Hayat hikayemi okuyun ve bana akıl verin

Kendimi hayal dünyasında hissetmek isyediğim ve bedenimin bu dünyaya ağır geldiği içinde ruh terimlerini kullanmış olmam niçin ve neden sırf bu konu üzerinden prim yapılsın diye olmuş olabilir? Sanırım ün kazanmak istesem bizzat kendi ismimle gelirdim. Size Allah bu durumu yaşatmasın,bir gün geç kaldığınızda 'nerdesin' diye sormayan,siz daha acıkmadan yemek hazırlayan anneniz olmadığında ve en kötüsü de bir daha siz konuşmadan dahi sizi anlayabilecek biri olmadığında aslında tüm bu dokunaklı yazıların hepsinin birer gerçek duygu olduğunu anlayacaksınız.Yinede siz hep iyi kalın,ben bunları da atlatırım.

Kötu olmanizi isteyen ve bu durumdan prim yapmak isteyen insanlar yok. Prim yapmak istesek biz de kendi adimizi verirdik. Sadece anlattiklariniz wattpad baslangic hikayesi geliyor ha dogruysa cok aci seyler bundan sonra mutlu olmanizi dilerim kimse kimsenin acisindan mutluluk duymaz

Hayaldunyasindaki: 48174630 .!.:
Sanırım hiç ceset görmediniz,bir kez görünce üstelik o kişi anneniz olursa ona son kez bakacağınızı bilerek daha önce hiç farketmediğiniz lekelerini,yüz hatlarını görürsünüz bu çok acı ama sizi inandıramayacak kadar gerçek olması bana daha çok acı veriyor. Herkesin gerçekliğinden şüphe duyduğu hamilelik konusuna değinecek olursam,ben karnımdaki şişmeyi,yemek yediğimde midemin normalinden fazla bulanmasını hep bir hastalık olarak görmüş ve sayısız ağrı kesici içmiş biriyim.Hatta bu şikayetle hastaneye gitmiş,doktorun benden 19 tane test istemesinden dolayı korkup geri dönmüş biriyim.Tabi hamile oldugumu öğrendiğimde detaylı bir süreçten geçtim ve aynı zamanda safra kesemde çok sayıda taş,çamur ve iltihabın olduğunu öğrendik. Ben sezeryanla doğum yaptım ve aynı zamanda tek narkoz ile safra kesesi ameliyatı geçirip safra kesem alındı.Benim doğum sonrası CRP değerim 126ydı. bunun ne denli çok oldugunu dogum yapmış biriyseniz zaten bilirsiniz.Bunun yanında tekmeleme gıbı bırşey hıssettıgım hıc olmadı ve fazla kilo sahibiyim benım ıcın anormal bır durum yoktu yalnız şuan kelımelerım gerçekten tukendı ve yapacağım hıcbırseyın ıyı hissettirmeyeceğini anladım. yalnız olmak çok zor burası bır kaçış diye dusunmuştum. artık hıcbırseyden emın degılım
Ben gordum canim, babami kaybettim. Ama yüzü haric baska hicbir detayi hatirlamiyorum. Kiyafetini bile. Hatta o günü bile net hatirlayamiyorum cünkü kendimi kaybetmistim. Degilki parmagindaki yüzükler.

Konun gercekten inandirici degil. Lüks bir hayattan arabeske baglamissin. Kullandigin kelimeler, anlatim tarzin bu hayati yasayan birine ait degil, üzerinde cok egreti durmuş.

Ben gordum canim, babami kaybettim. Ama yüzü haric baska hicbir detayi hatirlamiyorum. Kiyafetini bile. Hatta o günü bile net hatirlayamiyorum cünkü kendimi kaybetmistim. Degilki parmagindaki yüzükler.

Konun gercekten inandirici degil. Lüks bir hayattan arabeske baglamissin. Kullandigin kelimeler, anlatim tarzin bu hayati yasayan birine ait degil, üzerinde cok egreti durmuş.
Yüzük konusunu daha önce başka bir kullanıcıya cevapladım, öğrenmek istiyor iseniz okursunuz.
Annemin ölümü şüpheli bir ölüm olunca o öldükten sonra evin her yerini karış karış aradık,belki bir not belki bir neden bulabiliriz diye... benim onun cesediyle geçirdiğim her dakika bana yıl olarak geldi o an. Bu çok zor anlatamam. Ve belkide olayın tazeliğindendir,herşeyi hatırlıyorum.Çünkü onun cansız bedenine bir daha hiç bana sarılamayacak düşüncesiyle baktım,evden çıkarılırken son kez dokundum daha önce hiç böylesine bir soğukluk hissetmemiştim.. herneyse yinede sizede ayrıca teşekkür ederim,belki anlamak isteyip anlam veremediniz ama yinede zahmet edip dahil oldunuz. teşekkür ederim..

Ablamla eşi bizimle oturmuyordu dediğim gibi 8 mayıs anneler gününe denk geliyordu ve onlarda bir gün önceden süpriz yapıp gelmişlerdi... babamın çoğu işi İzmir'de devam ediyordu zaten , sürekli gidip geliyordu olay olduğunda bizimle değildi. Çoğunlukla sadece annem ben ve köpeğimiz aynı evi paylaşırdık bu nedenle atlatamıyorum ölümünü,kabullenemiyorum..
Peki olay gunu siz salonda uyudugunuzu yazmissiniz. Sonrada sabah uyaninca yaninizdaki yatagin hic bozulmadigini soylediniz. Sizin salonda yatakmi varda hic bozulmuyor ve supheleniyorsunuz? İkinciside, tv yi acip uyuyan insanlar var, sabaha kadar acik kaliyo yani tv. Hic ekranlarinin maviye dondugunu soylemediler.

Keske detaylara biraz daha onem verseydiniz.

Ben yazdıklarını okurken kalbim bile hızlanmaya başladı sizi tanımıyorum yalanmı gerçek mi bilmiyorum ama gerçekten bu olayları yasamıssanız çok üzücü şeyler allah yardımcınız olsun sadece kusura bakma yın ama çok kiloluyum demişsiniz kilolu bile olsanız 7 aylık bi bebek fark edilir ben 7 haftalık hamileyim şuan sürekli kusuyorum hicmi belirtiniz olmadı bide bebeği allah korumuş yani bunca ay ne yediniz ne içtiniz nasıl da bebeğe birsey olmamış allah korumuş yani bence bi psikolojik tedavi almanız lazım bebek için hayata tutunun çünki sizin hatanız var onun degil onu annesizliklen cezalandırma yın söylenecek çok şey var gerçekten ama neyse

Merhaba ismimi vermek istemiyorum,zaten yaşadıklarım o kadar ani oldu ki en yakınlarıma bile olanları yalan yanlış anlatıp sıyrılmaya çalışıyorum.18 yaşındayım ve 3.5 ay önce annemi kaybettim. Nasıl mı? Kendisinin psikolojik sorunları vardı ve kendimi bildim bileli sürekli intihar eylemine teşebbüs eden bir kadındı.Güzeldi,çok güzeldi ve yaşını hiç göstermeyen bir fiziğe sahipti,masmavi gözleri vardı,istediği herkesi çabucak etkileyebilirdi.Son günlerde onda bir durgunluk vardı,daha önce hiç böyle hissetmediğim bir durgunluk.Hatta bir gün onu izlerken içimden 'Kadının yüzüne nur inmiş,herhalde sayılı zamanı mı kaldı ne?' Diyip gülmüştüm. 8Mayısı Cumartesiye bağlayan gece o gün erken yatmış,ve sabah sınavımın acelesiyle erken kalkmıştım.Saat 7:12.Evimiz 2katlıydı ve lüks bir hayatımız vardı. Salonda uyumuştum o gün.. Kalktığımda yanımdaki yatağın hiç ellenmemiş olduğunu gördüm.Paniklemiştim,çünkü havada garip bir sessizlik vardı ve daha hiç bir şey görmeden kötü birşeyler olduğunu hemen anlamıştım.Kalktım ve salonun ortasına geldim,dünden açık bırakılmış televizyonumuz artık mavi ekran olmuş korku filmlerini aratmayacak bir şekilde karşımdaydı. Aniden kafamı giriş kapısına yönelttim ve kapının girişinde olan evin merdiveninde annemi asılı vasiyette,üstünde geceliğiyle gördüm.Ölmüştü.Çığlık atmamla üst kattaki ablamla eşinin aşağı inmesi bir oldu.Tabi inerken annemi merdivenin Korkuluklarına kendisini köpeğimizin tasmasının ipiyle astığını görünce onlarda yerle bir oldu.Aslında böyle bir durumda ilk önce yaşayıp,yaşamadığını kontrol ederiz değil mi,ama ben ona 2 saniye odaklanınca işin çoktan bittiğini,birşeyin yapılamayacağını anlamıştım.112yi aradım,geldiler..Onlar gelmeden eniştemle annemi ipten alıp,koltuğun üstüne yatar vaziyette yerleştirmiştik.En son ne olur birşey yapın hayata döndürün dediğimi hatırlıyorum,bir görevli annemin bu işi en az 4-5 saat öncesinde yaptığını söyledi.Haklıydı,cunku o beyaz teni mosmor olmuş,parmağındaki tektaşlar şişmesiyle boğulmuş vaziyetteydi.Ve sol eli havada boğazına yakın asılı kalmıştı.Sanırım son anda vazgeçmek istemişti,ama hiçbirimiz o gece adeta ölüm sessizliğine dalmıştık,köpeğimiz dahi havlamamıştı..Herneyse,2 yıllık bir beraberliğim olan sevgilim vardı ve annemin vefatından 1 ay sonra meğer 7 aylık hamile olduğumu öğrendim. Şok mu oldunuz? Bende olmuştum.Ben adet olmayışımı fazla kilolarımdan ve evdeki huzursuzluktan kaynaklanan regl gecikmesine bağlamıştım. Ve karnım asla bir hamileninki gibi gözükmüyordu meğerse karın içi sıvım çok azmış ve zaten çocuğum 36haftalık dünyaya geldi.18 yaşında evli bir anneydim artık,daha 3.5ay önce kendi annemin ölümüne ağlayan bir çocuk iken..Eşimin ailesiyle inanılmaz olaylar yaşadık,kavgalarımız oldu. ben daha annemin travmasını atlatamamışken kendimi kayınvalide evine kapanmış çocuk bakar vaziyette buldum.Evden kaçıp,eski evimize gittim.Kayınbabam geri döndüğümde beni hesaba çekip 'Ne var yani,Herkesin annesi ölüyor' demesiyle sinirlerimi alt üst edip baba evine dönmem bir oldu. Yaklaşık 1 ay sonra eşim ayrı bir ev tuttu ve en azından lanet ailesinden ayrı kalıp mutlu olurum ümidiyle geri döndüm. Ama işler sandığım gibi değil,çok mutsuzum çok güçsüzüm,kimsem yok babam benden bin kilometre uzakta.. ailemiz dağıldı artık bir ailem yok. İnsanlara anlatmaktan çok yoruldum artık,anlatmadan beni hisseden anneme çok ihtiyacım var.Herkes evlenmeden ilişki yaşıyor ki ben hayatımda ilk kez böyle birşey yapmıştım ve pahalıya patladı. Artık yaşamak istemiyorum ne yapacağıma dair bir fikrim yok,belki birazda olsa bana Umut olursunuz..tesekkur ederim
Can sıkintisindan dolayı arkadas böyle bir senaryo yazmis.:kahve:

Az önceki kullanıcıya bu konu hakkında açıklama yaptım,eğer çok öğrenmek istiyorsanız okuyun. Anlayın demiyorum artık sadece okuyun ve insanları incitecek eleştiriler yapmayın
Üşenmedim adlı tıp ders notlarıma baktım kitapligimdan. Tam asıda kişinin ellerinin iki yana dusecegi notunu altı çizili şekilde yazmışım. Ben inanmadım kibledim yöneticiler karar verir.

Can sıkintisindan dolayı arkadas böyle bir senaryo yazmis.:kahve:
Sanırım içinde Allah korkusu olsa idi,birinin acısını üzerinden kesin bir yorum yapmak istemezdin. Senide vicdanına terk ediyorum,keşke demekten yoruldum lakin bunları dökebileceğim bir yakınım olsa idi emin ol bende kendi özelimi buraya paylaşmak istemezdim. Allah kimseyi yalnızlıkla terbiye etmesin,çünkü İnan tüm bildiklerin dahi inanamayacağın bir hal alabiliyor.

Üşenmedim adlı tıp ders notlarıma baktım kitapligimdan. Tam asıda kişinin ellerinin iki yana dusecegi notunu altı çizili şekilde yazmışım. Ben inanmadım kibledim yöneticiler karar verir.
Araştırmaların ne yönde bilemiyorum.Lakin böylesine yaşanmış bir konu üzerinden neyin yanlış olup olmadığını tartışmak kendi adıma saçma geliyor..eğer çok öğrenmek istiyor isen bu işin içinde olan birine danış derim. Ben burada sadece yaşadıklarımı anlatıyorum ve İnan bende kolunu havada asılı gördüğümde hala yaşıyor düşüncesine kapılmıştım. Ama malesef öyle olmuyormuş.

Sanırım içinde Allah korkusu olsa idi,birinin acısını üzerinden kesin bir yorum yapmak istemezdin. Senide vicdanına terk ediyorum,keşke demekten yoruldum lakin bunları dökebileceğim bir yakınım olsa idi emin ol bende kendi özelimi buraya paylaşmak istemezdim. Allah kimseyi yalnızlıkla terbiye etmesin,çünkü İnan tüm bildiklerin dahi inanamayacağın bir hal alabiliyor.
İcimde Allah korkusu var bir kadin 7 ayda adet olmamissa nasil bilmez hamile oldugunu hadi 1 ay stresten diyelim.7 aydan bahsediyrsn arkadsim anlattiklarin inandirici degil kusura bakma k.k kadinlarda benimle ayni fikirde...

annen için üzüldüm kızlarımız korunmayi halen bilmiyor bu üzücü
her evlilikten sorunlar oluyor artık onlarla mücadele edip yuvanı koruma altına alacaksın güçlü ol
o yoldan herkes geçiyor evlilik zor sanat sabırlı ve politik ol

Bence siz 18 yasında değilsiniz daha büyükünüz çünki yazdıklarınız sanki profesyonelce herşeyi bilen biri yazmış gibi otopsinin nasıl yapıldığını bile böyle detaylı yapıldığını anca bi doktor bilir sizin amacınız ne anlamadım böyle büyük bi derdiniz var burda ne işiniz var ki kimse inanmaz kusura bakma yın Eşiniz varsa o nerde size destek olsun kimse sizi tanımıyo bu yorumlar normal

Sagol valla... ben inandiramadim da ablam dr. Ona sordum dedim yine inanmadi hayalalemidekiruhumuz...ya akil var mantik var kas ne kadar gevserse gevsesin hic kol havada kalir mi? 18 yasinda ama tip okumus ustune uzmanlik yapmis birinden daha bilgili masallah ne diyim...

İcimde Allah korkusu var bir kadin 7 ayda adet olmamissa nasil bilmez hamile oldugunu hadi 1 ay stresten diyelim.7 aydan bahsediyrsn arkadsim anlattiklarin inandirici degil kusura bakma k.k kadinlarda benimle ayni fikirde...
Bu konu hakkında da başka bir kullanıcıya gerekli açıklamayı yapmıştım,merak ediyor isen okuyabilirsin. Ayrıca az önce başka bir arkadaş inanmadığını,inanmak istediğini belirterek gayet nazik bir şekilde benden ölüm raporunu atmamı istedi. Annemin soyadını sansürleyerek kendisine ilettim. Aslında böyle birşeyi asla yapmak istemezdim lakin forumda kötü niyetli İnsanlar olunca insan canını acıttığı şeylerin üstüne gitmesi gerektiğini anlıyor. Seninde varlığına şükürler olsun,en azından bazı şeyleri unutup oyalanmamı sağlıyorsun,tesekkur ederim

Bence siz 18 yasında değilsiniz daha büyükünüz çünki yazdıklarınız sanki profesyonelce herşeyi bilen biri yazmış gibi otopsinin nasıl yapıldığını bile böyle detaylı yapıldığını anca bi doktor bilir sizin amacınız ne anlamadım böyle büyük bi derdiniz var burda ne işiniz var ki kimse inanmaz kusura bakma yın Eşiniz varsa o nerde size destek olsun kimse sizi tanımıyo bu yorumlar normal
Tüm bu bilgileri annem ölmeden önce bende bilmiyordum. İnanın bilmekte istemezdim. Ama şunu bilin ki bu işe doktor bakmaz,doktor canlıya bakar ölüye değil! Şüpheli ölümlerde bulgu aranır bulgular adli tıp görevlileri tarafından toplanır ve en son kanıya savcı karar verir. Elin havada kalma mevzusunu daha önceki yazımda belirttim,merak ediyor iseniz okumanızı tavsiye ederim. Bazı şeyleri bilmek için yaş gerekmiyor ne yazık ki ' Yaşanmışlıklar ' gerekiyor

Arkadaşlar,konu yalan değil.
Konu sahibi bizzat annesinin olum belgesini attı,tarihten tutun tasma ipine kadar gerçek.
Lütfen yorumlarınızı ona gore yapın incitmeden yaralamadan,karsimizda bizim yasimizda bir insan yok. Daha çok küçük ve bu yükün altında ezilen biri var.

Anneniz olmemis ya da intihar etmemis demiyoruz ki (en azindan ben demiyorum) ama hikayenizi manipule ettiginiz bence asikar...karakterler gercek olsa da senaryo cok uydurma duruyor, eger anneniz gercekten vefat ettiyse bi psiklologdan yardim alin, zira kurdugunuz hikayeye kendiniz de inaniyor gibisiniz...unv.de fazlaca psikoloji dersi aldim,bu hikaye gercek olsa bile saglikli bir insan annesinin olumunu bu sekilde dile getirmez...isin icinde is var ama burdan cozemiyoruz..lutfen yardim alin diyorum israrla...

Arkadaşlar,konu yalan değil.
Konu sahibi bizzat annesinin olum belgesini attı,tarihten tutun tasma ipine kadar gerçek.
Lütfen yorumlarınızı ona gore yapın incitmeden yaralamadan,karsimizda bizim yasimizda bir insan yok. Daha çok küçük ve bu yükün altında ezilen biri var.
Anlayışın ve zamanını ayırdığın için teşekkür ederim. Bunu yapmak benim için çok zor,ama iş kanıt mevzusuna döndüğü için yapma gereksinimi buldum. Yardımcı olduğun icin tesekkur ederim

Tektaşları unutmuşsun:)
İnsanların acıları sizin neşe kaynağınız olabiliyor ise sanırım sizi insan yerine koyup cevap vermek kendi şahsım adına hakarettir. Yapacağınız hiç bir yorum daha fazla canımı acıtamaz.Lakin Yinede öğrenmek ister iseniz tüm cevap verdiğim yazılara bakmanızı öneririm.size hayatta benzer talihsizlikler yaşamamanızı diliyorum.

X