayınbabam geri döndüğümde beni hesaba çekip 'Ne var yani,Herkesin annesi ölüyor' demesiyle sinirlerimi alt üst edip baba evine dönmem bir oldu. Yaklaşık 1 ay sonra eşim ayrı bir ev tuttu ve en azından lanet ailesinden ayrı kalıp mutlu olurum ümidiyle geri döndüm. Ama işler sandığım gibi değil,çok mutsuzum çok güçsüzüm,kimsem yok babam benden bin kilometre uzakta.. ailemiz dağıldı artık bir ailem yok. İnsanlara anlatmaktan çok yoruldum artık,anlatmadan beni hisseden anneme çok ihtiyacım var.Herkes evlenmeden ilişki yaşıyor ki ben hayatımda ilk kez böyle birşey yapmıştım ve pahalıya patladı. Artık yaşamak istemiyorum ne yapacağıma dair bir fikrim yok,belki birazda olsa bana Umut olursunuz..tesekkur ederim
merhabalar canım senin yaşadıkları bu yaşta herkesin kaldırabileceği birşey değil asla fakat seninde bir evladın var ve onunda aynı seyleri yaşamasını istemezsin degilmi sonuçta anne candır sende çocuguna sarıl ona ada kendini güçlü dur çocugun için yaşın daha küçük yanlış şeyler düşünbilirsin ama dua et allah yar ve yardımcın olsun bitanem inan bana bu dünyada kimsenin mutlu huzurlu bi hayatı yok herşeyden çabucak ümidini kesme ve kendine iyi bak sevgilerimle

Arkadaşlar,konu yalan değil.
Konu sahibi bizzat annesinin olum belgesini attı,tarihten tutun tasma ipine kadar gerçek.
Lütfen yorumlarınızı ona gore yapın incitmeden yaralamadan,karsimizda bizim yasimizda bir insan yok. Daha çok küçük ve bu yükün altında ezilen biri var.
O zaman özür diliyorum konu sahibinden şüphelendigim icin Hayaldunyasindakiruh Hayaldunyasindakiruh

Basiniz sagolsun, Allah yardimciniz olsun. Cok zor seyler yasamissiniz insaAllah bundan sonraki hayatiniz cok guzel olur ve unutursunuz bunlari.

Tekrar ozur diliyorum .

Çok zor şeyler yaşamışsın. Böyle bir durumda bu sitedeki kişilerden yardım,destek,tavsiye istemek bence size yarar sağlamaz hatta zararı bile olabilir. Bence psikoloğa gidin. Eğitimli kişilere anlatın dertlerinizi. Çünkü bu konu sıradan "aldatıldım,kaynanam,görümcem,borçlar" gibi bir konu değil.

İnsanların acıları sizin neşe kaynağınız olabiliyor ise sanırım sizi insan yerine koyup cevap vermek kendi şahsım adına hakarettir. Yapacağınız hiç bir yorum daha fazla canımı acıtamaz.Lakin Yinede öğrenmek ister iseniz tüm cevap verdiğim yazılara bakmanızı öneririm.size hayatta benzer talihsizlikler yaşamamanızı diliyorum.
Yav kardeşim sen bizim zekamıza hakaretmisin yaa.gerçekten acı çeken birinden neden neşe duyayım ki bu acizliktir hayvanlıktır hastalıktır.sen gerçekten acı çekiyor olsan buraya yazmak aklına bile gelmez,sen gerçekten acı çekiyor olsan ay bu böyle dedi canım yandı ay bu inanmadı canım yandı diye sallamazsın.benim hakikaten canım yanıyor olacak ve bir forumda hiç tanımadığım insanlar bana inanmadı diye üzülecem geç bunları geeeeçç...havada asılı kalan bir bedenin kolu ölüm anında havada bile olsa öyle kalmaz yerçekiminin etkisiyle aşağı sarkar.vücut soğuyup kaslar kasılı kalır ve bu çok soğuk ortamda bile olsa saatler alır.abim doktor ve karşınızdaki insanlar hiç cahil değil kandırmaya çalıştıkça kendinizi küçültüyorsunuz.bir üyeye belge yollamışsınız ama güya annenizin soyadını kapatmışsınız.bende size yollarım ne var bunda internette bir sürü örnek var.bakarım hmmm ölüm şekli buymuş,incelerim hmm üstünde bu varmış mekanda şöyleymiş kapatırım soyadını yollarım bakın ispatım diye aha Buda hikayem sallar dururum.başka işiniz yokmu yaa.benim annem intihar edecek onu o halde görecem,üstüne evli değilken çocuk peydahlayacak kadar ahlak sahibi,7aylık çocuğu hissetmeyecek farketmeyecek kadar zeka sahibi olacam bide bunca derdin arasında kucağımda küçücük bebekle internette tanımadığım insanlarla yazışacam....yüz derler adama

Karşımızda bir çocuk var hanımefendi.
Çocuğu olan annesini kaybetmiş bir çocuk.
Konuya bende inanmamıştım,yukarıda yazdım okuyun. Annesinin ölüm belgesini attı yalan değil.
Ve psikolojisi hic normal değil,bunları göz önünde bulundurun öyle yorum yapın.
O belgenin onun annesine ait olduğunu nereden biliyorsunuz bu bir.ikincisi karşımdaki çocuk olsa çocuğu olmaz.psikolojisininde kişiliğininde hiç iyi olmadığını anladık zaten bu da üç.son olarak bu forumda bir yorumcubaşı varda bizimmi haberimiz yok size ne benim nasıl yorum yaptığımdan

O belgenin onun annesine ait olduğunu nereden biliyorsunuz bu bir.ikincisi karşımdaki çocuk olsa çocuğu olmaz.psikolojisininde kişiliğininde hiç iyi olmadığını anladık zaten bu da üç.son olarak bu forumda bir yorumcubaşı varda bizimmi haberimiz yok size ne benim nasıl yorum yaptığımdan
Bi önceki yorumunuzdan sizinde pek psikolojinizin normal olmadığı aşikar.
Konu sahibi sizin deyiminizle başkasından çocuk peydahlayacak kadar ahlak yoksunu,e bizde ahlak yoksunu olarak destekliyoruz hanımefendi daha fazla yorum yapıp kendi ahlakinizdan olmayın tabi varsa

7 ay adetsiz kalıp hamile olduğunu anlayamamak mı yok daha neler. bide zengin kız fakir oğlan tiplemesi de var, annenin ölümünde 2 ay geçmeden evlenmiş olmalısın ki bebek evlilikten sonra doğsun, uuuu neler neler. buram buram fake kokuyor inanmadım :KK51:

Konu sahibi sizin deyiminizle başkasından çocuk peydahlayacak kadar ahlak yoksunu,e bizde ahlak yoksunu olarak destekliyoruz hanımefendi daha fazla yorum yapıp kendi ahlakinizdan olmayın tabi varsa
Evli değilken hamile kalırsan buna halk arasında çocuk peydahlamak deriz ve evet bence çok da ahlaklı bir davranış değildir.kimi neyi destekleyeceğiniz sizin bileceğiniz iş kendi ahlakınızdan da siz mesulsünüz en iyisini siz bilirsiniz tabiki,ahlak yoksunuyum diyorsanız öylesinizdir yalan söyleyecek hâliniz yokya...benim için endişelenmenize hiç gerek yok yorum yapmakla ahlak kaybedilmez.Allah a şükür ahlaklıyım akıllıyım terbiyeliyim siz beni düşünmeyin...

Soylemeyi unutmuşum psikolojimin normal olmadığının raporunuda gördünüz herhalde.soyadımı gizleyip banada yollarsanız müteşekkir olurum.

Evli değilken hamile kalırsan buna halk arasında çocuk peydahlamak deriz ve evet bence çok da ahlaklı bir davranış değildir.kimi neyi destekleyeceğiniz sizin bileceğiniz iş kendi ahlakınızdan da siz mesulsünüz en iyisini siz bilirsiniz tabiki,ahlak yoksunuyum diyorsanız öylesinizdir yalan söyleyecek hâliniz yokya...benim için endişelenmenize hiç gerek yok yorum yapmakla ahlak kaybedilmez.Allah a şükür ahlaklıyım akıllıyım terbiyeliyim siz beni düşünmeyin...

Sizin gibi yobaz çevreniz çocuk peydahlamak gibi avam bi tabir kullanıyor olabilir ama biz diğer aklı başında insanlar öyle bir şey demiyoruz. İnsanların ahlakına siz karar veremezsiniz biraz haddinizi bilin.

Ben konuya hala vakif olamadim. Inanmiyorum da demiyorum. Bizi de inandirmaya calisma. Lutfen git bir psikologdan/psikiyatristten destek al.

Yardim alirsin sonra gelir konu acarsin. Elimizden geleni yapariz ama bu konu gercekten bizi asar.

Konuyu da evlilik disi cocuk yapmaya getirmeyin. Hic yeri degil.

Sizin gibi yobaz çevreniz çocuk peydahlamak gibi avam bi tabir kullanıyor olabilir ama biz diğer aklı başında insanlar öyle bir şey demiyoruz. İnsanların ahlakına siz karar veremezsiniz biraz haddinizi bilin.
Ben ve çevreme yobaz demek sizin haddinizemi peki.siz konuya inanır yorum yaparsınız ben inanmam yorum yaparım.benim yorumumdan si ze ne!bir daha bana hakaret etmemenizi ve bana cevap yazmamanızı rica ediyorum

Evet benim de en buyuk hobim çocuk peydahlamak,tonla peydahlayip biraz daha aydin yetistiricem gerici insanlarla ayni nefesi de solutmayacagim.Yok psikolojiye dair raporunuz yok ama ben sizin yaptığınız gibi abimin meslegiyle ovunmeyecegim bizzat egitimini aldigim seyleri gayet iyi biliyor burdan şak diye anlıyorum.

Çok üzüldüm.. İnsan çok şey yaşıyor ama ölüm.. Dönüşü olmayan bir yol ne yazık ki..
Şimdi yeni bi umut var kollarında.
Annen gitmiş olabilir ama yalnız değilsin bebeğin var.
O sana güç olmalı sende ona..
Bundan sonrasının güzel olacağına inanmalısın yürekten ki güzel olsun.

Ben ve çevreme yobaz demek sizin haddinizemi peki.siz konuya inanır yorum yaparsınız ben inanmam yorum yaparım.benim yorumumdan si ze ne!bir daha bana hakaret etmemenizi ve bana cevap yazmamanızı rica ediyorum

Yobaz dememi istemiyorsanız yobaz yorumlar yapmayın. İnanmamanız mesele değil hiç umrumda da değil ben ahlakla ilgili dediklerinize yorum yaptım farkedebildiyseniz.

Üstelik herkese açık bir forumda herkesi ilgilendiren bi konuda yorum yapıp benim yorumumdan size ne diyemezsiniz.

Evet benim de en buyuk hobim çocuk peydahlamak,tonla peydahlayip biraz daha aydin yetistiricem gerici insanlarla ayni nefesi de solutmayacagim.Yok psikolojiye dair raporunuz yok ama ben sizin yaptığınız gibi abimin meslegiyle ovunmeyecegim bizzat egitimini aldigim seyleri gayet iyi biliyor burdan şak diye anlıyorum.
Yav derdin ne senin,peydahla Aydın yetiştir neyi solutmak istiyorsan solut 18 yaşına gelince o da aynısını yapsın yap bir tebrik madalyası tak biryerine.
Ben niye abimin mesleğiyle övüneyim çalışıp çabalayan herkesin sahip olabileceği bir meslek abim gibi milyonlarca insan var bunda övünülecek hiçbirşey yok.nereye saldıracağınızı şaşırdınız artık ya rahat bırakın beni

Yav derdin ne senin,peydahla Aydın yetiştir neyi solutmak istiyorsan solut 18 yaşına gelince o da aynısını yapsın yap bir tebrik madalyası tak biryerine.
Ben niye abimin mesleğiyle övüneyim çalışıp çabalayan herkesin sahip olabileceği bir meslek abim gibi milyonlarca insan var bunda övünülecek hiçbirşey yok.nereye saldıracağınızı şaşırdınız artık ya rahat bırakın beni
Hala farkında değilsiniz saldirdigimiz kişi siz değilsiniz,beyniniz.
Size uymuyorsa hayat tarzı yaşam sekli usulca çıkar gidersiniz yorum yapmazsınız.
Kaç bin üyenin olduğu bir forumda evlilik dışı her çocuğa peydahlanmış,anneye de ahlak yoksunu derseniz biz bunu kabul etmeyiz.
Belirli bir kesimi ele alıp,kendi değerlerinize uymayan şeyler yüzünden ahlaksızlık ile yaftalama hakkına sahip değilsiniz,inanmayın istediğinizi söyleyin ama velevki hata velevki değil keyfe keder o cocukta o çocuğun yapılış aşaması da evlilik öncesi olması da ne beni ne sizi nede su forumdaki diğer üyeleri ilgilendirmez.
Umarım anlayabilmissinizdir,hayırlı geceler efendim.

X