Hayat hikayemi okuyun ve bana akıl verin

Oha 7 aylık Bebek baya kıpırdar ya ben orda kaldım tam inanıyordum aman neyse vakit kaybı
Bu tip hikayeleri artık kimse okumuyor Can'ım bu arada. Yaratıcılığını biraz zorla bence. Zorla derken senden bir game of thrones beklenemez zaten de :dondurma:

Yaşadığım her anı tüm ayrıntılarıyla yazabilen ben, babaannemin olumunu, yaşadığım ayrılığı yazamadim. Uzerinden 5 yıl geçtikten sonra yazabildim. Yazdiklarim da hislerimin tarifiydi sadece. Zira gerçek acı sadece hissedilir. Siliktir her şey. Salt acı vardır sadece. O an vardir, öncesi ve sonrası yoktur. Acı hafifleyince zihinde kalan birkaç fotograf canlanır. Bu yüzdendir ki büyük travmaların sonucunda hep aynı cümle tekrarlanır mağdurlar tarafından. "Sonrasını hatırlamıyorum" . An vardır sadece aciya sebep olan olayda.

Sizi herhangi bir şeyle itham etmiyorum. Bana gore çok ufak da olsa gercek olma ihtimali var ise, aciniza saygimdan oturu. Lakin kendimden yola çıkarak diyebilirim ki ben o aci ve travma karsisinda zihnimin fotoğraf çekmesine ihtimal dahi vermezdim. Sonrasında uzun yıllar bu denli rahat tasvir edemezdim.

Sayet bunlar gerçekse, burada çare bulamazsınız zaten. Mutlak suretle uzman yardımı almanız gerekir.

Şimdi tekrar araştırdım bak, İngilizcesi olanlar bakabilir
Hatta ve hatta ölümden sonra ölü fetüsü bedenden atmak dahi mümkünmüş bunu ben de bilmiyordum :KK57:

http://www.medicaldaily.com/what-fo...l-you-7-postmortem-responses-dead-body-314404
Icim kiyildi ama hepsini okudum, akademik bir makale degil ama ereksiyon ve dogum olayi disindakileri biliyordum.yalniz burda da rigor mortisin 2-6 saat icersinde basladigi yaziyor, o an oldugu yonunde bir cumle okumadim. Varsa,kacirmissam kopyalarsan sevinirim.

Icim kiyildi ama hepsini okudum, akademik bir makale degil ama ereksiyon ve dogum olayi disindakileri biliyordum.yalniz burda da rigor mortisin 2-6 saat icersinde basladigi yaziyor, o an oldugu yonunde bir cumle okumadim. Varsa,kacirmissam kopyalarsan sevinirim.

In fact, postmortem spasms have occurred (and been reported in the scientific literature) up to 12 hours after a body dies. Which leads us to our next point…

Ben şu kısmından bahsediyordum
next point de ereksiyon

Herhangi bir bilimsel kütüphaneye üyeliğim yok, bitti malesef ama google scholarda birkaç tane buldum makale/kitap

Onu da şöyle buldum:

https://books.google.com.tr/books?i...=onepage&q=spasms after death article&f=false

Cadaveric spasm kısmında gerçek rigor mortise kadar genellikle elde görülebilecek nadir bir durum olduğu yazıyor
Konu sahibininki de elden bahsettiği için bana inandırıcı geldi açıkçası
Edebi yazmasının sebebini neden düşündüğümü de önceki mesajda yazmıştım

In fact, postmortem spasms have occurred (and been reported in the scientific literature) up to 12 hours after a body dies. Which leads us to our next point…

next point de ereksiyon

Herhangi bir bilimsel kütüphaneye üyeliğim yok, bitti malesef ama google scholarda birkaç tane buldum makale/kitap

Onu da şöyle buldum:

https://books.google.com.tr/books?i...=onepage&q=spasms after death article&f=false

Cadaveric spasm kısmında gerçek rigor mortise kadar genellikle elde görülebilecek nadir bir durum olduğu yazıyor
Elde görülen para sayma şeklinde olması ama asıl durumunda eller yana sarkmış ve yumruk şeklinde olduğunu bizzat adlı tıp uzmanı hocamdan öğrenmiştim. Google araştırması değil yani. Bizzat bu olayı yaşamadan ben inanmam.

Arkadaşlar doğru değilse hangi amaçla yazmış olabilir bir düşünün ben okudum ve üzüldüm sadece yalan yanlış ona kalmış eğer gerçek ise kalp kırmış olmuyor musunuZ

Elde görülen para sayma şeklinde olması ama asıl durumunda eller yana sarkmış ve yumruk şeklinde olduğunu bizzat adlı tıp uzmanı hocamdan öğrenmiştim. Google araştırması değil yani. Bizzat bu olayı yaşamadan ben inanmam.

İyi de bu vikipedi alıntısı değil ki
Yine bir adli tıp (forensic medicine) uzmanının kitabı

Mesela elsevier - sciencedirect bağlantısıyla baktım

http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/0300943273900198

Yine aynı şekilde flexible şekildeyse öyle rigidse o şekilde kalabildiği, rigor mortisin olaya dahil olduğu anda böyle olabildiği yazıyor
Neyse tabi siz bilirsiniz :halay:

Hayat o kadar acımasız kii. Bian kendi hayatımı okudum sandım. Cocuk olayını cıkarırsak. Annemi 15 yasmda kaybettm bnde suam 23 yasndaym ve 6 asırlık bir ewliliğim war. Yıl demek cok sacma yasanmslıklar omuzlarmda oturuyor. Anneler gününde üzüldüqm için kaynana olacak pislikde bana sanki anneni biz öldürdük seni cekiczmi her sene böyle dedi. Allah yardmcn olsun bitanem. Gözyasları içinde yazdm. Gece gece ağlattın kızz. İnsallah rabbim sesimizi duyarda yardım eder.

next point de ereksiyon

Onu da şöyle buldum:

https://books.google.com.tr/books?id=Ip1rAwAAQBAJ&pg=PA87&dq=spasms+after+death+article&hl=tr&sa=X&ved=0ahUKEwjBlMCJ4ajPAhVFahoKHUmTBHUQ6AEIKTAC#v=onepage&q=spasms after death article&f=false

Evet son yolladin kitap bolumunde var bu bilgi, cok nadir goruldugu icin ve de rigor mortis gerceklesene kadar olan bir durum diyor (adi da cadeveric spasm evethatta ikisi arasindaki farki aciklayan tablo vermis), yalniz sadece el kismindaki kaslari etkiler, cok nadir de tum vucudu. Demek bu kadinda cok nadir durumun da daha nadir bir cesidi olmus. Tesekkurler, hala konu gercek mi degil mi, gercekse ne kadari gercek suphelerim olsa da biz insanlar cok onyargiliyiz gercekten ya:KK43: yok asla olmaz dedigim seyleri okudum da..m

Evet son yolladin kitap bolumunde var bu bilgi, cok nadir goruldugu icin ve de rigor mortis gerceklesene kadar olan bir durum diyor (adi da cadeveric spasm evethatta ikisi arasindaki farki aciklayan tablo vermis), yalniz sadece el kismindaki kaslari etkiler, cok nadir de tum vucudu. Demek bu kadinda cok nadir durumun da daha nadir bir cesidi olmus. Tesekkurler, hala konu gercek mi degil mi, gercekse ne kadari gercek suphelerim olsa da biz insanlar cok onyargiliyiz gercekten ya:KK43: yok asla olmaz dedigim seyleri okudum da..m

Son yarım saatte kkya giremedim :kızgın:

Ben de onu diyorum, bazen konulara fazla şüpheci yaklaşıyoruz bu fake hikayelerden sonra ancak genel olarak görüyorum gayet olabilirliği olan şeyleri olmaz diye etiketleyip çıkıyor insanlar konunun içinden
Bu konu biraz sıradışı bir konu herkesin her şeyi bilmesi imkansız kabul ediyorum
Ama mesela bazı konular var insanlar bana şok geçirtiyor :KK70:

Ben de konudan şüphe duydum açıkçası, konuyu iyi bilen biri de sallamış olabilirdi diye düşündüm başlangıçta ama S superisi96 kağıdı gördüm dedikten sonra inandım, ona güvenirim

Ben de onu diyorum, bazen konulara fazla şüpheci yaklaşıyoruz bu fake hikayelerden sonra ancak genel olarak görüyorum gayet olabilirliği olan şeyleri olmaz diye etiketleyip çıkıyor insanlar konunun içinden
Bu konu biraz sıradışı bir konu herkesin her şeyi bilmesi imkansız kabul ediyorum

Ben de konudan şüphe duydum açıkçası, konuyu iyi bilen biri de sallamış olabilirdi diye düşündüm başlangıçta ama S superisi96 kağıdı gördüm dedikten sonra inandım, ona güvenirim

Raporu bende gördüm. Soyadı kısmı gizlenmiş ama köpek tasması ayrıntısı yazıyor ve tarih de uyuşuyor.

İlk baş yalan söylediğini düşünmüştüm ama rapordan sonra en azından intihar kısmına inandım.

Evet cok siradisi ve diyorum ya cok nadir gorulen seyler olmus hem annenin vefatinda hem 7 aylik bebegi hissedememesinde...inanmasi guc oluyor haliyle...dram senaryosu gibi resmen. Neyse tipci degilim ama cok merakim var bu alana,hep makale okurum bos vakit buldukca. Sayende bircok tipcinin bile bilmedigi bisey ogrendim, yani bilimsek bir yayindan okumasam asla kimse inandiramazdi,hatta yerel kaynaklara bile guvenmem acikcasi,yanlis ceviriler oluyor malesef. Neyse...tekrar tesekkurler ve iyi geceler.

Hayatta hepimiz türlü sınavdayız işte herkesin dertleri var ben de uzun bir konu açmayı düşünüyorum artık bıraktım hayatı bitmişim gibi...

Raporu bende gördüm. Soyadı kısmı gizlenmiş ama köpek tasması ayrıntısı yazıyor ve tarih de uyuşuyor.

İlk baş yalan söylediğini düşünmüştüm ama rapordan sonra en azından intihar kısmına inandım.

Konu ihtimal dahilinde yani, olamaz diye bir şey yok, üzüldüm açıkçası

Evet cok siradisi ve diyorum ya cok nadir gorulen seyler olmus hem annenin vefatinda hem 7 aylik bebegi hissedememesinde...inanmasi guc oluyor haliyle...dram senaryosu gibi resmen. Neyse tipci degilim ama cok merakim var bu alana,hep makale okurum bos vakit buldukca. Sayende bircok tipcinin bile bilmedigi bisey ogrendim, yani bilimsek bir yayindan okumasam asla kimse inandiramazdi,hatta yerel kaynaklara bile guvenmem acikcasi,yanlis ceviriler oluyor malesef. Neyse...tekrar tesekkurler ve iyi geceler.

Bilimsel tartışmaya bayılırım, ne mutlu yeni bir şeyler gösterebildiysem size de iyi geceler :KK52:

X