Hayat hikayemi okuyun ve bana akıl verin

Her seyi gectim saat dakikasina kadar hatirlanmis. Sinavim vardi diye pas gecme. Sinav dahi olsa dakikasi hatirlanmaz. Zamani bilirsin ama cok dikkat etmezsin. Ya cok takintili bir insansin ya da soyledikleri gibi fakesin. Buradaki kadinlari da yabana atma. Her gun kac konu aciliyor / okunuyor.

Gercek ise de Allah yardimcin olsun. Bizi inandirmaya calisacagina mutlaka bir uzmandan destek al.

7.ayına kadar bir insan hamile oldugunu nasıl anlamaz?
Hadi karnın şişmedi, hadi adetlerin zaten duzensizdi şüphelenmedin.
E bu bebek hiç mi tekme atmadı hiç mi dönmedi hem de o stresleri yasarken?

Bana da inandırıcı gelmedi diyorum ve uzuyorum.
Bole cok var bnm sahit oldugum 3 kisi var biri gamile oldugunu ogrendigi gunun ertesi dogum yapti biraz yapi olarak kalipliysa ve duzensiz adetse olabilio bi tanesi de cok kiloluydu karnindaki hareketten rahatsiz olup gitmisti bomba 8 aylok hamile aklina bile gelmemis

Arkadaşlar 18 yaşında ki bi genç kızdan bahsediyoruz hamileliği belki anlayamamasi olabilir normaldir..hepiniz yüklenme cabasindasiniz..ya doğruysa? ??kız buraya teselli bulmak icin bizlerden destek almak için konu açıyor ama karşılaştığı manzaraya bak.insan annesinin ölümüyle ilgili vss senaryo yazar mi???ben inanıyorum sana konu sahibi bu küçük yaşında neler yasamissin Allah yardimcin olsun.

Ben ne diyeceğimi bilemiyorum , bu küçücük yaşına ne acılar sığmış , neler yaşamışsın , annen için çok üzüldüm , neden kıydı canına demiyorum , insanın çıkmazları olabiliyor fakat ölüm hiç bir zaman çözüm değil , aksine geride kalanlar için büyük bir yıkım .
18 yaşındasın bir de kucağında bebeğin var kendine kıyma yazık etme , hayatta hiçbir şey çözümsüz değildir ve senden kıymetli değil , kafanı kaldır bak etrafına , yaşamak güzel , bebeğine sarıl , asla ümitsizliğe kapılma .
Ben inanmıyorum. Ya bildiğin senaryo yazmış ben öyle hissettim canim

Uzun saatler calistigi icin ekrani maviye donen televizyon var mi hala yahu? Hem de durumu iyi olan bir ailenin evinde. Varsa da ozur diliyorum ben gormedim hic.:KK20:
Ewet bu açıdan bana da mantıklı geldi,gercekten doğru bi tespit bende şüpheye düştüm suan biraz

Ewet bu açıdan bana da mantıklı geldi,gercekten doğru bi tespit bende şüpheye düştüm suan biraz
Gerçekten inanmıyorum şu yazılanlara
Lakin illaki bir açıklama yapılmasını istiyor iseniz yapayım
Televizyonlar mavi ekran olmaz kullandığınız uydu alıcısına bağlı cihaz bir süre sonra işlem görmediği için kendini uyku moduna alır ve yayın kesilir. Bu nedenle televizyon mavi ekran olur. Gerçekten hayatta hiçbirşeyi sorgulamayan sizler sırf can yakmak için böyle birşeye bile kafa yoruyorsunuz ya gerçekten hayret ediyorum ve çok üzülüyorum

izmirde otururken istanbuldaki adamı nasıl bulupta sevgili oldunuz hemde hamile kalacak şekilde nasıl bu kadar sık görüştünüz ? üstelik yaşınız 17 iken o zaman..

izmirde otururken istanbuldaki adamı nasıl bulupta sevgili oldunuz hemde hamile kalacak şekilde nasıl bu kadar sık görüştünüz ? üstelik yaşınız 17 iken o zaman..
Biz aslen İzmirliyiz , annem vefat etmeden önce İstanbul'da hep beraber yaşayan bir aileydik diyorum verdiğim cevaplarda sanırım yanlış anlamışsınız , annemin vefatından sonra babam izmire geri döndü

Biz aslen İzmirliyiz , annem vefat etmeden önce İstanbul'da hep beraber yaşayan bir aileydik diyorum verdiğim cevaplarda sanırım yanlış anlamışsınız , annemin vefatından sonra babam izmire geri döndü

ok şimdi anladım ..
siz zaten istanbulda oturuyordunuz daha önceden..
peki neden ablanızla eşi sizinle yaşıyordu ?
olay esnasında babanızdan bahsetmemişsiniz o neredeydi ?

ok şimdi anladım ..
siz zaten istanbulda oturuyordunuz daha önceden..
peki neden ablanızla eşi sizinle yaşıyordu ?
olay esnasında babanızdan bahsetmemişsiniz o neredeydi ?
Ablamla eşi bizimle oturmuyordu dediğim gibi 8 mayıs anneler gününe denk geliyordu ve onlarda bir gün önceden süpriz yapıp gelmişlerdi... babamın çoğu işi İzmir'de devam ediyordu zaten , sürekli gidip geliyordu olay olduğunda bizimle değildi. Çoğunlukla sadece annem ben ve köpeğimiz aynı evi paylaşırdık bu nedenle atlatamıyorum ölümünü,kabullenemiyorum..

Ben de konuyu okuyunca tez konusu ve buradaki tepkileri ölçme olabilir diye düşündüm ama hayatta öyle beklenmedik ve mantığa uymayan şeyler oluyor ki roman veya filmlerde olsa ne saçma bir kurgu deriz.
İnsanlar birçok şeyi aklımız almasa da yaşayabilir ve bu bölüm de dert köşesi olduğuna göre paylaşabilir.
Hemen önyargılarla inanmıyorum demek eğer doğruysa burada içini döküp hemcinsleriyle paylaşmak isteyen insanı bir kez daha yaralamaz mı?

Çok kötü şeyler yaşamışsınız üzüldüm Allah sabırlar versin. Olanları geri getiremeyiz Erken yaşta bir ömre yetecek olaylar yaşamak olgunlaştırmış belli ki. Yaşıtlarınız daha çocukluktan yeni çıkarken evlilik ve çocuk sorumluluğu almışsınız.
Yaşadıklarımız bizim sınavımızdır. Eşinizle anlaşmazlıkları çözmek için bir evlilik terapistine gidebilirsiniz beraberce. Olumsuzlukları aklınızdan atın ve önce kendiniz için sonra da çocuğunuz için yaşamaya bakın. Dünyaya bir kez geliyoruz. Umutsuzluğa kapılmayın hiçbir zaman. Hayatın kendi mücadele zaten hepimiz için. Toparlanın ve güçlü olduğunuzu düşünün her türlü zorluğun üstesinden gelecek kapasitedesiniz aslında. Yazım şeklinizden bile belli. Allah yardımcınız olsun.

X