Hayat hikayemi okuyun ve bana akıl verin

Sanırım hiç ceset görmediniz,bir kez görünce üstelik o kişi anneniz olursa ona son kez bakacağınızı bilerek daha önce hiç farketmediğiniz lekelerini,yüz hatlarını görürsünüz bu çok acı ama sizi inandıramayacak kadar gerçek olması bana daha çok acı veriyor. Herkesin gerçekliğinden şüphe duyduğu hamilelik konusuna değinecek olursam,ben karnımdaki şişmeyi,yemek yediğimde midemin normalinden fazla bulanmasını hep bir hastalık olarak görmüş ve sayısız ağrı kesici içmiş biriyim.Hatta bu şikayetle hastaneye gitmiş,doktorun benden 19 tane test istemesinden dolayı korkup geri dönmüş biriyim.Tabi hamile oldugumu öğrendiğimde detaylı bir süreçten geçtim ve aynı zamanda safra kesemde çok sayıda taş,çamur ve iltihabın olduğunu öğrendik. Ben sezeryanla doğum yaptım ve aynı zamanda tek narkoz ile safra kesesi ameliyatı geçirip safra kesem alındı.Benim doğum sonrası CRP değerim 126ydı. bunun ne denli çok oldugunu dogum yapmış biriyseniz zaten bilirsiniz.Bunun yanında tekmeleme gıbı bırşey hıssettıgım hıc olmadı ve fazla kilo sahibiyim benım ıcın anormal bır durum yoktu yalnız şuan kelımelerım gerçekten tukendı ve yapacağım hıcbırseyın ıyı hissettirmeyeceğini anladım. yalnız olmak çok zor burası bır kaçış diye dusunmuştum. artık hıcbırseyden emın degılım
Seni çok iyi anliyorum. Burayi bir teselli tavsiye ümit isigi olarak gordugun icin girdin , ben de oyle. Ama gercekten de cok bos insanlar var. İnsanlar bu kadar acimasiz bu kadar gaddar.... Sen kimseye kendini inandirmak zorunda degilsin kardesim. Ben de anladim ki bu devirde gercekten kimseden kimseye fayda yok. Insanlar oyle bozulmus ki her seyden kusku duyar olmus. Empati yapmaz olmus... Sana iyi elen tek sey yine kendin olursun. Kimseden medet umma. Ama kesinlikle intihar etme. Her seye ragmen hayat yasamaya deger. Çocuguna sarıl dört ellle. Onla avut kendini. Hayat surprizlerle dolu . bu yolun sonu degil daha cok yol ayrimin olacak

Konu sahibinin belirttiği gibi böyle bir acıyı gerçekmiş gibi prim yapmak sağlıklı bir insan beyninin yapacağı iş deği aslında..

Ama bir çok arkadaşın da belirttiği gibi bana da konu inandırıcı gelmedi açıkçası..Daha çok hikaye gibi,cümleleri yazış tarzı kullanılan kelimeler bir roman gibi,kitap okuyor gibi hissettim..Yazılan şeylerinde birbiri ile bağlantısı yok gibi..

Yinede "Allah yardımcın olsun" diyeyim,bilmeden günaha girmeyeyim..

Ne yalan soyliyim cok inandirici gibi durmuyor, psikoloji felan mi okuyorsunuz? Hani insanlar nasil tepki veriyor tarzi bir arastirma,odev felanin mi icindeyiz? Yani burda bu kadar insan buna inanamiyorsa ,tek tuk degil cunku, eee vardir bisey :/

Belki buna benzer bir hikayen var

Ama sen kendine yeni bir hikaye yazmışsın sanki
Belki birşeyleri değiştirdin belki ekledin

Hayal gücü var ama his yok hikayende

Acı çeken bir insanın yazısı değilde hissiz kurgulamış bir insanın yazısı var

kendini asmış insanları gördüm.gerçekten kötü bi manzara.
yalnız kendini asan insanda ki yüzükten etkilenmiş olman çok saçma.ilk başta insanın boynu kırılır ve 2 kata yakın uzar dili dışarı çıkar ve aynı şekilde uzar.gözleri dışarı fırtlar.ayrıca yüzü morarır.burnundan kan gelebilir ki gördüm.
Bir daha bu hikayeyi kullanırken bu ayrıntılarıda ekle daha inandırıcı kılar :super:

Eminim okuyup okyup guluyosun konu sahibi.ama bak guzel bir roman yazari olur senden.konun ya fake yada bende bir hikaye uydurayim dedin ama gercek olmadigi belli.hayal dunyan baya karanlik daha yaratici ve ic acici hikayelerini beklyoruz....

Seni çok iyi anliyorum. Burayi bir teselli tavsiye ümit isigi olarak gordugun icin girdin , ben de oyle. Ama gercekten de cok bos insanlar var. İnsanlar bu kadar acimasiz bu kadar gaddar.... Sen kimseye kendini inandirmak zorunda degilsin kardesim. Ben de anladim ki bu devirde gercekten kimseden kimseye fayda yok. Insanlar oyle bozulmus ki her seyden kusku duyar olmus. Empati yapmaz olmus... Sana iyi elen tek sey yine kendin olursun. Kimseden medet umma. Ama kesinlikle intihar etme. Her seye ragmen hayat yasamaya deger. Çocuguna sarıl dört ellle. Onla avut kendini. Hayat surprizlerle dolu . bu yolun sonu degil daha cok yol ayrimin olacak
Kimi demiş elindeki tektaşa mı baktın kimi demiş betimlemelerin çok güzel gerçek gibi olmuş.. bilemiyorum ben her daim duygularını kağıda döken biriydim ve sanırım bu konuda usta olmuşum.. ama keşke sanıldığı gibi hepsi yalan olsa ve ben sadece buraya vakit harcamak için girmiş olsam.. anlayışın için çok teşekkür ederim. İnsanlar maddiyat manyağı olduğu için orada belirttiğim tektaş cümlesine takmış. Ben onu belirtirken aklıma düşen tek şey eve inceleme için gelen adli tıp görevlilerin o yüzüğü annemden çıkartmak için kullandıkları siyah mekanik alet geliyor.O an bile görevlinin annemin elini tutup yüzüklerini sertçe çekip çıkartmaya çalışmasından 'Acaba canı yanıyor mu' düşüncesiyle hala ölümüne inanamayışımı hatırlıyorum. İnsanlar bana gelmiş,şurası hatalı buraya bunu ekle diyor.. Keşke herşey sizin inanamayacağınız kadar masal olsa...

Adli tip gorevlileri yuzugu evde parmagindan cikarmaya calismaz..Ablam dr. Biliyorum. Bu isler otopsi icin goturulen adli tipta yapilir..yok havada kalan el, yok parmaktan evde herkesin onunde cikarilmaya calisilan yuzuk...cok mantik hatasi var..bu kadar savunmaya calismaniz da zaten hikayeee oldugunun gostergesi..kk da Edebiyat bolumu var mi ya da ona benzer bir yer bilmiyorum,oraya post edip hikaye yazdim nasil olmus kizlar diyeydiniz daha cok yardimci olunurdu size..

Banada çok inandırıcı gelmedin canım üzgünüm..bana yansımadı acın bilmiyorum annenin ölümünü bile anlatırken edebiyat parçaliyorsun.birşeyler eksik ve yanlış geldi bana.......

Adli tip gorevlileri yuzugu evde parmagindan cikarmaya calismaz..Ablam dr. Biliyorum. Bu isler otopsi icin goturulen adli tipta yapilir..yok havada kalan el, yok parmaktan evde herkesin onunde cikarilmaya calisilan yuzuk...cok mantik hatasi var..bu kadar savunmaya calismaniz da zaten hikayeee oldugunun gostergesi..kk da Edebiyat bolumu var mi ya da ona benzer bir yer bilmiyorum,oraya post edip hikaye yazdim nasil olmus kizlar diyeydiniz daha cok yardimci olunurdu size..
Olayı daha dramatik göstermek amacıyla el ayrıntısını eklemiş ama başarısız olmuş :işsiz: işte sonradan pişman olmuş annem filan...7 ay hamile kaldığını anlayamamakta ayrı bi saçmalık.

Senin adına çok üzüldüm lakin ablanın mesleği zaten bahsettiğim olay ile malesef ki ilgisi yok. İntihar gibi şüpheli ölümlerde adli tıp olayın gerçekleştiği yere gelir ölen kişiyi en ince ayrıntısına kadar inceler. Eve geldiklerinde annemin ilk önce tüm takılarını , kıyafetini çıkardılar ve tek tek her bölgenin fotoğrafını çektiler.Yüzüğün ölçüsü,intihar malzemesinin nasıl boyuna takıldığı gibi bilgiler kişinin acaba öldürülüp sonradan mı ipe asıldı gibi şüphelerin ortadan kaldırılması için yapılır.Senin bahsettiğin belkide normal ölümler için geçerli olabilir. Fakat şüpheli ölümlerde morga gönderilmeden olay yeri incelenir,ölü üzerinde incelemeler/fotoğraflar çekilir , rapor halinde savcıya gönderilir.Savcı morga getirilmiş cesedi tekrar inceler ve en son karar orada savcı tarafından çıkar. El konusuna değinecek olur isek , son anda 'gözleri açık gitti' gibi terimleri duymuşsunuzdur.Aslında bu ölen kişinin son anda kaslarının gevşeyip,artık kapanmasına imkan olmadığından kaynaklanır.Benim annemde son anda vazgeçmek istemiş fakat artık vücudunun tm işlevleri sona erdiği ve kasları gevşediği için kolu havada asılı olarak kalmış..sanırım bunu bilmek için ablanın doktor olmasına gerek yok..lakin sanırım yanlış bilgi vererek insanların algısını yöneltmek istemişsiniz,bunu yapmanıza gerek yok kimseyi inandırmak için yazılmadı,ben sadece içimi dökeceğim kimsem olmadığı için anlatmak istedim,lakin siz anlayamadınız. Yinede yorumunuz için teşekkür ederim

KİB. Kendini asan insanın eli nasıl havada kalır ya hu. Bir şey yazıyorsunuz iyi hosta insan biraz araştırır mantık hatası yapmamaya çalışır.

Kullanıcı adı her seyi açıklıyor bence :KK14:
Kendimi hayal dünyasında hissetmek isyediğim ve bedenimin bu dünyaya ağır geldiği içinde ruh terimlerini kullanmış olmam niçin ve neden sırf bu konu üzerinden prim yapılsın diye olmuş olabilir? Sanırım ün kazanmak istesem bizzat kendi ismimle gelirdim. Size Allah bu durumu yaşatmasın,bir gün geç kaldığınızda 'nerdesin' diye sormayan,siz daha acıkmadan yemek hazırlayan anneniz olmadığında ve en kötüsü de bir daha siz konuşmadan dahi sizi anlayabilecek biri olmadığında aslında tüm bu dokunaklı yazıların hepsinin birer gerçek duygu olduğunu anlayacaksınız.Yinede siz hep iyi kalın,ben bunları da atlatırım.

KİB. Kendini asan insanın eli nasıl havada kalır ya hu. Bir şey yazıyorsunuz iyi hosta insan biraz araştırır mantık hatası yapmamaya çalışır.
Az önceki kullanıcıya bu konu hakkında açıklama yaptım,eğer çok öğrenmek istiyorsanız okuyun. Anlayın demiyorum artık sadece okuyun ve insanları incitecek eleştiriler yapmayın

X